Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Çok doğru canım mantıklı sonuçta o daha invaziv bir işlem gibi düşünülüyor biraz böyle gitmek mantıklı bence de. Bakalım benim de insülin direnci için test istemişti yine unutulmadıysa inşallah bu sefer sonucunu alacağım. Sen çok hızlı düşürdün maşallah. Öyle bir durum varsa senden taktikler de alırım bence de doktora bırakmak en iyisi eğer güven ilişkisi oluştuysa yani uzman olan onlar sonuçta biz ne kadar yorum yapsak öğrensek de bizim gibi kaç kişiye bakıyorlar kim bilir :)

minseo canım senin kaçtı insülin direncin kaçtan düşürmüştün? Ben şimdi eğer doğru hesapladıysam 2.94 gibi bişi çıkıyor. İnsülin 12.4 glukoz 96. Çarpıp 405e bölüyoruz değil mi? 2.5 üstü var demekmiş benim yüksek çıktı sanırım ama ne kadar önemli bir yükseklik bilemiyorum diğer hormon değerlerim de çıkmış ama hiç bişi anlamadım

• Merhaba kızlar aranıza yeni katıldım geçen ay beklemediğim bir anda hamile olduğumu öğrendim kimyasal gebelik ile sonuçlandı ovulasyon testi ile yumurtlamamı takip etmeye başladım adetime 4 gün varken ovulasyon testi yaptım kaset test var fakat güvenemedim o yüzden ovulasyon yaptım şu şekil çıktı şüpheye düştüm açıkçası fikrinizi almak istedim

Eklentiler

• 9BD22ACE-6A46-4F55-846F-C459D3578446.jpeg
    36,5 KB · Görüntüleme: 59
Öğretim üyeelri de e muayenleri olduka maliyetil oluyor. Hangi ildesin biliyorum ama eurofertil tüp bebek merkezi var İstanbul'da baya uyguna yapıyormuş bugün öğrendim. Kampnaya yapmışlar 8.000 TL ilaçlarla 10.000 TL yi bulur. Devlette dosya açıyorlar sana onun öncesi istedilkleri tetkikler filimler var onları hazır edip içeri veriyorsun ama pat diye tüp bebek yapılmıyor devlette önce birkaç aşılama ardından tüp bebek sırası ile ben öyle biliyorum. SEnin kayıpların için bütün tetkikelrrin yapıldı mı tüp bebek öncesi tüm tetkiklerini yaptır canım işini şansa bırkama derim. Çok yıpratıcı bir süreç arkadaşımdan biliyorum devlette 2 tüp demesi oldu tutmadı o ayrı bir konu. Özel de yaptıracak olsa belki tutmayacaktı. Sonuçta aynı şeyleri yapıyor her iki kurumda. ÖZel tek avantajı işte daha hızlı sonuç alınıyor. Mesela tüp bebek oncesi muhakkak bir ofis histereskopisi yaptırmanı tavsiye ederim. Rahim filminde görülmeyen şeyleri görebiliyorlar. Genetik kan testi bu da önemli. Bunlar mesela istenmiyor tüp bebek öncesi presedür olarak ama oku araştır bak göreceksin tüp bebek defalarca yapıp tutmayan hasta histerskopi yaptırıyor ve görüyorki rahimde bir sorun var bundan tutmuyor. Geçen zamana mı acırsın, parana mı acırsın, çektiiğin sıkıntılara mı... Ben kendi adıma düşünecek olsam yaptırırdım.

Bizimde sonuç iyi çıktı ben daha ii olsun diye aldım

Canım ben genetik tahlillerimizi ilk bebekten sonra hemenn yaptırdık bir problem çıkmadı.Tekrarlayan gebelik kayıpları için, kadın doğum,endokrin ve romatoloji uzmanlarına gittim.Kadın doğum ve endokrin uzmanı doç.romatoloji uzmanı ise profesördü.Bende lupus hastalığı olduğu için doktor antifosfolipidsin de diyebiliriz dedi.Otoimmun sistemle ve hormonal sıkıntılarım var.Sürekli prlakyinim yükseliyor.Ofishistereskopiyi Eylül ayında çektirdim çok şükür bir problem çıkmadı.Kadın doğumcum tüm tetkikleri yaptırdı en son çare yaştan dolayı tüp bebeğe yönlendirdi.Tüp bebek öncesi herkese bende bu şekilde öneride bulunuyorum.Teşekkür ederim ilgin ve bilgi için

Kızlar merhaba.Geçen ay tsh yüksekliği çıktı(5.2) ilaç kullandım.Kontrole gittiğimde değerimin daha da yükseldiğini gördüm(6.6) ilacın dozunu arttırdı diğer ay yine gideceğim kontrole.Sorum şu tsh yüksekken hamile kalınabilir mi?Bu durumda olanlar var mı acaba?Hamilelik çalışmaları yapıyordum ama kalamaz mıyım acaba

Evet kuzucum ben de Artık kendim düşünmek istemediğim için kendimi Dr un kollarına bıraktım
Evet canım doğru hesaplama 1,5 altı istiyorlar ama çok yüksek değil senin yine kolay düşer. benim 4,5 tan yüksekti. tshın nasıl peki?

Merhaba kalırsınız ama riskli bir gebelik olabilir bebek için sorun oluşturan bir durum o yüzden ilaçlarınızı düzenli içip normal seyrine getirmeye çalışın

Harika o zaman bu yolda bol şans canım sana.

Merhaba kalırsınız ama riskli bir gebelik olabilir bebek için sorun oluşturan bir durum o yüzden ilaçlarınızı düzenli içip normal seyrine getirmeye çalışın
Öyle durumda ilaçla kontrol altında tutulabilir mi acaba çünkü gebelik planım olduğunu söyledim doktora o yüzden ilaca başlattı kontrol altında tutalım o zaman dedi.Şu an hamilelik düşünme gibi bir şey söylemedi

Merhaba çikolata kistininiz mi var acaba bende geçen ay öğrendim varlığını. Sizin yumurtalıkta mı başka yerinde mi

Canım eltim 8.78 yüksek TSH ile hamile kaldı.Ama sürekli düşük tehlikesi ile progesteron kullandı hamileliğinin 7.
Harika o zaman bu yolda bol şans canım sana.
Çok teşekkür ederim.Allah'ım tüm hemhal arkadaşlarımızın duasını kabul etsin.En kısa sürede isteyen herkesin kucağını meleklerle doldursun

Mesajın devamı görünmüyor canım hamileliğin 7. Kısmında kalmış göremiyorum

Canım ilaçla kontrol altına alınır.Zaten troid olduğu için gebelikte muhtemelen perinatoloji takip edecektir.Canım düşün ama yüksek değerlerde olması, gebeliğin ilk 3 ayında bebeğin beyin gelişimi için çok riskli ,ama tetkikler doktorunun elinde bizler bilemiyoruz tecrübelerimizi aktarabiliriz sadece...Bu süreçte doktorunun yönlendirmesi daha doğru olur.

Kuzum çok iyi yapmışsın en güzeli valla gerçekten, bir kere güvendin mi çok kafa karıştırmamak lazım.

Ben 2.5 sınır görünce çok yüksek değil diye düşünmüştüm ama demek gebelik için daha düşük istiyorlar çabuk düşer inşallah. Zaten tahmin ediyordum hem kilo aldım hem de çocukluğumdan beri çok tatlı düşkünüyüm, yemek yiyip doysam bile tatlı istiyor canım, sonra yedikten sonra uyku hali vs. Olması çok muhtemel ailede de şeker hastalığı var. Hatta çok yüksek çıkmamasına sevindim bile diyebilirim. İnşallah düşer kuzum ne yapmam lazım? Gerçi doktor anlatır ama sen hızlı düşürdün yine de yapabileceklerimi merak ediyorum tatlıyı komple mi kesiyoruz bu arada sen baya zayıftın dimi canım sende çıkmadı çok ilginç gerçekten ama hemen düzelmiş neyse ki. Tsh ağustosta 1.27 çıkmış canım bugünkü 1.56. ama senin dediğin o t3 T4 değerlerine bakmadı sanırım dur bak diğer sonuçları da atayım bugünküleri ne diyorsun ?

Eklentiler

• Screenshot_20201204-140008~2.png
    143 KB · Görüntüleme: 49
  • Screenshot_20201204-141703~2.png
    43,7 KB · Görüntüleme: 45
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…