Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Yaşlar kaç sizin? Ameliyat sonrası yumurta takibi yapıldı mı? Bir de senin değerlerin nasıl?

Ya bu arada haftalardır yazayım yazayım diyorum. Düzelteyim diye denedikçe daha da içine çekiliyorum olayın. Çocuğuyla bütünleşip "Bugün ilk adımımızı attık", "Bugün bezimizden tamamen kurtulduk", "Bugün babamızla parka gittik" diyen karılar gibi kocamızın spermleriyle bütünleştik biz ya. "Bizim morfoloji 1, sizin kaç?" "Bizim sayı 3'tü 5'e çıktı".

Tüpçüye soruları yardırırken "Biz takviye olarak Pregros plus kullanıyorduk. Ürolog vermişti. Ona devam edelim mi?" dedim. Sonra yerin dibine geçtim "Yani eşim kullanıyor" diye düzelttim. Kocalarımızın "Bizim yumurtalar iyi gelişiyor doktor. Yine de Femara kullanacak mıyız?" dediğini hayal bile edemiyorum. Bize çok yazık ya. Niye böyleyiz?

Benim vücut ısım normalde de yüksek canım ama mesela regl dönemi eşim bile sarılsa senin ateşin var der
Çok ilginç ya normalde de yüksek olur tamam da yumurtlamadan sonra hep yüksek gidebilir ama yarım derece de olsa normalden düşer regl olunca çok acayip. Sen gidince bunu da bir doktora sorsana çok acayip bir bünye
Olsun öyle düşünme beybi onu Bilemeyiz. Normalde gelişip gelişmemesi de artık önemli değil basacaklar hormonu her türlü gelişecek stres yok hemen stres hormonu gider yumurtalara ona gitmesi demek bebişe gitmesi demek
Herkeste farklı seyrediyor demek ki canım benim regl olduğum zamanlarda, serviste de ateş ölçümü yapılıyor her sabah 37,2 lerde falan çıkıyor
Ya servisteki saylanmaz bence. Ama bu baya yüzyıllardır bilinen bir şey yani hatta millet bunu korunmak için bile kullanıyor ateş yöntemine göre. Yani herkeste ayrı seyretme durumu tabi ki herkesin kendi normal ısısı farklıdır ama döngünün belli dönemlerinde değişmesi otonom sinir sisteminin işi yani otomatik oluyor ama şu fark da var, biz aslında yanlış yapıyoruz çünkü dil altından ölçülmesi gerekiyor normalde. Ben de koltukaltından ölçüyorum sen nereden ölçüyorsun? Bu temassız ölçenler biraz farklı ölçüyor bence.
Aynen bence de ı da etkili. Bir de eski yöntem en çok kullanılanı. Yukarda yazdım temassız ölçüm nedeniyle de olabilir
Oyşş maşallah baya bir yükselmiş işte anlamadım gerçekten ben iki aydır baya takip ediyorum ve çok net düşüyor regl olacağımı anlıyorum. minseo bu ay ilk kez deniyor bir türlü ateşi düşmeyincr ben direkt heveslenmiştim bu sebepten.

Geçmiş olsun canım öyle direkt antibiyotik veriyorlar mı ya neye göre verdi ki ? Her enfeksiyonda farklı ilaç etkili çünkü virütik bir enfeksiyon mu bakteriyel mi belli değil ki bir test yapmadan falan?
Çok ilginç valla anlamadım. Yani sıcak basması ayrı bence vücut sıcaklığına bağlı olmadan onu hissetmek mümkün. Ama eşin de sen yanıyorsun diyor. Ben anlamadım seni sıkı takibe alcam

Çok doğru bir tespit ben hep eşimin diyom valla ayrışmayı ayrıştırmayı severim onun sorununu da sahiplenmeyeceğim

Şitres yok şitres yok. Kocama dün dedim ki "Sesini yükseltme çocuklarımın önünde!". "Çocukların mı?" diye kaldı bu ahshhd Yalan mı? Yarısı bizde. Kim bilir kaç tane çocuğumuz var içerde
Bu minseo her şeyi ters şaapıyor diye ateşi de şaşırtmacalı olabilir. Araştırılmaya muhtaç, şüpheli bir bünye

Ben de severim de ağzıma yapıştı. Çocuğuyla özdeşleşen kadınları kınadım diye olmuş olabilir
Kınadığını yaşamadan ölmezsin derler ben de çok söylendiğim şeyleri yapıyorum ve kesin yapacağım

Hahaha ben de geçen ay öyle diyordum bana bak, benim 4 tane yumurtam var, ona göre davran evet yarısı bizde ama erkeklerin sperm açısından bakacaksın onların daha fazla çaktırma

U Uzaygemisi35 valla kuzu bilmiyorum bi kaç yerde de ateş ölçme yönteminin çok güvenilir olmadığını okudum doktora sorsam bunlara kafa yorma herkesin bedeni hormonları farklı der biliyorum doktorumu

4000'i önden ödeyin dediler. Gideceğiz sanırım sabahtan bakalım inşallah doğru bir yola giriyoruzdur
inşallah ya çabalar karşılıksız kalmasın , eşinin ablası kadın doğumcuydu değil mi ? ondan görüş aldnız mı peki sonuçta yamulmuyosam o da tüp bebik annesi

Ben hatalarından ders almayan ve sürekli fark etmeden büyük konuşan bir insan olarak her kınadığımı dizi dizi yaşıyorum zaten. Artık ters psikoloji yapmaya çalışıyorum kendime. O yüzden instamom olacağım diyorum

Olsun ya güç bizde. Taşıyan, doğuran biz hıh

canım benim 3. gün e2 110 çıktıydı da usg de gözüken gelişen yumurta yoktu. bence o e2 ye takılma hiç

geçen buna benzer bişi ben de düşündüm diğer topiklerde de yazarken bizim sperm saysı söyle biz suna başladık falan yazıyorum. orda bile bi sorumluluğu kendimize itelemece var bence inceden

inşallah ya çabalar karşılıksız kalmasın , eşinin ablası kadın doğumcuydu değil mi ? ondan görüş aldnız mı peki sonuçta yamulmuyosam o da tüp bebik annesi
Evet ikisini de doğru hatırlıyorsun. İlk spermiogram, usg, hormon değerleri sıkıntılı çıkınca ablasını aradı, ona da eniştesine de gösterdi her şeyi. Eniştesi ablasından daha çok ilgilenip moral vermeye çalıştı, öyle söyleyeyim sana. Onlarda da erkek kaynaklıydı tüp bebeğe gitme nedenleri. Neyse işte sonrasında bir kere bile arayıp nasıl oldun, moralini bozma falan demedi kardeşine. Biz burada hormon ilacını bulamadık. Ben başka şehirlerdeki eczaneleri bile aradım, elinde kalan varsa ücretini ödeyelim bize kargolasınlar diye. Öyle de çıkmadı. Ablana sorsana belki oralarda vardır dedim. Sordu, "Hastanenin etrafındaki eczanelere sorayım" dedi. Günler günler geçti "Buldum" ya da "Bulamadım" diye dönmedi. Eşim arayıp sordu o zaman bulamadım dedi. O aşamadan sonra eşime dedim ki bitti, artık ablana ya da eniştene de hiçbir şeyden bahsetmiyorsun. Onlara konuyu açmamızın tek sebebi, onların bu süreci defalarca yaşamış olması, halden anlayacak olmalarıydı ama eşimin de kendi ailesinden böyle bir muameleye maruz kalmasına dayanamadım. Yedi kat el olmamıza rağmen biz burada birbirimize milyon kat daha fazla desteğiz.

geçen buna benzer bişi ben de düşündüm diğer topiklerde de yazarken bizim sperm saysı söyle biz suna başladık falan yazıyorum. orda bile bi sorumluluğu kendimize itelemece var bence inceden
Evet ya ne kadar lüzumsuz ve manasız aslında. Çok başından beri farkındayım ama kendime kızıyorum her seferinde

yok artık inanamadım şuan aynı durumda onlar olsalar biz ilacı bulup elimizle götütürür teslim ederiz. ay o zamansa hiç takılma demek ki sallayın gitsin. insanlar yaşadığı süreçlerin ne kadar keşmekeş olduğunu galiba çok çabuk unutuyolar . benim abim suan bizim durumu biliyo mesela desem ki abi ilaç
varmış karsta gidip arabayla alıncak gitmeye kalkar. ben aslında sen bahsederken ulan dedim ne büyük nimet işte görümce kadın doğum ama ters tepmiş demek ki

Ben 29 yaşındayım eşim 35 yaşına girecek. Kadın doğumcu değerleri görünce hiç yumurta takibine girmedi direk tüp bebek dedi. Benim değerlerim tsh 3,4
fsh 6,86
Lh 6,32
E2 52,2
Prolaktin 24
Amh 6,8
Eşinin değerlerinden dolayı mı tüp bebek dedi. Ya ben de düşünüyorum şöyle 25'imde falan olsam doğal yoldan denerdim belki bir süre daha kafam rahat bir şekilde ama ben 34 olmak üzereyim eşim 35 ve onun değerleri kötüye gidiyor. Bize beklemeyin dediler, tüpe dalıyoruz o yüzden. Bu arada tüpçü bana tsh 3.02 yüksek dedi. Tekrar bakacaklarmış. 2,5'un üstnde olmasını istemiyorlarmış. İlk aylarda bebeğin zihinsel gelişimini etkiliyormuş. Sana bahsettiler mi bilmiyorum ama haberin olsun. Ben yeni öğrendim sayılır

U Uzaygemisi35 valla kuzu bilmiyorum bi kaç yerde de ateş ölçme yönteminin çok güvenilir olmadığını okudum doktora sorsam bunlara kafa yorma herkesin bedeni hormonları farklı der biliyorum doktorumu
Ya güvenilir değil ama gebelikten korunma için güvenilir değil çünkü her ay hem farklı olabilir, hem de yumurtlama olunca ateş yükseliyor tamam ama öncesinde ilişki olduysa o da tutabilir spermler daha fazla durduğu için. Ama bu çok acayip bence cidden doktorunu tanıyorsun hiç sorma ama benim seni çözmem lazım gelip ben ölçecem dil altından
Gsgdgsh bence de söylenip söylenip çocuğumuzun kakişini falan paylaşacağız diye korkuyorum bugün yeşil yaptık

He valla. Bence erkekler onu da kıskanıyorlar. Biz içimizde onla bir bağ iletişim kurabiliyoruz hep bizle. Onlara anca doğduktwn sonra yükleniyor o
kızlar benim ateşim hep 35.9 hatta bazen 35.6 falan gebe olsam eğer ateş olayo doğruysa bende bence sonuç verir minseo U Uzaygemisi35
Kız sen de ölçsene bu ay o zaman. Hadi topikçenek test edelim bunu ben bugün unuttum ama bu hafta devam edersem belli olur benim durum zaten. Benim iki ay o kadar kurulu saat gibi oldu ki, bu ay ateşimi takip etmeye korkuyorum düştüğünü görürsem kesin regl Olcam diye. Benim için o derece kesin yani bu yöntem
Ne acı ya. İşte insanın kimseyle paylaşası gelmiyor böyle olunca. Ne kötü valla. Bence de hiç karıştırmayın onları bir daha. Gıcık oldum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…