Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar bebek için folik asit etkili mi? Yani başlamalı mıyım folik asiye bebek düşündüğüm için?
Evet canım doktora sorup önerdiğini kullanabilirsin ama ilk üç ay omurilik gelişimi için çok önemli. İlk bir ayı zaten adet gecikmesi olmadığı için fark etmeden geçiyor. O nedenle ideali bebek düşünmeden 3 ay önce başlamak diyor doktorlar. Ama olursa da hemen başlamak gerekiyor yani geç oldu diye düşünme ama geç olmadan başla
@venushatun28 hatırlamıyorum tam ama 2 gün pik sürüyor diyen sen miydin kuzu? Bugünü kesin değerlendir belki de daha pik olmadı yumurtlamada sıkıntın var mı?
Canım @venushatun28 demiş miydi bilmiyorum ama benim iki gün sürüyordu pikim dün sormuştum. Bu ay şaşırttı beni ama benimki de, ben bugün de pik görürüm sanıyordum ama silikleşmiş çizgi. Önceki gün de çift çizgiydi ama pik gibi değildi. Demek ki salı çarşamba değil de pazartesi salı pik görmüşüm ben bugünü kesin değerlendiririm diye düşünüyorum bir aksilik olmazsa ama kaçmamıştır inşallah yumurtlama
Çok teşekkürler valla ne güzel moral oldu epey yoğun çalışıyoruz ve çevremiz pek anlamıyor bu durumu. işte buluşmaları organizasyonları onlar kdr sık yapamıyoruz, ne bileyim reddediyoruz bazen yoğunuz diye veya akşam veya haftasonu da çalışıyoruz deyince insanlar bir anlamıyor yadırgıyor falan. Sanırım bu durum da yoruyor bizi, anlaşılamama hissi. İdare etmeye çalışıyoruz her şeyi bir arada. Annem çok çabuk yoruluyorsun diyor bana hep ben senin yaşındayken iki çocuk sıfır uyku şu kadar ev işi falan diye başlıyor cümleye yani öyle deyince bir şey diyemiyorum, bizim de zihinsel yorgunluğumuz çok.. ne güzel sen atlatmışsın onca zor kötü yaşantıya rağmen, demek ki olacak az daha sıkalım dişi

Benimde bat tarihim 07.10.2020 bir aydır Bekliyoruz bizde umarım güzel sonuclarimiz olur bu sene icerisinde

U Uzaygemisi35 canım sen yapmaya devam et yine geç yumurtlama olabilir bi kadın senede 8 kere sağlıklı yumurtluyormuş ne kadar doğru bilmiyorum ama geçen ay da benim pik olacak gibi olup silik gitmişti hep yumurtlama göremedim bi macun kullandım bu ay çok güzel yumurtladım inşallah sonucu da güzel olur

Canım benim çok net pik oldu ona eminim sadece iki gün sürerdi bu ay daha çabuk çatladı 1 gün falan sürdü gibi. Ama evet test yapmaya devam edicem iyice silikleşene kadar. Evet senin testlerini görüyordum hep eşit gibiydi birkaç gün sürüyordu ama tam pik değil gibiydi. Bu ayki baya pik olmuş bence de macun etkili olmuştur sonucu da güzel olsun inşallah hepimizin

Solgar Folacin kullanıyorum ben 400mcg

Beyin yorgunluğu bedeninkine benzemez ki. Akşam yat sabah kalk bedenin dinlenir yorgunluğu geçer. Ama beyin öyle mi? Ben gece başucumda defter kalemle uyurdum tez yazarken. Çok odaklanınca gece bile çalışıyor beyin. Uykuda bi ışık çakınca çok kez uyanıp not almışlığım vardır
Annelerimizin zamanı ile bizimki aynı değil ne yazık ki. Çoğunluğu ev hanımı muhtemelen. Bizi büyütürken ev işleri yemek vs hep evin içinde koşturuyorlarmış. Ama bizler gündüz işteyiz. Gelince yemek telaşı. Akşam eşle kaliteli zaman geçirmek adına bulaşık sohbet muhabbet vs. Haftasonu temizlik, eşle vakit geçirme vs derken daha çok parçaya bölünüyoruz.
Sen de çok şanslısın bi kere. Eşin de aynı işi yapıyor. Çalışma sürene ve şartlarına saygı duyar yardımcı olur. Bu işi bilmeyen erkekler çok sorun çıkarıyor çünkü. Gerçi benimki de çok destek vermişti hakkını yemeyeyim

Evet canım e eminsen kuzu olmuştur o zaman sen bugünü de değerlendir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…