Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
bugün çatlatma iğnesi olalı 12. günüm ve erken gebelik testim negatif çıktı. bu şekilde olup sonra pozitife dönen var mı? adetime 3 gün var

Aynen kuzum olmazsa o zamana tüpe hazırlan inşallah gerek kalmaz da bence çokta ertelememek lazım ben de 1 yıl daha kendime süre vercem olmazsa direk tüp senim medicabilde falan işin olursa bana söyle orda bağlantılar var indirim yaptırırız

haa sen aşılamayı tahmin yürüttün seviyor demek ki gizemi

bi sorun onu tedaviye başlamadan önce bence karşılıyor olabilir. ne kadar istanbulda doğum fiyatları ?
Tedaviye başlamadan önce doğum fiyatının ne kadarını karşıladığını mı sorayım? Ne fark edecek? Asgarisi 5-6 gibi gördüm ekstraları hariç. Kapattım. Ekstralar ne ya ayak masajı falan mı

Evet canım dedim ya ben biraz daha psikolojik olarak işler o noktaya gelebilir kafasına geldim. Eşim henüz o kafada değil üzülüyorum ona da. Bence de yaşın genç 1 yıl daha bekle eşinin değerleri de iyi olduğu için. Bu süreçte her şeyi araştırırsın zaten sen önden

Ah sağol canım benim düşünmen söylemen yeter hiç gitmedim oraya biliyor musun, gidersem aklımdasın sağolasın

İstanbul'da en azı 5-6 gibi ya burda yazanlara baktığımda. Ekstraları oluyormuş bir de. Doğumun ekstrası da nedir anlamadım ama bakmadım da. Benim sağlık sigortası eşimin iş yerinin yaptırdığı. Onların hazırladığı bir poliçe yani biz ekstra bir şey yapmadık. Hastane arayıp fiyat alayım da olursa nerde olur hiçbir fikrim yok. Tek güvenebileceğim doktor ameliyatlarımı yapan doktor ama onda hiçbir özel sağlık sigortası geçmiyor ve muayene ücreti 400 tele. Doğum ne kadardır tahayyül bile edemiyorum. Şu anda gittiğim doktor da sırf yakın ve yürüyerek gidebildiğim bir hastanede diye gidiyorum ama oranın yenidoğan yoğun bakımı kapatılmış. Zaten küçük bir hastane

Bilmiyorum hiç özel sigortam olmadı ben sgk lıyım bacım bazı hastanelerde kuaför bile varmış manikür pedikür yapıyolar galiba
Her ihtimali düşünüp planlamak lazım napalım inşallah iş oraya gelmez yine de

Yaptıralım kız varsa. Bizim Sinem Kobal'dan neyimiz eksik. Doğumu kocası yapmış gibi çıktı hastaneden. Ben günlük halimle ondan daha sefilim, o doğum yapmış

Yaptıralım kız varsa. Bizim Sinem Kobal'dan neyimiz eksik. Doğumu kocası yapmış gibi çıktı hastaneden. Ben günlük halimle ondan daha sefilim, o doğum yapmış
Anam biz deli gibi çocuğun başında nöbet tutarız kaybolmasın karışmasın diye o lohusa kafasını nasıl yaşıcaz merak ediyorum ben kabullenemem heralde benim mi şimdi bu diye diye

Anestezisi, dikişi, gece tarifesi, çocuğun ilk bıtbıtları, refakatçisi odası lohusa şerbeti tacı oda süslemesi fotoğrafçısı .... Daha sayayım mı

Ekstra yaptırmadıysanız dahil değildir canım. Ama ayrıca belki bir şeyler yapabilirsiniz uzun yıllardır yapılıyorsa sen hemen belki o paketi dahil edebilirsin kendine. Ben diyorum hala araştır bunları

Ben eşimle ilk bebek düşünmeye başlarken ben nerde doğum yapçam dedim önce o konuda netleştirdik işleri başka türlü bırakmadım korunmayı benimki bu süreçleri hiç bilmiyor baya baya devlette yapmaz mısın ki neden ki annelerimiz hep devlette yapmış çok kötü olamaz herhalde falan dedi. Tabi bu fiyatları duyunca devlet olmaz mı ya çok mu kötüdür ki falan moduna girdik. Bir kere randevu almaya çalıştık, 2 ay sonraya randevu alabildik tek boşluk açıldı. Sonra o da randevu gününden bir gün önce iptal oldu sonra yeni randevuyu 1 ay sonraya çevre ilçede bulduk en iyi övdüklrri doktora gittik, sırf tahlil vermeye gittik gördü muameleyi. Ben de annemin kötü deneyimlerini falan aktardım, bu gebelik sürecinde aynı doktorun takibinin ve ihtiyaç anında doktora ulaşmanın önemini falan anlattım. Böyle bir travma yaşayamam dedim yani. Neyse sonra ikna oldu gerçekten tabi bu işler kısmet. Devlette de çok iyi doktorlar ve çok iyi muamele gösteren ekip var. Özelde de çok ciddi doktor hatası yaşayan sorun yaşayan kötü sonuçlanan şeyler var. O nedenle artık biraz tevekkül. Bir de çalışırken devlete göre randevu almak tüm gün orda beklemek falan da zor.

Ya özel doktorlar da doğum paketi yapıyorlar baştan alırsan tüm muayene ve doğum dahil baştan bağlıyorlar ucuz oluyor. Bence bunu özel doktorları da arayıp soruştur öylesi daha rahat olur belki senin doktorda da. Bu olmazsa da dediğin yenidoğan yoğun bakımı önemli. Allah korusun öyle bir durumda sevk ediyorlar ama bebek ayrı yerde sen paldır küldür götürüyorlar falan pek iyi olmuyor bence ona dikkat etmek lazım

iiiiinşaaaallaaaaah kendi beben olursa merak etme anan sana kurbaaaan olsun miniğim bebişim aşkım diye kendini parçalarsın

Tamamlayıcı sigortalar karşılamıyor genelde, belli bir süre beklemek falan gerekiyor. Ama hastanelerin doğum paketleri var onlardan almak lazım hamile kalınca. Ben öyle yaparım muhtemelen.

Tamamlayıcı sigortalar karşılamıyor genelde, belli bir süre beklemek falan gerekiyor. Ama hastanelerin doğum paketleri var onlardan almak lazım hamile kalınca. Ben öyle yaparım muhtemelen.
Anadolu sigortanın bekleme süresi yok kızlar tamamlayıcı sağlık sigortasında. Ben öle yaptırdım. Yani bir regl olması gerekiyor sadece yani bir ay bekleme süresi diyebiliriz. Diğer yerler 2 3 yıl dediği için bu baya avantajlı gelmişti bana 1 ay çok büyük bir kayıp sayılmaz hele vitamin şu bu desteklenecekse veya mesela sen öncesinde operasyon olacaksın korunma verir muhtemelen bir ay falan her türlü kurtarırsım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…