Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Oyş maşallah. Yarın sonuçlar için arayacağım bakalım ona göre bir şey reçete eder diue düşünüyorum. Trink yükselen formu olsun lütfen 🙈 ben de hiç güneşe falan çıkamıyorum aynen düşük olacağını bekliyordum zaten. Bakalım ne önerecek doktor bey artık bişi sormaya korkuyorum doktor ne derse o 🤣

D colefor ilaç adı mı canım hiç duymadım. Bu dediğin ampul gibi mi @NealStreet in dediği gibi? Bence iyi değerlere çıkması gebelikte de önemli ondan devam demiştir. Gebe kalamamada bu kadar etkili mi bilmiyorum ama keşke bakılsaydı daha önce 😬

Bu arada mell_in_shell mell_in_shell az önce senin mesajı beğenirken yanlışlıkla hamilelik takvimi oluşturmaya bastım. Birkaç defa oldu bu böyle. Bence gebelik belirtisi bu bir işaret kızlar ne diyorsunuz afsfsg 🤣🤣 @NealStreet
aynen canım ilaç, bir de magnesium yazdı bana çünkü magnezyum eksikse d vit durmuyor vucutta ama ben kullanmadım magnezyumu nedense, ona da bakılmştı gece yatarken iç dedi unuttum hep :KK43:

kuzum sen yazmşsn yeni gördüm, bilmiyorum ben kendimi çok mutsuz hissediyorum çok takıyorum gündemib hep bu oldu sürekli burdayım yada gogullayıp bişiler bakıyorum. bende de sağlık anksiyetesi var bazen çok zorlanıyorum tel bunlar olsun bunlara da şükür 😓 ama yo-rul-dum.

43 güzel bence de. Şimdiye kadar gördüğüm en yüksek değer hatta 🙈 16ları falan görmüştüm bi ara.

D vitaminim ektedir. Şok suratım onaydı aslında.
Oyy oyyy benim d vitaminim de 6.46 😓2 ay önce yaptırmıştım damla kullandım Bayadır 🙈Şimdi bilmiyorım kaç bu ay devit 3 alıyorum. Ne kullanıyorsun peki ilaç? Kan iğnesi yanı sıra sonra fermarat var.

bende de tüylenme var dhea so4 ve testesteron bakıldı mı ?
Benim testesteron yüksek çıktı tüylenmem vardı doktorum o değeri normal gördü. 🙈 Ama tüylenmem şöyle oluyor bu ay kıllarım hızlı uzuyor bazen hiç kılım olmuyor. Adetim herşeyim düzenli binde bir böyle stres yaparsam geçer günüm. Sizce testesteron yüksek olması kötü mü? 🤔 Sankim o inip çıkıyor değer olarak ben onun çıktığını o ay cinsel istek artışımdan ve kıllanmam dan anlıyorum 🙈

El insaf be bi akşam yemeği yiyim dedim roman yazmışsınız En Büyük KK

Adam da benim gibi hiç bi şeyden emin değil 😂 ilk değerlendirmemi yaptım ver mehteri😂

Kız D vit çok düşük naptın sen en az 60 olması lazım gebelik için doktor sana baya sağlam şeyler verir yükseltmek için :KK17:

Topik başkanısın bizi bırakıp yemeee gidiyon bu ne saygısızlık 😒

Valla ya bu doktora ben de gelcem bu gidişle diyorum. İzmir'e geldiğimde ona ekstra muayene olayım sen yaz bana adını özelden 🙈 valla ya bana böyle aşırı detay vercek ikinci görüş alacağım ve ucuz doktor lazım 🙈

Böyle komikli videolarla kandıramazsın beni kırıldım bir kere 😒😒

Valla ben tahmin ediyordum zaten düşük çıkacağını. Her tahlil çok pahalı doktor fazla para harcamıyım istiyor ama bence yapılsın ne gerekiyorsa. Sonuçta bak bu da uğraştırıyor. Hemen yükselir mi acaba ya en az 60 olması gerektiğini bilmiyodum e benim kaç ay daha kafadan gitti o zaman 😬😬😢😢
Benimki hastanemde eğitim araştırma ve üniversite ile bir ikisi. Benim kansızlık sorunum var şuan o sebeble iğne kullandım arttı değerlerim doktorum folbiol verdi aynı zamanda. 🙈 Babamı gördüm neler çekti onun yaşadığını yaşamak istemek damar tıkandı benim adımı bile unuttu. Belki birgün kader insanı her yola sokabilir ama önlem almamız en iyisi. Ee sizde bu durumdan muzdarip olduğunız için birbirimizi iyi anladık. Artık önümüzdeki ay inşallah size buradan haber ederim hepsini. O hematoloji doktorlarının bilmiyorm özellikle benm doktorumun kalbi olduğuna inanmıyorum bir insan birşeyi anlatırken insanı imciltmemeli ne olursa olsun. 🙄Benim aklım almıyor bazen doktorların hepsi de iyi değil onların da kötüsü var acımasız saygısız olanı Allah bir daha karşıma çıkarmasın ben birşey diyemiyor ama oradan çıkınca çocuğum yok olmasına ayrı ağlıyorum onların yaptıklarına ayrı 🙈
Malesef çok zor evet ne yaşayacağımızı bilmiyoruz ama bile bile lades dememek elimizden geleni önlem olarak yapmak lazım. Kesinlikle bazı doktorlar nasıl konuşulması gerektiğini düşünmüyor hiç. Allah iyi insanlarla iyi doktorlarla karşılaştırsın. İnşallah güzel haberlerimizi paylaşırız en kısa sürede 🙏
aynen canım ilaç, bir de magnesium yazdı bana çünkü magnezyum eksikse d vit durmuyor vucutta ama ben kullanmadım magnezyumu nedense, ona da bakılmştı gece yatarken iç dedi unuttum hep :KK43:

kuzum sen yazmşsn yeni gördüm, bilmiyorum ben kendimi çok mutsuz hissediyorum çok takıyorum gündemib hep bu oldu sürekli burdayım yada gogullayıp bişiler bakıyorum. bende de sağlık anksiyetesi var bazen çok zorlanıyorum tel bunlar olsun bunlara da şükür 😓 ama yo-rul-dum.
Hadi ya bak bunu da bilmiyordum. Benim de magnezyum hep düşük çıkar. Hatta öncesinde kullanıyordum ama gebelik kategorisine uymuyordu o versiyonu o nedenle bıraktım. Belki onu da önerir ama önermeyedebilir artık bilmiyorum ne kadwr etkili olur.

Ah canım işte hep gündemin bu olması hepimizi çok etkiliyor. Ben de her ay doktor soru cevaplarını okuyorım başka makaleler okuyorum konuyla ilgili. Ama yani öyle saçma ki bazen aynı mesajı defalarca okumuş olduğumu fark ediyorum. Hiç iyi bir şey değil işte kaygıyı da sürdürüyor bu yaptığımız şey. Sağlık kaygısı varsa da o kaygıyla kalmak lazım ki o da geçsin. Malesef hayat dört bir yerden saldırıyor zaten. Yorucu süreçler ve hep diyorum bunu kolaylıkla yaşayanlar asla anlayamaz. İnşallah yorgunluğu unutturacak güzellikler olsun. Ben farklı alanlarda kitaplara çok sardım bu ara. Odağı değiştirmek hatta bazen burdan bile çıkmak iyi gelebilir.
Bence geliyor gelmekte olaaannn nırınırımmm 😎😎
Hahaha @NealStreet in dediği gibi hafif hamileyim ben 🤣🤣

Oyy oyyy benim d vitaminim de 6.46 😓2 ay önce yaptırmıştım damla kullandım Bayadır 🙈Şimdi bilmiyorım kaç bu ay devit 3 alıyorum. Ne kullanıyorsun peki ilaç? Kan iğnesi yanı sıra sonra fermarat var.
İşte bazıları gebelikte önerilmiyormuş ama bilmiyorum. Yıllar önce kullanmıştım hatırlamıyorum tam. Şu an ilk defa bakıldı yarın doktorumu arayacağım bakalım ne önerecek. Baya düşükmüş senin de.

Oyş maşallah. Yarın sonuçlar için arayacağım bakalım ona göre bir şey reçete eder diue düşünüyorum. Trink yükselen formu olsun lütfen 🙈 ben de hiç güneşe falan çıkamıyorum aynen düşük olacağını bekliyordum zaten. Bakalım ne önerecek doktor bey artık bişi sormaya korkuyorum doktor ne derse o 🤣

D colefor ilaç adı mı canım hiç duymadım. Bu dediğin ampul gibi mi @NealStreet in dediği gibi? Bence iyi değerlere çıkması gebelikte de önemli ondan devam demiştir. Gebe kalamamada bu kadar etkili mi bilmiyorum ama keşke bakılsaydı daha önce 😬

Bu arada mell_in_shell mell_in_shell az önce senin mesajı beğenirken yanlışlıkla hamilelik takvimi oluşturmaya bastım. Birkaç defa oldu bu böyle. Bence gebelik belirtisi bu bir işaret kızlar ne diyorsunuz afsfsg 🤣🤣 @NealStreet
ayyy canıııım tebrik ederim sen de hamilesiiiiin 🤣
Benimki devletin karşıladığı Devit-3 ampul. fiona13 fiona13 'nın damla ya da sprey sanırım. Onlar daha yavaş ve dengeli yükseltiyor. Benimki bayağı yüksek doz oluyor

İşte bazıları gebelikte önerilmiyormuş ama bilmiyorum. Yıllar önce kullanmıştım hatırlamıyorum tam. Şu an ilk defa bakıldı yarın doktorumu arayacağım bakalım ne önerecek. Baya düşükmüş senin de.
Benimki düşükken ilaç almadığım için daha da düştü ama inan hiç belirtim yoktu daha bundan 5 yıl önce yaşamamıştım bunu belli ederdi halsizlik yorgunluk şuan ise bomba gibiyim 😂düşüklüğünü saç dökülmemden şüphe ederek gittim o zaman bulundu. Hatta dahiliye doktorum bütün testlerini yapmış kadın doğum hepsi iyi yapmadıklarını yapayım dedi değerlerim yerlerde🙈doktor neden düştü dedi o ay diyet yapmıştım 😂doktora birşey demeden ilaçları alıp kaçtım eve. Ama napayım 75 kilom vardı şimdi 64 oldum bir yerden verirken bir yerden gitti 🙈çıkar ilaçlarını güzel kullanınca birde ben ısırgan yiyorum onda çokmuş tam şimdi ilk bahar çok yeni çıkıyorlar taze taze toplayıp yapıyorum. Sna da ya damla verir yada iğnesini verir.baya düşğrmüşüz ama çıkarmasını da biliriz. Kansızlığıma iki kere aşırı kanamam oldu ilk kimyasal sorması kan boşaldı su gibi sankim sonra ki ayda aynı kanamam olunca kansızlığım da arttı. İlaçları aldığımdan beri adetim de güzelleşti 🌸

Evet canım kız kardeşim de öyle der o da bıraktı bebek istiyor diye. 🤗O kitap okuyor onunla yendi birazcık ama kötü bir olay birşey olsa tetikleniyor. Ben bu hastalığı hassas kalbi olan herşeyi takan insanların yaşadığını düşünüyorum kesinlikle elde olan birşey değil asla 🙅 çook çok yardımcınız olsun dilerim 🌸
Teşekkürler

R Random3 Reglin başlamış mıydı? Randevu aldın mı hsg için?
Tatlım yok daha regl olmadım. Yarın sabah bi daha test yapıcam. Iğnenin 13.günü olacak yarın. Onda da çıkmazsa artık oturup beklicem. Hsg için haberleşicem doktorla regl gelince. Olmazsa takip ettiğim profa gidicem artık

El insaf be bi akşam yemeği yiyim dedim roman yazmışsınız En Büyük KK

Bacım sen ununu elemişsin eleğini asmışsın boşver bunları doktorun ne derse onu yap 😂

Açılın ben sağlıkçı karısıyım :skandal:

Adam da benim gibi hiç bi şeyden emin değil 😂 ilk değerlendirmemi yaptım ver mehteri😂

Çekilme bence benim de 3 gündür midem ağrıyor karnım ağrıyor stresten hep bunlar

Kız D vit çok düşük naptın sen en az 60 olması lazım gebelik için doktor sana baya sağlam şeyler verir yükseltmek için :KK17:

U Uzaygemisi35 60 falan değil sen korkma. Bakma bunun dediğine. "Evet ben de öyle duydum" de geç taam mı? Doktor verecek sana vitaminini yükselecek taam mı? Bunun tek başına gebeliğe engel olacağına da inanmıyorum ben taam mı? Zaten gebektede 3. aydan sonra takviye veriyorlar taam mı? Tamam de 🤣

ayyy canıııım tebrik ederim sen de hamilesiiiiin 🤣
Benimki devletin karşıladığı Devit-3 ampul. fiona13 fiona13 'nın damla ya da sprey sanırım. Onlar daha yavaş ve dengeli yükseltiyor. Benimki bayağı yüksek doz oluyor
te sundan işte kullandığım benim yumışak kapsül

Eklentiler

• 8A95AC81-5A0C-4FE4-8B8A-29DD606F3ECF.png
    8A95AC81-5A0C-4FE4-8B8A-29DD606F3ECF.png
    287,1 KB · Görüntüleme: 30
Tatlım yok daha regl olmadım. Yarın sabah bi daha test yapıcam. Iğnenin 13.günü olacak yarın. Onda da çıkmazsa artık oturup beklicem. Hsg için haberleşicem doktorla regl gelince. Olmazsa takip ettiğim profa gidicem artık
kaçırdım test yaptın mı :KK43: ben de bu ay femaradan gol yedim, femarazedeler 😩

U Uzaygemisi35 60 falan değil sen korkma. Bakma bunun dediğine. "Evet ben de öyle duydum" de geç taam mı? Doktor verecek sana vitaminini yükselecek taam mı? Bunun tek başına gebeliğe engel olacağına da inanmıyorum ben taam mı? Zaten gebektede 3. aydan sonra takviye veriyorlar taam mı? Tamam de 🤣
Hee hee taam 🤣🤣 bence de yaa amaan bir de bu yükselsin diye beklemeyelim. Eskiden d vitamini mi varmış 🤣Ne nazlı çıktı bizim velet valla.
te sundan işte kullandığım benim yumışak kapsül
Danke bebeğim bakalım bana ne verecek

Topik başkanısın bizi bırakıp yemeee gidiyon bu ne saygısızlık 😒

Valla ya bu doktora ben de gelcem bu gidişle diyorum. İzmir'e geldiğimde ona ekstra muayene olayım sen yaz bana adını özelden 🙈 valla ya bana böyle aşırı detay vercek ikinci görüş alacağım ve ucuz doktor lazım 🙈

Böyle komikli videolarla kandıramazsın beni kırıldım bir kere 😒😒

Valla ben tahmin ediyordum zaten düşük çıkacağını. Her tahlil çok pahalı doktor fazla para harcamıyım istiyor ama bence yapılsın ne gerekiyorsa. Sonuçta bak bu da uğraştırıyor. Hemen yükselir mi acaba ya en az 60 olması gerektiğini bilmiyodum e benim kaç ay daha kafadan gitti o zaman 😬😬😢😢

Malesef çok zor evet ne yaşayacağımızı bilmiyoruz ama bile bile lades dememek elimizden geleni önlem olarak yapmak lazım. Kesinlikle bazı doktorlar nasıl konuşulması gerektiğini düşünmüyor hiç. Allah iyi insanlarla iyi doktorlarla karşılaştırsın. İnşallah güzel haberlerimizi paylaşırız en kısa sürede 🙏

Hadi ya bak bunu da bilmiyordum. Benim de magnezyum hep düşük çıkar. Hatta öncesinde kullanıyordum ama gebelik kategorisine uymuyordu o versiyonu o nedenle bıraktım. Belki onu da önerir ama önermeyedebilir artık bilmiyorum ne kadwr etkili olur.

Ah canım işte hep gündemin bu olması hepimizi çok etkiliyor. Ben de her ay doktor soru cevaplarını okuyorım başka makaleler okuyorum konuyla ilgili. Ama yani öyle saçma ki bazen aynı mesajı defalarca okumuş olduğumu fark ediyorum. Hiç iyi bir şey değil işte kaygıyı da sürdürüyor bu yaptığımız şey. Sağlık kaygısı varsa da o kaygıyla kalmak lazım ki o da geçsin. Malesef hayat dört bir yerden saldırıyor zaten. Yorucu süreçler ve hep diyorum bunu kolaylıkla yaşayanlar asla anlayamaz. İnşallah yorgunluğu unutturacak güzellikler olsun. Ben farklı alanlarda kitaplara çok sardım bu ara. Odağı değiştirmek hatta bazen burdan bile çıkmak iyi gelebilir.

Hahaha @NealStreet in dediği gibi hafif hamileyim ben 🤣🤣
Benim beta hcg gittikçe yükseliyor, hissediyorum 🤣
fiona13 fiona13 magnezyumu bilmiyordum. Ona da baktırayım. Direkt magnezyum mu diyoruz ki bunun tahlilinin bir adı var mı? Zırt diye düşüyor d vit benim de belki bundandır
minseo minseo Yemeğe gitmek ne demek ya ne de mek?!

Du bakalım ne çıkacak ona göre... Bizi de haberdar et. Bakarsın sürpriz bir civciv çıkar 🐣

X