Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Bu meslekte hoca bile olsan öğrencilik bitmiyor ki (şekil 1a: ben) 😂 Hatta stresin ortadan kalkıp da okuyup araştırma yapmak çok daha keyifli oluyor 👍🤗 Doktora öğrencilerime hep söylediğimi sana da söyleyeyim: Elini çabuk tut. Bebiş gelirse bu doktora bitmez 😂
Canım senin bölümün ne 😍

kızlar ben bu ay eşime keçiboynuzu kürü yapıp içirdim . eşimde bir problem olmamasına rağmen . çünkü nerde okuduysam faydasını gören çok oldu ve o ay hamile kalanda çok oldu . bende işe yaradı mı 4 gün sonra göreceğim . ama ovülasyonu gelmemiş arkadaşlar bi deneyin derim . bende kuru incir yemiştim adetliyken başlamıştım ovülasyon gününe kadar günde bir tane yemiştim . Faydasını görürsem zaten şiddetle tavsiye edecem . ama denemekten ne çıkar
Keçiboynuzu kürü nedir?

Canım 6-7 adet keçi boynuzunu 5 bardak suyu kaynatıp , kaynayan suyun içe atıyorum 3 dk kaynadıktan sonra 20 dk falan demlemeye bırakıyorum sabah akşam eşime içiriyodum .
Teşekkür ederim canım. Onu eşim hayatta içmez, pekmezi yedirmeyi deniyim bari

Kuzu o kadar güzel bir yaştasın ki. Enerjin var. Olgunluğun en tatlı yılları. Kariyer ve aileyi birlikte götürebilecek donanımının olduğunu görebiliyorum. Sağlık da hastalık da bizim için. Önemli olan dermansız derdimiz olmasın.
Ben bu yaşıma kadar 14 ameliyat geçirdim. 3ü beyin ameliyatıydı. 7 ay hastanede yaşadım. 2 ameliyatıma %20 yaşama sansı verilen formları imzalayarak girdim. Ama geçti gitti çok şükür. Ayaktayım. Yaşıyorum. Hatta dünyaya birkaç kez yeniden başladım denilebilir. Sonuçta bize yazılan neyse o oluyor.
Enerjim var mı emin değilim, çok çabuk yoruluyorum eskiye göre uykuya da daha meyilliyim. Eskiden daha güzel odaklanıp saatlerce rahatça sabahlardım ama herhalde yaş ve iş yüküyle birlikte insan daha zorlanıyor. Ya da bizim nesil çürük bilmiyorum 🙈
Çok çok geçmiş olsun, hiç kolay şeyler yaşamamışsın. Tüm bunları yaşayıp çok olumsuz bakabilirsin hayata, sen her yerinden tutunmuşsun kendinle kalmamış etrafa da olumluluk saçıyorsun. Çok güçlü yapmış bu yaşadıkların seni, gelmiş geçmiş olsun şimdi o güçlü kadın bu günlerin tadını çıkarsın inşallah güzel gelişmeler olsun🤗
Yaa canımsınız Canikox Canikox 🤩 hepimize uğurlu gelecek inanıyorum 💜 enerji çooook önemli 🥰 bu arada ertelemeyerek en güzelini yapmışsın canım inşallah en doğru zamanda bebeğin sana gelir 👼
Evet canım bakalım gelecekse gelsin lütfen 🙈 ben bugün de pik görürüm diye düşünmüştüm ama benim çizgi silikleşmiş. Dün ilişki olsa mı diye size sormuştum, aslında ortam da gelişti ama 🤣 bugün ve yarın üst üste olabilir diye dünü es geçtik daha krtiik günleri kaçırmayalım yorulup diye. Şimdi pişman oldum dün akşam çatladı galiba benimki 😔 bir gün önceki yetişmiş midir bilemiyorum 🤷
Aynen canım hematoloji doktorum da kadın doğumcuda şuan coraspin kullanmamı istedi . Hamile kaldığımda hemen iğneye başlarlar mı bilmiyorum
Sen de hemen erkenden kan testi ile öğrenip sor bence her ikisine de 🤗 muhtemelen öyle planlanmıştır ama gebelik olana kadar coraspin öneriyorlar iğneye pek öncesinde geçilmiyor.
Kuzu sen zaten 160 boy 50 kiloyla yarım porsiyonsun ki 😂
Hahaha tamamen katılıyorum 🤣

Enerjim var mı emin değilim, çok çabuk yoruluyorum eskiye göre uykuya da daha meyilliyim. Eskiden daha güzel odaklanıp saatlerce rahatça sabahlardım ama herhalde yaş ve iş yüküyle birlikte insan daha zorlanıyor. Ya da bizim nesil çürük bilmiyorum 🙈
Çok çok geçmiş olsun, hiç kolay şeyler yaşamamışsın. Tüm bunları yaşayıp çok olumsuz bakabilirsin hayata, sen her yerinden tutunmuşsun kendinle kalmamış etrafa da olumluluk saçıyorsun. Çok güçlü yapmış bu yaşadıkların seni, gelmiş geçmiş olsun şimdi o güçlü kadın bu günlerin tadını çıkarsın inşallah güzel gelişmeler olsun🤗

Evet canım bakalım gelecekse gelsin lütfen 🙈 ben bugün de pik görürüm diye düşünmüştüm ama benim çizgi silikleşmiş. Dün ilişki olsa mı diye size sormuştum, aslında ortam da gelişti ama 🤣 bugün ve yarın üst üste olabilir diye dünü es geçtik daha krtiik günleri kaçırmayalım yorulup diye. Şimdi pişman oldum dün akşam çatladı galiba benimki 😔 bir gün önceki yetişmiş midir bilemiyorum 🤷

Sen de hemen erkenden kan testi ile öğrenip sor bence her ikisine de 🤗 muhtemelen öyle planlanmıştır ama gebelik olana kadar coraspin öneriyorlar iğneye pek öncesinde geçilmiyor.

Hahaha tamamen katılıyorum 🤣
Amin kuzum hepimiz için olsun ama önce sizler için güzellikler olsun 🙏😍
Şu aralar yaşadığın yorgunluk ve uyku hali çalışma tempondandır. Phd bitince enerjin yerine gelecek emin ol. Sizin nesil muhteşem bir nesil haksızlık etme sakın. Gurur duyulacak çok güçlü kadınlarsınız 👏🤩

X