Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Aynen canım haklı diyetisyen 🙈 ara öğünler koymuştur sana kırmsk için direnci. Zayıflards kırmak daha zor oluyor gerçekten 😬 değişik bir bünyesin 🙈

Çıldırma canım 🤣 aynen öyle diyeceğiz iğnenin etkisi. Vücuttaki miktarı devam ediyor sonuçta hatta çoğu kişi o nedenle gebelik belirtileri de yaşıyot iğneye bağlı. İğnenin etkisi sonrası vücutta hormon yine fe artmaya devam ediyor vücut kendini hamile sanıyor. Sen bu testlerlr hiç kafanı karıştırma canım çünkü doğru sonuç vermiyor artık
Yazık ya vücut kendini iğne etkisiyle hamile sanıyorsa üzüldüm şimdi. Onu da mı hayal kırıklığına uğrattırıyorlar :KK43: Üff hayal kırıklıklı iğnelere son. Vücutlar siz de gerçekten hamile kalır mısınız artık? Teşekkürler.

Yazık ya vücut kendini iğne etkisiyle hamile sanıyorsa üzüldüm şimdi. Onu da mı hayal kırıklığına uğrattırıyorlar :KK43: Üff hayal kırıklıklı iğnelere son. Vücutlar siz de gerçekten hamile kalır mısınız artık? Teşekkürler.
Benim geçen ayki her ay bebek gelecek diye hazırlık yapıp sonra dökülen rahmime oturup ağlamam gibisin 🤣

Valla şimdi bir de buna üzülürüm ben de. Canım vücudumuz ya kıyamam🙄 temin diyorum kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum diye. Sanki hamileyim🤣 ama olabilirim belki şu anda yani dimi kim bilir 🤣 ama ben hissetmiyorum ya. Ya tıp bu kadar gelişti falan ama biz niye göremiyoz bu aşamaları hala ya. Neden yani bunu da kabullenemeyeceğim ben. Ben ilişkiden sonra o spermler ne oluyor, yumurta ne zaman salınıyor, hangisi giriyor yumurtaya dölleniyor, sonra ne zaman gelip tutunuyor oluyor mu olmuyor mu ben bu aşamaları görsel olarak izleyeceğim bir platform istiyorum ya. Adet gecikmesine kadar beklemek çok ilkel şu çağda hıh😒

Aaaa niyemiş o, hele bi almam desin naparım onu :sinirli: ayıp bişey sanki biyolojik bi olay yani bundan utanılmasını hiç bi zaman anlayamayacağım, babama bile baba gelirken ped alır mısın demişliğim var 🤔

Bu 6 tane benim 1 günlük stoğum 😂 kesinlikle testler bitsin diye diyor zaten iğnede lh var nesini takip etcen ki hamile olup her gün gebelik testi yapmak gibi bişi 😂 et valla hakettim ama kurabiye den kaç tane yedin de 2 tane yedim kalanı eşim yedi😂
Püü o kurabiyeyi affetmem kaç iki ya. Bir de ekler hastasıyım onu da hiç affedemiyorum. Bahsettiğiniz altı pedi beni biraz zorlasam iki regl dönemi idare eder nerdeyse. 3. günden itibaren günlük pede geçiyorum sayılır

Benim geçen ayki her ay bebek gelecek diye hazırlık yapıp sonra dökülen rahmime oturup ağlamam gibisin 🤣

Valla şimdi bir de buna üzülürüm ben de. Canım vücudumuz ya kıyamam🙄 temin diyorum kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum diye. Sanki hamileyim🤣 ama olabilirim belki şu anda yani dimi kim bilir 🤣 ama ben hissetmiyorum ya. Ya tıp bu kadar gelişti falan ama biz niye göremiyoz bu aşamaları hala ya. Neden yani bunu da kabullenemeyeceğim ben. Ben ilişkiden sonra o spermler ne oluyor, yumurta ne zaman salınıyor, hangisi giriyor yumurtaya dölleniyor, sonra ne zaman gelip tutunuyor oluyor mu olmuyor mu ben bu aşamaları görsel olarak izleyeceğim bir platform istiyorum ya. Adet gecikmesine kadar beklemek çok ilkel şu çağda hıh😒
Hahah ben de uzun süren, günlerin geçmek bilmediği ilk ay aynı şeyi demiştim. Yıl olmuş kaç iki hafta beklemek nedir ya, bunu ilk günden gören bir şey yapamıyorlar mı anında bir şeyler oluyor sonuçta içeride meeh

Püü o kurabiyeyi affetmem kaç iki ya. Bir de ekler hastasıyım onu da hiç affedemiyorum. Bahsettiğiniz altı pedi beni biraz zorlasam iki regl dönemi idare eder nerdeyse. 3. günden itibaren günlük pede geçiyorum sayılır
Benim imkansız bi günlük stoğum 😄 bursada bi eklerci var biliyorsundur, eklerci ümit instagramdan bak ona 😂 U Uzaygemisi35 sen de biliyosundur orayı

Kizlar klomen sonrasi catlatma ignesinin üzerinden sali günü 17. gun oluyor test yapıp gebelik yoksa tarlusal alayım diyorum yeterli bir bekleme değil mi tarlusal için

Bizim bu geri reflüyü öğrenmeden 6 ay önce baktıdıgımızda bi hastanede 100 milyon çıktı ileri hareket 30 çıktı morfoloji yazmıyordu yani çok kapsamlı değildi test sonra doktor bize ımpyrl verdi 3 ay kullan dedi bizde hiç önemsemedik kullandık 3 ay sonra tekrar test verdik bu kez tüp bebek merkezinde verdirdik sonra asıl sonuçlar çıktı karşımıza 24 milyon sperm a ileri hızlı hareket 0 ileri yavaş hareketti sanırım oda 27 çıktı yani ileri hareket hiç yoktu bizde bide morfoloji 1di sonra bu doktorda bize ilaç verdi gönderdi bide hormon testi bile yapmadan hormon ilacı verdi sonra biz memlekete gittiğimizde iyi bi doktor bulduk doktorumuz bize varikosel 2.3 mm fakat geri reflü var ve ayakta varikoselin derecesi yükselir ameliyat yapmışken varşkoseli de düzeltelim geri akımıda dedi işte biz böyle karar verdik anlayacağınız şuan en kısa zamanda yaptırmak istiyoruz ☺️
Ya sizin sayılar aşırı kötü değil aslında hareketten dolayı sıkıntı olmuş demek. Doktorunuzun dediği gibi ilerliyormuş bu varikosel hatta ameliyat olduktan sonra bile tekrar edebiliyormuş.

Yok varikosel değil. Doktor eşimin daha önceden geçirdiği bir enfeksiyona bağladı ama eşim hatırlamıyor. Yani ameliyatlık vs bir durum da yok ama değerler kötüye gidince daha da beklemeyin dediler. İnsanların baskısı en rahatsız edici kısım çünkü çok baskıya sebep oluyor. Ben "Kocam hala çocuk ben onu büyüteceğim önce" diyorum soranlara. Kime neyse bizim yatak odalarımızdan. Ne kadar ayıp bir şey
Geçen konuşmuştuk bizede öyle dedi doktor. Damarları çok yapışıktı temizledim falan dedi. Değerler düşüyor, kalite düşüyor erkeğin değerleri düzeltiyorsun tedavide kadında kist oluşuyor falan filan. Tüp bebek en iyisi özellikle bizim gibi sperm azlığı olanlarda 😏

Oha gözlerime inanamadım okudukça. Çok üzgünüm yaşadıklarınız için. Böyle durumlarda mümkün mertebe her şeyi kayıt altında tutmak lazım belgelerle vs. Belgeler olsa bile doğru düzgün ceza almıyorlar malesef, benzer bi durum(aynı konu değil ama doktor muamelesi ve bariz hatası) başımıza geldi bizim de şikayet ve ifadeler sonuç vermedi birbirlerini koruyorlar. Yine de şansınızı deneyin kesinlikle yanına kar kalmasın. Hastaya ticari gözle bakan doktorlardan uzak tutsun Allah gerçekten iyi doktorlarla karşılaştırsın. Başka fikirlrr almanız iyi olmuş.

ipek_annesi ipek_annesi canım bak ben de çok gerildim okuyunca. Mutlaka bence ikinci bir hekimden görüş al ve hatta daha iyi birini bulursan ona geç direkt bence 😔
Arkadaşın yaşadıklarını bende hayretler icinde okudum, uzuldum 😔
Benim şuanki doktorum o degil canım ,o benim yıllar önce takibime baslamisti ama nisantaşi bana çok çok uzak kaldiği icin ben uzun suredir kendisine gitmiyorum.

seninle bir ortak yönümüz daha 🤭 pedden tasarruf ediyoruz tabi ama ben kaçtır diyoeum doktora bişiy diyemedi net. galiba rahim duvarcığım yeterince kalınlaşmıyooor

Duymadım, bakam. Benim Bursa'ya gitmişliğim çok sayılı
Püüü kendimi rezil ettim. Başka bir paylaşıma bakarken arama kısmına yazıyorum sanıp yorum ekledim eklerci ümit diye minseo minseo hep senin yüzünden ahahhshsh Elim ayağıma dolandı nasıl sileceğim diye 🤣🤣🤣

Son düzenleyen: Moderatör:
X