Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet kizlaaaâr beklediğimiz regl geliyor sonunda 10 gün gecikmeli de olsa şimdi ben bu gecikmeyi neye baglayayım ha deyin bana bi ne bu şimdi ne güzel 28 maksimum 31 gunde bir oluyordum ne bu 38 şaşırdı iyice kendini başladım yine insulin ilacına 😒😒o düzenliyor heralde beni yapacak bisey yok

Off ki ne of Allah yardım etsin bize ya bana da yakında tüp bebek yolu görülecek gibi gidişat onu gösteriyor sonunda %100 garanti evlat sahibi olacağımızı bilsek hiç acımam paraya ama bir de sonu hüsran olursa boşa giden onca para. Maddi olarak da öyle çok bollukta değilsen insan kara kara düşünüyor
Amin. Bizi de zorluyor bayağı. Yalvar yakar bi pazarlık yaptım resmen biraz daha inemez misiniz diye diye. %100 garantiyi kimse kimseye veremez ki. Bir umut deyip giriyorsun bu yola. Ben iğneleri görünce parayı unuttum zaten. Allah her şeyin hayırlısını versin

Selam kızlar, dün raporu atmıştım kimse bana civap vermemiş 🙄🙈 neyse ben yine de görüntüyü atayım dedim.

Tüplerimin ikisi de açıkmış, açık olduğu içinde 5-10 saniye sürdü işlem. Açık olduğu halde gebeliği yine de hızlandırır mı hsg bilemiyorum.. Ama iyi ki çektirip aradan çıkardım. Tıkalı mıdır yapışık mıdır derken hayırlısıyla kafamdan attım.. Çok şükür..

Darısı diğer çektirmek isteyen arkadaşlara 🙏
merhaba canım bende çekildi görüntüsü yok bende ama ben 2020 eylülde çekildim hala hamile kalamadım inşallah senin olur temiz çıkmasınada çok sevindim hakkında hayırlısı olsun :KK68:

Evet kizlaaaâr beklediğimiz regl geliyor sonunda 10 gün gecikmeli de olsa şimdi ben bu gecikmeyi neye baglayayım ha deyin bana bi ne bu şimdi ne güzel 28 maksimum 31 gunde bir oluyordum ne bu 38 şaşırdı iyice kendini başladım yine insulin ilacına 😒😒o düzenliyor heralde beni yapacak bisey yok
hayırlısı olsun ümitsizliğe kapılmayın Rabbim doğru zamanda nasip etsin inşallah :KK68:

Kızlar selamlar herkese öncelikle,
Geçen sene bir kaybım var erken doğum oldu. O zaman ınofolic ile gebe kalmıştım şimdi tekrar başladım gebelik olmadı bir türlü. Doktorlar yumurta takibine başlamak için sperm testi istiyor ama eşim pek istemiyor bu testi vermeyi. Bu aralar biraz ikna oldu ama gelip gidiyor öyle. Klomen tedavisi için doktorlar sperm testini muhakkak görmeli mi? Ya da sperm sonucu olmadan bu tedaviye başlanmıyor mu?

Geçen sene bir kaybım var erken doğum oldu. O zaman ınofolic ile gebe kalmıştım şimdi tekrar başladım gebelik olmadı bir türlü. Doktorlar yumurta takibine başlamak için sperm testi istiyor ama eşim pek istemiyor bu testi vermeyi. Bu aralar biraz ikna oldu ama gelip gidiyor öyle. Klomen tedavisi için doktorlar sperm testini muhakkak görmeli mi? Ya da sperm sonucu olmadan bu tedaviye başlanmıyor mu?
merhaba canım benden de rahim filmi istediler bende çekildiğimi söyledim ama görüntüsü yoktu sadece raporu vardı elimde sorun olmadı eşimden de istediler ama biz 1 ay öncesi yaptırmıştık zaten çok sorunlu olduğu için yani o işlemi yapmak erkekler hiç istemiyor yalnız değilsiniz yani biz rica edince sonucuna da baktı eskisinin istemedi direk ben bakıldım klomene başladım 23 martta çatlatma iğnesi oldum bakalım 6 nisanı iple çekiyorum :KK54::21:

Merhaba, size hormon tedavisine başlamadan eşinizin sprem sonucu olması daha sağlıklı olur. Eşinizin sonucunda her şey yolunda ise size uygun tedaviye başlanır. Sonuç sıkıntılı ise eşinize uygun ya da her ikinize uygun tedavi başlanır.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

Rennie'nin ikinci şişesindeyim ben ya :/ Hamile kalınca daha mı kötü oluyor ki acabağ. Daha kötü olmasın çünkü 🥺
Ay canım inşallah benim gibi olmazsın, kimse olmaz. İnsanın ağzının tadı olmayınca bal börek yesen ne fayda 😢 hormonların coşmasından yazıyor heryerde. Benim midemle ilgili bi sorunum yoktu mesela gebelikte çıktı. Herkesin aynı olmaz bacım yaa, sen içini ferah tut

hayırlısı olsun ümitsizliğe kapılmayın Rabbim doğru zamanda nasip etsin inşallah :KK68:
Sagolasin cnm zaten bebek umudum cok yoktu bu ay için düzenli ilişki olmadi hic olsa da her zaman korunmasız olmadi zaten benim üzüldüğüm şey adetim uzun zaman sonra düzene girmişti 3 4 aydır 28 en fazla 31 günde geliyordu bu ay 38 oldu ona üzüldüm sadece😔

Ay canım inşallah benim gibi olmazsın, kimse olmaz. İnsanın ağzının tadı olmayınca bal börek yesen ne fayda 😢 hormonların coşmasından yazıyor heryerde. Benim midemle ilgili bi sorunum yoktu mesela gebelikte çıktı. Herkesin aynı olmaz bacım yaa, sen içini ferah tut
Benim halihazırda var da bazısının hamileliği çok rahat geçiyormuş ya inşallah ek bir rahatsızlık çıkmaz 🥺

ben de bi miktar yoruldum, sanırım bu olumsuz duygularımı tek başıma yaşamaya ihtiyacım var. artık kendimi, duygularımı, endişelerimi açıklamak beni çok yoruyor :KK43: biraz mola veriyorum.

tablo takibi için, regl olan gebe kalan olursa bana mesaj atmanızı rica edeceğim geriye dönük takip yapmak benim için zor olur çünkü
@Mimariye 20.03.20219 AYGECİKME
zeynep-ahmet zeynep-ahmet 21.03.20218 AYGECİKME
@merakligzm 25.03.202111 AYGECİKME
@Umuttllu 26.03.202131 AYGECİKME
@Rojda56 26.03.202116 AYGECİKME
@Amanita 26.03.202116 AYGECİKME
@minikooommm 29.03.20214 AYGECİKME
@Zeymuss0103 01.04.202112 AY
@niw 02.04.20217 AY
C Cilek95 02.04.20216 AY
@pcoscuk 02.04.202128 AY
sim84sim sim84sim 03.04.20214 AY
@Masalmina 04.04.202115 AY
@Nm88326 05.04.20219 AY
@Cartedor 05.04.202111 AY
@minik mucize92 05.04.202128 AY
@elcin123 06.04.202130 AY
@MEMUR54 08.04.202128 AY
@Tuanna_09.04.202122 AY
@Duygu933 09.04.202110 AY
Canım regl olmadım bekliyorum

Kızlar bende bugün çapa tıp tüp bebek bölümüne gittim. Test yaptırdım sonuçlarıma bakabilir misiniz bazı değerlerim yüksek çıkmış galiba 🤦🏻‍♀️

Eklentiler

• E7A49E4F-AE85-4A6A-B139-4658A4B3E1C7.jpeg
    E7A49E4F-AE85-4A6A-B139-4658A4B3E1C7.jpeg
    155,5 KB · Görüntüleme: 59
  • E183BB78-D8CD-414A-8F5C-D4FE297FF745.jpeg
    E183BB78-D8CD-414A-8F5C-D4FE297FF745.jpeg
    134,3 KB · Görüntüleme: 63
X