Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Merhabalr
Tavsiye uzerine Engin beye gittim aşılama yapmak istediğimi söyledim moreli bozularak tamam dedi çünkü kendi aşılama gibi ucuz şeylerle çok uğraşmak istemiyor.Tutmadı aşılamam 2. Aşılamayı isteyince resmen suratı düşüp eşimle bana yansıttı bizde hadi tüp bebeğe geçelim bari dedik.Bize sadece 10bin dedi ama neredeyse 40 bin tuttu! Bana rahmimin eğri olduğunu ama problem çıkarmqz dedi ilk görüşmemde bende sevinmiltim embriyoyu koyucağına 3-4 gün kala ameliyat olmalısındedi.Ama problem olmaz demiştiniz dediğimde senin kafan çok yoğun beni dinlemiyorsun ben öyle demedim diye beni ve eşimi yalancı yerine koydu. Ben ameliyat olmicamı söyledim ve bu şekilde embriyo yerleştirildin dedim. Neyse ilk denemede tuttu ama bir haftanın sonunda kanamalarım başladı Engin beyi aradım beni telefonda zırt pırt arayamazsın ben bir tek seninlemi ilgilenicem diye azarladı!
Bebeğimin kalp atışlarını görmediğinde sen düşük yapamazsın senin psikolojin uygun değil kürtaj ol dedi ama o gece ben bebeği düşürdüm.ertesi gün beni görmedi bir hafta sonra gel dedi. Düşük yaptıktan sonra gittiğim hastanedeki doktor kürtaja gerek yok herşeyi düşürmüşsün dedi. Bir hafta sonra engin beye gittiğimde bana içerde parça kalmış kürtaj yapıcam dedi ben kabul etmince beni tersledi. Oradan çıkıp 2 hastaneye gittim iki yerdeki doktor da bana içerde hiç birşey olmadığını söyledi. Sırf para için beni kürtaj yapıcaktı! Bana kürtaj yapmazsa rahmimin yapışıcağını söyledi ama diğer doktorlar asıl kürtaj olursan öyle bir risk olur diyip çok şaşırdılar!
Ohaa

Merhabalr
Tavsiye uzerine Engin beye gittim aşılama yapmak istediğimi söyledim moreli bozularak tamam dedi çünkü kendi aşılama gibi ucuz şeylerle çok uğraşmak istemiyor.Tutmadı aşılamam 2. Aşılamayı isteyince resmen suratı düşüp eşimle bana yansıttı bizde hadi tüp bebeğe geçelim bari dedik.Bize sadece 10bin dedi ama neredeyse 40 bin tuttu! Bana rahmimin eğri olduğunu ama problem çıkarmqz dedi ilk görüşmemde bende sevinmiltim embriyoyu koyucağına 3-4 gün kala ameliyat olmalısındedi.Ama problem olmaz demiştiniz dediğimde senin kafan çok yoğun beni dinlemiyorsun ben öyle demedim diye beni ve eşimi yalancı yerine koydu. Ben ameliyat olmicamı söyledim ve bu şekilde embriyo yerleştirildin dedim. Neyse ilk denemede tuttu ama bir haftanın sonunda kanamalarım başladı Engin beyi aradım beni telefonda zırt pırt arayamazsın ben bir tek seninlemi ilgilenicem diye azarladı!
Bebeğimin kalp atışlarını görmediğinde sen düşük yapamazsın senin psikolojin uygun değil kürtaj ol dedi ama o gece ben bebeği düşürdüm.ertesi gün beni görmedi bir hafta sonra gel dedi. Düşük yaptıktan sonra gittiğim hastanedeki doktor kürtaja gerek yok herşeyi düşürmüşsün dedi. Bir hafta sonra engin beye gittiğimde bana içerde parça kalmış kürtaj yapıcam dedi ben kabul etmince beni tersledi. Oradan çıkıp 2 hastaneye gittim iki yerdeki doktor da bana içerde hiç birşey olmadığını söyledi. Sırf para için beni kürtaj yapıcaktı! Bana kürtaj yapmazsa rahmimin yapışıcağını söyledi ama diğer doktorlar asıl kürtaj olursan öyle bir risk olur diyip çok şaşırdılar!
Allah doktorun iyisiyle karşılaştırsın yahu bu nee

Merhabalr
Sizin yerinizde olsam her yere şikayet ederdim. En ufak bi negatif enerjide doktordan soğuyup bi daha gitmeyen bi insanım ben, iyi bu kadar uzun süre devam edebilmişsiniz keşke bir kaç doktordan daha görüş alsaydınız tüp öncesi 😔

Aaaa niyemiş o, hele bi almam desin naparım onu :sinirli: ayıp bişey sanki biyolojik bi olay yani bundan utanılmasını hiç bi zaman anlayamayacağım, babama bile baba gelirken ped alır mısın demişliğim var 🤔

Bu 6 tane benim 1 günlük stoğum 😂 kesinlikle testler bitsin diye diyor zaten iğnede lh var nesini takip etcen ki hamile olup her gün gebelik testi yapmak gibi bişi 😂 et valla hakettim ama kurabiye den kaç tane yedin de 2 tane yedim kalanı eşim yedi😂
Hahahah aynı işte anlamamıştım küçükken ben de 🙈nasıl bir günde bitirebiliyorsun bir paketi diye 🤣

benim çok azaldı reglim ya. Tek güne sıkıştırılmış şekilde regl oluyorum. Bir gün o kadar yoğun oluyor ki ped anında taşıyor diye tampon üstü ped onun altına sızmasın diye bir kat daha çamaşır giyip ped takıyorum o derece düşün. Tampon olmasa ped ememeden batıyor ortalık. Tek gün böyle yoğun diğer günler regl olduğumu bile anlamıyorum hijyenik açıdan değiştirmesem tek ped yeter o derece. Ayarsız oldu böyle o tek yoğun günde mesela hayatta dışarı falan çıkamam işe bile gidemem diye düşünüyorum o derece.

Ya sen az yedin az yedin tamam da görsellerini paylaştım anlattın durdun burda bş tarafımız şişti 🤣 o kadar muhabbeti geçti ki az önce eşime diyorum neyi özledim biliyor musun? Alakasız şeyler sayıyor, dedim yok. Starbuck kurabiyeyi. Off bitse de tepsi yepsi yapsam. Tek başıma gömerim ben onu misafirler gelip yedikçe sinir oluyordum bitiyor diye 🤣 halbuki onlara yaptım ama az yesinler onlar gidince ben daha çok yiyeyim diye hesap yapıyordum🤣🙈

Ekim ayında oldu ameliyatını. 800bindi 3 ay sonra yani ocakta tekrar baktırdık 3 milyon olmuş doktorumuz bence iyi ilerledi mucize beklemeyin hemen dedi. Bu değerlerle kesin hamile kalamazsın demiyorum oladabilir tüp bebekte düşündürebilir dedi. 1 senedir hiç gebelik oluşmadı inşallah daha fazla beklemeyiz sizde bizde. 🤗Sizin sayılar nasıl?
Bizim bu geri reflüyü öğrenmeden 6 ay önce baktıdıgımızda bi hastanede 100 milyon çıktı ileri hareket 30 çıktı morfoloji yazmıyordu yani çok kapsamlı değildi test sonra doktor bize ımpyrl verdi 3 ay kullan dedi bizde hiç önemsemedik kullandık 3 ay sonra tekrar test verdik bu kez tüp bebek merkezinde verdirdik sonra asıl sonuçlar çıktı karşımıza 24 milyon sperm a ileri hızlı hareket 0 ileri yavaş hareketti sanırım oda 27 çıktı yani ileri hareket hiç yoktu bizde bide morfoloji 1di sonra bu doktorda bize ilaç verdi gönderdi bide hormon testi bile yapmadan hormon ilacı verdi sonra biz memlekete gittiğimizde iyi bi doktor bulduk doktorumuz bize varikosel 2.3 mm fakat geri reflü var ve ayakta varikoselin derecesi yükselir ameliyat yapmışken varşkoseli de düzeltelim geri akımıda dedi işte biz böyle karar verdik anlayacağınız şuan en kısa zamanda yaptırmak istiyoruz ☺️

Merhabalr
Oha gözlerime inanamadım okudukça. Çok üzgünüm yaşadıklarınız için. Böyle durumlarda mümkün mertebe her şeyi kayıt altında tutmak lazım belgelerle vs. Belgeler olsa bile doğru düzgün ceza almıyorlar malesef, benzer bi durum(aynı konu değil ama doktor muamelesi ve bariz hatası) başımıza geldi bizim de şikayet ve ifadeler sonuç vermedi birbirlerini koruyorlar. Yine de şansınızı deneyin kesinlikle yanına kar kalmasın. Hastaya ticari gözle bakan doktorlardan uzak tutsun Allah gerçekten iyi doktorlarla karşılaştırsın. Başka fikirlrr almanız iyi olmuş.

ipek_annesi ipek_annesi canım bak ben de çok gerildim okuyunca. Mutlaka bence ikinci bir hekimden görüş al ve hatta daha iyi birini bulursan ona geç direkt bence 😔

Hahahah aynı işte anlamamıştım küçükken ben de 🙈nasıl bir günde bitirebiliyorsun bir paketi diye 🤣

benim çok azaldı reglim ya. Tek güne sıkıştırılmış şekilde regl oluyorum. Bir gün o kadar yoğun oluyor ki ped anında taşıyor diye tampon üstü ped onun altına sızmasın diye bir kat daha çamaşır giyip ped takıyorum o derece düşün. Tampon olmasa ped ememeden batıyor ortalık. Tek gün böyle yoğun diğer günler regl olduğumu bile anlamıyorum hijyenik açıdan değiştirmesem tek ped yeter o derece. Ayarsız oldu böyle o tek yoğun günde mesela hayatta dışarı falan çıkamam işe bile gidemem diye düşünüyorum o derece.

Ya sen az yedin az yedin tamam da görsellerini paylaştım anlattın durdun burda bş tarafımız şişti 🤣 o kadar muhabbeti geçti ki az önce eşime diyorum neyi özledim biliyor musun? Alakasız şeyler sayıyor, dedim yok. Starbuck kurabiyeyi. Off bitse de tepsi yepsi yapsam. Tek başıma gömerim ben onu misafirler gelip yedikçe sinir oluyordum bitiyor diye 🤣 halbuki onlara yaptım ama az yesinler onlar gidince ben daha çok yiyeyim diye hesap yapıyordum🤣🙈
Ne güzel ya keşke benim de öyle olsa😂 ay o kadar katı diyete ne gerek var yap ye 2 3 tane pişir de 🙄

Ne güzel ya keşke benim de öyle olsa😂 ay o kadar katı diyete ne gerek var yap ye 2 3 tane pişir de 🙄
Canım ben normal yemiyorum yapınca. Bir tepsiyi ciddi anlamda tek başıma bitiriyorum. Sonra ne çabuk bitti ya tadı damağımda kaldı diyip bir tepsi daha yapıp yiyorum 🤣 dolayısıyla şu verdiğim beş kiloyu bir çırpıda almamak için daha evde yapmalı şeylere geçmedim. Ama dışarıdan yiyorum haftalık ödül gibi. Evde yaparsam porsiyon diye bir şey kalmıyor 🤣

Merhabalr
Allah iyi doktorlarla karşılaştırsın hepimizi gerçekten ya çok kötü bir durum, korkuyorum böyle şeyleri okudukça 😔

Canım ben normal yemiyorum yapınca. Bir tepsiyi ciddi anlamda tek başıma bitiriyorum. Sonra ne çabuk bitti ya tadı damağımda kaldı diyip bir tepsi daha yapıp yiyorum 🤣 dolayısıyla şu verdiğim beş kiloyu bir çırpıda almamak için daha evde yapmalı şeylere geçmedim. Ama dışarıdan yiyorum haftalık ödül gibi. Evde yaparsam porsiyon diye bir şey kalmıyor 🤣
Hay maşallah bebem ne diyim ben de yapıp yapıp başkalarına yedirenlerdenim 😄

Hay maşallah bebem ne diyim ben de yapıp yapıp başkalarına yedirenlerdenim 😄
Hainsiniz siz. Çevrenizi kilo aldırıp güzel şeuler yapıp kendiniz az yiyip sıfır beden takılıyonuz 🙈

Valla ben bu kadar yemeye kilo olarak iyiyim yine çok fazlam yok. Ama yaşla ve hareketsizlikle iyice artıyor kilo alma hızım artık eski performansım yok bşr tepsi şekerpare yiyemem mesela yesem hemen kiloya yansır yani yemesine yerim de🙈

Hainsiniz siz. Çevrenizi kilo aldırıp güzel şeuler yapıp kendiniz az yiyip sıfır beden takılıyonuz 🙈

Valla ben bu kadar yemeye kilo olarak iyiyim yine çok fazlam yok. Ama yaşla ve hareketsizlikle iyice artıyor kilo alma hızım artık eski performansım yok bşr tepsi şekerpare yiyemem mesela yesem hemen kiloya yansır yani yemesine yerim de🙈
Yok ya ben bilerek değil de canım istemiyor aslında yapmayı daha çok seviyorum 😄 sen oturarak çalışıyorsun pandemi de daha da hareketsizleştik o da çok etkiliyor her şeyi 😷

Ya ben çıldıriciğiiim 😳 12.gün iğne vuruldu. Ve 14.gün yani çatladığı gün azcık silikleşti. Bugüne yani 15.güne bi bakın, en pik hali bugün. Siz şimdi iğnenin etkisi diyeceksiniz ama bugün önceki günlerden baya bi koyu çıkması anormal değil mi??
Ben bu testlere hiç güvenmiyorum ya bence yanıltıyor. Gerçi bazen lh hcg'yi taklit mi ne ediyormuş gebelik durumunda da koyulaşabiliyormuş ama sende onun için de daha erken. siz değerlendirin yine sıkıntı olmaz ki

Ne güzel arkadaşının destek olması. Kendi aynı şeyleri yaşayan insanlar daha hassas oluyor diye düşünüyorum ben de ama eşinin ablası ayrı bir tür çıkmış valla.

Her gün hastaneye gitmeye üşenecek ve bir noktada kendin yapacaksın bence🙈 görelim bakalım 🙄
Bakalım zaman gösterecek
Kız yaktım çoktan bence kalmadı 🤣
Yakma dur o devreler lazım bize 🤣
Evet tabi canım sonra bişi dicekler, moral vermeye çalışsalar bile insan rahatsız hissediyor. Sinir bozucu yani. Bu kadar bilseler yeter o zaman 🙄 kadının durumu çalışırken çok daha zor bence
Evet evet evet kesinlikle öyle. Şu an çalışmıyor olmamdan bu açıdan memnunum. Onun iş yerindekiler de çok şükür böyle konularda anlayışlılar. Corona pozitif olduğunda hastaneye yattığının duyulmasını istemeyen bir arkadaşları olmuştu. Onu bile özenle sakladılar iyileşip dönene kadar

Gercekten agritmiyo canimm cok ince. Once bi hemsireye falan vurdurabilirsin istersen bakmak icin veya esin vurabilir
Gonal ignesi gercekten agrisiz, cok nadir aci hissettim. Kan alma daha kotu dusun
Acısında sorun yok da ben kendime iğne sokamam 🙈 Eşim hayatta yapamaz. O çok dayanıksız

Bakalım zaman gösterecek

Yakma dur o devreler lazım bize 🤣

Evet evet evet kesinlikle öyle. Şu an çalışmıyor olmamdan bu açıdan memnunum. Onun iş yerindekiler de çok şükür böyle konularda anlayışlılar. Corona pozitif olduğunda hastaneye yattığının duyulmasını istemeyen bir arkadaşları olmuştu. Onu bile özenle sakladılar iyileşip dönene kadar
En azından bir açıdan şanslıymışsınız bari :)

X