Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Merhabalr
Tavsiye uzerine Engin beye gittim aşılama yapmak istediğimi söyledim moreli bozularak tamam dedi çünkü kendi aşılama gibi ucuz şeylerle çok uğraşmak istemiyor.Tutmadı aşılamam 2. Aşılamayı isteyince resmen suratı düşüp eşimle bana yansıttı bizde hadi tüp bebeğe geçelim bari dedik.Bize sadece 10bin dedi ama neredeyse 40 bin tuttu! Bana rahmimin eğri olduğunu ama problem çıkarmqz dedi ilk görüşmemde bende sevinmiltim embriyoyu koyucağına 3-4 gün kala ameliyat olmalısındedi.Ama problem olmaz demiştiniz dediğimde senin kafan çok yoğun beni dinlemiyorsun ben öyle demedim diye beni ve eşimi yalancı yerine koydu. Ben ameliyat olmicamı söyledim ve bu şekilde embriyo yerleştirildin dedim. Neyse ilk denemede tuttu ama bir haftanın sonunda kanamalarım başladı Engin beyi aradım beni telefonda zırt pırt arayamazsın ben bir tek seninlemi ilgilenicem diye azarladı!
Bebeğimin kalp atışlarını görmediğinde sen düşük yapamazsın senin psikolojin uygun değil kürtaj ol dedi ama o gece ben bebeği düşürdüm.ertesi gün beni görmedi bir hafta sonra gel dedi. Düşük yaptıktan sonra gittiğim hastanedeki doktor kürtaja gerek yok herşeyi düşürmüşsün dedi. Bir hafta sonra engin beye gittiğimde bana içerde parça kalmış kürtaj yapıcam dedi ben kabul etmince beni tersledi. Oradan çıkıp 2 hastaneye gittim iki yerdeki doktor da bana içerde hiç birşey olmadığını söyledi. Sırf para için beni kürtaj yapıcaktı! Bana kürtaj yapmazsa rahmimin yapışıcağını söyledi ama diğer doktorlar asıl kürtaj olursan öyle bir risk olur diyip çok şaşırdılar!
Okudukalrima inanamadim çok üzüldüm sizin ve eşinizin için zaten cok zorlu bir süreç ve doktorun da bu denli denyo olması . Bence hemen anında doktorunuzu değiştirin ve şikayet edin aynj bu şekilde yazdiginiz hepsini sikayetinize yazın. Bazı doktorlar maalesef bu işi para kazanmak icin yaparken diger doktorlarin da hakkına giriyor. Yani benim suan ki doktorum ve ekibi istediğim zaman ararim sorarim dertlesirim ağlarım anlatırım dinler ve sıkılmadan cevaplarlar hele ki doktorum çok Minnoş bir adam mesleğinin resmen erbabı ve cok da anlayışlı en guzel şekilde meslegini icraa ederken biz hastalarini da severek tedavi ediyor. Allah'ım ona uzun sağlıklı ömürler versin iyi ki tanımışım

Kızlar adet bitimi 2. Gün yumurtlama olur mu ki yaa, bu testin ertesi güne pik olur diye düşünürken dün ve bugün yaprığım testler müthiş silik. İlk 2 gün testte yapmamıştım pik olmaz diye. Bu testi yapmadan 3 saat öncesi falan değerlendirmiştik ama, tuttuysa tutar yine de herhalde

Eklentiler

• 16155703101571490343372569332548.jpg
    16155703101571490343372569332548.jpg
    70,1 KB · Görüntüleme: 23
Kızlar adet bitimi 2. Gün yumurtlama olur mu ki yaa, bu testin ertesi güne pik olur diye düşünürken dün ve bugün yaprığım testler müthiş silik. İlk 2 gün testte yapmamıştım pik olmaz diye. Bu testi yapmadan 3 saat öncesi falan değerlendirmiştik ama, tuttuysa tutar yine de herhalde
Adet baslamasindan itibaren 10 gün başlayın 3. Gün ne demek anlamadim ama her gun gün ortasi saat 14 gibi sivi alimini 2 saat onceden keserek yapın bu testi. Ovulasyon testleri gunde 1 defa yapılır ve ayni saatte bu sekilde yapmaya ozen gösterin en doğru sonuç için.

Adet baslamasindan itibaren 10 gün başlayın 3. Gün ne demek anlamadim ama her gun gün ortasi saat 14 gibi sivi alimini 2 saat onceden keserek yapın bu testi. Ovulasyon testleri gunde 1 defa yapılır ve ayni saatte bu sekilde yapmaya ozen gösterin en doğru sonuç için.
Bu paylaştığım test adet başlangıcından itibaren 9.gün yapıldı. Teste 9. Gün başladım bu testle birlikte, ama 10 ve 11.günlerde çok çok silik. Bende acaba diyorum 8.gün mü pikti 9unda da çatladı mı diye düşünüyorum. Ama öncesinde test yapmadığım için bilemiyorum 🤦‍♀️

Çok ilginç ya normalde de yüksek olur tamam da yumurtlamadan sonra hep yüksek gidebilir ama yarım derece de olsa normalden düşer regl olunca çok acayip. Sen gidince bunu da bir doktora sorsana çok acayip bir bünye🙈

Olsun öyle düşünme beybi onu Bilemeyiz. Normalde gelişip gelişmemesi de artık önemli değil basacaklar hormonu her türlü gelişecek🙈🙈 stres yok hemen stres hormonu gider yumurtalara ona gitmesi demek bebişe gitmesi demek 👶

Ya servisteki saylanmaz bence. Ama bu baya yüzyıllardır bilinen bir şey yani hatta millet bunu korunmak için bile kullanıyor ateş yöntemine göre. Yani herkeste ayrı seyretme durumu tabi ki herkesin kendi normal ısısı farklıdır ama döngünün belli dönemlerinde değişmesi otonom sinir sisteminin işi yani otomatik oluyor 🙈 ama şu fark da var, biz aslında yanlış yapıyoruz çünkü dil altından ölçülmesi gerekiyor normalde. Ben de koltukaltından ölçüyorum sen nereden ölçüyorsun? Bu temassız ölçenler biraz farklı ölçüyor bence.

Aynen bence de ı da etkili. Bir de eski yöntem en çok kullanılanı. Yukarda yazdım temassız ölçüm nedeniyle de olabilir 🙄

Oyşş maşallah baya bir yükselmiş 😍 işte anlamadım gerçekten ben iki aydır baya takip ediyorum ve çok net düşüyor regl olacağımı anlıyorum. minseo minseo bu ay ilk kez deniyor bir türlü ateşi düşmeyincr ben direkt heveslenmiştim bu sebepten.

Geçmiş olsun canım öyle direkt antibiyotik veriyorlar mı ya 🙈 neye göre verdi ki ? Her enfeksiyonda farklı ilaç etkili çünkü virütik bir enfeksiyon mu bakteriyel mi belli değil ki bir test yapmadan falan?

Çok ilginç valla anlamadım. Yani sıcak basması ayrı bence vücut sıcaklığına bağlı olmadan onu hissetmek mümkün. Ama eşin de sen yanıyorsun diyor. Ben anlamadım seni sıkı takibe alcam 🤣
canım sinüzit var bende grip gibi oluyorum acayip bişey oluyor geniz akıntısı ve burun akıntısı iltihaplı oluyor.. Uzun zamandır belki hamileyim diye doktora bile gitmedim pekmez ballı süt , limonlu çaylar içtim hep ama geçmedi.. Biliyorum kendimi artık antibiyotik kullanmadan geçmiyor. en azından şuan hamile değilken geçireyim dedim doktorda halimi görünce agumentin geniş spektrumlu olanından yazdı..

inşallah canımcım bazen 12 de bazen 14 te yumurtlama oluuodu bende bazı aylar hiç
olmadığı da oldu yani tamamen muallak benim şansa 😁 aslında ilişkiyi döngünğn 12 ve 14. günü yaptırdı. 25 subatta regl olmuştum.
ben suan sabah akşm vajinal yolla progesteron kullanıyorum bir de .
inşaalah güzel haberler almak nasip olsun 🌸
İnan varya hepten kafam uçtu... 8-10 ilişki demişsin ya bende diyorum ki çatlatma iğnesinden önce ilişki nasıl yani adetten 8 gün sonra gibi anladım bi an. tamam şimdi oldu:))) aynısı yaa bende adetin 11.günü gidicem 11.gün ve 13.gün ilişki der ama ben 8.ve 9.günüde değerlendireceğim... AAAAAA progestronu duydum canım çok mantıklı aslında ve sorayım ben bi doktora:))))...inşallah canım bu kadar çabalayan insanlara allahım nasip etsin...

Ya sizin sayılar aşırı kötü değil aslında hareketten dolayı sıkıntı olmuş demek. Doktorunuzun dediği gibi ilerliyormuş bu varikosel hatta ameliyat olduktan sonra bile tekrar edebiliyormuş.
Evet öyleymiş malesef daha da kötüye gitmeden ameliyatla düzelir inşallah sonra bebiş haberleri alırız 💖🥰

Köprüden yakın sayılır. Her gün git gel nolmuş yani insanlık öldü mü???
Sen gitcen sağlıkocağına o gelmicek 😂
Vallahi cekilecektim bu ay ama parasızlıktan önümüzdeki aya kaldı nasip kısmet acelem yok zaten doktoruma sordum acelesi yok dedi donmuş embriyo transferini hazirana düşünüyorum zaten sizden naber nasil gecti
Hayırlısı olsun canım ben bu haftasonu çekilcem

Yok canm ulturason da da suprapubik pelvis ultrasonda da herşey normal hormonlar da normal 🤷
Doktorlar da normal görüyor zaten 🙈 demek ki önemli bir şey değil fazla
Ötelemeye de cesaretim yok zaten eşimin dediği gibi olursa her geçen gün yeni stres yükleneceğim. Değerlerim mi bozuldu, hormonlarım kaydı mı, yumurtalarım ya yoksa diye diye diye. Kazasını tutarım artık dedim neblem. Çocuğa bak ya böyle de naz olur mu hallahallaaaa soktuğu duruma bak
Aynen canım hamile olsaydın tutamazdın zaten. Şimdi de ona çabalıyorsun. Hem değerlerin değişir mutlaka ramazandan çıkınca ister istemez. Bence takılma fazla. Gönlünü biliyor Allah.
Bu paylaştığım test adet başlangıcından itibaren 9.gün yapıldı. Teste 9. Gün başladım bu testle birlikte, ama 10 ve 11.günlerde çok çok silik. Bende acaba diyorum 8.gün mü pikti 9unda da çatladı mı diye düşünüyorum. Ama öncesinde test yapmadığım için bilemiyorum 🤦‍♀️
Bu pik değil bence devam edin test yapmaya. Adet bitiminin hemen sonrası da olabiliyor ama döngünüze göre değişir. Normal döngünğz kaç gün?
canım sinüzit var bende grip gibi oluyorum acayip bişey oluyor geniz akıntısı ve burun akıntısı iltihaplı oluyor.. Uzun zamandır belki hamileyim diye doktora bile gitmedim pekmez ballı süt , limonlu çaylar içtim hep ama geçmedi.. Biliyorum kendimi artık antibiyotik kullanmadan geçmiyor. en azından şuan hamile değilken geçireyim dedim doktorda halimi görünce agumentin geniş spektrumlu olanından yazdı..
Ayy benim de sinüzitim var çok fena bilirim.. iyi yapmışsın şimdiden kullanarak. Artık bebiş gelince çok dikkat etmen gerekecek 🙄

Bu pik değil bence devam edin test yapmaya. Adet bitiminin hemen sonrası da olabiliyor ama döngünüze göre değişir. Normal döngünğz kaç gün?
28 gün ama son ay 26 gün sürdü. Evet bu testte pik görünmüyor. Ama acaba öncesinde pikti de ben lh azalırken mi yaptım ilk testi de hafif silik çizgi çıktı ki?

Biz hamile kaldığımızı öğrendiğimiz gün travel system falan araştırmaya başlamayalım mı U Uzaygemisi35 ? Bizden korkuyorum. Yok hangisi en ergonomik, çocuk hangisinde daha rahat eder, yok hangisi daha kullanışlı... minseo minseo Temiz temiz, hamile olduğunu kabul etmeyeceği için araştırma da yapmaz ne güzel

X