Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
canım sende gebelik var gibi , bata daha varken güzel bir belirme olmuş insaşşah hayırlsı ile artar belirtilern var mı ? bir sorun var mıydı ? bizlerle de paylaşsırsan seviniriz
canım inan bende ona şaşırdım. beklenen bat 7
aylardır denememe rağmen olmadı, takibe rağmen ne hikmetse yakalayamadık. genel kontrol icin doktora gittim geçmiş adetim 9 eylül yumurtlamam düzenlidir 23 tü. ben 21 inde doktora gittiğimde yumurtlaman çoktan bitmiş dedi. öncesinde birliktelik olmuştu o da test yap sperm 5 güne kadar tutunabilir dedi ama yine de beklemiyordum

en ama en farklı yasadıgım belirti kokuydu. vajina bölgesinde bir koku var ama kötü değil, böyle tatlımsı enteresan bir koku hissediyordum bu mesela fark hissedecek kadar fazlaydı. göğüs agrım ve karnıma giren kramplar var, ama regl olacağım için yani öyle düşündüğüm icin onu gözlemlemedim. yumurtlamam erken olunca beklemenden normalde düzenli olduğu icin yeniden ovü ile takibe almak istedim kendimi

ilk günler silik cıktı sonra hafiften koyuldu, bugün zirveyi gördü. bu gebelil belirtisi olabiliyor diye hemen gebelik testi yaptım sonuc suan belli belirsiz var gibi ama bakalım.

Canım alakası bile yok kimyasalım tek belirtisi kanama ben de kimyasal geçirdim hiç öyle bişi yaşamadım kendini öyle şartlama
Canım baya baya çıkmış çizgin erken yumurtlamışım sanırım bu ay hepsini okuyamadım ama tebrik ederim

evet canım erken yumurtlamışım hic planlamadık bu ay hala onun şokundayım bakalım bat geçsin hepten teyit edip yazarım buraya cok teşekkürler

Ay canim sende de mi kist çıktı st ne dedi
Evet cnm 15 gün önce adetliyken gittiğimde 4 cm kist gördü doktor klomen kullanmıştım çatlamayan yumurta kist olmuş dedi şimdi de ara kanamam var aradım doktoru iki gün önce kanamam var kistden olur mu diye hayır kist ara kanama yapmaz dedi neyin nesi bilmiyorum yarına randevu aldım kesilmezse gideceğim

Dikkat etsen de aynı etmesen de günde 2 paket sigara Tsh bilmem kaç 2 ayda hamile kalanları biliyorum
Ay kısmet işte.. Valla ilk ay korunmasız benim o yüzden tuhaf geliyor bana sanki en ufak bişeyden etkilecekmiş gibi vücudum

Ay kısmet işte.. Valla ilk ay korunmasız benim o yüzden tuhaf geliyor bana sanki en ufak bişeyden etkilecekmiş gibi vücudum
Takma canım ya bişey olmaz valla insanlar ne durumlarda hamile kalıyor vitaminler folik asitler öyle abartılacak şeyler değil sen Tsh ına ve ins direncine baktır onlar önemli Tsh yüksekse düşür

Canım tarlusal kullandığın için korkma. Benim doktorum 3 ay boyunca tarlusal ile tedavi uyguladı ilk gebeliğimde. Tehlikeli olsa bu şekilde yapmazdı. 4. Ay tarlusal sonrası klomen ile hamile kaldım ve Allaha şükür hiçbir problem yaşamadan sağlıklı doğum yaptım. Tedirgin olup kendini strese sokman daha tehlikeli emin ol

ay süper demekki bazen de çok hesaplamamak lazım :) hesaplar kitaplar tutmayabiliyor, inşallah sağlıklı ilerlesin canım kendine bu arada çok dilkat et sıkı sıkı tutunsun sana

[
Hayırlısı olsun canım. Hiç sıkma canını. Önümüzdeki aya inşallah
Yok balım sıkmıyorum hem düzene girdiğini anlıyorum yavaş yavaş iyi oldu artık bu iğneden sonraki ilk düzenli adetim şimdi daha sağlam hazırlanacağım Rabbiminde izniyle inşallah

Hanımlar merhaba bişey sormak danışmak istiyorum. Eylül 4 regl tarihim . 3 aydır klomenden dolayı adetlerim duzenliydi. Onun öncesi hep düzensiz 45gunde oluyorduum. 3 ay klomen ve 2 ayında kist oluştu olmadı bebek. Bu ay 11eylul de hsg çekindim temiz çıktı. Adetin 13 gününde gittim klomensiz büyüyor mu yumurta diye 13mm idi. Şimdi benim adetim gecikecek sanırım yada gecikmezmi büyüdü mu diye sürekli beraber olduk ben şimdi adet tarihim de gebelik testi yapayım mı yoksa yumurta olgunlassa bile 20. Günler de olgunlasmistir diye adetin 1 hafta geçmesini mı bekleyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…