Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Çok sağol canım haklısın gerçekten öyle oluyor yani ben daha çok reglin ilk günleri böyle umutsuz olup sonra yeniden toparlanıp yeni aya umutla giriyorum aslında. Şu an biraz PMS nedeniyle de umutsuzluk mutsuzluk var. Aynen öyle hiçbir sebep olmasa da bir yılda insanların yüzde 90ı hamile kalabiliyor. Yani dün açtım o yüzdelere baktım. 3 aydır deniyoruz ve yüzde ellisi ilk 3ayda hamile kalıyormuş yani iki kişiden biri benim gibi. Aynı şekilde senin de hiçbir sebep olmasa da zaman alabiliyor işte. Hayırlısı hayırlı zamanda olsun artık ne diyelim hep öyle düşünmeye çalışıyorum.

Çikolata kistiyle ilgili evlenmeden önce çok doktora gitmiştim. Hiçbir tedavi olmadan da hamile kalınabiliyor demişti doktorlar. Ama vakit kaybetmeme konusunda da hemfikirler, normalde 1 yıl olan bekleme süresi bizde 6 ay mesela. Şimdi gittiğim doktora henüz bir kez gittim, gebelik olursa devam ederim diye düşündüğüm bir doktordu. İşte onu dinleyeceğim bakalım 2 3 ay takılın olmazsa adetin ikinci günü hem de sperm testiyle birlikte gelin demişti. Artık o zaman herhalde bir rota çizecek ona göre. Ovulasyon testi de belki yapmam bu ay bilmiyorum iyice salasım var 🤷
Ama tek söyleyebileceğim gerçekten iyi ki varsınız, ben de senin gibi kimseyle konuşmuyorum bu konuları ailem bile bilmiyor. O nedenle içimde büyüyüp dururdu burası olmasa..
insan ne yapacağını bilemeyince böyle oluyor kuzu bizim de sınavımız buymuş napalım sabretmeyi öğreneceğiz...

Canım ben öğrenmiştim hamileliği soru cevabı başka bir şey diye düşündüm🙈

Pkoluyum ilaçsız adet olamıyorum. Çok umutsuzum yıllardır kullanırım ilacı. Tarlusal diane vs.

Bir kere klomen tedavisi denedik büyümedi yumurtalar, iğnenin 150liği ile büyüdü hamile olduğumu öğrendim ama sonrası erken doğum ve bebeğimi kaybetmemle sonuçlandı. Gerisi depresyon😔

Şimdiki hamileliğim ise tamamen mucize. Karnım ağrıdı tomoğrafi çekildim, inanılmaz bi misafir trafiğim oldu, inanılmaz bi seyahat trafiğim oldu, ağır yürüyüşler yaptım, bolca sigara içtim. Ama şey diyodum bu ay da gecikti test yapayım tarlusal kullanayım sonra tedaviye başlarım. Gecikti gene test yaptım hatta hcg baktırdım 0.3 falan çıktı. İyi dedim gene bekledim olmayınca test yapıp tarlusal kullandım. Tarlusalden sonra sekiz gün olmayınca. Testte silik çizgi sonra kanda gördüm. Bu arada meryem suresi okumaya başlamıştım. 21. Gününde öğrendim gebeliğimi kesinlikle dua mucizesine inanıyorum fiilen harekete geçmekle birlikte.

hepinizi çok iyi anlıyorum. Evliliğimin başından beri çocuk istiyorum. İki hamileliğim son iki yıla denk geldi nasip böyleymiş. Hep iç geçirirdim. Umutsuzlanırdım. Ben ilaç kullanmadan adet bile olamıyorum diye. Bu iş tamamen nasip işi.Rabbim katından hediyesini tez zamanda versin sağlıkla hepimize. minseo minseo Canikox Canikox @fiona13 @Kocasininprensesi93 İsmini hatırladıklarım ve diğerleri dualarımla yanınızdayım....
Çok sevindim senin adına canım. Gerçekten Allah'tan ümidi hiçbir zaman kesmemek lazım. Hayat mucizeler ile dolu. İnşallah sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız 🤍

En azından iki iyi bir kötü olmaya çalış canım. Ben de bu ara kötüyüm ama gerçekten hiçbir işe yaramıyor, ama yaşadığın kolay şeyler değil üzülmek de yaşamamız gereken bir duygu. Tamamen inkar etmek de doğru değil. Sadece bu zamanları öyle bekleyerek geçirmek de zor, biraz farklı alanlara yönelmek iyi geliyor bence çalışmalara odaklanmak belki sana da iyi gelir, ne dersin?
Çalışıyorum ama odaklanma sorunum var bu ara. Kafam çabuk dağılıyor. Yorgun hissediyorum çok. Arada kasık ağrısı vurup geçiyor. Adetimin tam gününü de kestiremediğimden öyle bekliyorum. Ovü takip etmediğimden de hesaplayamıyorum. Tlfda bir kaç uygulama var. Biri bugün diyor. Biri yarın. Diğeri öbür gün 😂

Evet canım işte ta haftasonu yazmıştım anca bugün söküldü.. benim de tüm dönem böyle yoğun ağrılı geçmiyor neyse ki ama ilk iki gün falan fena oluyor. Biraz umutsuzluğa da kapıldım ya ben, biliyorum hepiniz kızacaksınız ama yani bu çikolata kisti zaten tüpleri tıkayabiliyor. Tıkamasa da yumurta kalitesine ciddi zarar veriyor salgıladığı madde nedeniyle. Yani ben çok net ovulasyonda düzenli yumurtlama görsem bile ben muhtemelen o kaliteli yumurta değil. Yine salgıladığı madde sperme de zarar veriyormuş, onu da öldürüyormuş. Yani ben zaten olacağını düşünerek boşa heveslendm diye düşünmeye başladım 😔
O hiç belli olmaz kuzum. Umutsuz olma lütfen.

Çalışıyorum ama odaklanma sorunum var bu ara. Kafam çabuk dağılıyor. Yorgun hissediyorum çok. Arada kasık ağrısı vurup geçiyor. Adetimin tam gününü de kestiremediğimden öyle bekliyorum. Ovü takip etmediğimden de hesaplayamıyorum. Tlfda bir kaç uygulama var. Biri bugün diyor. Biri yarın. Diğeri öbür gün 😂
Aynısı bende de var ciddi anlamda odaklanma sorunu, kadar o nedenle telefonu falan uzakta tutuyorum 🙈 yine dağılıyorum ama en azından o süre daha kısa oluyor yeniden dönebiliyorum. Sanırım havalar ve o kansızlık da seni etkilemiş olabilir. Benim de 3 uygulama farklı gösteriyordu, en erken gösterenden 2 gün önce oldum 🙈 inşallah senin olmaz ama bakalım artık olursa da hep beraber yine tavşanlığa devam 🤪

Aynısı bende de var ciddi anlamda odaklanma sorunu, kadar o nedenle telefonu falan uzakta tutuyorum 🙈 yine dağılıyorum ama en azından o süre daha kısa oluyor yeniden dönebiliyorum. Sanırım havalar ve o kansızlık da seni etkilemiş olabilir. Benim de 3 uygulama farklı gösteriyordu, en erken gösterenden 2 gün önce oldum 🙈 inşallah senin olmaz ama bakalım artık olursa da hep beraber yine tavşanlığa devam 🤪
İşin tuhafı hiçbir şey anlayamıyorum. Geçen ay epey belirtim vardı anlamıştım zaten gebeliği. Ama bu ay bi tuhaf. Dün berbattım. Kasık ağrısı ve göğüslerde acı vardı. Bugün ikisi de yok. Sabit olan yorgunluk, iştahsızlık ve duygu dengesizliği. Bekleyip göreceğim artık.

Selamlar herkesler iyidir inşallah :KK36:

Geçmişi okuyamamıştım gebelerimizin sayısı 4 olmuş çok mutlu oldum :KK200::KK200:

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 31
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔2 bucuk yıl
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ evet
  • KAYBIN VAR MI? ➔ yok
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ evet, düzenli
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI?➔ yok
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ aşılama tedavisi için kullandım
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ aşılama
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔ 1 bucuk yıl yaptım, sonuc alamadım..
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔ değerlendirme yapmadım
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ aşılamanın 3.günü belirtilerim basladı.
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ bata 3 gün kala gördüm
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ tek bişey soylicem, SADECE İNANIN.. 2 bucuk yıl bekledim, tek bi gebelik dahi geçirmedim, Rabbim nasip etmedi, belki de daha hayırlıydı böylesi bizim için.. Çok şükür bugünü gösterdi bana da 🙏🏻
  • Allahım tüm isteyenlere nasip olsun.. Bu topikte öyle güzel öyle tatlı öyle yardımsever anne adayları var ki, onlara da yaşat bu mutluluguuu ❤❤❤
26 yaşındayım
13 aydır istiyorum
İlk gebelik
Kaybim hiç yok
Adetlerim düzensizdi 3 ay klomen tedavisi oldum 2. Ayinda kist oldu 3. Ayında eridi bu ay da rahim filmine girdim temiz çıkmasına rağmen bu ay oluştu inşallah gebelik
Doktorum rahim filminden sonra yumurtaya baktı gelişmemiş tutmaz demişti ama tuttu. Ben sadece gelişmemiş dedikden sonra yakı yapıştırdım belimi hep sıcak tuttum. Gün aşırı denemeye özen gösterdim. Adet tarihim i bilmiyorum.
Yakiyi kesinlikle tavsiye ediyorum hanımlar inşallah bebis tutunur 🌸
S Selin1998 tebrikler kızlar sağlıkla ilerlesin inşallah :KK200:

Kızlar bir şey sorucam ben ne zaman test yapmalıyım en erken , 27 eylül de yumurtlama oldu 28 eylülde çatlama bide akıntım yok denecek kadar az adet mi olucam acaba bir an önce öğrenmek istiyorum hastaneye gitsem çıkar mı bugün 9.gün

İşin tuhafı hiçbir şey anlayamıyorum. Geçen ay epey belirtim vardı anlamıştım zaten gebeliği. Ama bu ay bi tuhaf. Dün berbattım. Kasık ağrısı ve göğüslerde acı vardı. Bugün ikisi de yok. Sabit olan yorgunluk, iştahsızlık ve duygu dengesizliği. Bekleyip göreceğim artık.

Hay Allah, hepsi hem kırgınlık gibi, hem regl belirtisi gibi, hem de gebelik gibi. Hiçbirine yormamak lazım biraz daha bekleyip göreceksin gerçekten. Ama hakikaten beklemek çok zor, yani her belirtiyi benzetiyorum ben kendim. Sağolsun iki aydır erken geliyor beni bekletmeden düşünme fırsatı bırakmadan, test yapsam mı stresini bile yaşatmıyor sağolsun. Sen de birkaç gün daha bekle bakalım kendini yormadan başka şeylerle vakit geçirmeye çalış. İşler yoğun mu bilmiyorum ama şu an yoğun olmasam battaniye altında tüm gün dizi izler bitirirdim gibi, öyle bir fırsatın varsa biraz uzaklaşmak da iyi gelebilir ..

X