Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Allah kucağına da almayı nasip etsin canım mucizeni. Allah razı olsun sendenAllah nasip edecekse olacak inşallah bende pazar günü kan testi vermeye gidicem hiç idrar testi yapmayacagım

Anladım canım. Bir an önce geçer umarım
Çok sağol canım, sende var mı yeni bir durum, sen nasılsın?
Geçmiş olsun canım ben de dün öyleydim yanıma ağrı kesici almayı da unutmuşum 1 tanecik parolle akşamı ettim ağrı içinde
Ayy kıyamam ya çalışırken gerçekten çok zor oluyor.. bugün yatakta sağdan sola bile dönemedim ağrıdan kıvranmaktnn inşallah bir an önce geçer senin de kuzumm

Ayy kıyamam ya çalışırken gerçekten çok zor oluyor.. bugün yatakta sağdan sola bile dönemedim ağrıdan kıvranmaktnn inşallah bir an önce geçer senin de kuzumm
sende çikolata kisti vardı di mi kuzu ? benim ilk gün ağrıyor bi sonra geçiyor çok şükür canım bugün iyiyim

Bir iyi bir kötü idare ediyorum canım. Battan emin olmadığım için öööyyle bekliyorum.

sende çikolata kisti vardı di mi kuzu ? benim ilk gün ağrıyor bi sonra geçiyor çok şükür canım bugün iyiyim
Evet canım işte ta haftasonu yazmıştım anca bugün söküldü.. benim de tüm dönem böyle yoğun ağrılı geçmiyor neyse ki ama ilk iki gün falan fena oluyor. Biraz umutsuzluğa da kapıldım ya ben, biliyorum hepiniz kızacaksınız ama yani bu çikolata kisti zaten tüpleri tıkayabiliyor. Tıkamasa da yumurta kalitesine ciddi zarar veriyor salgıladığı madde nedeniyle. Yani ben çok net ovulasyonda düzenli yumurtlama görsem bile ben muhtemelen o kaliteli yumurta değil. Yine salgıladığı madde sperme de zarar veriyormuş, onu da öldürüyormuş. Yani ben zaten olacağını düşünerek boşa heveslendm diye düşünmeye başladım

Bir iyi bir kötü idare ediyorum canım. Battan emin olmadığım için öööyyle bekliyorum.
En azından iki iyi bir kötü olmaya çalış canım. Ben de bu ara kötüyüm ama gerçekten hiçbir işe yaramıyor, ama yaşadığın kolay şeyler değil üzülmek de yaşamamız gereken bir duygu. Tamamen inkar etmek de doğru değil. Sadece bu zamanları öyle bekleyerek geçirmek de zor, biraz farklı alanlara yönelmek iyi geliyor bence çalışmalara odaklanmak belki sana da iyi gelir, ne dersin?

Ben bi kere toplu sipariş etmiştim onda bata 7 gün kala başlamıştım yapmaya nasıl olsa var diye bazı günler aynı gün 2-3 kez yapıyodum

Umutsuzluk oluyor malesef sana umutsuzluğa kapılma gül oyna demem gerçekçi olmaz ve evet insan kafaya takıyor... Üzülmen gereken an üzül bastırma duygularını ama her şeyin bir çözümü var canım, bahsettiğin olasılıkları bilmiyorum açıkçası ama benim dayımın eşinde çikolata kisti vardı doktor doğal yolla imkansız tüpe başlıyalım dedi kabul etmediler bi süre deniyelim dediler 6. ayında hamile kaldı. bende bilinen hiç bir şey yok mesela 8. ayıma girdim sanırım nasip kısmet işi biraz da. Yumurtaların döllenebilmesi için içinin su dolu olması gerekiyomuş yumurtlama döneminde bi gidip kontrol olabilirsin gebeliğe elverişli mi değil mi en azından ona göre tedavi düşünmeye başlanır canım. Belki de bunların hiç birine gerek kalmadan hamile kalırsın

Çok sağol canım haklısın gerçekten öyle oluyor yani ben daha çok reglin ilk günleri böyle umutsuz olup sonra yeniden toparlanıp yeni aya umutla giriyorum aslında. Şu an biraz PMS nedeniyle de umutsuzluk mutsuzluk var. Aynen öyle hiçbir sebep olmasa da bir yılda insanların yüzde 90ı hamile kalabiliyor. Yani dün açtım o yüzdelere baktım. 3 aydır deniyoruz ve yüzde ellisi ilk 3ayda hamile kalıyormuş yani iki kişiden biri benim gibi. Aynı şekilde senin de hiçbir sebep olmasa da zaman alabiliyor işte. Hayırlısı hayırlı zamanda olsun artık ne diyelim hep öyle düşünmeye çalışıyorum.

Çikolata kistiyle ilgili evlenmeden önce çok doktora gitmiştim. Hiçbir tedavi olmadan da hamile kalınabiliyor demişti doktorlar. Ama vakit kaybetmeme konusunda da hemfikirler, normalde 1 yıl olan bekleme süresi bizde 6 ay mesela. Şimdi gittiğim doktora henüz bir kez gittim, gebelik olursa devam ederim diye düşündüğüm bir doktordu. İşte onu dinleyeceğim bakalım 2 3 ay takılın olmazsa adetin ikinci günü hem de sperm testiyle birlikte gelin demişti. Artık o zaman herhalde bir rota çizecek ona göre. Ovulasyon testi de belki yapmam bu ay bilmiyorum iyice salasım var
Ama tek söyleyebileceğim gerçekten iyi ki varsınız, ben de senin gibi kimseyle konuşmuyorum bu konuları ailem bile bilmiyor. O nedenle içimde büyüyüp dururdu burası olmasa..

Bu bel agrisi beni mahfetti son 6 gun Rabbim hayirlisiyla sonuclandirsin bulasiklari makinaya dizerken ufak bir egilmeyle bile agriuor yahu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…