Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Yanma yok. Bir defa böyle geldi şuan kesildi
Tmam işte sizin yumutlama zamanı ise olmuş olblr o sarımsı normal iken gelmiyor yani. Ovulasyon zamanı aynı akıntıya karışmış gelir. Kesilir ama sonradan tekrarlayabilir siz kendiniz bilirsiniz doktora gidince bahsedin idrar testi yapsın rahat edin bilin derim. 👍

Alooo neredesiniz kizlar noldunuz girmemeye yemin mi ettiniz naptiniz neden sesiniz kesildi looooo😁
minseo minseo cim mola vercem bıraz demıs grupta gecen gun. kendını toplamak ıstıyor heralde ama inşallah umutsuz umutsuz durmuyodur vallahi küserim hamile kalırımda söylemem size:KK70:
Selam kızlar, giriyorum ama sadece özel mesajlara bakıyorum bu aralar. Zaman zaman insani duygularımız açığa çıkıp modumuz düşebiliyor. İster istemez yansıyor karşımızdakilere. Herkesin süreci kendine zor, kendine has. Kim kimin ne yaşadığını maalesef anlamıyor. Ve ben kendimi anlatmaya çalışmaktan inanılmaz yoruldum. Bir de herkesten ricam bu süreç zaten yeterince zor, hala bunun için çabalayan insanlar için kimse "stres yapma yaparsan hiç olmaz" gibi demotive cümleler kurmasın, inanın ki bu karşınızdaki insanı çok daha fazla strese sokuyor ve üzüyor.

U Uzaygemisi35 canım sana hsg den sonra kaç gün ilişki yasağı dedi doktorun? Birde antibiyotik içmiş miydin içtiysen kaç gün içtin? Bana 12 saat arayla antibiyotik yazdı 5 gün de bitmiş oluyor çok mu içiyorum acaba🤔
Bana 1 kutu vermişti ama ben de hafif enfeksiyon da vardı B grubu antibiyotik yazmıştır zaten gebelik için zararı yok onların. Hsg den sonra 3 gün ilişki yasağı öneriyorlar

Kızlar bende bugün çapa tıp tüp bebek bölümüne gittim. Test yaptırdım sonuçlarıma bakabilir misiniz bazı değerlerim yüksek çıkmış galiba 🤦🏻‍♀️
E2 iyi, FSH iyi, LH iyi, AMH iyi canım PCOS yok değil mi sende.. 5-13 arası genelde PCOS oluyor. DHEAS ve testosteron erkeklik homonları, az da olsa kadında var ama seninki biraz yüksek cıkmış.. aşırı tüylenme, akne, yağlı cilt, düzensiz adet dönemlerin var mı? genelde PCOS olanlarda oluyor ama yine de en doğru analizi doktor bilir, bu benim yorumum canım.

Kizlar mideniz bulanmasin. Benden bugün hafif sarımsı sümüksü ve şeffaf karışık akıntı geldi silince belli oldu. Sizce yunurtladim mi? İlk defa böyle bişi oldu. Pazartesi vajinal ulstrasonla sol içeri girmek için bayağı baskı uygulandı o gün resmen sol overimin varlığından haberdar oldum. Hep sağ over agrirdi. Sizce kanlanmami oldu böyle akıntı geldi.
Canım operasyondan sonra bu belirtiler normal.. antibiyotik kullanıyor musun?

Canım ben adet olmadım hamile olduğumu öğrendim buraya da yazamadım. Diğer hamileliğimin kürtajla sonuçlanması bu hamileliğimde biraz tedirgin etti beni ve zor bi süreçten geçiyorum dua edin bizim için hayırlısıyla sağlıklı bi şekilde bunu kucağıma alabileyim 🤲🏻🌸
Tebrikler canım, inşallah bu sefer tutunur sana bebeğin, dua ediyoruz :))):anneadayı::KK200::dua:

Kızlar nabersiniz nasılsınız 🌺
Teşekkürler canım çok şükür iyi diyelim iyi olsun, sen nasılsın?
Selam kızlar, giriyorum ama sadece özel mesajlara bakıyorum bu aralar. Zaman zaman insani duygularımız açığa çıkıp modumuz düşebiliyor. İster istemez yansıyor karşımızdakilere. Herkesin süreci kendine zor, kendine has. Kim kimin ne yaşadığını maalesef anlamıyor. Ve ben kendimi anlatmaya çalışmaktan inanılmaz yoruldum. Bir de herkesten ricam bu süreç zaten yeterince zor, hala bunun için çabalayan insanlar için kimse "stres yapma yaparsan hiç olmaz" gibi demotive cümleler kurmasın, inanın ki bu karşınızdaki insanı çok daha fazla strese sokuyor ve üzüyor.
Haklısın canım ya, biri bana stres olma diyince olmuyor değilim, aksine daha da stres oluyorum... bence biraz bu tarz konuşmaları yapanlardan uzak kalmakta fayda var.. İnsanlarda empati yok, hani demiştim ya doğum günümde yeni evlenen kaynım (ki eşimden 8 yaş küçük) eşime doğum günü kutlaması yapmıştım, o zaman eşinin hamile olduğunu söylemişlerdi. Kutlamanın cinsi bebek kutlamasına dönmüştü, iyice gerilmiştim. Empati noksanları....diyecek birşey yok.
Ben stres yapma stres yaparsan olmaz deniliyor ya bu lafa bakıp stres yapmamam lazım diye uğraşırken bile stres oluyorum. Ve bugün anladım ki ben bebek istemiyorum. Beynim istemiyor.
Vaz mı geçtin canım, herhangi bir durum bu kararına etki mi etti yoksa?
Hmm, o zaman bol su iç cnm, doktor bana demişti.

Teşekkürler canım çok şükür iyi diyelim iyi olsun, sen nasılsın?

Haklısın canım ya, biri bana stres olma diyince olmuyor değilim, aksine daha da stres oluyorum... bence biraz bu tarz konuşmaları yapanlardan uzak kalmakta fayda var.. İnsanlarda empati yok, hani demiştim ya doğum günümde yeni evlenen kaynım (ki eşimden 8 yaş küçük) eşime doğum günü kutlaması yapmıştım, o zaman eşinin hamile olduğunu söylemişlerdi. Kutlamanın cinsi bebek kutlamasına dönmüştü, iyice gerilmiştim. Empati noksanları....diyecek birşey yok.

Vaz mı geçtin canım, herhangi bir durum bu kararına etki mi etti yoksa?

Hmm, o zaman bol su iç cnm, doktor bana demişti.
İşim olmadigi için güzel bir gelecek kuramam diye düşünüp duruyorum. Eşim marangoz aile işi üç eve bakıyor dükkan. Birde çocuk olursa gecinemeyiz diye düşünüyorum. Ama eltim ikinciyi doğruyor. Hoş o da pek umutlu değil.

X