Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hadi geçmiş olsun. Bu 3. ay olacak değil mi Klomen'le? Çok şükür adama aççan o da bakacak. O günü tarihiyle not edelim. Büyük gün 🤣 Şu folik asit otizm ilişkisi beni de korkutuyor. Ben çok mu almış oldum acaba ya :/ Eylül ortasında başladım 3 ay her gün kullandım. Sonra tamamen bıraktım 1-1,5 ay hiç kullanmadım. Ocak ortasına doğru yeniden başladım ama haftada 2 alıyordum. Şimdi tüpe gideceğiz diye her gün almaya başladım. Bu gece bunu takıp döneyim mi yatakta hocam? Ne dersin? 🤓
Senin normal uzaya baksana 9 ay gün atlamadan içmiş inanmışlık seviyem :KK70:

Laparoskopi tercihen gerekli görmüyorum şuan dedi ama şimdi çeksek hsg geçişi net görürüz açıldı dedi. Üç doktora daha sormuş o yüzden hemen dönmemiş. Onlar da geçiş var şuan demişler Şuan bi bulgu olduğu ve çözüldüğü için ben aşılama düşünmüyorum canım. Eğer her şey sorunsuz çıksaydı aşılama deneyecektim ama şimdilik bi 3 ay akışına bırakacağım. 3 ay olmazsa sonra bakıcaz
Olur olur niye olmasınmış? Lapatoskopi falan da gerekmiyor bence. Açılmış işte. Zorlattırmasın. Doktoru da kendi kafasından bulmuş, o da ikna olmuyor 😐
Radyasyondan dolayı korun dediyse ben doktora sordum bunu özellikle. Dedi ki "onun etkisi hemen geçer. o öyle yüksek radyasyon değil, korunmana gerek yok" ama tabii tercih meselesi. Biz zaten normalde de korunuyoruz biliyorsun 😉

Olur olur niye olmasınmış? Lapatoskopi falan da gerekmiyor bence. Açılmış işte. Zorlattırmasın. Doktoru da kendi kafasından bulmuş, o da ikna olmuyor 😐
Radyasyondan dolayı korun dediyse ben doktora sordum bunu özellikle. Dedi ki "onun etkisi hemen geçer. o öyle yüksek radyasyon değil, korunmana gerek yok" ama tabii tercih meselesi. Biz zaten normalde de korunuyoruz biliyorsun 😉
Hiiiç korunamiycim valla biz beynen korunuyoruz zaten kafi 😂 millet korona olduğu ay gebe kalıyor bişi olmuyor nerden bilim bu ay fıstık gibi bi yumurtam olmadığını çöpe mi atayım 🤨

Sen kullan sen zaten hafta da 1 2 içiyormuşsun tüp bebekte de ihtiyacın olacak dewamke 😂
Tüpçüye söyledim. O kullan dedi zaten o yüzden her gün almaya başladım yine. Ekimde denemeye başlayacaktık. Ben tabii ilk ay hamile kalacağım için eylülde başladım foliğe ahsnndjd

Tüpçüye söyledim. O kullan dedi zaten o yüzden her gün almaya başladım yine. Ekimde denemeye başlayacaktık. Ben tabii ilk ay hamile kalacağım için eylülde başladım foliğe ahsnndjd
Sen kullan senin kısa bi yolun kaldı 😂 ben şeye şok oluyorum folbiol günlük gerekli dozun 12,5 katı ve doktorlar o ilacı yazıyorlar gebelere :KK17:

Ben şans artsın diye öyle yapalım mı diye bir fikirle gitmem de zaten şartlar uygun değilse taze transfer yapmıyorlarmış. Akışına bırakıp bakarız. Daha şimdiden onu düşünüp ekstra gerginlik yüklenmeyeyim hiç
Aynen canım zaten dondurulmuş mu taze mi ona dr. karar veriyor. Ama madd açıdan işte kendimizi hzır etmek için dedim ben her ihtimali göz önünde bulundurmak için.

Sen kullan senin kısa bi yolun kaldı 😂 ben şeye şok oluyorum folbiol günlük gerekli dozun 12,5 katı ve doktorlar o ilacı yazıyorlar gebelere :KK17:
Hepsinde günlük 400 bilmem ne birimi yok mu folik asit? Bilmiyom ya tırstım biraz. 6 ay olacak. Hiç kullanmadığım 1 ay falan var arada

Ne kullanıyorsunuz folik asit olarak? Bende folbiol kullanıyorum doktorum 3 ay önerdi. 🙈 Ama bazılarımız bilmeden kendimiz içmemeliyiz özellikle folbiol ağır bir ilaç onun etkisi çok.
Folbiolu de uzunca kullandım ben. Hatta zeynep kamilde r dedi herün iç günlük vitamin o vücutta birikmiyor dedi. 3 ay öyle kuallndım sonra zarlı dediler yarıma indiridm bir sürede yarım yarım içim. Sonra onu bıraktım Folicus plus içtim 3 ay onu da brıkatım en son aşılama yaptrıdığkm dr onu içme dedi. Q folin verdi içinde Quenzim var. Gün aşırı iç dedi. ben içmek istemedim içim dışım folik asit oldu deyince gün aşırı iç dedi. Öyle yani.

Ben şuan bunu içmeye başladım

Eklentiler

• images (36).jpeg
    images (36).jpeg
    22,5 KB · Görüntüleme: 22
Folbiolun dozu çok fazla mg olarak. O nedenle onu haftada bir iki kullan maks demişti. Tamamen bırakmak doğru değil bence. Düşük doz folik asit verdi şimdi o her gün kullanılabilir. Ben çoook uzun zamandır kullanıyordum 9 aydır aralıksız her gün nerdeyse. Normalde gebelikten 3 ay önce full kullanmak gerekiyor ama süre uzarsa böyle azaltarak devam edilmeli bence. Eğer Folbiol kullanıyorsan böyle yap ya da daha düşük doz bir ilaca geç
Ben folbiolü bırakalı çok oldu. Onu bir 3 ay full kualldım sonra gün aşırıya indirdim. Sonra 3 ay folicus plus kulalndım. En son aşılama yapan dr da onu da önermedi Q folin verdi içinde Quenzim var. Şimdi onu kullanyorum bir hafta kaldı kutunun bitmesine. Daha da kullanmıycam yaaa artık bıkınlık geldi. He bu arada Qufolını de gün aşırı içiorum

U Uzaygemisi35
Bide folik asit derdine düştük şimdi, ben 2. kutuma yeni geçtim neyseki. Öncesinde bölük pörçük 1 kutu bitirmiştim 5-6 ay boyunca anca, midemi bulandıran bir haptı o zaman kullandığım 🙄

Folbiolu de uzunca kullandım ben. Hatta zeynep kamilde r dedi herün iç günlük vitamin o vücutta birikmiyor dedi. 3 ay öyle kuallndım sonra zarlı dediler yarıma indiridm bir sürede yarım yarım içim. Sonra onu bıraktım Folicus plus içtim 3 ay onu da brıkatım en son aşılama yaptrıdığkm dr onu içme dedi. Q folin verdi içinde Quenzim var. Gün aşırı iç dedi. ben içmek istemedim içim dışım folik asit oldu deyince gün aşırı iç dedi. Öyle yani.
Benim birde bir yandan kansızlığım var bu ilaç kanszilğa dayalı verilen folik asit. Bazen işte kaş yaparken göz çıkarabiliyoruz da bilmemekten kaynaklı oluyor napalım. Doktorlar genelde 3 ay öneriyor ben 3 ay kullanıp bırakıcam kanım şuan aşırı düşüktü iğne de kullanıyorum. herşeyin fazlası zararlı canım. Merak ettiğim aşılamanız tuttu mu peki? 🤔

X