Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Teşekkür ederim. Size doktor az demedi ise bence sıkıntı yapmayın. Adetim kirk gün geçmişti öyle yapıldı umarım sağlıklı bir sonuçtur
Demedi ama benim doktorum biraz rahat 🙈 referans aralığında azalmış fertilite düzeyi diyordu. Genelde doktorlar 1in altında acele etmeliyiz diyorlar. Amh adet döngüsünün herhangi bir gününde yapılabiliyor hiç sorun olmaz sağlıklı sonuçtur.

Niye şaşırdın? Güzel değil mi 43?
D vitamini benim 9 görmüşlüğüm var. Hatta hatırlamadığım daha düşük de olabilir. Kaç? 10?
43 güzel bence de. Şimdiye kadar gördüğüm en yüksek değer hatta 🙈 16ları falan görmüştüm bi ara.

D vitaminim ektedir. Şok suratım onaydı aslında.

Eklentiler

• Screenshot_20210323-194849.png
    Screenshot_20210323-194849.png
    69,5 KB · Görüntüleme: 48
Demedi ama benim doktorum biraz rahat 🙈 referans aralığında azalmış fertilite düzeyi diyordu. Genelde doktorlar 1in altında acele etmeliyiz diyorlar. Amh adet döngüsünün herhangi bir gününde yapılabiliyor hiç sorun olmaz sağlıklı sonuçtur.
Keşke onlarda olan rahatlik bizde olsa. Ben vajinal ultrason ve seamer testlerini yaptırdım bir an önce tedavi başladılar diye iki sonuçta ortada yok. Biri sigorta biri üniversite hastanesinde yapıldı ne hikmet ise iki sonucunda kayıp kayıtlarda yok. Şimdi baştan yap herşeyi. Sadece kan sonuçları çıktı 😔

Kaybınız için çok üzgünüm. Genetik pıhtılaşma testlerinizi falan yaptırdınız mı kayıptan sonra? Sonra da bir kimyasal olmuş, yaptırsanız iyi olur bence belki gebelikte kan sulandırıcı falan kullanmanız gerekebilir. Araştırma Hastanesi'nde 2 düşük oldu derseniz araştırırlar diye düşünüyorum. Tıbbi genetik bölümüne yönlendiriyorlar ya da hematoloji bölümü falan da olabilir. Bir daha kayıp yaşama riski olmadan inşallah daha sıkı takip edilirsiniz hem bilinirse. Onda da vardır bir hayır o ay denk gelmemiş doktor belki bu ay daha iyi olacak inşallah 🤗 3 yıl olunca devlet karşılıyor tüp bebeği diye biliyorum aşılama şartı var sanırım. İnşallah bir an önce kavuşursunuz bebişinize. Klomenle çatlamadıysa aşılama iğneleri ve çatlatma iğnesi daha iyi olabilir ama bir kere denemişsinzi zaten. Bir de doktor biraz haklı olabilir çünkü ayda sadece birkaç gün hatta tam anlamıyla 24 saat döllenme için uygun oluyoruz yani tesadüfen yıllarca ilişki olsa bile denk gelmeme olasılığı malesef yüksek. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah güzel haberler gelsin🤗

Bence gayet iyi değeriniz. Benim yaş 30 amh 1.36 çıktı ağustosta. Bana bile kötü demedi Dr ama benimki azalmaya başlamış sizin daha p durumda değil.
Benim tek testim o kaldı ama doktorum istemesi gerekmiş.pıhtışalma testi yaptırmak için gittim yapmadı kadın gerek yok alınan parçadan gelen sonuçta öyle birşey görmemiş doktorun isterdi kafana göre dersine çalışıp gelmişsin dedi kimyasal saymıyorlar. 🙈 Doktorumla konuşacağım bunu onla konuşmak nasip olmadı bunu dicem siz isteyin yaptıralım dicem. Zaten eşim iş gereği olmadığı için pek 5 aydır da düzenli ilişkimiz yok o da var o sebeble aşılama daha iyi geldi bana. Ben sanırsam 😂 tutturamıcam zamanını. O sebeble testle deneme zorunda kalıyorum. Ben doktorda şu yumutlama takibimi filan yaptırsam öğrensem o da güzel fikir olacak da. Ayy şu korona yedi beni 😅 hastanede çok güzel doktorum vardı böyle 2 yıl geçenlere tedavi yapardı adam emekliliğe ayrıldı özel klinik açtı şansıma tüküreyim 🙈ondan klomenle çatlatma denemesi de yapabilirdi doktor gidince o işte yarm kaldı. Ben artık aklımı aşılamaya taktım heyecanım bu yönde. ❤️Hepimizin doğru zamanda olacaktır eminim. 🤗

Yaptırma endoskopiyi. Beslenmeyle destekle. "Beyinde ararken bağırsakta buldum" kitabını oku. Stres çok etkiliyor. Endoskopide benzer bir şey çıkacak ve tedavisi yine aynı olacak. Huzursuz bağırsak vs de olabilir yani hepsi stres ve beslenmeyle çok alakalı tetikleniyor. Bence hiç girme o işlere stresi baltala. Probiyotik yoğurt dışında diğer kaynaklardan destekle. Şekerli yağlı hamurişi karbonhidratları çıkarmaya çalış. Bebiş gelince ondan sonraya sakla mide sorunlarını 🙄
KIRALsın uzay. Aslansın gaplansın
Koç
Reyiz
cCc uzayreyiz cCc

Bağırsak hareketlerimi kaygı kaynaklı olduğunda tanıyorum artık direkt zaten bu o eminim. Bulantılarım da öyle ondan da eminim. Vertigo bulantım, kaygı bulantım ve hastalık bulantımı ayırt edebiliyorum. Profesyonel deliyim. Ailem de "iki yıl üst üste yaptırdın. Bir şey çıkmıyor. Yine stresten" diyor. Artık oramı buramı kurcalatmak istemiyorum. Bi yenebilsem şu kaygıyı ya. Daha ana olacam anaaaaa

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke onlarda olan rahatlik bizde olsa. Ben vajinal ultrason ve seamer testlerini yaptırdım bir an önce tedavi başladılar diye iki sonuçta ortada yok. Biri sigorta biri üniversite hastanesinde yapıldı ne hikmet ise iki sonucunda kayıp kayıtlarda yok. Şimdi baştan yap herşeyi. Sadece kan sonuçları çıktı 😔
Nasıl kayup onu anlamadım? 🤔

Nasıl kayup onu anlamadım? 🤔
Seamer Ekim'de yaptirdim dün gittim almaya doktor sistemde gözükmüyor dedi. Vajinal ultrasonda aynı gün öğleden sonra gittim hemsireler bulamadı birde bana almadığindan eminmisin diyorlar. Anladım ki ben bu yolda imtihan oluyorum.

43 güzel bence de. Şimdiye kadar gördüğüm en yüksek değer hatta 🙈 16ları falan görmüştüm bi ara.

D vitaminim ektedir. Şok suratım onaydı aslında.
Estradiolun çok güzel ya ben beğendim.
D vitamini de bence çok normal. Ben iğne almayınca hep oralarda benim 🤪 Allah'tan yükseltilebilen bir şey. Şimdi balık yemeye de başladım. 2. gün tahlilleri yaptırırken d vitamini ve ferritin baktıracağım. Benim o da çok düşüyor. Pekmez ve ete de başladım gibi yine ama az yiyorum hala :/

Ya benim gastrocu bana verdiği ilaçlar için "bitince şikayetlerin geçmezse gel endoskopiyle bakalım" demişti. Ekimde kullandığım bir antibiyotik vardı o gastriti tetiklemiş olabilirmiş. Zaten ondan sonra böyle oldum ama kaygı ve stres de yapabilirmiş. İlaçlar başta etki ediyor gibiydi ama sonra strese girince yine cozuttu ilaçlara rağmen. Sürekli bir gaz sancısı ve şişkinlik var. Reflü bitti gibi. Bir de yutkunma güçlüğü de var. Bu da ara ara artıp azalıyor. Günler yaklaştıkça mide bulantısı ve bağırsak hareketleri de iyice arttı. Bana tamamı kaygıdanmış gibi geliyor çünkü sürekli midemi ve başka yerlerimi takip ediyorum ama gitmezsem de "Ya bir şey var da gözden kaçırıyorsam" diye kuruyorum kafamda. Endoskopiden de acayip korkuyorum. Her çekildiğimde aşırı stres yapıyorum kötü bir şey çıkacak diye. Bir de şimdi corona var. Muhtemelen çektirdikten sonra iki hafta "Corona mı oldum? Olur muyum?" diye kafayı sıyırmış bir şekilde gezeceğim. Napsam ya huni de işe yaramıyor artık ☹️
Ertele canım mide işini, stresin azaldığında şikayetlerin de azalacaktır zaten. Şimdi tüp bebek sürecine girdin, onun stresi tetiklemiştir herşeyi. Yeteri kadar hormon ilaç vs alcan zaten, hepsi çakışmasın

Ne verir buna @NealStreet . Sen de yüksek doz bişiler kullanmıştın dimi
Ben folik asitin içindeki d vitamini + sprey d vitamini + malak gibi öğle güneşinin altında yarım saate rağmen düştüğünü gördüm d vitamininin. O yüzden direkt iğne. Kırıp ekmeğe döküyorum. Trink yükseltiyor. İki tane aldım bu sene iki ay arayla. Normalde bir ay arayla veriyor bana doktor. Yalnız asistan arkadaşım gebelik planlarken ampul formunu pek önermiyoruz demişti ama ben almış bulundum. Sen sor doktora

Seamer Ekim'de yaptirdim dün gittim almaya doktor sistemde gözükmüyor dedi. Vajinal ultrasonda aynı gün öğleden sonra gittim hemsireler bulamadı birde bana almadığindan eminmisin diyorlar. Anladım ki ben bu yolda imtihan oluyorum.
Smear testi doktora sisteme mi geliyormuş. Bende yaptırdım smear testi verdiğim başka kadından aldım direk doktora geldiğini yeni duydum. 🙈 Öylede saçma işler olabiliyor birde araştırma gibi hastanelerde. Üzüldüm ama tekrar olması zor değil bu sefer tembihle ilk defa böyle saçmalık duydum 🙄üzüldüm senin için.

Ertele canım mide işini, stresin azaldığında şikayetlerin de azalacaktır zaten. Şimdi tüp bebek sürecine girdin, onun stresi tetiklemiştir herşeyi. Yeteri kadar hormon ilaç vs alcan zaten, hepsi çakışmasın
Zaten her şey çok hızlı oldu ya bizim. Ben goygoya vuruyorum da bakmayın. Çok zor şeyler. Bir de o ara aramız da bayağı bozuldu. Ondan da çok etkilendim. Üstüne direkt tüp falan. Hızlandırılmış program oldu bizde infertilite süreci. Bayağı yordu beni hem zihnen hem bedenen. Ben de ona bağlıyorum da sağlık anksiyetesi olunca dürtüklüyor. Ya bi şey olduysa ya bi şey olduysa diye

Ne verir buna @NealStreet . Sen de yüksek doz bişiler kullanmıştın dimi
kızu 19 ken eylülde haftada 2 d colefor verdi bana doktor aslında 19 olana kadar da damla kullandımdı yetmez dedi.
ocakta verdim kan d vit 43 oldu hala kullanıyorum. kendi doktorumz suan devam dedi

Hayırlı olsun canım,vesile olsun inşallah 🥰
Amiiini inşallahhhhh
Günaydın kızlar ya bu ara yoğun geçiyor geriden okuyorum ama yazmaya çok yetişemiyorum

cukulatam cukulatam geçmiş olsun gözün aydın temiz çıkmasına sevindim çok şükürn🙏

@iloveme canım bir daha konuşabildiniz mi doktorla onu takip ettim ama kaçırdım sanırım göremedim?

@Duygu933 kesinlikle @NealStreet e katılıyorum onu dinle bu kadar negatif odaklı olma haklısın bu dönem genel olarak hepimizi yıprattı ama yine de pozitif kalmak lazım hiçbir işe yaramadğı gibi viiücudumuzu da bozuyor stres.

@NealStreet seni gerçekten tebrik ediyorum bu topik huzurunda 🙈 valla herkese koşup neşe saçıyorsun hem de öyle polyyannacı modda değilsin mantıklı şekilde herkesi rahatlatıyorsun gülme ihtiyacımızı fazlasıyla buradan karşılar olduk sayende iyi ki varsın 🤗

@ipek_annesi canım ben de mutluydum lekelenme yok ne zamandır sende diye. Kalp atışı falan gördünüz mü zamanı geldi mi? Kese ilk oluştuğu zamanlar öyle kanama alanı görebiliyorlarmış inşallah öyle bir şeydir canım. Ama lütfen doktorunu dinle kim yapacaksa deme hiç bir tanıdık akraba komşu vs hiç kimse yoksa da hiçbir şey yapma bir hafta peynir ekmek ye dışarıdan sipariş ver gerekirse geri kalan her şeyi eşin yapsın nolur şu an hiçbir şey senin sağlığından önemli değil. Ev işi şu bu hiçbir şeyi saymıyorum bile sakın bunlara kalkışma böyle durumlarda gerekirse ev berbat durumda olsun hiçbir şey sağlıktan önemli değil. Sırf yemek için bile doktorun dediği gibi yap nolursun 😔 bu bebişin yiyecek lokması varsa seninle kalacak, yoksa sen ne yaparsan yap olmaz. Benim demrk istediğim sen ileride kendini suçlama ben elimden geleni yaptım de Allah korusun bir şry olsa ondan mı bundan mı oldu diyeceksin ama malesef bizim kontrolümüz dışında sen elinden geleni yap için rahat olsun dualarım seninle 🙏
Çok sağok kuzum
süper canım çok geçmiş olsun süper kere süper 🌸🌸
çok teşekkür ederim kuzumm

X