Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Yeni derdimle karşınızdayım. Dert şey yapma butonunu köşeye bırakıyorum. Dileyen basabilir. Şimdi ben regl olmadan önce ağdayı halledeyim diyorum reglin 3. günü muayene olacağı için ama çok da erken de yapmak istemiyorum çünkü ilaçlara başlayıp iki hafta içinde falan yumurta toplama olacak. O zamana da yeniden alacak kadar uzamamış oluyor ama pis de bir görüntü. Öyle gitmek de istemem. Nasıl anlayacağım reglin geleceği günü? Hsg de oynattırıyormuş. Benimki kendinden de birkaç gün oynak zaten. Napsam ya :/

Bir gün önce bel ağrısı falan başlamıyor mu o zaman hemen koşup aldırsan?

Çarşamba canım, anestezi için kan verip pcr testi yaptıracağım yarın. Hiçte covid testi yaptırmamıştım şu zamana kadar bakalım nasıl bir şeymiş
Ay en korktuğum pcr sırf o yüzden korona olmuyorum korkuma grip bile olmadım bu sene 1 polip vardı senin di mi onun dışında bişi yok onu alacaklar sadece? Ne kadara yapacaklar?

Şuan jilet yap jilet hemen uzuyor ya toplamadan bi gün önce sire gidersin bebiş bence sen normal gününe göre hesapla çok şaşmaz o günden 1 gün önce jilet yap

Ay en korktuğum pcr sırf o yüzden korona olmuyorum korkuma grip bile olmadım bu sene 1 polip vardı senin di mi onun dışında bişi yok onu alacaklar sadece? Ne kadara yapacaklar?
Evet tek polip, bende sabırsızım biraz biran önce olsun bitsin diye yapalım dedim. Pcr testi ödedim sadece, tamamlayıcı sigortam var karşıladı şansıma. 6500 tutacaktı yoksa.

Bir gün önce bel ağrısı falan başlamıyor mu o zaman hemen koşup aldırsan?
Yok ya eskiden belirtili falan gelirdi artık o kadar değişkenki bazen göğüslerim şişiyor acıyor bazen olmuyor. Genelde sivilce oluyor ama o da bir hafta önceden falan. Son iki aydır ergen gibi sürekliye döndü sivilceler. O yüzden o da ayırt edici değil

Anladım canım hayırlısı olsun içine sindiyse en önemlisi o. Tsh 2.5 üstündeyse ilaca başlatır büyük ihtimal ki kullanmakta en doğrusu. Benim de gözüken bir sorunum yok değerlerim normal sadece tsh için ilaç kullanıyorum hormonlar temiz ama omega 3 ve qoenzim q10 kullanıyorum yine de. Çünkü normal seyrinde büyütmüyorlar iğneler ilaçlar vs. Bu takviyeler iyi olur diye düşünüyorum ama nasip inşallah bir sürü kaliteli çocuklarımız olsun

Göğüslerim hassa bide kasık ağrım var ama umudum yok bnim snde varmı kuzum
Bende bisey yok da ameliyat oldum ya gobek deligim agriyor gebelige dair belirtim yok bu da sayilmaz zaten laparoskopiden dolayi o

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…