Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ama hıc yumurtalama takıbı felan yapmıyordum testle. Programa bakıyordum ama megerse uymuyormuş günler . İkinci ay bu ay ovulasyon takıbı yaptıgım
daha çok yeni :) nacizane tavsiyem sana 2.5 senedir deneyen biri olarak böyle kirpiğin karışmış gebe misin falan diyenlere takılma çok düşünme. biraz daha sakinlikle sürece devam et bence kendim yaşadğım için
diyorum olmayan her ay efsane yıpranırsın. sonra o tükenmişlik safhası gelir ve salıverirsin benim suan malesef yaptığım gibi.aslında sadece sana değil o şekilde olan herkese önerim bu kendimce.

Valla geçen ay cok sakindim hatta takıp yaparken bile ne not almısım dogru duzgun ne bişe. Buayda başlarda ıyıydımde kac gundur fena takıldım ya . Ama hazırlıklıym eger olmazsa buay da diye doktor randevumu hazırladım . 1senedır olmuyor dicemki tahlıllerı yapsınlar bakalm inş gerek kalmazda

Ay en zoru da bu insan meraktan ölüyor

Ben de bu ay öyle yapıyorum ovulasyon bile takip etmedim. Gün aşırı ilişki kurmaya çalııyoruız o kadar. Olmadı aşılama deniycem ondan da bilmiyorum emin değilim. Yani işlerde sperm sıknıtılıysa yüzdesi yüksek bir işlemmiş bizde bir sıkınırt yokki

minseo canım kist olunca adet tam manasıyla sökülemiyor kahve yada siyah lekelenme şeklinde devam ediyor diye biliyorum ama çok emin değilim
yaa benim adetin ilk 3 günü norla oluyor ama sonra 3/4 gün hep leke leke olup bitiyor rengl acaba bende demi kist var. ama en son dr. muayenem geçen ay oldu o birşy görmedi hadi onun gözünden kaçtı diyelim 3 ay öncede başka dr muayene etti kist falan demediler. ama bak şimdi içime kuşku düştü benimde çünkü eskiden lekelenmem bu kadar uzun sürmezdi. 4. gün gerçi bildim bileli kendimi günlük pede geçerim 6 günde biterdi. şimdi süresi uzadı 7 güne çıktı

Evet yaa. Umutlanıyorum bi sonra olmayacak gibi geliyor. Çok zor bu günler.
Kuzum kitap falan okumayı denesene belki kendimi düşüncelerini kitaba verirsin ben çantamda kitap taşıyorum canım sıkıldıkça okuyorum
Sana su gibi bir kitap önereyim hatta herkes okusun mümkünse
Mustafa kaya - su kanunu
Mutlaka okuyun canlar

Valla ben kitapla yatıp kitapla kalkan bi insanım telefonda uygulamadan bile kitap okurum sürekli ama o düşünce ııı ıııhhh gitmiyor

Canım çok emin değilim öyle olabilir diyorum.. bide mesela ben senin anlattığın gibi olduğumda o ay yumurtlamamış oluyorum.. hatta doktoruma leke şeklinde kahve adet oldum dediğimde muayne etti ve yumurtlama olmamış bu ay ondan sebep demişti , ama yumurtlama olan aylar kırmızı yoğun ve sancılı geçiyor adetim

Canım ben olmadım hyla geçen ay 18 gün geciktigim için bu ay 20 sine kdr beklicem olmassam direk hastene gitcem

Ayy canım sorma. Ben akademideyim ve doktora yapıyorum. Hem mesleğim gereği sürekli bir şeyler okuyorum hem de çalışmalarım için. Her an makale kitap sürekli gecem gündüzüm tamamen dolu yani inanılmaz yoğunum ve sürekli meşgulüm aslında. Çok teşekkür ederim güzel önerin için de kaydediyorum ama benim zihnimde bu sekme hep açık yani ne yaparsam yapayım
Valla ben kitapla yatıp kitapla kalkan bi insanım telefonda uygulamadan bile kitap okurum sürekli ama o düşünce ııı ıııhhh gitmiyor
Hahaha aynen öyle kuzum o sekme arkada açık yani kapanmıyor
Bacak ve bel ağrısı fena kac saattir. Covıdı yenı gecırdım yoksa covıd dıcem o derece.
Allah Allah ne oldu ki acaba regl olmadan önce olur mu benim olur genelde. Covid için de geçmiş olsun cnm atlatmışsın şükür

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…