Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlarr bir şey soracağım, keçi boynuzu özü sipariş verdim, bir yerlerde okumuştum ama net hatırlayamıyorum. Bunun bir kullanım şekli var mı sürekli mi kullanmak gerekiyor ve kullanıp faydasını gören oldu mu?
Bende eşime aldım kulanıyor sabah akşam aç karnına birer kaşıkiçiyor.Faydası var mı bilmiyorum ama olduğunu söyleyem çok ancak bunu 3 ay denedikten sonra birsperm testi daha vererek anlayabiliriz. Eşim 1 aydan fazldır içiyor. 2. şişesi bitmek üzere. Yeni sipariş verdim hatta. Bir zararı yok sunuçta bağışıklık güçlendirir hiç bir işe yaramazsa. Alacaksan da hünnap marka olanı al.

Hanımlaaaar, ne durumdayız? :kahve:

@Masalmina30.11.202011 AYGECİKME
@Gmzhnr 30.11.202027 AY
zeynep-ahmet zeynep-ahmet 02.12.20205 AY
U Uzaygemisi35 02.12.20205 AY
NaaNaa NaaNaa 05.12.202030 AY
E c e E c e 05.12.20203 AY
@lucesme 05.12.20206 AY
Kuzum benim ben regl oldum hatta uzun yıllardan sonra ilk defa 31 gunde oldum kovidtim ya stresten erken oldum galiba yeni bat 28 Aralık gösteriyor uygulama ama hiç belli olmaz gayet düzensiz cunku sen oyle yaz . Bu arada biz zaten ara vermiştik cocuk mevzusuna iyi de olmuş ara verdiğimiz ay kovid olduk ailecek bundan sonrası için de cekincelerim var aslinda kovid üreme sistemine de zarar verebiliyirmus hem bayanda hem erkekte ozellikle erkekte sperm hasarına neden oluyomus diye okudum aslinda buradaki arkadaşlara sorabilirim hamilelere kovid gercirdikten sonra gebe kalıp sorunsuz ilerleyen var mi acaba

Kuzum benim ben regl oldum hatta uzun yıllardan sonra ilk defa 31 gunde oldum kovidtim ya stresten erken oldum galiba yeni bat 28 Aralık gösteriyor uygulama ama hiç belli olmaz gayet düzensiz cunku sen oyle yaz . Bu arada biz zaten ara vermiştik cocuk mevzusuna iyi de olmuş ara verdiğimiz ay kovid olduk ailecek bundan sonrası için de cekincelerim var aslinda kovid üreme sistemine de zarar verebiliyirmus hem bayanda hem erkekte ozellikle erkekte sperm hasarına neden oluyomus diye okudum aslinda buradaki arkadaşlara sorabilirim hamilelere kovid gercirdikten sonra gebe kalıp sorunsuz ilerleyen var mi acaba
Canım inşallah öyle bişi olmaz ya eşine keçi boynuzu yedir bol bol. İlaç içti mi eşin o ilaçlar da bozabilir dengeyi baya çok içiliyor çünkü. Valla bi de öyle bişi varsa artık biz sittin sene hamile kalamayız 🙄

Hanımlaaaar, ne durumdayız? :kahve:

@Masalmina30.11.202011 AYGECİKME
@Gmzhnr 30.11.202027 AY
zeynep-ahmet zeynep-ahmet 02.12.20205 AY
U Uzaygemisi35 02.12.20205 AY
NaaNaa NaaNaa 05.12.202030 AY
E c e E c e 05.12.20203 AY
@lucesme 05.12.20206 AY
Kuzu ben iki gün önce, yani bata 3 kala test yaptım negatifti.. muhtemelen yarın günümde adet olurum, olmazsam da pazar günü test yaparım tekrar. Bata 3 gün kala negatif çıkıp, sonra pozitifine dönenler varsa, inşallah benim de öyle olur 😁

Kuzu ben iki gün önce, yani bata 3 kala test yaptım negatifti.. muhtemelen yarın günümde adet olurum, olmazsam da pazar günü test yaparım tekrar. Bata 3 gün kala negatif çıkıp, sonra pozitifine dönenler varsa, inşallah benim de öyle olur 😁
Hadi inşallah canım haber ver bana da 😚

Canım inşallah öyle bişi olmaz ya eşine keçi boynuzu yedir bol bol. İlaç içti mi eşin o ilaçlar da bozabilir dengeyi baya çok içiliyor çünkü. Valla bi de öyle bişi varsa artık biz sittin sene hamile kalamayız 🙄
Valla sperm kalitesini bilmiyorum da o tedavide kulalnılan ilaçlar hastalığı iyi ediyor ama vücutta muhakakk başka yerleirnde kalıcı hasarlar veriyor. Buna ben şahit oldum yakınlarımdan

Canım benimde hafif lekelenme var.Dün doktora gitmeden önce evde test yaptım yine negatifti.🤷Sancım var muhtemelen bugün regli olurum.Doktorum tüp bebeğe yönlendirdi dosyam açıldı.Bakalım evrak toplama ve tetkikler için pazartesi başlayacağız.

Canım benimde hafif lekelenme var.Dün doktora gitmeden önce evde test yaptım yine negatifti.🤷Sancım var muhtemelen bugün regli olurum.Doktorum tüp bebeğe yönlendirdi dosyam açıldı.Bakalım evrak toplama ve tetkikler için pazartesi başlayacağız.
Hayırlısı olsun kuzum inşallah su gibi akar gider süreç🙏 regl olunca yazarsın yeni bat ı yazarız

Kızlar 2 gün önce çok şiddetli kasık ağrım vardı ekim ayında da kürtaj olduğumdan dolayı tedirgin olup dün doktor kontrolüne gittim 3 cmlik kist olduğunu öğrendim ovulasyon testiyle takip ediyodum yumurtlamayı ve son 1 haftadır hafif koyulukta çıkıyordu pike yaklaştığımı düşünüyordum ama öyle değilmiş doktorum kist olduğu için sonuç öyle çıkabilir dedi. Benim gibi olup hamile olduğunu öğrenen oldu mu? Ya da kisti atmak için neler yaptınız?

minseo minseo canım ben heyecan yaptım ya doktora ne sormalıyım senin aklına güzel sorular geliyor 🙈 tahlillerim çıkmamış olacak doktor gördüğünde çünkü ne yapacağım içeride bilemedim 🤷

Tüp bebek için nasıl bir yol izlediğinizi bize anlatırsın kuzum bende artık olmazsa önümüzdeki mart yada nisan ayında tüp bebek istiyorum artık

Canımcım ne sorabilirsin eğer kan sonuçların güzel çıkarsa rahim filmine gerek var mı diye bi sorabilirsin çünkü çikolata kisti yapışıklık yapabiliyormuş, bir de tedaviye başlıyacaksa nasıl bir yol çizeceğini sor, takviye kullanmana gerek olup olmadığını sor başka aklıma bişi gelmedi 😅 U Uzaygemisi35

Kızlar 2 gün önce çok şiddetli kasık ağrım vardı ekim ayında da kürtaj olduğumdan dolayı tedirgin olup dün doktor kontrolüne gittim 3 cmlik kist olduğunu öğrendim ovulasyon testiyle takip ediyodum yumurtlamayı ve son 1 haftadır hafif koyulukta çıkıyordu pike yaklaştığımı düşünüyordum ama öyle değilmiş doktorum kist olduğu için sonuç öyle çıkabilir dedi. Benim gibi olup hamile olduğunu öğrenen oldu mu? Ya da kisti atmak için neler yaptınız?
Canım kistler genelde regl ile atılıyor diye biliyorum ben doktor söylemedi mi bunla ilgili bişi? Ya Da doğum kontrol hapı veriyolar kisti eritmesi için

Tüp bebek için nasıl bir yol izlediğinizi bize anlatırsın kuzum bende artık olmazsa önümüzdeki mart yada nisan ayında tüp bebek istiyorum artık
Canım bende bir yola girdim ama ne yapacağımı bilmiyorum.İlk aşamda yaşımdan dolayı acil tüp bebek bölümüne yönlendirdiler.İlk aşamda eşim benim bilgilerimin olduğu bir dosya açıldı.O dosyası tüp bebek bölümüne verecekler.Eşim için pazartesi için acil spermiyogram randevusu verildi.Ürolojiden heyet raporu gerekiyormuş.Eşim için bazı tetkikler yapılacak benim prolaktin seviyeme ,büyüme hormonumda artışlar var yine, endokrin doktorumun verdiği tahliller vardı onlarıda pazartesi yaptıracağız.İşlemlerimşin hızlanmasını sebebi ise benim Ocak ayında 40 girmem.Normalde 40 yaşından gün alınmaması gerekiyor SGK desteği için...Kişinin muayanesine ve öyküsüne göre tüp bebek yapılıyormuş.Normalde tüp bebek öncesi 2 kez aşılama yapışma zorunluluğu varmış.Bizede önce aşılama mı yaparlar yoksa tüp bebek mi açıkcadı tam bilmiyorum.Pazartesi gittiğimde yoğun değilse tüp bebek bölümü sorarım.Şu süreç bir başlasın süreçleri bildirmek için yazarım gerekirse konuda açarım...

X