Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
bizim tahmin ettiğimiz gibiymiş rapor olayı, aşılama denersin bi tur fiyat verdi mi ?

çok pahalı cidden özel sağlık sigortan var mı ? sanırım doğumu karşılıyor bazıları baya uyguna geliyor bizim tanıdık acıbadem de bedavaya doğurdu 2 gece de kalmış çıkmak istememiş otel gibi olunca :KK70:
Ne fiyatı kuzum adam aşılama bile demiyor ki sır gibi konuşuyor. Ben aradan cımbızla çektiklerimden anca bunu anladım 😁 zaten burda olmaz dedi başka bi yere gönderecekmiş beni. O da sürpriz 😂😂

Adam sır gibi konuşuyor decoder lazım 😂 o şansını burda harcatmam sana, başka bi yerde yapılacak onlar falan.. Mesela? Dedim. Bu ay olmazsa konuşuruz onları şimdi değil diyo pat kapatıyor konuyu. Ben delirmeden bu ay geleydi şu bebe 😁
gelecek merak etmeeeee

yok kuzum beklemedeyim. gecen ay ilk defa klomen kullandm ama yumurtlamadım ovüde bile pik görmedım bu ay kendı haline bıraktım ilaç bana ters etkı yaptı muhtemel düzenimi bozdu :KK70: kafamı başka şeylerle mesgul etmeye başladım ve cidden iyi gelmeye başladı bakalm o ne zaman gelmek isterse:) sende durumlar nasıl
Ahh biz kadınlar hep stresten sıkıntıdan
Valla bende kist vardı doğum kontrol kullanıyordum bu ayda doktor yine ilaç verir diye beklerken ooo kendiliğinden 3 yumurta var kist gitmiş 2.aşılamaya geçiyoruz dedi adetin 4.günü şok olmuş bir halde 2.aşılamaya geçtik
Ama bu sefer klomenle değil iğne tedavisiyle devam ettik klomen kist yaptı diye ilaçla devam etmedik öyle kuzum benimde
İnşaAllah bu ay sana sürpriz olurda şok olursun hamile kaldığını görünce İnşaAllah 😊

bizim tahmin ettiğimiz gibiymiş rapor olayı, aşılama denersin bi tur fiyat verdi mi ?

çok pahalı cidden özel sağlık sigortan var mı ? sanırım doğumu karşılıyor bazıları baya uyguna geliyor bizim tanıdık acıbadem de bedavaya doğurdu 2 gece de kalmış çıkmak istememiş otel gibi olunca :KK70:
Kocamınki var da muayene ve tetkiklerde bile kol gibi faturalar ödedik. Doğumu karşılar mı bilmiyorum. Olmazsa içimde büyür napalım. Dünya kirli bir yer zaten

Olmaz olmaz korkma. 2,5-3 lt vücudun için uygun mu diye doktoruna da sor. Fazla gelmesin bu sefer de. Benim böbrek kistim var mesela 2 lt dedi doktor bana. Her zaman değil ama arada bir içme suyuna 1-2 damlacık elma sirkesi de koyabilirsin mide rahatsızlığın yoksa
Safra kesesi ameliyatı sonrası midem beni çok zorladı halada öyle. Bide böbreğimde taşlar var onun için ne kadar su o kadar iyi dedi. Ama suyuma limon damlatıyorum arada

Ne fiyatı kuzum adam aşılama bile demiyor ki sır gibi konuşuyor. Ben aradan cımbızla çektiklerimden anca bunu anladım 😁 zaten burda olmaz dedi başka bi yere gönderecekmiş beni. O da sürpriz 😂😂
Biz sürpriz hamilelik derken kendimizi kastediyorduk. Senin doktor da burda bizi stalk'luyor herhalde ama çok yanlış anlamış 🤣

haa sen aşılamayı tahmin yürüttün seviyor demek ki gizemi :KK70:
Kocamınki var da muayene ve tetkiklerde bile kol gibi faturalar ödedik. Doğumu karşılar mı bilmiyorum. Olmazsa içimde büyür napalım. Dünya kirli bir yer zaten
bi sorun onu tedaviye başlamadan önce bence karşılıyor olabilir. ne kadar istanbulda doğum fiyatları ?

Allah razı olsun sevincin için kuzum doktorum 13 gün sonra kanda gebelik testi yap dedi ama ben 15 güne kadar beklerim ilk aşılamada 15.gün regli olmuştum çünkü 😊
Hadi bakalım inşallah bu sefer regl olmadan o heyecanı yaşar kan verir bize de pozitif sonucu paylaşırsın 😊😊
Ve U Uzaygemisi35 şimdi doktor kontrolünden çıktım. Yumurta çatlamış sıkıntı yok, rahim kalınlığı da iyi dedi. Yaş faktörü var rezervlerin de az, sen gebeliği hızlandırmak istiyor musun dedi. Tabii ki dedim keyfimce bekleyecek yaşta olsam zaten hormon yüklemem kendime dedim. Planını inatla söylemedi ama hızlandırıcaz bu ay da olmazsa dedi. O arada raporu sordum. Başka tedavilerde kullanacağım ilaçlar için hakkımı doldurmuş mu oluyorum dedim. Hayır dedi o zaman kullanacağımız ilaçlar iğneler zaten çok pahalı. Onlar için devlet ayrı rapor istiyor dedi. Bu raporla onun alakası yok dedi. Bu konuşmadan anladığım kadarıyla da aşılama dicek galiba. Tüp demez inşallah yani bizim bunun için bütçemiz yok zaten
Oh çok iyi canım. İnşallah bu ay olmuştur. Doktorun pek gizemliymiş nedir hahaha gülesim geldi valla çok acayip 🙈 neyi saklıyor anlamadım 🙈 iyi sormuşsun canım valla benim doktor da öyle söyledi ben de çok sormadım ilk başladıpım için. Normalde o da ekstra para vermemi sevmiyor söyleyin halledelim diyor çoğu şeyde. O nedenle mutlaka vardır bir düşündüğü dedim bilemiyorum. Dün yazan arkadaşın ablası alamamış ya neymiş acaba onun durumu da nickini unuttum şimdi etiketleyemiyorum? Çünkü benim doktor da tüp bebek yapmıyor benimki de aşılama için verilen iğnedir dediği diye düşündüm. Anlamadım bu işi valla 🙈 tüp demez hemen bence ama sen hsg falan çekilmiş miydin sakın aşılama yapma hsg çekilmeden ve eşinin değerlerine baktırmadan
Olabilir. Ben kendimi komple raporlatabiliyor muyum acaba. U Uzaygemisi35 aklıma soktu da doğum fiyatlarına bir bakayım dedim, kapattım. O ne ya öyle
Hahaha Allah seni 🙈 nasıl piyasa canım oralarda? çok korkunç dimi 🙈 bir de fiyatları yazmıyorlar internette zorla buluyorsun bilgiyi. Aramıştım ben genelde.
Adam sır gibi konuşuyor decoder lazım 😂 o şansını burda harcatmam sana, başka bi yerde yapılacak onlar falan.. Mesela? Dedim. Bu ay olmazsa konuşuruz onları şimdi değil diyo pat kapatıyor konuyu. Ben delirmeden bu ay geleydi şu bebe 😁
Çok acayip gizemli bir vatandaşmış kendisi 🙈 sen kimin tedavisini kimden saklıyon doktor efendi aloo 🙈

Özel sağlık sigortasının doğumu karşılamssıçin baştan anlaşıp "doğum teminatlı" paket yaptırmanız lazım. O da hamileyken yapılmıyor. Arkadaşım 3 yıl önceden yaptırmıştı 3 yıl sigorta parası ödedi sonra doğumdaki muayene ve doğum karşılandı. Baştan öyle seçilmesi lazım. Kadınlara yapılırken genelde soruyorlar.

Ben bekleme süreli olmayan bir paket buldum onu yaptırdım bir iki paket var malesef böyle. Diğer hepsi en az 1 2 yıl hamile kalmaman şartı ile doğumu karşılıyor. Baya boşa para vermiş oluyorsun yani bir süre.

Biz sürpriz hamilelik derken kendimizi kastediyorduk. Senin doktor da burda bizi stalk'luyor herhalde ama çok yanlış anlamış 🤣
Hahaha aynen şaşırtmacalı doktır 🙈
haa sen aşılamayı tahmin yürüttün seviyor demek ki gizemi :KK70:

bi sorun onu tedaviye başlamadan önce bence karşılıyor olabilir. ne kadar istanbulda doğum fiyatları ?
Cıx beybi eğer baştan doğum teminatı yaptırmadıysan hiçbiri karşılamıyor. Onun da kriterleri var işte bekliyorsun falan. İzmir'de nasıl fiyatlar? İstanbul zaten ateş pahasıdır da.

Ahh biz kadınlar hep stresten sıkıntıdan
Valla bende kist vardı doğum kontrol kullanıyordum bu ayda doktor yine ilaç verir diye beklerken ooo kendiliğinden 3 yumurta var kist gitmiş 2.aşılamaya geçiyoruz dedi adetin 4.günü şok olmuş bir halde 2.aşılamaya geçtik
Ama bu sefer klomenle değil iğne tedavisiyle devam ettik klomen kist yaptı diye ilaçla devam etmedik öyle kuzum benimde
İnşaAllah bu ay sana sürpriz olurda şok olursun hamile kaldığını görünce İnşaAllah 😊
okurken niyeyse benımde senın ıcın oyle bir his oluştu içimden inşallah tutacak bu sefer canım gönlünü ferah tut bak kendiliğinden ne güzel yumurtalar olmuş. ailenle düzelme varmı sordum ama kusura bakma özelse es geç :KK70:

Cıx beybi eğer baştan doğum teminatı yaptırmadıysan hiçbiri karşılamıyor. Onun da kriterleri var işte bekliyorsun falan. İzmir'de nasıl fiyatlar? İstanbul zaten ateş pahasıdır da
aaa avuçlarını yalasın manyaklar :63:valla canım çok net bilgim olmamakla birlikte 4-5 bin civarı şuan sezeryan. normal ne kadar bilmiyorum. ama bazı kendini bulunmaz hint kumaşı sanan bi kaç özel hastane var orda falan 6-7 bin vardır bence

aaa avuçlarını yalasın manyaklar :63:valla canım çok net bilgim olmamakla birlikte 4-5 bin civarı şuan sezeryan. normal ne kadar bilmiyorum. ama bazı kendini bulunmaz hint kumaşı sanan bi kaç özel hastane var orda falan 6-7 bin vardır bence
İyiymiş canım 🙈 ben burda birkaç yerden aldığım fiyatlar bu dediğinin 2buçuk 3 katıydı yanlış hatırlamıyorsam. Muayene ve tetkiklerle 15 20 bini bulur 🤣 arkadaşımın geçen sene 15 gibi tutmuştu.

İyiymiş canım 🙈 ben burda birkaç yerden aldığım fiyatlar bu dediğinin 2buçuk 3 katıydı yanlış hatırlamıyorsam. Muayene ve tetkiklerle 15 20 bini bulur 🤣 arkadaşımın geçen sene 15 gibi tutmuştu.
uzaycım ne zaman test yapcan uzaycım benim çok spesifik bir regl belirtim var kendine has bugün başladı. o nedenle benim bu ay da olmadı ☹️

uzaycım ne zaman test yapcan uzaycım benim çok spesifik bir regl belirtim var kendine has bugün başladı. o nedenle benim bu ay da olmadı ☹️
Hadi ya canım ne o senin spesifik belirti 😔😔 benim de regl öncesi sırt ağrım olur bugün baya öyleyim ben de test yapmaya bile heveslenemeyeceğim yine canım 😔 olmazsa bu ay ara mı versem diyorum dişle ilgili birkaç işim vardı erteliyordum. Hamile kalınca da sıkıntı diş. Ne bileyim ya kafam karışık benim de. İşler çok yoğun, eşimle doğru düzgün konuşamıyoruz da ne yapalım ne edelim diye. Regl Olcam sanırım diyorum yoo yoo olmayacaksın diyor 🤣 çok üzülüyor kabullenmek istemiyor her ay aynı durumu. Valla Mart kampanyası neden batıyor anlamadım kız Fiona güzel giriş yapmıştık halbuki bu aya 🙄
ya o ne ya malum bi organın dalgasını mı geçiyor bunlar insanla yuh ama yuuuuuh :KK57:
Hahahaha evet valla canım aynen öyle ben de hesap kitap yaptım hemen bebiş olmasa bile sigortayla çok daha uyguna geliyordu iki 3 yıl ödemek zorunda kalsam bile. Hazirana kadar bebiş gelmezse poliçe yenilenecek. Yenilenirken o zaman sorcam tüp bebek teminatı olunca kaç para oluyormuş diye. O da uygunsa belki öyle yaptırırım bu sene hiç vakit kaybetmeden ben de tüplüye dalarım 🙄

X