Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Yok kuzum Ovülasyon testlerim yumurtlama gibi çıkıyor ondan sordum
Canım kist oluşmuş olabilir mi sorunun cevabı olarak şunu söyleyebilirim. Geçen ay sağda 27 solda 24 mm kist oluşmuş ama yumurtlama testinde pik göremedim sürekli koyulaşıp koyulaşıp geri açıldı

İyi akşamlar kızlar benim yumurtlama geç olduğu için adetim de geç olacak, değiştireyimm batı demi, 27 eylüle +14 gün eklicem demi

Bilmiyorum ki canım benim 1 gün pik oldu sonra çatlama gördüm testte belirtilerim de vardı zaten yumurtlama, ama belki 2 yumurta olup biri kist olmuş olabilir hiç bi fikrim yok

Tablet grafik tablet mi yoksa normal tablet mi? Bir de bilgisayara tablete entegre ediyorsanız nasıl kullanıyorsunuz her iki ekranı?
Normal tablet. Zaten entegre ettiğim için ikisini aynı anda değişimli ekran paylaşımıyla kullanıyorum.

Yoktur canım varsa da adetle gitmiştir. Benim önceki ay sağ ve solda kist vardı adet olmayınca doktor tarlusal verdi. Adetten sonra kontrole gittim gitmişti kistler. Kist adet olmana engel olurdu sen olduğuna göre temizdir merak etme. Bu ay inofolic ve omega ile dene bakalım vücudun dinlensin. Bide şey duydum inofolic şase ve kombiyi beraber kullanıyorlar. Sabah birini akşam diğerini. Folik asit miktarı açısından sıkıntı olmaz merak etme. İkisi toplam 400 mcg yapıyor

Cnm ben bu ay adetliyken doktora gittim ve kist gördü 4 cm yani adet oldum kist yoktur deme eğer şikayetlerin varsa kasık ağrın falan git doktora ya da adetin her zamanki gibi değilse kist olabilir benim ilk günler hep kahve leke geldi adetim çok zor söküldü ve diğer aylar çok olurdum bu ay diğer aylara göre az oldum

Cok sagol ama inofolic kullandigim ay yumurtlamam hic olmadi ve adetim gecikti cok fazla o yuzden kullanmak istemiyorum ama fsh ve tshimi dusurdu o katkisi oldu bana tabi belki şimdi artmiştir bilemiyorum doktorum dogumkontrol hapi tavsiye etti ama bilemedim kararsizim napsam diye

Benimki de en az 2 ay doğum kontrol hapı vereceğini sonraki ay klomenin daha etkili olacağını söyledi. Yumuryalıklar dinlenip sonra uyarılınca daha iyi sonuç veriyormuş. Hayırlısı olsun canım herşey gönlünce olsun inşallah

Benim gecen ay öyleydi acayipti geciktim ve kahverengi camus gibi zor soküldum ama bu ay direk kipkirmizi geldi ilk dakikadan beri bilemiyorum bi de adet olmadan once sogan suyu iciyordum ona devam edeyimmi birakayimmi 15e tamamlayayimmi bi de bal tarcin corekotu yapmak istedim ama bi grupta e2si yuksek olan yapmasin yazmislar fikriniz varmi

Amin inşallah seninde herkesinde canim bana 1 ay yeter dedi ama bilemedim

AMH testi po sonucunu vermezki.Amh değeri ok ayrı amh ergenlikten itibaren vücutta oluşan her adet döneminde yavaşça azalan bir hormon. Bu doğurganlıkla alakalı mesela korunmak istersin doktora gidersin amh değerine bakar düşükse senin hemen çocuk sahibi olmanı söyler po ile alakalı hormon değil.

AMH-PKOS İLİŞKİSİ
Literatürde, tüm çalışmalarda, PKOS olgularındaki AMH değeri, kontrol grubuna göre 2-3 kat yüksek olarak bulunmuştur (2-14) (şekil.2). PKOS olgularında ortalama AMH serum değerleri 5.0-8.5 ng/mL arasında değişmektedir (4, 10).

Bu ay normal geldiyse adetin yoktur cnm o zaman kist falan. Soğan suyunu da adetliyken içmiyorlardı hatırladığım kadarıyla adetin bitsin ondan sonra başla ve tamamla cnm diğer sordukların hakkında pek bilgim yok hiç uygulamadım bilen arkadaşlar cevap verir belki

Beni de eklermisi caniim 16ekim bat 13aydir bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…