Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hünnap olanı önermiyorlar.İnstagramda mühendisin oğlu var içerik inceleyen önerme işti keçiboynuzu katkısı çok çok azmış bulursam atayım burayada. Şekersiz ve soğuk sıkım olması önemli. Eşimde kullanıyor 2 aydır henüz test yaptırmadı.

Hünnap önermiyorlar mı????Ben de çok yerde okudum önerenleri. Buda soğuk sıkım canım şeker ilavesiz.

M Masalmina Biz de esim icin almıştık. Ama esim sperm testine gitti gayet iyi cikti sonuçları. Aldık ama kullanmalısın düzenli. Ama keciboynuzunun çayını daha cok onerileriyorlar erkekler için. Spermler iyi durumda bile olsa kadınlardaki folik asit kullanımı gibi bir şey bu dediler yani yarari varmis, keciboynuzunun zararu olabileceğini dusunmuyorum. Seker hastaları hariç.

Hayırlısı olsun kuzum. Tüp bebek fiyatını araştırdınız mı peki?

Çok sağol canım sonuçlar henüz çıkmamıştı. O nedenle yarın tekrar görüşeceğiz. Birkaç aydır olmadı diye ben gireyim mi devreye diye hızlandıralım mı diye sordu evet girin dedim. Eşimin sonucunu ve tahlil sonuçlarımı yarın konuşacağız ona göre karar vereceğiz. Yumurta büyütücü ve takip şeklinde devam edecek anladığım kadarıyla. Rahim filmini sordum evet onu öneririm sizde çok vakit geçmeden ama isterseniz bir kere böyle deneyip öyle de çekilebiliriz dedi, bana bıraktı onu da sonuçlara göre takviyeyi de sorarım artık bu arada kistim büyümemiş aynı gibi, çok agresif değillerdir çikolaya kistleri çok hızlı büyümez ama çok küçülmezler de dedi. Ben doğum kontrol hapını bırakınca aniden büyür diye düşünüyordum baskılama ortadan kalktığı için. Şimdilik hızlı bir gelişme yok neyse ki

İnşaAllah olumlu sonuç alırsınız ve hemen tüp bebek yaptırırsınız canım güzel haberlerle dön bizlere pazartesi

Oh süper canım benim Dr da aynı şeyi söyledi yumurta büyütücüye sonuç alamazsak bi rahim filmi çekeriz dedi muhtemelen sana da ya klomen ya femara verecek

Oh süper canım benim Dr da aynı şeyi söyledi yumurta büyütücüye sonuç alamazsak bi rahim filmi çekeriz dedi muhtemelen sana da ya klomen ya femara verecek
Evet canım öyle galiba, rahim filmini mi önce çekelim yoksa önce böyle mi deneyelim konusunda bana bıraktı. Ben kararsız kaldım hangisi daha mantıklı diye. Sanırım bir ay da olsa yumurta büyütücüyle gidip sonra rahim filmi daha mantıklı sanki aslında eğer tüpler tıkalıysa bu tedavi de boşuna olacak hiç boşa gitmesin diye direkt bu ay rahim filmi mi çekilsem acaba bilerek şimdi senle konuşurken bu da mantılkı geldi

Hayırlısı olsun kuzum. Tüp bebek fiyatını araştırdınız mı peki?
Bir arkadaşım geçen ay özel bir hastane ile anlaşmış 20.000₺ yaptıracak.Üniversitelerde bu ücret ne kadar bilmiyorumBen tüp bebek düşünüyordum ama dün doktorum hemen dosya doldurduğu için aklıma hiç soru sormak gelmedi.Belki de tüp bebek düşünmeye başladığım için o anlık sevinçle hastanede tüp bebek işlemlerine geçilmesinin şaşkınlığı da vardı.Tüp bebeğe geçersek o zaman araştırma yaparım mantığıyla hareket ettiğim için araştırma yapamadım.Tek araştırdığım SGKnın hangi kapsamda tüp bebek karşıladığı ve özel hastanelere göre üniversite hastanelerinin daha uygun fiyatlarla tedavi yaptığı...Dünden beri araştırıyorum özel hastanelerde ve tüp bebek merkezlerinde de başarılı ve başarısız negatif sonuçlar alan var.üniversite hastanelerinde de başarılı ve başarısız sonuçlar alan var.Bakalım ben şansımı önce üniversitede deneyeceğim .Eğer olmazsa süreç daha çok uzarsa bir kerelik özel tüp merkezde deneyebilirim.Çünkü bütçem ancak buna yeter....Ben 2018-2019 arası yani 8 ay ara ile 2 bebek kaybımda en az 15.000₺ ödedim.Özel hastane ve doktorları da gördüm .Keşke hiç özele gştmeseymişim.Maddi yönünü geçtim her gebelik olumsuz sonuçlandığında tekrar test yapma gereği duyuyorlar.Oysa üniversitede daha kapsamlı araştırılıyor hiç kimsenin benden istemediği testler yapıldı.2018 de hamileyken özel doktor muayanesi 200-220 ₺ ödüyordum.2020 yılında üniversitede doç.ve profesöre 141-158₺ ödeme yapıyorum ve tüm tetkiklerin ücretsiz yapılıyor.Ama şu var üniversite hastanelerinde biraz süreç uzun sürüyor ve çok bekliyorsunuz.Eğer bütçenize uygun gelirse mesai saati dışı öğretim üyelerine randevu alıp giderseniz süreçti biraz daha kısaltmış olursunuz.

Bunu ben de çok düşündüm doktora sordum sizce diye 2 3 ay deneyelim olmazsa rahim filmi çekelim dedi benim bi de temelde yatan problemler belli olduğu için doktor önce yumurta kalitesi ve büyümesine odaklandı ins direnci den dolayı. ben de tamam dedim artık kendimi doktora bıraktım ya ne olacaksa olsun

minseo kuzum en alttaki testi yorumlar mısın sana zahmet reglime 5 gün var

Eklentiler

• 3EB769BB-45BF-4929-B00D-46C44A07E972.jpeg
    157,4 KB · Görüntüleme: 44
Kızlar merhabaa. Nasılsınızz . Benim size bir sorum var. BAT tarihlerim birkaç gün değişiyor benim hep sizce düzensiz mi ? Son 3 ayı yazsam bi fikir verebilir misiniz ? 11 EYLÜL 7 EKİM 9 KASIM

Canım kistler genelde regl ile atılıyor diye biliyorum ben doktor söylemedi mi bunla ilgili bişi? Ya Da doğum kontrol hapı veriyolar kisti eritmesi için
Canım ben gebe kalmayı istediğimi bildiği için doğum kontrol hapı vermek istemiyorum sana dedi eğer bu ay hamilelik oluşmazsa adetten sonra tekrar kontrole gitcem kistler gitmiş mi diye bi kontrol etcek ama kist varken ovulasyon testi koyu çıkabilir mı

Kızlar merhabaa. Nasılsınızz . Benim size bir sorum var. BAT tarihlerim birkaç gün değişiyor benim hep sizce düzensiz mi ? Son 3 ayı yazsam bi fikir verebilir misiniz ? 11 EYLÜL 7 EKİM 9 KASIM
Hayır canım 2 3 gün opsiyon olabiliyor düzensiz değil reglin ben de bazen 25 günde bazen 26 günde bazen de 27 günde bir oluyorum mesela

Kiste bağlı bir pikse çatlamaya yumurta yani, ovünün sürekli pik çıkması gerekir hiç silik çıkmaz

Teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…