Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ben şok oldum bu fiyatlara gerçekten şaka gibi sen hangi hastanede yaptırıyorsun testlerini? Benim şimdiye kadar verdiğim en yüksek tutar 150 tl ydi indirimsiz olsa 300 verecektim oda vücutta ne var ne yok bütün tahlillerime bakılmıştı enfeksiyonundan şekerine kan sayımına vitaminine kadar
Batı central hospital gidiyorum canım 3.gün e2 lh fsh baktı 190 verdim prolaktin 70 verdim progesterona ve e2ye tekrar 220 verdim üç aşşa beş yukarı böle hatırlıyorum 500 tuttu yuh ya demiştim amh başka Bi yerde baktırmıştım ona da 220 ödemiştim
Kız 500 çok iyiymiş sen bilsen ben kaç hastaneden fiyat aldım bir hastane 1700 tl dedi donakaldım kapatınca arkasından küfür ettim 😂 zaten en pahalısı amh diğerleri birşey tutmuyormuş
Soyuyorlar bizi valla mecburuz ya devlet hastaneleri sıkıntılı hele izmirde daha da sıkıntılı mecbur gidecez özele anneliğe 10-0 geriden başlıyoruz resmen 🤣🤣

Gebeydimmm ama doğum yapamamıştım 😏 kalbi durduğu için kürtaj olmak zorunda kalmıştım. 😒 demekki halen ters o zmn düzelmedi 😏
Geçmiş olsun kaybınız için üzgünüm. Benim de rahmim ters ama doktor sağlaklık solaklık gibi bir ayrım olduğunu herhangi bir etkisi olmadığını söylemişti gebe kalmaya. Hamilelik süresince öne doğru geliyormuş doğumdan sonra tekrar eski halini alıyormuş.
Benim ablam benden sonra evlendi 2 tane bebeği var bu yüzden herkes bana üzülüyor bazıları acıyor😒 çevrede ki bu aptalca durumlar beni daha da üzüyor
Ah o insanlar 🤦 hiç kulak asma ve hatta bence gereken cevabı ver bundan sonrasını sen değil onlar düşünsün 😠
aynen canım bana şey demişti doktor kimi kepçe kulak doğar kimi kemerli burunlu aslında kusur değildir ama insan kusur gibi görür ters rahim de böyle demişti. gebe kalmaya engel değil ama normal doğum yapılamıyor demişti. gebe kaldım da normali sezeryanı kaldı....
Aynen bana da sağlaklık solaklık gibi bir ayrım demişti hiç engel değil demişti. Normal doğumla ilgili bir şey de duymadım okumadım da araştırmıştım ilk öğrendiğimde. Çok şaşırdım 😱
Gunaydin kizlarrrr 💚💚

Bebisin kalbini cuma duyduk, cok sukur 😇
Çok şükür canım gözün aydın 🍀
Kesinlikle çok çok şükür, benim içime doğmuştu biliyo musun. Eşim pamuk gibi bi insandır 7 yıldır birlikteyiz bi kere kalbimi kırmışlığı yok kayınvalidem desen kanatsız melek kendi annemden farkı yok düğün nişan sürecinde tek olumsuz bir şey yaşamadık neyi istediysem ikiletmediler hem eşimin ailesi hem kendi ailem. Dedim ki her şey bu kadar mükemmel olamaz allah beni acaba neyle sınayacak. Annem hep torun muhabbeti yapardı derdim ki anne dur bakalım belki olmucak hemen içime doğuyormuş resmen. Cidden bizim sınavımız bu ama en güzel şekilde çıkacağız bunun içinden inşallah. Allah bize sabretmeyi öğretiyor 🙏
Ah canım ya, gerçekten şanslı insanlarız. Bu da bir sınav haklısın ama orada bile şanslı olduğumuzu düşünüyorum Allah çaresiz sıkıntı vermesin her şey çok ilerledi ben hepimizin hamile kalacağına inanıyorum. Ailelerimiz de biz de karşılığını bebişle alacağız inşallah

Kızlar ne çok konuşmuşsunuz yetişemedim ya 🤣 dün gece Banu çiftçinin videosunu izledim gerçi o açıklanamayan gebe kalmada güçlük konusunda konuşmuştu ama ben çok beğendim konuşmayı daha önce minseo minseo önermişti sağolsun dün de @husniye35 paylaştı bana hangi video olduğunu bulamamıştım. Çok rahatlattı beni gerçekten benim çikolata kistim olmasına rağmen dediği şeyler çok mantıklı geldi pek çok şey öğrendim. Kesinlikle tavsiye ediyorum ve asla olmuyor ben anne olamayacağım gibi cümleleri hepimize yasaklıyorum 🙈

Bu ne ya yazıklar olsun devlete gitsen test yaptıramazsın insanları özele gitmeye mahkum ediyorlar sonra sağlıkta çığır açtık diyorlar
Aynen öyle valla kuzum doktor adetin 2 yada 3.günü yaptır diyo e 2 aydır hep cumartesi pazara denk geliyor yaptıramıyorum devlet hastaneleri hafta sonları zaten yapmıyor tahlil mecburen özele gitmek zorunda kaldım
Tabi sağlıkta öyle bir çığır açtık ki o yüzden bu durumdayız

Aynen öyle valla kuzum doktor adetin 2 yada 3.günü yaptır diyo e 2 aydır hep cumartesi pazara denk geliyor yaptıramıyorum devlet hastaneleri hafta sonları zaten yapmıyor tahlil mecburen özele gitmek zorunda kaldım
ben de aynı durumdayım mecbur özel olacak

Gunaydin kizlarrrr 💚💚

Bebisin kalbini cuma duyduk, cok sukur 😇
Gözünaydın canım benim🖤
Canım benim 3 gün geçti ya of her ay günüm geçmeye başladı ya inşallah bu ay tutmuştur kafayı yicem ya 😭😭😭😭😭😭
Test yaptın mı canım negatif mi çıkıyor?
Ah canım ya, gerçekten şanslı insanlarız. Bu da bir sınav haklısın ama orada bile şanslı olduğumuzu düşünüyorum Allah çaresiz sıkıntı vermesin her şey çok ilerledi ben hepimizin hamile kalacağına inanıyorum. Ailelerimiz de biz de karşılığını bebişle alacağız inşallah
Evet canım en azından çözümü tedavisi olan şeyler inşallah benim de inancım tam güzel haberler bir bir gelecek 🙏

Batı central hospital gidiyorum canım 3.gün e2 lh fsh baktı 190 verdim prolaktin 70 verdim progesterona ve e2ye tekrar 220 verdim üç aşşa beş yukarı böle hatırlıyorum 500 tuttu yuh ya demiştim amh başka Bi yerde baktırmıştım ona da 220 ödemiştim

Soyuyorlar bizi valla mecburuz ya devlet hastaneleri sıkıntılı hele izmirde daha da sıkıntılı mecbur gidecez özele anneliğe 10-0 geriden başlıyoruz resmen 🤣🤣
Aynen valla kuzum
Benim aslında bütün teslerim yapılmıştı ama bir sene olacak o yüzden doktorum tekrar yaptıralım dedi çünkü tedavide artık ya aşılama ya tüp bebek konusunu konuşacağız salı günü

Devlete gidip bir test yaptırmak için doktora yalvarmak gerekiyor. Üniversite hastanesine gitsen günlerini vermen lazım zaten randevu bulamıyorsun hepsi pandemi hastanesi hoş önceleri de aynıydı da... Ben bir kulak burun boğaz doktoru tedavimi bile yaptıramadım devlet hastanesinde doktoru şikayet etmediğim yer kalmadı dedim lanet olsun size de yapacağınız hekimliğe de. O günden beri devlete ayağımı basmadım yani

ay ben de böyle tahmin etmiştim mecbur gidicem özele ypacak bişey yok sağol kuzu
Ne demek kuzum
Devlet hastanesine gidip muayne olup ben bu testleri yaptırmak istiyorum da diyebilirsin kuzum
Benim adetim hep hafta sonuna denk geldiği için yapamadım devlet hastanesinde
Gerçi hafta içine denk gelseydi de yapar mıydım bilmiyorum öyle pisti ki hastane iğrenmiştim en son 🤦‍♀️

Devlete gidip bir test yaptırmak için doktora yalvarmak gerekiyor. Üniversite hastanesine gitsen günlerini vermen lazım zaten randevu bulamıyorsun hepsi pandemi hastanesi hoş önceleri de aynıydı da... Ben bir kulak burun boğaz doktoru tedavimi bile yaptıramadım devlet hastanesinde doktoru şikayet etmediğim yer kalmadı dedim lanet olsun size de yapacağınız hekimliğe de. O günden beri devlete ayağımı basmadım yani
Sen yine ben en son gittiğimde leşti her yer 😂 muayne etmek isteseler de olmazdım o derece 😂

Kızlar bir kere kimyasal geçirmiş biri 2. Gebeliğine hala ulaşamadıysa sebepsiz infertelite denebilir mi buna yoksa altında bir sebep yattığı için mi hamile kalamıyordur sizce ? Yani infertelite denmesi için hiç gebelik yaşamamış olmak mı gerekiyor🤔

canım hiç üzülmesin kıyamam ya benim annem hemşire iki teyzem var ikisi de hemşire kimse fark edemedi ki annem ebe hemşire 😔
İşte kader kısmet diyorum bunu yaşamam gerekiyormuş Anne diyorum ama oda üzülüyor işte inşallah tez zaman da gebe kalırız da onlar da mutlu olur
Aynen valla kuzum
Benim aslında bütün teslerim yapılmıştı ama bir sene olacak o yüzden doktorum tekrar yaptıralım dedi çünkü tedavide artık ya aşılama ya tüp bebek konusunu konuşacağız salı günü
Hayırlısı olsun inşallah yaa bende işte şubat gibi son defa iğne deneyip sonrasında aşılama yaptırmadan tüp bebek istiyorum inşallah gerek kalmaz tabi inşallah o maddi yükü bebeğime harcarım

Kızlar bir kere kimyasal geçirmiş biri 2. Gebeliğine hala ulaşamadıysa sebepsiz infertelite denebilir mi buna yoksa altında bir sebep yattığı için mi hamile kalamıyordur sizce ? Yani infertelite denmesi için hiç gebelik yaşamamış olmak mı gerekiyor🤔
Bence kimyasal da olsa gebelik yaşayan sebepsiz infertelite değildir sonuçta gebe kalabiliyor tıkanıklık vs olmuş olabilir ama sanki tüpler de

Kuzum bana da sebepsiz deniyor ama sebepsiz birşey yok bence
Bende bir kimyasal 2 kere de bebeğin kalbi durması sonucu kürtaj oldum
Ama bir türlü birşey bulamadılar sebepsiz denip duruluyor
Ama sanırım stres bizi mahvediyor
Geçen gün bir kadının yazısında okudum senelerdir ev iş falan derken aynı zamanda da çocuk denemeleri yapıyorlarmış ve bir türlü hamile kalamamış
En son işini evini herşeyini bırakmış kocasıyla bir köye gitmiş 3 ay sonra hamile kalmış
Bizim sebebimiz de stres mi acaba diyorum ?

İşte kader kısmet diyorum bunu yaşamam gerekiyormuş Anne diyorum ama oda üzülüyor işte inşallah tez zaman da gebe kalırız da onlar da mutlu olur

Hayırlısı olsun inşallah yaa bende işte şubat gibi son defa iğne deneyip sonrasında aşılama yaptırmadan tüp bebek istiyorum inşallah gerek kalmaz tabi inşallah o maddi yükü bebeğime harcarım
Bende aşılamayı atlayıp direk tüp bebek istiyorum kuzum bakalım doktorla karar vereceğiz salı günü

Kuzum bana da sebepsiz deniyor ama sebepsiz birşey yok bence
Bende bir kimyasal 2 kere de bebeğin kalbi durması sonucu kürtaj oldum
Ama bir türlü birşey bulamadılar sebepsiz denip duruluyor
Ama sanırım stres bizi mahvediyor
Geçen gün bir kadının yazısında okudum senelerdir ev iş falan derken aynı zamanda da çocuk denemeleri yapıyorlarmış ve bir türlü hamile kalamamış
En son işini evini herşeyini bırakmış kocasıyla bir köye gitmiş 3 ay sonra hamile kalmış
Bizim sebebimiz de stres mi acaba diyorum ?
eğer cidden iki tarafta da biline bir sorun yoksa ben stres ve endişe faktörünün çok önemli olduğunu düşünüyırum

Canım bence öyle değil. Yani ilk çocuğuna hamile kalıp doğurup ikinci çocukta da zorluk yaşayan oluyor. Ama Banu çiftçinin dediği gibi yani infertilite demek de pek doğru değilmiş genel olarak. Bir de farklı bir doktordsn duyduğım, çoğunlukla sebepsiz infertilitenin altında tespit edilemeyen endometriozis olabileceği düşünülüyormuş. Karışık işller ama bence sen buna takma kafanı bence dün ben epey rahatladım valla iyi ki önermişsin o videoyu. Ya bir durun hiç sebep olmasa bile 1 yılda yüzde 85 hamile kalır diyor. Yine hiç bir tedavi olmazsa 2.yılda yüzde 90ı hamile kalır diyor. 3.yılda yüzde 93ü hamile kalır diyor. Biz o zaman kime infertilite diyeceğiz yani bu tanımlamaları neye göre yapacağız herkesin gebe kalma süresi farklı diyor 🤷

X