Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Benim aram pek iyi değildi zaten kendisiyle. Bu muameleden sonra eşimi de yedirmem. Eşim sonuçlarını onlarla konuştuktan sonra eşi gidip spermiogram baktırmış yeniden. Herhalde yine deneyesileri geldi ama o kadar. Kendilerine kadar ilgililer demek ki. Hiçbir beklentim yok. Benim ailem de dediğin gibi. Böyle bir durumu bilseler dediğin gibi davranırlar. Hatta babam kendi arabasını bize verdi kendi arabanızı alana kadar bunu kullanın diye. Kendisi ablamın arabasını kullanıyor. Babamın arabası arızalanmıştı tamire vermiştik. Tam o gün eşimin ilacını aramaya başlamıştık. Babam ne ilacı olduğunu bile bilmiyordu. Bizi yakın çevredeki bütün eczanelere tek tek götürüp kapıda bizi bekledi. Bir tane eczaneyi telefonla aradım, ayıramıyoruz gelin hemen alın dedi. Gittik ama biz gidene kadar meğer bir kaza olmuş eczaneyi kapatıp gitmişler apar topar. Babam yarım saat bekletti bizi arabayla kapısında belki gelirler durun sabredin diye. Bana da o yüzden çok inanılmaz geliyor. Herkesi kendi ailem gibi sanıyorum

Kimseyle paylaşmama kararını bundan önce almıştık aslında ama eşimin sonuçları bizi çok bitirdi o ilk gün. Kabullenmesi, yüzleşmesi zor bir şey. Kimseye söylememeleri şartıyla ablanlara bir danış bakalım dedim. Demez olaymışım. Kimseyle paylaşmama kararı ne kadar doğruymuş anladım bir daha

Eşimden dolayı tüp bebek dedi bende sıkıntı yokmuş. Sadece TSH fazla biraz endokrine gittim haşimato var mı diye çıkmadı çok şükür. Düşük dozda troid ilacı verdi ama çok fazla yorgunluk yaptı bende bıraktım. Ben yıl sonuna kadar halen hamile kalmazsam tüp bebek düşünüyoruz bizde. Eşim biraz oluruna bırakalım hiç düşünmeden diyor. O şekilde de halı altına süpürmek oluyor var olan sorunun çözümü gecikiyor. Her türlü zor işler

Eşim de sabah müdürlerine mail atacaktı. Biz böyle bir sürece gireceğiz. Benim gün içerisinde kısa kısa bilgisayar başından ayrılmam gerekecek. Haberiniz olsun. Biz duyurana kadar diğerleri bilmesin, aramızda kalsın gibisinden. Bana gösterdi yazdığı şeyi göndermeden önce. Gitmiş benden kaynaklı sorunlar nedeniyle tüp bebek falan yazmış deli midir nedir. Sil sil sil onu dedim yaşadığımız bazı sıkıntılar nedeniyle yaz bunu bilmelerine ne gerek var

Valla gerçekten çok üzüldüm. İnsan en azından yaşayan biriyle konuşmak ondan fikir almak istiyor. Böyle bir bağ varken bu şekilde davranması çok kötü. Senin tüp yapan arkadaşın bile daha çok ilgilendi resmen bana öyle geldi. Cidden ben de hala geri duruyorum Allah pişman etmesin de.
Üff iğne de en korktuğum. Yani kendime yapamayacak olmam açısından ama başa gelen çekilir
Korkma kız. Tüpte hapla pek duymadım ben. Kendini iğneye hazırla. İlkini vurulduktan sonra gerisi çok kolay olacak
U Uzaygemisi35 beni çözemezsin bebeğim ben değişik bi insanım doktorlar bile şaşırıyor
Aynı annemsin ya. O da böyle bir acayip doktorlar değerlerine falan anlam veremiyor hiç. Ben kendimi sizin gibileri çözmeye adadım bilimsel bir insanım ya kabullenemiyorum

Ah kıyamam ya. Bak seninki kafaya çok takıyor ilgilenmiyor uğraşmıyor gözükmesinin altında ciddi bi suçluluk sorumluluk var hissettiği. Yazmasın öyle ya kıyamam. Hatta çok gerek olmayacaksa bunu bile yazmasın hiç böyle bişi düşünmediydim ben

Zor bir süreç. Ben kısa 5-6 ay gibi kısa bir sürede epey yıprandım. Eşime iki aylık tedavi verilmişti. Kötüye gidince direkt tüp dediler. Deneyin bakalım. Belli de olmaz. Yaşın hala biraz beklemeye müsait. İnşallah doğal yoldan olur

Ben de öyle diyorum. İnşallah mecbur kalmayalım da ikimiz halledelim her şeyi. O arkadaşım hala inanılmaz destek ve bizim kadar heyecanla bekliyor. İnsanlık başka bir şey işte ne diyeyim

İğneyse de iğne napam gider bir hastanede yaptırırım olmadı. Benimki kendi kan bile aldıramıyor. Bana iğne yapması söz konusu olabilemez

Fedai bu da ya. Bırak ya bunları çözmeye çalışırken kendin devreleri yakacaksın

Ben çok şaşırdım. Yazdırmadım tabii ki öyle bir şeyi. Müdürleriyle arkadaş gibiler de yine de ne gerek var sorunun kaynağını bilmelerine. Sadece günlük izinlerde sıkıntı çıkmasın diye tüp bebek tedavisini yazdı

Kuzum ben 5 martta adet oldum 9 martta adetim bitti ve adetin 4. Günü kontrole gittim kist gittiği için ikinci aşılamaya geçtik karından gonal f diye iğne vuruluyorum 8 marttan beri salı günü aşılamam yapılacak yazamadım bayadır özür dilerim

Bizde 2020 ocak ayından beri deniyorduk. Ben muayene olmuştum hala hamile kalmayınca bi sıkıntı olduğunu anladık. Eşim doktora gitti ekimde ameliyat oldu falan. Eşimin tedavilerde sonra ki sonuçlarıda öyle aman aman değişiklik olmadı ama gerilemedide. Normal diyor doktor. Yıpratmamaya çalışıyorum kendimi biraz daha bekleme sürem var diye ama üzülüyor tabi insan her adet olduğunda. Bide hiç muhabbetim olmayan insanlar görünce pat diye bebek yokmu diye soruşları falan üzüyor. Sizde varikosel çıkmadı sanırım.

Ben 29 yaşındayım eşim 35 yaşına girecek. Kadın doğumcu değerleri görünce hiç yumurta takibine girmedi direk tüp bebek dedi. Benim değerlerim tsh 3,4
fsh 6,86
Lh 6,32
E2 52,2
Prolaktin 24
Amh 6,8
Canım senin değerlerin gayet iyi neden direk tüp bebek dedi

Yazık baya içerlemiş ama o kadar detaya gerek yok
Aynı annemsin ya. O da böyle bir acayip doktorlar değerlerine falan anlam veremiyor hiç. Ben kendimi sizin gibileri çözmeye adadım bilimsel bir insanım ya kabullenemiyorum
Valla kuzu ben ins direncim var diye diyetisyene gittim kadın bi bana baktı bi ekrana nasıl yani dedi. Benim sana diyet yazmam için boş A4 kağıdı vermem sana lazım zaten ideal kilonun altındasın dedi benim vücudumda yağ oranı aşırı az çıktı mesela. Verilen diyet listesi benim günlük yediklerimi 2 katı falandı o yüzden
Tamam canım hayırlısı olsun inşallah bu sefer aşılama normal mi çipli mi?

Yok varikosel değil. Doktor eşimin daha önceden geçirdiği bir enfeksiyona bağladı ama eşim hatırlamıyor. Yani ameliyatlık vs bir durum da yok ama değerler kötüye gidince daha da beklemeyin dediler. İnsanların baskısı en rahatsız edici kısım çünkü çok baskıya sebep oluyor. Ben "Kocam hala çocuk ben onu büyüteceğim önce" diyorum soranlara. Kime neyse bizim yatak odalarımızdan. Ne kadar ayıp bir şey

Ya sorma. Tüp bebek tedavisi deyince kendince bana mı toz kondurmamaya çalıştı naptı. Ayarsız ikizler kocam cık cık

Sen tam incelemelik bir vakasın cidden Annemin de kolesterolü yüksek çıkmıştı. Dahiliyeci diyet listesi vermiş. Anne dedim sakın. Kadın zaten benden zayıf. Daha kilo verebilemez yani ve hiç sağlıksız beslenen biri de değil.

Ya ben çıldıriciğiiim 12.gün iğne vuruldu. Ve 14.gün yani çatladığı gün azcık silikleşti. Bugüne yani 15.güne bi bakın, en pik hali bugün. Siz şimdi iğnenin etkisi diyeceksiniz ama bugün önceki günlerden baya bi koyu çıkması anormal değil mi??

Eklentiler

• IMG_20210314_141345.jpg
    113,5 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…