Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ben de öyle diyorum. İnşallah mecbur kalmayalım da ikimiz halledelim her şeyi. O arkadaşım hala inanılmaz destek ve bizim kadar heyecanla bekliyor. İnsanlık başka bir şey işte ne diyeyim

İğneyse de iğne napam gider bir hastanede yaptırırım olmadı. Benimki kendi kan bile aldıramıyor. Bana iğne yapması söz konusu olabilemez 😃

Fedai bu da ya. Bırak ya bunları çözmeye çalışırken kendin devreleri yakacaksın 🤣
Ne güzel arkadaşının destek olması. Kendi aynı şeyleri yaşayan insanlar daha hassas oluyor diye düşünüyorum ben de ama eşinin ablası ayrı bir tür çıkmış valla.

Her gün hastaneye gitmeye üşenecek ve bir noktada kendin yapacaksın bence🙈 görelim bakalım 🙄

Kız yaktım çoktan bence kalmadı 🤣

Ben çok şaşırdım. Yazdırmadım tabii ki öyle bir şeyi. Müdürleriyle arkadaş gibiler de yine de ne gerek var sorunun kaynağını bilmelerine. Sadece günlük izinlerde sıkıntı çıkmasın diye tüp bebek tedavisini yazdı
Evet tabi canım sonra bişi dicekler, moral vermeye çalışsalar bile insan rahatsız hissediyor. Sinir bozucu yani. Bu kadar bilseler yeter o zaman 🙄 kadının durumu çalışırken çok daha zor bence

Yazık baya içerlemiş ama o kadar detaya gerek yok 😂

Valla kuzu ben ins direncim var diye diyetisyene gittim kadın bi bana baktı bi ekrana nasıl yani dedi. Benim sana diyet yazmam için boş A4 kağıdı vermem sana lazım zaten ideal kilonun altındasın dedi benim vücudumda yağ oranı aşırı az çıktı mesela. Verilen diyet listesi benim günlük yediklerimi 2 katı falandı o yüzden 😄

Tamam canım hayırlısı olsun inşallah bu sefer 🙏 aşılama normal mi çipli mi?
Normal aşılama olacak kuzum İnşaAllah tutar bu sefer

Ya sorma. Tüp bebek tedavisi deyince kendince bana mı toz kondurmamaya çalıştı naptı. Ayarsız ikizler kocam cık cık

Sen tam incelemelik bir vakasın cidden 🤣 Annemin de kolesterolü yüksek çıkmıştı. Dahiliyeci diyet listesi vermiş. Anne dedim sakın. Kadın zaten benden zayıf. Daha kilo verebilemez yani ve hiç sağlıksız beslenen biri de değil.
Biz öyle doğrucu davutuzdur bebem 😂 ot yesin bol bol kolesterol yürüyüşle düşüyor zaren diyete gerek yok 😄

Ya ben çıldıriciğiiim 😳 12.gün iğne vuruldu. Ve 14.gün yani çatladığı gün azcık silikleşti. Siz şimdi iğnenin etkisi diyeceksiniz ama bugün önceki günlerden baya bi koyu çıkması anormal değil mi??
iğneye rağmen çatlamama durumu oluyor mu peki ?

bana nedense o günlerde pik gibi geldi canım ondan sordum :KK43: yapmasaydın keşke hiç kafa karıştırıyo bunlar ilaç iğne kullanınca ben bu ay o yüzden hiç yapmadım. :KK43:
Kuzum dün çatladığı gündü ve azcık silikleşti zaten ama bugüne 15.güne bakar mısın? En pik hali bugün oldu. Anlayamadım çok ilginç

Ya ben çıldıriciğiiim 😳 12.gün iğne vuruldu. Ve 14.gün yani çatladığı gün azcık silikleşti. Bugüne yani 15.güne bi bakın, en pik hali bugün. Siz şimdi iğnenin etkisi diyeceksiniz ama bugün önceki günlerden baya bi koyu çıkması anormal değil mi??
Canım iğnede lh ve beta hcg var vücuda salınıyor önceki günlere koyu çıkma sı zaten gayet normal 🤔 benim iğneden sonraki günler aşırı derecede koyuydu lh testleri

Yazık baya içerlemiş ama o kadar detaya gerek yok 😂

Valla kuzu ben ins direncim var diye diyetisyene gittim kadın bi bana baktı bi ekrana nasıl yani dedi. Benim sana diyet yazmam için boş A4 kağıdı vermem sana lazım zaten ideal kilonun altındasın dedi benim vücudumda yağ oranı aşırı az çıktı mesela. Verilen diyet listesi benim günlük yediklerimi 2 katı falandı o yüzden 😄

Tamam canım hayırlısı olsun inşallah bu sefer 🙏 aşılama normal mi çipli mi?
Aynen canım haklı diyetisyen 🙈 ara öğünler koymuştur sana kırmsk için direnci. Zayıflards kırmak daha zor oluyor gerçekten 😬 değişik bir bünyesin 🙈
Ya ben çıldıriciğiiim 😳 12.gün iğne vuruldu. Ve 14.gün yani çatladığı gün azcık silikleşti. Bugüne yani 15.güne bi bakın, en pik hali bugün. Siz şimdi iğnenin etkisi diyeceksiniz ama bugün önceki günlerden baya bi koyu çıkması anormal değil mi??
Çıldırma canım 🤣 aynen öyle diyeceğiz iğnenin etkisi. Vücuttaki miktarı devam ediyor sonuçta hatta çoğu kişi o nedenle gebelik belirtileri de yaşıyot iğneye bağlı. İğnenin etkisi sonrası vücutta hormon yine fe artmaya devam ediyor vücut kendini hamile sanıyor. Sen bu testlerlr hiç kafanı karıştırma canım çünkü doğru sonuç vermiyor artık

Eşim de sabah müdürlerine mail atacaktı. Biz böyle bir sürece gireceğiz. Benim gün içerisinde kısa kısa bilgisayar başından ayrılmam gerekecek. Haberiniz olsun. Biz duyurana kadar diğerleri bilmesin, aramızda kalsın gibisinden. Bana gösterdi yazdığı şeyi göndermeden önce. Gitmiş benden kaynaklı sorunlar nedeniyle tüp bebek falan yazmış deli midir nedir. Sil sil sil onu dedim yaşadığımız bazı sıkıntılar nedeniyle yaz bunu bilmelerine ne gerek var
Ahhaa bide benden kaynakli yazmis

bana nedense o günlerde pik gibi geldi canım ondan sordum :KK43: yapmasaydın keşke hiç kafa karıştırıyo bunlar ilaç iğne kullanınca ben bu ay o yüzden hiç yapmadım. :KK43:
Testleri aldığım kadın, ebru diyo ki testle yine de takip edin. Keşke yapmasaydım evet ama merak işte 😁
Canım iğnede lh ve beta hcg var vücuda salınıyor önceki günlere koyu çıkma sı zaten gayet normal 🤔 benim iğneden sonraki günler aşırı derecede koyuydu lh testleri
Gittikçe daha mı koyulaşır yani? Bugün iğnenin yapıldığı günden ve çatlama gününden daha koyu. Ondan kafam karıştı kuzum

Testleri aldığım kadın, ebru diyo ki testle yine de takip edin. Keşke yapmasaydım evet ama merak işte 😁

Gittikçe daha mı koyulaşır yani? Bugün iğnenin yapıldığı günden ve çatlama gününden daha koyu. Ondan kafam karıştı kuzum
Evet işte lh etkisi artıyor sonra da yavaş yavaş geçmeye başlıcak

Dün eşime gelirken ped al dedim 6 lı küçük paket almış ölür müsün öldürür müsün 😂 şimdi bi daha markete gitcem :sinirli:
Hahahah. Küçükken ben de anneme almıştım, bilmiyorum. Ertesi gün geri yollamıştı. E daha dün aldım yaa diye ağlamıştım 🤣

Ebru testleri bitir de elinde kalmasın olmazsa bir dahaki ay bi daha al diye diyor 🤣

Yani hiç doğru yönlendirmiyor o nedenle hiç yapma. Belki siliklrşip tekrar bile koyulaşır yine. Sonlara doğru belki azalır ama hatalı yönlendiriyor. Sen günlerini gün aşırı değerlendirmeye devam et
U Uzaygemisi35 aynen şu sıra tekrar dikkat etmem lazım ipin ucunu kaçırdım doktor bi test istese yüksek çıksa ağzıma eder😄
Oyy evet Starbucks kurabiyeler çikolatalı pastalar ben şikayet edeyim seni bş 🤣

Aynen canım haklı diyetisyen 🙈 ara öğünler koymuştur sana kırmsk için direnci. Zayıflards kırmak daha zor oluyor gerçekten 😬 değişik bir bünyesin 🙈

Çıldırma canım 🤣 aynen öyle diyeceğiz iğnenin etkisi. Vücuttaki miktarı devam ediyor sonuçta hatta çoğu kişi o nedenle gebelik belirtileri de yaşıyot iğneye bağlı. İğnenin etkisi sonrası vücutta hormon yine fe artmaya devam ediyor vücut kendini hamile sanıyor. Sen bu testlerlr hiç kafanı karıştırma canım çünkü doğru sonuç vermiyor artık

Evet işte lh etkisi artıyor sonra da yavaş yavaş geçmeye başlıcak

Hahahah. Küçükken ben de anneme almıştım, bilmiyorum. Ertesi gün geri yollamıştı. E daha dün aldım yaa diye ağlamıştım 🤣

Ebru testleri bitir de elinde kalmasın olmazsa bir dahaki ay bi daha al diye diyor 🤣

Yani hiç doğru yönlendirmiyor o nedenle hiç yapma. Belki siliklrşip tekrar bile koyulaşır yine. Sonlara doğru belki azalır ama hatalı yönlendiriyor. Sen günlerini gün aşırı değerlendirmeye devam et

Tamam kuzular bırakıyorum 😁 hahaha uzay haklısın valla işin ticari boyutunu unutuyoruz.
Doktor yazılı verdi ilişki zamanlarını zaten harfiyen gidiyoruz işte. Bi sabah öbür gün akşam şeklinde 😁

Benimki asla almaz 😆😆
Aaaa niyemiş o, hele bi almam desin naparım onu :sinirli: ayıp bişey sanki biyolojik bi olay yani bundan utanılmasını hiç bi zaman anlayamayacağım, babama bile baba gelirken ped alır mısın demişliğim var 🤔

Bu 6 tane benim 1 günlük stoğum 😂 kesinlikle testler bitsin diye diyor zaten iğnede lh var nesini takip etcen ki hamile olup her gün gebelik testi yapmak gibi bişi 😂 et valla hakettim ama kurabiye den kaç tane yedin de 2 tane yedim kalanı eşim yedi😂

Benim doktorum🥰 prof Dr engi
Merhabalr
Tavsiye uzerine Engin beye gittim aşılama yapmak istediğimi söyledim moreli bozularak tamam dedi çünkü kendi aşılama gibi ucuz şeylerle çok uğraşmak istemiyor.Tutmadı aşılamam 2. Aşılamayı isteyince resmen suratı düşüp eşimle bana yansıttı bizde hadi tüp bebeğe geçelim bari dedik.Bize sadece 10bin dedi ama neredeyse 40 bin tuttu! Bana rahmimin eğri olduğunu ama problem çıkarmqz dedi ilk görüşmemde bende sevinmiltim embriyoyu koyucağına 3-4 gün kala ameliyat olmalısındedi.Ama problem olmaz demiştiniz dediğimde senin kafan çok yoğun beni dinlemiyorsun ben öyle demedim diye beni ve eşimi yalancı yerine koydu. Ben ameliyat olmicamı söyledim ve bu şekilde embriyo yerleştirildin dedim. Neyse ilk denemede tuttu ama bir haftanın sonunda kanamalarım başladı Engin beyi aradım beni telefonda zırt pırt arayamazsın ben bir tek seninlemi ilgilenicem diye azarladı!
Bebeğimin kalp atışlarını görmediğinde sen düşük yapamazsın senin psikolojin uygun değil kürtaj ol dedi ama o gece ben bebeği düşürdüm.ertesi gün beni görmedi bir hafta sonra gel dedi. Düşük yaptıktan sonra gittiğim hastanedeki doktor kürtaja gerek yok herşeyi düşürmüşsün dedi. Bir hafta sonra engin beye gittiğimde bana içerde parça kalmış kürtaj yapıcam dedi ben kabul etmince beni tersledi. Oradan çıkıp 2 hastaneye gittim iki yerdeki doktor da bana içerde hiç birşey olmadığını söyledi. Sırf para için beni kürtaj yapıcaktı! Bana kürtaj yapmazsa rahmimin yapışıcağını söyledi ama diğer doktorlar asıl kürtaj olursan öyle bir risk olur diyip çok şaşırdılar!

X