Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
canım instada bi prof a sordum engel olabilir yazmış

2. testi bu ay verecek kuzu, bence diğer değerleri normal diye sallamadı ama belki de bu yüzden olmuyor aylardır

evet kuzu 36.8
Bence ürolojiye gözüksün yeni değerleriyle. Onlar daha farklı gözle bakıyorlar. Bizimkiler de genel sayıya hareketliliğe şöyle bir bakıp bariz sorun yoksa iyi diyorlar. Bence onlar daha iyi biliyor. İşte bizi hemen inceliyorlar ama erkeği detaylı incelemeyi araştırmayı kaç zaman sonra bile düşünmüyorlar.

Kız çok iyi. Hatta yükselmiş biraz dimi? Ayy düşüş yok kız bence yarın da düşüş yoksa olasılık fazla

Kız dur sakin ol. Sezaryende hiç kolay şeyler yaşamamışsın çok üzgünüm ama bu yazdığın şeyin gebe kalmaya hiç etkisi yok. Benim de rahmim retrovert. Genelde biz doğduğumuzds zaten öne veya arkaya dönük oluyor. Sağlaklık solaklık gibi bir şey. Bazen karın içi yapışıklıklar geriye doğru ittirrbiliyor Rahmi ama dediğim gibi bu sonradan oluşmyş olsa bile gebelikle hiç alakası yok. Ama sezaryene bağlı yapışıklık endometriozis olabiliyor sen mutlaka rahim filmini çektir yakın zamanda.

Retroverti hiç kafana takma. Çoğu doktor söylemiyor bile. 5kadındsn mı 10 kadından mı biri retrovert uterus zaten. Ben çok sordum araştırdım hiç canını sıkma. Ha ben gebe kalabildim mi kalamadım ama o ayrı. Retrovert uterusta kan biraz birikip öyle akıyor, dolayısıyla ağrılı, pıhtılı ve öncesinde kahve lekeler görüp öyle regl olabiliyoruz. Hamilelikte rahim büyüdükçe öne doğru pozisyonuna geri dönüyor. Doğumdan sonra (doğum normal de sezaryen de olsa) yine eski geriye dönük pozisyonuna çekiliyor.
Anladım canım ters Rahim le gebe kalanlar oluyor ama benim ki doğumdan sonra adamların beni dikmesi daha doğrusu dikememesi yüzünden olduğuna eminim. Langur lungur iş yaptılar. İçini bi oturtturursuz yani sezeryanda her şey net gözükür yerleştirip dikersin. Sağa deviye olmasının sebebi muhakkak yapışıklık yüzünden oldu. Rahim filmi adetim de çektircem bu ay orda zaten yapışık çıkar garanti. İlk gebe kalmadan önce böyle bir sorun olsaydı ben hemen gebe kalmazdım diye düşünüyorum. Sağa dönük arkaya dönük olduğunu düşünmüyorum ilk zaman sonradan oldu bence 😔

canım instada bi prof a sordum engel olabilir yazmış

2. testi bu ay verecek kuzu, bence diğer değerleri normal diye sallamadı ama belki de bu yüzden olmuyor aylardır

evet kuzu 36.8
ozman bak bakalım bu testte nasıl cıkcak gene öyleyse üroloğa gıdersınız . tedavısı varmış ama eger engelsede cok sıkıntı olcak bir durum değil.

8
Kız dur sakin ol. Sezaryende hiç kolay şeyler yaşamamışsın çok üzgünüm ama bu yazdığın şeyin gebe kalmaya hiç etkisi yok. Benim de rahmim retrovert. Genelde biz doğduğumuzds zaten öne veya arkaya dönük oluyor. Sağlaklık solaklık gibi bir şey. Bazen karın içi yapışıklıklar geriye doğru ittirrbiliyor Rahmi ama dediğim gibi bu sonradan oluşmyş olsa bile gebelikle hiç alakası yok. Ama sezaryene bağlı yapışıklık endometriozis olabiliyor sen mutlaka rahim filmini çektir yakın zamanda.

Retroverti hiç kafana takma. Çoğu doktor söylemiyor bile. 5kadındsn mı 10 kadından mı biri retrovert uterus zaten. Ben çok sordum araştırdım hiç canını sıkma. Ha ben gebe kalabildim mi kalamadım ama o ayrı. Retrovert uterusta kan biraz birikip öyle akıyor, dolayısıyla ağrılı, pıhtılı ve öncesinde kahve lekeler görüp öyle regl olabiliyoruz. Hamilelikte rahim büyüdükçe öne doğru pozisyonuna geri dönüyor. Doğumdan sonra (doğum normal de sezaryen de olsa) yine eski geriye dönük pozisyonuna çekiliyor.
Bana da doktorun bir tanesi rahmin biraz geriye doğru demişti. Gebeliğe engel değil demişti. İlişki sırasında ağrı olur demişti sadece. Bu retroverti demek mi acaba?

merhabalar yasemin hocadan ben çok memnunum ilgisinden enerjisinden kişiye göre tedavi uygulamasından.. işlemlerini acıbadem veya eurofertil de yapıyor duruma göre yoğunluğa göre onun dışında ise hep kendi kliniğinde muayeneler devam ediyor sık sık. işinde çok titiz bir doktor instagramda görünen şen şakraklık iş yerinde çok daha ciddiye dönüşüyor:) fiyat ise şuan aynı mı bilemiyorum ben 2020 de başladım tüp bebek 6.500 dü ama tabiki bununla sınırlı değil ilaçlar 4ten fazla tuttu benim ( benden dolayı olabilir dozlar fazlaydı) daha sonrasında embriyo dondurulacaksa onun ücreti ayrı.. dondurulmuş transfer olacaksa onun ücreti de ayrı oluyor.. yani ne fiyat söylesem yalan olur benim tedavim uzun ve yoğunn ilaçlı geçmek durumunda kaldı sizin çok daha uyguna gelebilir. benim ilk denememdi ama tavsiye ederim yasemin hocayı.. tüp bebek merkezlerinde bu kadar bireysel ilgileniliyor mu bilemiyorum.. yasemin hocayla birebir iletişim halinde ilerliyor her şey
Anladım canım, sadece o transfer ve opu günün de farklı hastanelrre gidip gelmek o can sıkıcı. Çalıştığı hastanalerin labraturalrı iyi diye biliyorum. Ortalama vurduğunda osu busu şusu derken piyasayla aynı fiyata denk geliyordur. Ama artısı işte özel muayenehane özel ilgi. Siz de pko falan mı var peki. Bende sebepsiz infertilite. Aslında bir oğlum var ama ikinci çocuk için uğraşıyoruz 3 yıldır olmuyor. 2019 Aralık ta bir kaybım oldu. Kalp atışları oluşmadı sağlıksız gebelikmiş demekki diyorum artık. Yaş da 38 belki vücut kabul etmedi. Bilmiyorum. Buı yüzden tüp bebek denemek istiyorum en azından bir kez denemek istiyorum.

Baby selam nasılsın :)

Anladım canım ters Rahim le gebe kalanlar oluyor ama benim ki doğumdan sonra adamların beni dikmesi daha doğrusu dikememesi yüzünden olduğuna eminim. Langur lungur iş yaptılar. İçini bi oturtturursuz yani sezeryanda her şey net gözükür yerleştirip dikersin. Sağa deviye olmasının sebebi muhakkak yapışıklık yüzünden oldu. Rahim filmi adetim de çektircem bu ay orda zaten yapışık çıkar garanti. İlk gebe kalmadan önce böyle bir sorun olsaydı ben hemen gebe kalmazdım diye düşünüyorum. Sağa dönük arkaya dönük olduğunu düşünmüyorum ilk zaman sonradan oldu bence 😔
Yapışıklığa sebep oluyor sezaryen kesisinin olduğu yerler yani mükemmel işçilik olsa bile malesef bu olasılık var. İnşallah tüplerin açıktır canım. Ters rahimle hemen de gebe kalınabiliyor. Genelde doğuştan ama ben ne desem sen ona inanmayacaksın :) tabi ki keşke herkes layığı ile yapsa işini bunun bizim hayatımızı nasıl riske atacağını ilerde yaşamımızı etkileyeceğini bilerek özenerek ilgilenseler özellikle sağlık alanında çok kritik. Ben sadece çok bağlantılı olmayabilir ve tek başına gebe kalmakla hiçbir ilgisi yok diyorum 😊
8

Bana da doktorun bir tanesi rahmin biraz geriye doğru demişti. Gebeliğe engel değil demişti. İlişki sırasında ağrı olur demişti sadece. Bu retroverti demek mi acaba?
Evet retrovert geriye dönük demek. Aynen öyle o nedenle hastaların kafasını karıştırıp strese sokmamak için çoğu doktor söylemiyor. Halk arasınds söylenti olmuş aaa ters rahim şuna sebep olur buna sebep olur gebe kalmazsın düşük yaparsın vs diye. Hiçbiri geçerli değil aslında. İlişkide ağrı olabilir adetler ilk gün leke sonra yoğun kanama şeklinde gelebilir, regl ağrısı fazla olabilir gibi şeyler oluyor ama onun dışında başka bir altta yatan sebep yoksa gebelikle alakası yok

Adetime 9 gün kaldı adet olduğum gün randevu alcam bu ay çekilcem bakalım.
anladım canım ters rahim olayını takma şuan inşallah film sonuçları da iyi çıkar filme girmeden önce doktora zorlu bi doğum yaşadığını da söyle ona göre değerlendirsinler

Yapışıklığa sebep oluyor sezaryen kesisinin olduğu yerler yani mükemmel işçilik olsa bile malesef bu olasılık var. İnşallah tüplerin açıktır canım. Ters rahimle hemen de gebe kalınabiliyor. Genelde doğuştan ama ben ne desem sen ona inanmayacaksın :) tabi ki keşke herkes layığı ile yapsa işini bunun bizim hayatımızı nasıl riske atacağını ilerde yaşamımızı etkileyeceğini bilerek özenerek ilgilenseler özellikle sağlık alanında çok kritik. Ben sadece çok bağlantılı olmayabilir ve tek başına gebe kalmakla hiçbir ilgisi yok diyorum 😊

Evet retrovert geriye dönük demek. Aynen öyle o nedenle hastaların kafasını karıştırıp strese sokmamak için çoğu doktor söylemiyor. Halk arasınds söylenti olmuş aaa ters rahim şuna sebep olur buna sebep olur gebe kalmazsın düşük yaparsın vs diye. Hiçbiri geçerli değil aslında. İlişkide ağrı olabilir adetler ilk gün leke sonra yoğun kanama şeklinde gelebilir, regl ağrısı fazla olabilir gibi şeyler oluyor ama onun dışında başka bir altta yatan sebep yoksa gebelikle alakası yok
Anladım canım seni ama hem arkaya hem sağa dönük olması canımı sıktı. İçeri spermler giriyormuş gibime geliyor girsede çok azı giriyor gibi 😔 senin arkaya dönüklüğün ne kadar yani çok mu arkada az mı? Benimki bildiğin makattan çıkacak o kadar oraya yakın ve pestillenmiş gibi sıkışmış gibi.

İyidir. Foruma epeydir girmiyordum. Şİmdi yeniden girdim senin msj görüm selam vermek istedim.

Ben tüp bebek dr araştırıyorum artık o yüzden forumdayım :KK70:
İyi yaptın evet bayadır yoksun pek. Biz aynı denemelere devam 🙈 hayırlı olsun senin de tedavin inşallah güzel sonuç alırsınız.
Anladım canım seni ama hem arkaya hem sağa dönük olması canımı sıktı. İçeri spermler giriyormuş gibime geliyor girsede çok azı giriyor gibi 😔 senin arkaya dönüklüğün ne kadar yani çok mu arkada az mı? Benimki bildiğin makattan çıkacak o kadar oraya yakın ve pestillenmiş gibi sıkışmış gibi.
Ona da çok takılma bebeğim. Yana dönük olması da çok sıkıntı değil. Ha rahim ağzı eğriliği varsa o ayrı. Öyle bir durumda burada birçok mesaj okudum aşılamada bile spermleri içeri sokmaya zorlanıyorlar. Ama rahimin yana sağa sola öne dönük olması sperm girişiyle de alakalı değil. Meni malesef çok akıyor geriye ama hücreler çoktan gidiyor gitmesi gereken yerlere.

Benim de bayağı arkaya dönük. Senin şu olmuş olabilir, normalde de arkaya dönüktür ama sezaryen kesisi veya farklı karın içi ameliyatlar, ya da endometriozis gibi hastalıklar içeride yapışıklık oluyor. Yani kulak deliğinin bazen küpeye yapışması ya da hemen tam iyileşmeden açık bırakılırsa kapanması gibi düşün, birbirine yakın dokular iyice yapışıp bağlantılı bir hal alıyor. Senin de geriye dönük olup içeride yapışıklık varsa iyice arkaya doğru bağlanmış olabilir rahmin. Gebe kalmanda hiçbir etkisi olmaz yine, belki gebelikte bel sırt ağrıların normalden fazla olabilir arka tarafı çok çekiştireceşi için kaslar.

Dediğim gibi karın içi her operasyon zaten bu riskleri barındırıyor. Rahmin geriye dönük olması bir şeyin sonucu olarak olduysa anca o zaman belki sorun olabilir yani altta yatan başka bir sorun varsa. Benim okuduğum bütün yazılar görüştüğüm bütün doktorlar böyle diyor.

minseo minseo cim 36.4 le arkandan geliyorum. Nolur düşmesin bu ay ya. Benim genelde bariz düşüş olmasa da düşme eğiliminde oluyor. O nedenle senden baya umutluyum hiç azalma olmamış.
ben ilk kez denediğim için daha tam idrak edemedim bakalım bu ay ki tabloya göre önümüzdeki ay daha net fikir yürütebilcem yumurtlamada 37.6 lara çıktı yumurtlama bitimi 36,7-36,8 fix hep buralarda devam etti

sınav cok yakında :KK70: yarın sabah 9.40 da:KK70: ben yasak vr dıye öğlen olsun ıstemıstım braz ızlerım dıye. yasaklar kalkıncada uzuldum trafık cok yogun olur dıye gectıgımız yol sahıle bağlantılı cunku.. ama şans eserı sabaha vermişler sınavı inşallah bu bir işarettir:KK70:
ahahah bızım bı akraba park edememiş kalcagını anlamıs onlar demeden ben ineyim artık demiiş:KK70: bende kalırsam onlara fırsat vermıcem :KK70: sen dırek taksi şöföru arkadasından ders almışın sen fenasındır:KK70:
Ay benim kalışım da çok komikti. O zamanlar eşimle evli değiliz otomatik arabası var ben vitesli ehliyet alıcam sınav yerine eşimin arabasını kullanarak geldim. Arabadan indim biraz sonra sınav aracına bindim 10 metre gittim yavaşlamam gereken yerde direk frene basınca araba stop etti. Otomatik arabadan inip vitesliye binince debriyaj ı unutmuşum meğer 😅😅

İyi yaptın evet bayadır yoksun pek. Biz aynı denemelere devam 🙈 hayırlı olsun senin de tedavin inşallah güzel sonuç alırsınız.

Ona da çok takılma bebeğim. Yana dönük olması da çok sıkıntı değil. Ha rahim ağzı eğriliği varsa o ayrı. Öyle bir durumda burada birçok mesaj okudum aşılamada bile spermleri içeri sokmaya zorlanıyorlar. Ama rahimin yana sağa sola öne dönük olması sperm girişiyle de alakalı değil. Meni malesef çok akıyor geriye ama hücreler çoktan gidiyor gitmesi gereken yerlere.

Benim de bayağı arkaya dönük. Senin şu olmuş olabilir, normalde de arkaya dönüktür ama sezaryen kesisi veya farklı karın içi ameliyatlar, ya da endometriozis gibi hastalıklar içeride yapışıklık oluyor. Yani kulak deliğinin bazen küpeye yapışması ya da hemen tam iyileşmeden açık bırakılırsa kapanması gibi düşün, birbirine yakın dokular iyice yapışıp bağlantılı bir hal alıyor. Senin de geriye dönük olup içeride yapışıklık varsa iyice arkaya doğru bağlanmış olabilir rahmin. Gebe kalmanda hiçbir etkisi olmaz yine, belki gebelikte bel sırt ağrıların normalden fazla olabilir arka tarafı çok çekiştireceşi için kaslar.

Dediğim gibi karın içi her operasyon zaten bu riskleri barındırıyor. Rahmin geriye dönük olması bir şeyin sonucu olarak olduysa anca o zaman belki sorun olabilir yani altta yatan başka bir sorun varsa. Benim okuduğum bütün yazılar görüştüğüm bütün doktorlar böyle diyor.
Çok sağol kuzum parmaklarına sağlık. Adet olmayı bekliyorum hemen hsg çektireceğim. Orda çıkar artık yapışık neyin varsa belkide ben bu yüzden soldan yumurtlamıyorum rahme uzak kalıyo sol. Ultrasonda da baktığında kadın kamerayı sola döndürüp bakarken sağ iç baldırımı oyuyordu resmen baya döndüre döndüre bakmaya çalışıyordu sol yumurtalığa. Bide douglas da sıvı var demişti o zamanda raporda da çıkmıştı yani rahmin arkası orda sıkıştığı için mi bilmiyorum. Doktordan yana hep kadersizim ne rahatsızlığım olursa olsun hep özellere de gitsem kaderim olmuyor adam gibi bir doktora denk gelemedim eğer ameliyat olmam gerekirse hsg sonucunda senin doktoruna gideceğim.

X