Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
bızım arabada manuel Allahtanda ama bızım araba kolay kalkıyor kurs aarabasında kavrama gec daha

kızlar bu ay klomen kullandım bılıyorsunuz ve hıc yumurtam gelişmedi. 12 gun gecıkmelı adet oldum kendılıgınden. ve dun geceden berı aşırı yogun kanamam var suan calısmamı cok etkılıyor ağrım yok ama adım atsam musluk acılmıs gıbı. bir acile gideyim dıyorum ama yaşayan varmı durumu

ben ilk kez denediğim için daha tam idrak edemedim bakalım bu ay ki tabloya göre önümüzdeki ay daha net fikir yürütebilcem yumurtlamada 37.6 lara çıktı yumurtlama bitimi 36,7-36,8 fix hep buralarda devam etti
Aynen canım bir iki ay düzgün yapınca daha iyi anlarsın. Hatta ovulasyon testlerinden falan daha etkili bence. Ama işte anlamak için birkaç ay takip etmek lazım. Bence çok iyi canım düşmezse inşallah gebeliktir ya çok heyecanlı. Ben de düşmediği durumu hiç yaşamadım malesef. Bu ay sen örnek olursun inşallah.
Ne demek canım. Aynen öyle bak sende de bence endometriozis olabilir. Mesela Cartedor un hsgde sağ yumurtalığı solun yanında (ya da tam tersi) çıktı burada atmıştı fotosunu. İşte hep o yapışıklıklar yapıyor bunu. Yumurtlama döneminde ise o Douglas sıvı yumurtanın salgıladığı sıvı oluyor. Ama o dönemde değilse orada bir enfeksiyon sıvı birikimi kanama vs her şey olabilir. Doktor işi çok kısmet ya gerçekten. Ben de çok şanssızdım Ankara'da yıllar önce muayenesi 600 700 TL olan doktorlara gittim. Bu doktor iyi benim ama ameliyatlarda ne kadsr iyidir bilmiyorum canım. Bir de çoook yoğun oluyor genelde. Belki daha çok vakit ayırabilecek doktoru tercih edebilirsin. Benimki baya patır patır gebe takip ediyor ama jinekolojik ameliyatlarda nasıldır bilmiyorum. Birkaç önerim daha olabilir sana Bursa'da, içine sinene gidersin duruma göre. İnşallah hiçbirine gerek kalmaz tabi.
Canım bence git. Aşırı kanama takip edilmeli. Bir baksınlar normal veya değil desinler ama durumunu anlat canım. Ben olsam zaten giderdim bu kdar gecikmeye de

Hem gecikmeli hem çok kanama varmış canm bi git sen bence de

Umutsuz şeyler yazmamışlar. Tedavisi varmış. Güzel haber. Dönüş aldın mı doktordan?

doktorun kliniği ve opu-transfer için gidilen acıbadem baya bir yakın bana da güzel bir hastanede işlemin yapılması güven vermişti biraz aslında.. gerçekten ilgi farkediyor burada baya tüp bebek topiklerinde okuyorum çok bilinen tüp bebek merkezlerinde hep asistanlarla ancak iletişim kurabilmişler .. bende ağır pko var malesef. ben de sizin yerinizde olsam aynı şekilde düşünürdüm en azından bir kez denemek isterdim.. inşallah sizin için en doğru yere karar verip hayırlısıyla olumlu sonuçlar alırsınız

Benim yengem de çocuğum beni inek gibi sadece süt kaynağı olarak görüyor diye üzülüyordu

bakalım kuzucum görcez ama inan ki hiç belirtim yok ne gebeliğe ne regle dair. eşim sonuçlarını bi doktora sormuş ayaküstü hiç bi sıkıntı yok demiş kafam karıştı valla

Sana kahveyi damardan yazıyorum. Overdose'dan üçüncü sayfa haberlerine çıkma da.

Ay benimle ilgili güzel hayaller kurar mısın lütfen cık cık Bu arada doktorlar doğuma yakın ev ödevi veriyor ilişkiye girin diye. Hıh!

En sevmediğim, aynı konuda farklı doktorların farklı görüş belirtmesi. Kendi çalıştığı hastanedeki doktor hangisini diyen?

gideyim ben en ıyısı of ılac verırlerse busefer gene bıdakı ay yumurtlamamı etkıler dıye korkuyorum
Gir git. Sonra daha kötü olmasın neymiş ne değilmiş öğrenirsin. İlaçtan bu sebepten korkuyorum diye kaygını dile getirirsin.
bakalım kuzucum görcez ama inan ki hiç belirtim yok ne gebeliğe ne regle dair. eşim sonuçlarını bi doktora sormuş ayaküstü hiç bi sıkıntı yok demiş kafam karıştı valla
Ya canım belirtisiz şıp diye gelcek bence bizim bebeler. Ona takılma. Allah Allah? Acaba diğer değerler kötüyse mi bu aglüli zıkkım önemli hale geliyor? Değerleri bu bozmuş olabilir düzeltelim diye. Belki öyledir kız?
Yaaa neye göre o tarihi verdi kız, ovitrelle vurdun mu sen de? Ne zaman vurdun hemen yaz her şeyi kaçırdım mı ben yoksa yazmadın mı hahahah yine birilerini zengin ediyoruz kaça aldın ben ilk denediğim zamanlar bilmediğim için biraz denedim ama kaç aydır elimde taa eski ovulasyon testleriyle hediye gelen gebelik testleri duruyordu. Şimdi iki tane oldu. Bu ay hamileysem 50 li alıyım ben de herkese dağıtırım gebeyim ulenn diye
Ya bence de yukarda yazdığım gibi olabilir. Diğer değerleri kötü etkşlediyse önemli hala geliyordur belki bu aglütibıtbıtı.
doktorların en sevdiği hasta benim ölse de test yapmayan
Ben de galiba ama ben hamile kalırsam zengnnetçem. Kanda baktırıp pozitifse evin her yerine idrar testleri çerçeveleticem
Ekteki görsel senin için bebeğim kupam çok ufak dimi? Napayım bir fincan serbest dedi boyutunu söylemedi

Evet yaa zaten hamilelikte biz iyice fena olcaz hormonlardan, versinler bol bol ödev

Eklentiler

• IMG_20210312_124338.jpg
    52,8 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20210312_124320.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 40
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…