Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kizlar , kırmızı cizgiler geldi adet oldum 😒
daha 3 gun vardı.
dongum bozuldu .
Ağustos'da 15iydi oldum.
Eylül 9 oldum.
Ekim 2 oldum .
adetim sürekli 1 hafta erken geldi . Bu durum anormal mii 😑😑
24 günde olmuşsun canım 21 güne kadar normal kabul ediliyor demekki regli bitiminde yumurtlama olmuş senin o yüzden erken gelmiş bazen olur öyle

Kuzum güzel dileklerin için çok teşekkür ederim ☺ çok şükür sorunsuz geçti 🙏🏻Belki hatırlarsın adetimden sonra testler yapılacak ve sonuçlarına göre nasıl bi yol izleyeceğimize karar vericez demiştim. Eşim de sperm testi verecek ve sonrasında durumu doktorumuzla tekrar gözden geçiricez.
Medicana’da dışarıdan gelen hasta olarak sadece anestezili hsg işlemi için 1500 TL ödedik. Hem SGK hem özel sigortam olmasına rağmen bu tür fertilite ile ilgili işlemleri karşılamıyorlarmış.
Hsg’yi adetin biter bitmez çektirirsen iyi olur. Bazı doktorlar işlemden sonra korunmak gerektiğini bazıları da gerekmediğini söylüyorlar 🤷🏻‍♀️
Çok teşekkür ederim, hatırlıyorum tabi. Umarım eşinin sonuçları da iyi çıkar. Doktorundan memnundun, nasıl bir yol izleyeceğini neden böyle karar verdiğini falan da paylaşırsan bizler için de fikir olur seviniriz.
Evet bu türden işlemleri hatta yumurta takibini bile karşılamıyor ne yazık ki. Hatta benim önceden çikolata kistim olduğu için normal muayenemi bile karşılamadı sigorta. Şehir şehir de medicananın fiyatları değişebiliyor sanırım ama en azından fikir oldu, çok ciddi bir fark olmaz diye umuyorum.
Evet olası bir gebelik durumunu dışlamak için hemen adet bitiminde yapıyorlar. Korunma konusunu bilmiyorum görüş farkı var herhalde, ben doktora göre hareket ederim muhtemelen 🤷
Hadi güzel haberler gelsin inşallah 🙏

Canım macunu dene bence. Clife yada naturellen alabilirsin. Bu arada beralife pkos setini de tavsiye ederim. Ben doğum yaptıktan sonra 2 yıl adet olmadım. Hem pkos hem de emzirdiğim için. Beralife setine başladım adetlerim başladı. Omega ve inofolic de önemli bence. Ayyy çok şey söyledim ama ben bunlardan fayda gördüm ilaçlardan bıktığım için yazmak istedim kusura bakma kuzum
Iyi yapmissin cnm an herseye ihtiyacim var her bi söze sende bilirsin belki bu durumlari omega ve vitamin aliyorum basladim yani ama diger seyler kullanmiyorum bi de ben gecen ay yumurta buyutucu ilac kullandim adet oldum dun gece kist yoktur degilmi adet olduguma gore doktora kontrole gitmeme gerek varmi sence gitmek istemiyorumda bu ay oluruna birakmak istiyorum ama kist varsada kotu

Kızlar hiç iyi değilim tansiyonum yerlerde başım çatlıyor parol içsem sorun olur mu sizce
Ben covid olduğum icin sadece parol alıyorum , aile hekimime hamilelik suphem var dedim gunde 1 kere parol alabilirsin dedi canım , benim de bugün çok bulantım var

X