Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Midelerime bulantılar saplanıyor ha. sleepy05 sleepy05 gel kapat gözünü, bakmayalım biz bunların yazdıklarına 😒 Her gün yeni bir bilgi. Ben cahil kalmak istiyorum diyorum. Zorla "bunu da öğren, bunu da deş, bunu da sorgula" diyorlar. Bakmıyorum bakmıyorum al kapattım gözümü al
başka topiklere bakıyorum ne güzel dua zincirleri falan yapıyolar hep iyi dilekler ovülasyon testleri. bizim topik bilim kurulu anasını satim :KK70: :KK70:

başka topiklere bakıyorum ne güzel dua zincirleri falan yapıyolar hep iyi dilekler ovülasyon testleri. bizim topik bilim kurulu anasını satim :KK70: :KK70:
Duayı içtende edebiliriz 😂ama bilim kurulu kolay kurulmuyor 😂😂ben iki tarafta da iş başındayım 😂😂😂bu grubu geç keşif ettim ama olsun geç olsun temiz olsun 👍

Burada ovülasyon yalanı doktor desteğiyle ispatlandı. İçeri ovülasyon testi sokmak yasak 🚫
Dualaşamıyoruz ki kardeş. Her gün bir uzmanımız yeni bir fikir beyan ediyor. Hep tetikteyiz. Sizin yüzünüzden prostatımız mı var acaba diye doktora gitmemize az kaldı hallahallaaa

Midelerime bulantılar saplanıyor ha. sleepy05 sleepy05 gel kapat gözünü, bakmayalım biz bunların yazdıklarına 😒 Her gün yeni bir bilgi. Ben cahil kalmak istiyorum diyorum. Zorla "bunu da öğren, bunu da deş, bunu da sorgula" diyorlar. Bakmıyorum bakmıyorum al kapattım gözümü al
Kapıyorum haklısın 😒
Yeni bir şey sorgulamak istemiyorum yeter artık 😭

Burada ovülasyon yalanı doktor desteğiyle ispatlandı. İçeri ovülasyon testi sokmak yasak 🚫
Dualaşamıyoruz ki kardeş. Her gün bir uzmanımız yeni bir fikir beyan ediyor. Hep tetikteyiz. Sizin yüzünüzden prostatımız mı var acaba diye doktora gitmemize az kaldı hallahallaaa
Bakkk şimdiden aklımdaki sorunun cevabına denk geldim. 🙈 Size şimdi birşey soracağım? Benim arkadaşım testi kullanıyordu biz takip ettik bir yandan da doktora gitti 😂 kasık ağrısı filan çok oldu yumurtasının büyüdüğünü söylemiş 14 mm diğer ise 16 birde 11 olan varmış 🙈buna 3 gün sonra tekrar gel dedi o arada test yapıyoruz pik yok testte ardından 3 gün sonra gitti doktor doktor yumurtan çatlamış demiş 🙄bizim pik ise doktordan geri gelince yapınca çıktı testte 🤔kafamı karıştıran çatlamış yumurta pik nasıl olur? Hadi pik ise olduysa önceki günler neden çıkmadı? Hadi onlar çıkmadıysa 11 mm yumurta mı büyüdü o mu çıktı dedim? Kafamda bir türlü oluşmayan şey bu? Düne kadar inanırdım testlere şimdi o içimde yok?

Ya doktor da kızdı gibi oldu 🤣 kıvırdım ama yok yok yanlış anladınız ben de az kullanmak istiyorum zaten siz dediğinizden beri azalttım zaten dedim 🙈 söyledin canım ama bence hala şüpheli çünkü otizme karşı folik asitin koruyucu olduğunu söyleyen fazlasının zaten atıldığını söyleyen doktorlar ve makaleler de çok. Ama tabi riskli olan bir şey varsa o riske girmemek daha mantıklı geliyor doktorlara. Hakkını yiyemem senin de hep söyledin ben de söyledim aynı şeyleri ama artık bu konuyu kapatıcam herhalde size de netliğe kavuşturmak için yazdım ikna oldum fırçayı yiyince 🤣
Ben gebelikten önce solgarın folik asitini kullandım kızlar 2 kutu, ki bir kutuda 100 tane var, 6-7 ay içtiö gibi bişey. Sonra bıraktm kullanmayı o ay hamile kaldım. Sağlık ocağında beta baktırken tüm değerlerine de bakalım demişti. Folic asite de bakmış. Değerim normal çıkmıştı, atıyorım oran 0-20 arası ise benim 12 gibi bişey çıkmıştı. Folik asitin markası ya da mg ı ile de alakalı olabilir bilmiyorum ama benim değerim tam ortadaydı. Benim de kafam karıştı şimdi 🧐

X