Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
U Uzaygemisi35 naber fıstık? Demin aklımdan geçiyordun
Valla iyi miyim değil miyim bilemedim. Dün akşam hafif üşütmüş gibiydim, bugün daha iyiyim ama kasıklarım falan ağrıyor, regl gelecek mi acaba stresi başladı. Bir de bu hafta planladığım şeyleri pek yapamadığımı fark ettim. Burası çok zamanımı alıyor yetişemiyorum da, o nedenle bugün biraz kendimi tutayım dedim şöyle uzaktan takipteyim birkaç mesaja yanıt yazabildim.
Ekim ayı haftasonlarım da tamamen dolu sabahtan akşama kadar eğitimim olacak, şimdi de hem biraz ona hazırlık ve diğer biriken çalışmalarımı yapmaya çalışıyorum. Bu ara yoğunluktan dolayı biraz geriden takip edebilirim sizleri yani. Ama merak de ediyorum molalarda gelip bakıp çıkıyorum işte
Sen nasılsın, baş ağrısı falan yazmışsın, havalardan mı nedir bu halimiz yahu

Mevsim dönümünde kadınların dengeleri tepeden tırnağa şaşar biliyorsun. Ben şaşırmıyorum artık
Bi de endokrincim şöyle birşey söylemişti. Kadınlarda vücut 4-5 yılda bir metabolik yaşlanmayla birlikte tuhaflıklar yapıp onu yeni düzeni haline getirirmiş.

Zor bir dönrmdesin. Kendini çok sıkmadan üstesinden gelmeye çalış. Psikolojik ve bedensel yıpranmaya müsait bu dönemlerde kötü hissedebiliyor insan kendini. Dikkat et kendine ❤

Bir o eksikti vallahi bu ara hepimize bir şeyler oldu valla, mevsim geçişi diye düşünüyorum ben de. Aynen bir de çok fazla evde kaldık bu süreçte, bünye iyice zayıfladı diye düşünüyorum
Zor bir dönrmdesin. Kendini çok sıkmadan üstesinden gelmeye çalış. Psikolojik ve bedensel yıpranmaya müsait bu dönemlerde kötü hissedebiliyor insan kendini. Dikkat et kendine ❤
Çok teşekkür ederim Deniyorum, umarım her iki sağlığımı da koruyarak atlatırım bu günleri eskisi gibi odaklanamıyorum da öyle uzun saatler, ona da sıkılıyorum. Ama karınca hızında da olsa ilerleme ilerlemedir diye düşünüyorum siz de çok dikkat edin, bize ve öğrencilerinize lazımsınız

Çok sağol kuzum
İlerlemenin yavaşı hızlısı yoktur bu arada. Önemli olan yerinde saymamak

Kızlar kanamam durduğu için gitmedim doktora ama yine olursa dursa da durmasa da gidicem doktora pazartesi bu arada pazartesi günü amh için kan vermiştim 8.60 çıkmış sonuç her yerden pko olduğum tasdiklenmiş oldu galiba pko olanlarda böyle yüksek çıkıyormuş anlayan var mı amh den

evet canım baya yüksek çıkmş ama kötü bişiy değil , ben de yarın vericem lf fsh kaçtı senin ?

evet canım baya yüksek çıkmş ama kötü bişiy değil , ben de yarın vericem lf fsh kaçtı senin ?
Cnm benim doktor hiç lh bakmıyor ya ben anlamadım çok önemli değil m acaba geriye dönük bütün tahlillere de baktım lh bakmamış hiç. Cnm ben hem ağustosta hem de eylülde baktırdım hormonlara yazayım hepsini de bi yorum yap bakalım
Ağustos 15.estradiol 43 fsh 4.9 prolaktin 19
Eylül 19 estradiol 60 fsh 0.90 prolaktin 8. Amh 8.60

aslında lh ile fsh beraber daha anlamlı diye biliyorum

bunu heemn hormon memuremize soralım :) minseo

Önemli olan muayne diyorlar genellikle bakalım doktorun nasıl yorumlucak canım inşallah sıkıntı yoktur
Canım merhaba. Haber vereceğim demiştim değerler normal dedi E2 için çok düşük değil dedi. Kendisi rahim filmi çekmediği için çeken bir doktora yönlendirdi. Salı günü başka bir doktor muayene edecek ve rahim filmi çekilecek. Hadi hayırlısı bakalım

Aynen ben de sırf bu yüzden giremiyorum
eczhnm nerelerdesiiin,sesin çıkmıyor
Kuzum buralardayım da topiği takip edemedim hem çok hızlı ilerliyor hem de vakit bulamıyorum çok zaman alıyor
Ben adet bekliyorum sen napıyorsun nasılsın ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…