Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
eğer cidden iki tarafta da biline bir sorun yoksa ben stres ve endişe faktörünün çok önemli olduğunu düşünüyırum
Yok kuzum eşimde de bende de bir sorun yok hatta eşimde tahlillerini tekrarlayacak salı günü
Çünkü aşılama yada tüp bebek olacağı için oda benim gibi tahlillerini tekrarlatıyor ne olur ne olmaz diye

Dinledim kuzum o yayını canlı yayında bağlanığ dinlemiştim hatta

O da olacak kuzum sadece sabır.. Ben iyi şeyler için 34 yıl bekledim. Nelerle sınanıyor insan bi bilsen.. En azından imkansız değil bunu biliyorsun. Hala da 1 değil birçok konuda sınanmaya devam ediyorum. Yine bin şükür diyorum bir üvey kızım mesela, bu tabiri de hiç sevmiyorum ama, isyan etmiyor değilim çoğu zaman Allah böylelerine evlat veriyor diye.. Annesiz büyüdüğü için de o kadar problemli ki onun günahı yok tabii ama böyle pislik insanların hatasının bedelini başkaları ödememeli, özellikle de masum çocuklar ödememeli. Dolmuş muyum ne? Konu saptı dua, doğru dua çok önemli. Allah dermansız dertler vermesin

Bence kimyasal da olsa gebelik yaşayan sebepsiz infertelite değildir sonuçta gebe kalabiliyor tıkanıklık vs olmuş olabilir ama sanki tüpler de
Evet altında bir sebep var di mi ya kalitesiz yumurta ya pcos ya kist ya tüplerde sıkıntı bakalım ben kalitesiz olma olasılığına daha yükseğim ama 2 ay daha olmazsa rahim filminde göreceğiz tüplerin durumunu
Stres çok büyük etken malesef altında yatan tıbbi sıkıntılar da varsa daha da katlanıyor etkisi
Evet kuzu ya valla bu işler cidden çok karışık mesela benim akrabam çikolata kisti vardı Dr çok düşük ihtimal doğal yolla dedi tüp deneyelim dedi kız 6. Ayında hamile kaldı. Neye göre zor kime göre zor işte kaldı demek ki kalınabiliyor

Allah yardımcın olsun canım aldığın sorumluluk çok farklı daha hassas daha ılımlı olmak zorundasın bu bile insanı yeterince strese sokuyor hayatta başımıza ne geleceğini cidden bilemiyoruz mükafatı güzel olsun inşallah

Ya bende de yumurtalarım kalitesiz bence de pcos tan dolayı ama klomen de bunun için zaten ne yapmamız lazım artık bize de bi çözüm olsun ya

Ya bende de yumurtalarım kalitesiz bence de pcos tan dolayı ama klomen de bunun için zaten ne yapmamız lazım artık bize de bi çözüm olsun ya
Valla kuzum bi bilsem benim durumlar çok karışık ya ben çoğu ay ovü de pik bile göremedim mesela ama pcos ta yok dr bu durumu ins direncine bağladı yumurtlamayı bozar kaliteyi düşürür dedi zaten kontrol altına alınmayan dirençte pco ya sebep oluyormuş düzelttik ama bilmiyorum matofin içeceğim bu ay yumurta kalitesine destek için

Randevu da yok kı kuzum açıksası devlet hastenelerinde geriliyorum. Perşembe annem için özele gidicez orda sorucam bakalım 500 e kadar okey de fazlasını vermek istemem açıkçası çok ciddi bir şeyim yok içim rahatlasın diye sırf. Ama bu şekilde düşünmek randevu bulamamak çok zor gerçekten ihtiyacı olan birisini düşünüyorum ne hisseder acaba imkanı yoksa?

Hem ne stres... Meyve sebzelerin adını bile bilmeyen, tuvaletini bile öğrenmemiş, 2.sınıfta hala okumayı bile bilmeyen bi çocuk ve ben kendi çocuğumu bi tarafa bırakıp bütün enerjimi, sabrımı, şefkatimi bu çocuğa veriyorum. Yine de Allah razı olsun demek yerine sürekli üvey anne muamelesi yapıyorlar. Ömrüm boyunca da amuda kalksam da yaranamayacağımı biliyorum. Eşimin ailesiyle görüşmüyoruz o yüzden. Bir yandan da çocuğun cahil annesiyle mücadele ediyorum. Kaç cephede savaşıyorum belli değil Düşünmüyor değilim belki de bu kadar stresten olmuyor çocuğumuz. Hayırlısını versin allahım hepimize

Çok zor valla kuzum rabbim isteyen herkese bir an evvel versin evlat İnşaAllah böyle testlerle falan uğraşmayalım

Sadece yarın öğleden sonra alırsın dedi benim büyün belirtilerim var idrar testi bi silik çıkıyor bi negatif gecikmem olmazdı hiç içim rahat etmrdi varmı yokmu diye düşünmekten bi hal oldum bebeğim çok nazlı olacak idrar tesi negatif olup kanda hamilr olduğunu öğrenen varmı acaba ya
Canım bende verdim kan bugün . E nabızdan bakılıyormuş sonuçlar öyle söylediler. Yarın çıkar dediler banada.
Hayırlı sonuçlar inşallah canım sık sık kontrol etcez artık covidden dolayı hastaneye gitmek istemedim kan için. Çıkarsa cuma falan 5 haftalık olmuş olacak kese yi belki görürürz diyecuma gidicem inşallah doktora

Cidden zor bi sınav... Üvey anne muamelesi yapanlar neden kendi alıp yetiştirmiyor madem çok değerli torunlarını acaba. İnsanlar anca boş boş konuşuyor işte Allah ıslah etsin ne diyelim

Amin canım . Bende doktor araştırmasına başladım . 2 doktor var aklımda . Yarın şu kan sonuçlarım güzel çıkarsa inş ikisinede gideceğim . Sonra hangisine kendmi yakın hissedersem onunla devam edeceğim . Sen gece yine kontrol et . Bazen gece de çıkabiliyormuş sonuçlar .

Canım hiç gebe kalinmamis da olsa bizim gibi 2.de de zorluk olsa infertilite deniliyor yani üretkenlikte zorluk anlamında muhakkak bir sebebi vardır ama dün de konusulmustu tıp neden bulamadığı için sebepsiz deniyor

Cidden zor bi sınav... Üvey anne muamelesi yapanlar neden kendi alıp yetiştirmiyor madem çok değerli torunlarını acaba. İnsanlar anca boş boş konuşuyor işte Allah ıslah etsin ne diyelim
Biliyosun sadece konuşur insanlar.. Annesi bile o kadar hakaret ediyor bana, al bak o zaman diyorum. Ben ne anlarım çocuk bakmaktan. Annemden annelik mi gördüm ki ben çocuğuma annelik yapıcam diyor tam trajikomik. Bari annelik yapana saygı duy dimi? O da yok.. Huzursuz edecekler ya işte nasıl edecekler. İnsanlar kötü, gerçekten.. Neyse içim daraldı bak yine kapatalım en iyisi. Hepimiz için en güzelini, en hayırlısını diliyorum. Allahım hakedene versin

bence asıl sen o çocuğa annelik yaptığın için Allah sana mükafatını çok güzel şekilde verecek.

Benim sebebim pcos ama klomen iğne kullanıyorum işte daha ne anlamıyorum artık yani stresten olmuyor diyorum yumurta var kaliteli çatlıyor ama döllenemiyor çıldıriciğim yaaani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…