Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
minseo cnm senin bu macun klomen ve çatlatma iğnesi yle beraber alınırsa sıkıntı olur mu peki biliyo musun?

Kızlar merhaba. Adetime 5 gün var ama bugün afedersiniz beyaz sümüksü akıntıyla karışık kanama geldi. 1 haftadır sulu şeffaf akıntının ardından sümüksü uzayan şeffaf akıntım oluyordu. Bugün ise kanama geldi. Regl kanı olmadığına eminim çünkü asla reglim böyle başlamaz. Bu durumu yaşayıp hamile olan var mı? Bel ve kasık ağrım da çok var

Merhabalar herkese. Şu ana kadar sessiz bir takipçi idim ama yazdıklarınızı hep takip ediyorum ve sizin için dua ediyorum kendime de ederken Bugün adetimin üçüncü günü hormon testi için kan verdim. Sonuçlarım çıktı henüz doktor randevu saatim gelmedi. Sonuçlarımı yazsam tecrübeli arkadaşlar yorumlamakta yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

FSH 5,24
ESTRADIOL 16,25
LH 6,71
PROLAKTİN 13,64

Canım selam E2 bana düşük gibi geldi referans değerlerinde ne yazıyor

Evet bana da e2 değeriniz düşük geldi

evet canım bilme işi de burdan duya duya oldu benim inanki, yoksa hiç bir fikrim yoktu inanki. anem ve iki teyzem hemşire ama onlara sırunca çok üzerne düşüyosun diye kızıyolar bana ben de ondan sormuyom onlara şöyle ki yumurtlama silinmesinden 7-8 gün sonra demişti burda bir arkadaşımız ama benm vaktim olmadığı için malesef h içi adetin .22 günü baktırcam yani silikleşmeden sonra 7. gün gitmiş olacağım gene reglin de 22. günü olmuş olacak :)

Kuzum güzel dileklerin için çok teşekkür ederim çok şükür sorunsuz geçti Belki hatırlarsın adetimden sonra testler yapılacak ve sonuçlarına göre nasıl bi yol izleyeceğimize karar vericez demiştim. Eşim de sperm testi verecek ve sonrasında durumu doktorumuzla tekrar gözden geçiricez.
Medicana’da dışarıdan gelen hasta olarak sadece anestezili hsg işlemi için 1500 TL ödedik. Hem SGK hem özel sigortam olmasına rağmen bu tür fertilite ile ilgili işlemleri karşılamıyorlarmış.
Hsg’yi adetin biter bitmez çektirirsen iyi olur. Bazı doktorlar işlemden sonra korunmak gerektiğini bazıları da gerekmediğini söylüyorlar

Amh bakmamış mı canım kaç yaşındasın?
29 yaşındayım canım. Adetin ilk günü vajinal muayene yapmıştı. Sadece bu değerleri istemiş amh bakmamış sanırım. Vajinal muayenede rahim ve yumurtalıklar gayet iyi görünüyor demişti. Bakalım randevuya gidince nasıl yorumlayacak.

Önemli olan muayne diyorlar genellikle bakalım doktorun nasıl yorumlucak canım inşallah sıkıntı yoktur

Canim 6 yildir bayagi olmus, psikolojik olarak yorulmussunzdur cok her seye bakildi mi ve denendi mi? Allah hepimizin yardimcisi olsn kuzum mubarek Cuma saati
çok iyiydim birkaç ay öncesine kadar Hamdolsun derdim herşey Allahtan ... sanırım artık dayanamıyor gibiyim dua ediyorum sınavımızın bitmesi için herşey bir imtihandır ya .... güçsüzleşiyor gibiyim ki ben ne güçlü bir kadındım... Adetler düzenli , gebelik için gereken tüm testler amh dahil hepsi yapıldı , rahim filmi çekildi , eşimin sperm testi bunlar olması gerektiği gibi ... ama kısmette yok mu Ya Rab ... böyle birbirini seven iki kalp senden diliyor ... hem ikisi de çok iyi insanlar hiç kötülük yapmadı kimseye ama kısmet olmuyor ... bilmiyorum daha ne diyeceğimi ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum ben ağlamazdım öyle çok .. ama artık ağlamalara başladım çok yoruldum çok

Pembe ve kahve tonlarında mı?

ah canım ya ah be ne güzel demişsin mubarek cıuma günü inşallah allahım sesini duyar en kısa sürede sana ve eşine bu mutluluğu yaşatır. tüp bebek tarafında yönelmediniz mi canım maddi anlamda zorlamazsa bi deneseniz mi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…