Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Bitti mi derslerin? Rampaların ustası mısın artık?
valla rampaların ustasıyım pazar eşim cok cıkardı rampalara park etmede sıkıntım var paralel parkı karıştırıyorum hepsi birbirine giriyor D bıde sınyal actımmı kapamayı unutuyorum kendı kapanmazsa bunları toparlarsam gecerım dıye dusunuyorum surmeyı sevdım baya da suruyorum ufak tefek hatalar işte

Kızlar günaydın,

Gece canım o kadar sıkıldı ki..

Korunmayı bıraktığımız Kasım ayında solumda kist görünce ilaçlı mr a girmiştim ya hani. Ben o zaman mr görüntüsünden rahmin makata doğru olduğunu anlamıştım. Hatta baya baya dönüktü. Meğersem raporda yazmışlar ben görmemişim sadece kist için yazılı şeyleri okumuşum.

'uterus sağa deviye, retrovert pozisyondadır' yazıyor.

Benim başıma ne geldiyse sezaryen sırasında geldi.
Çünkü doğumum çok bağrışmalı, stresli geçti her şeye şahit oldum. Doğumda iki tane adam vardı aşırı gevşeklerdi sandalyede oturuyorlardı doktorun bağırmasıyla bebek çıkmayınca üstüme abandılar falan çok kötü bi andı bebeğime bişe oldu sanıp ölüp ölüp dirilmiştim. Neden doğumda oldu diyorum çünkü doktor kesip bebeği çıkarıp s.kt.rdi gitti. Yani hiç içimi oturtturup dikme olayını falan doktor yapmadı orda yan gelip yatan adamlar yaptı. Sonra zaten 40 ım çıkmadan dikişlerim açıldı bir daha dikeceklerdi falan. Şuan bunları yazıp sizi germek istemezdim sabah sabah ama çok canım sıkıldı. acayip sıkıldı. Kesin doğumda olduğuna adım gibi eminim. Belkide bir daha hamile kalamam.

canım hemen sorsana bır doktora yani bu bır engel teşkil ediyormuymuş ki

Güzel Güzel maşallah nazar değmesin. Kazasız belasız inşallah

Hahaha paralel park en sevdiğim, ama ben deliyim sen bana bakma iki arabanın arasında milimetrik boşluk kalacak şekilde park etmek en büyük hobim giremezsin diyorlar hırs yapıyorum bence halledersin bu saatten sonra. Sinyal falan takılmazlar. Arabayı dinleneye alışınca öyle şeyler otomatik olur zaten. Hadi bakalım sınav ne Zaman?

sınav cok yakında yarın sabah 9.40 da ben yasak vr dıye öğlen olsun ıstemıstım braz ızlerım dıye. yasaklar kalkıncada uzuldum trafık cok yogun olur dıye gectıgımız yol sahıle bağlantılı cunku.. ama şans eserı sabaha vermişler sınavı inşallah bu bir işarettir
ahahah bızım bı akraba park edememiş kalcagını anlamıs onlar demeden ben ineyim artık demiiş bende kalırsam onlara fırsat vermıcem sen dırek taksi şöföru arkadasından ders almışın sen fenasındır

dıreksıyon hocamda cok rahat ılk sınavda heyecanlı olursun cok,ikincide heyecanlı,3te heyecan baya azalır 4.cü sınavda hocaya ense tokat yaparsın bu işler böyle dıyo

Kız dur sakin ol. Sezaryende hiç kolay şeyler yaşamamışsın çok üzgünüm ama bu yazdığın şeyin gebe kalmaya hiç etkisi yok. Benim de rahmim retrovert. Genelde biz doğduğumuzds zaten öne veya arkaya dönük oluyor. Sağlaklık solaklık gibi bir şey. Bazen karın içi yapışıklıklar geriye doğru ittirrbiliyor Rahmi ama dediğim gibi bu sonradan oluşmyş olsa bile gebelikle hiç alakası yok. Ama sezaryene bağlı yapışıklık endometriozis olabiliyor sen mutlaka rahim filmini çektir yakın zamanda.

Retroverti hiç kafana takma. Çoğu doktor söylemiyor bile. 5kadındsn mı 10 kadından mı biri retrovert uterus zaten. Ben çok sordum araştırdım hiç canını sıkma. Ha ben gebe kalabildim mi kalamadım ama o ayrı. Retrovert uterusta kan biraz birikip öyle akıyor, dolayısıyla ağrılı, pıhtılı ve öncesinde kahve lekeler görüp öyle regl olabiliyoruz. Hamilelikte rahim büyüdükçe öne doğru pozisyonuna geri dönüyor. Doğumdan sonra (doğum normal de sezaryen de olsa) yine eski geriye dönük pozisyonuna çekiliyor.

Ayyy çok heyecanlı. Yaz bize yarın. Hahaha baba da yanımdaki hoca schmauer gibisin demişti. Bıraktı herhalde dedim. Geçmişim taksi şoförüyle sadece rampa çalıştık ya park benim özel ilgi alanın
dıreksıyon hocamda cok rahat ılk sınavda heyecanlı olursun cok,ikincide heyecanlı,3te heyecan baya azalır 4.cü sınavda hocaya ense tokat yaparsın bu işler böyle dıyo
Hahah ben ilkinde geçecem hocaaa hocanbitir hocaaa de bence

ahahaha benden beklenir yapabılırım bırakacaklarsa arabayla kaçırabılırım bile onları

canım instada bi prof a sordum engel olabilir yazmış
kac kere test vrdı ıkı kereyse dıgerınede baksaana. yada bır üroloğa gıdersnız dıcem ama bır sorun teşkil etse doktor demezmıydı ya
2. testi bu ay verecek kuzu, bence diğer değerleri normal diye sallamadı ama belki de bu yüzden olmuyor aylardır
minseo bu arada bugün ateşini ölçtün mü?
evet kuzu 36.8

canım ben doğuştan retrovert uterusum. yani travmatik bişiy sonucu rahim makata dönmemiş.
evet ben gebe kalamadım hiç ama başka sebeplerim var. hiçbi doktor bunun üzernde bile durmadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…