Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kuzum dr bana regl olduğun gün ara dedi randevu da reglin 4. ve 7. günü operasyon yapılacağı için o günlere verilecek.

Canım ben klomeni tüpte de aşılamada da duymuştum. Bazı kadınların vücudu iğnelere çok fazla tepki verebiliyor ondan tabletle büyütmeyi tercih ediyor bazı drlar.

Ayyy bunu okuduğum hiç iyi olmadı annem de çok zor şeyler yaşamış bana hamileyken dedğin gibi elini kolunu sokan sokana. Bana da hep sen normal doğum hayatta yapamazsın der herkes. Bunu okuyunca galiba o aşamalarda bulunmak istemiyorum bir şekilde çıkarsınlar içimden
Ayyy canım ne güzel olur valla. Hepimiz farklı aşamalarda olup deneyimlerimizi paylaşırız inşallah
Kızlar düşünsenize bu zamanlarda yüzde 40a kadar çıkıyorsa gebe olma ihtimali ileride nasıl olur? :)))
Di mi teknoloji biraz daha gelişse de hiç uğraşmasak
Yaaa dimi ben de onu düşündüm. Ama şöyle bişi var bir doktor konuşmasında "yatak odasında hamile kalmak zorlaştı" demişti. Evet tıp çok ilerledi ve çok güzel sonuçlar elde ediliyor yardımcı üreme teknikleri ile ama doğal yoldan olma olasılığı yaşam koşullarımız nedeniyle azalıyor artık sanırım
Canım ben klomeni tüpte de aşılamada da duymuştum. Bazı kadınların vücudu iğnelere çok fazla tepki verebiliyor ondan tabletle büyütmeyi tercih ediyor bazı drlar.

Benim verebilir ya benim klomenle bile ilkinde 6 ikincide 4 yumurtam oldu
Aaa evet Nm88326 çok doğru dedin. Bence de mantıklı. Çünkü biz normalde doğal yoldan denerken fazla yumurta çok sıkıntı olmuyor (ki bazı drlar o zaman bile bu ay korunun diyebiliyorlar) ama aşılamada fazla yumurta olsa direkt o ay yandı yani. O nedenle tek veya iki olsun diye düşünüp normalde çok yanıt verenlere düşük doz uygulayabilirler bence de. Ama minseo bir de aklıma şu geldi. İğnelerin mgları farklı olabiliyor ya. Aşılamada sık kontrolle belki fazla yumurta olursa düşük doza geçme yüksek doza geçme gibi şansları olabiliyordur. Klomende femarada çok öyle değil gibi sanki. Salladım belki bundan dolayı daha çok iğne tercih ediyor olabilirler
Süper görünüyor canım, eline sağlık.. eşim diyette evde pasta kurabiye yapılmasını yasakladı.. yoksa yapacaktım :)))
Ayy ben de diyetteyim ve bu en sevdiğim kurabiyelerden

Kızlar ya minseo R Random3 klomen veya femara falan kullananlar aklıma başka kimse gelmedi. Mordus ve Jane Jetgil geldi ama sizin süreçler de biraz karışık oldu ondan size sormayayım dedim.

Ya benim ilk klomen kullandığım ay iğneden önceki 3 gün yani ilacın bittiği 3gün aşırı ağrım olmuştu. Bu ay hiç ağrım yok tık yok yani normal zamandaki gibi yumurtlama belirtisi bile yok doktor bu ay progesteron bakmamıza gerek yok dedi ama benim içime dert olur kesin ya niye bende tık yok

Off evet çok sinir bozucu değil mi ya
Evet canım bence de. 4 taneden hiçbiriniz mi kabul etmediniz ya beyimin spermlerini daha napsın bu spermler böyle olunca da insanın siniri bozuluyor gerçekten. Sen gel 4 aylık olasılığı bir aya topla, sonra o da olmasın. Neyse sağlık olsun diyorum yine. Tek yumurta olsun tek sperm olsun yeter sağlıklı olsun da. Tek olsun bizim olsun dedikleri doğru yani.

Hahahahannem beni doğururken de çok çekmiş günlerce suni sancı vermişler doğmamışım bir türlü tabi eskide nerdee hemen sezeryana almak. Şimdi hemen sezeryan! bişe bulup kabullendiriyorlarmecbur kabul etmek zorunda kalıyorsun ne yazikki..

Bende suni sancı çok ters tepti yani millet ciyak ciyak bağırır bende tık yoktu. Herkesin bünyesi farklı sezeryandan da zaten bebeğim çıkmadı evet bildiğin yapışmıştı. Belden anestezi olmuştum herşeye şahit oldum çığlık kıyamet 2 tane adam üstüme bastırdı doktorun bağırmasıyla.. Doğduğunda bebeğimin yanağı mosmordu çekmekten parmak izleri çıkmıştı. Doğumdan sonra doktor geldi dedi ki, gerçekten yapışmıştı rahmine böyle bir şey olamaz dedi. Şaka gibiydi. Çok zor bir doğumdu. Sonrası daha da zor..

Ama herkesin böyle zor olacak diye bir şey yok. Kimisi normal doğumda çocuğun çıktığını bile hissetmez. Ben mesela 6 sene oldu evleneli hala bugun bile ilişkide zorlanırım. Eşim de ulan beton mu döktün her defasında ilk geceki gibi oluyor der

Ben kaçırmışım canım bu ay kaç tane yumurtan oldu? İğneyi de yapmışsın hadi hayırlısı halkında innnşşaalllaaahhhh

bende geçtiğimiz yıl klomen kullandım beyim askere gitmeden derdime neyse askerde sürpriz yapmak istemiştim

Ayyy canım içim çekildi valla okurken. O nasıl bir şeymiş yaaa rahme yapışan çocuk ilk defa duydum kızın seni bırakmak ayrılmak istememiş oradan ayy valla kadın olmanın her aşaması her türlüsü zor bu süreçlerin. Neyse ki sağlıkla kavuşmuşsun bebişine. İnşallah yine olur
Ben kaçırmışım canım bu ay kaç tane yumurtan oldu? İğneyi de yapmışsın hadi hayırlısı halkında innnşşaalllaaahhhh
Canım valla tam sayısından emin değilim ama 6 demişti galiba. 3 tanesi baya iyi dedi. Yine kist olan tarafta da varmış bu sefer sordum hatta onlar daha iyi gibiydi. Peki dedim kalitesi falan kötü mü olur burada kist olduğu için? Yok dedi ona da :) iyi dedim peki madem. Psikolojik olarak stres yapma dedi. Bahar geldi artık gebelik bekliyorum senden dedi. Valla ben de bekliyorum ama olmuyur diyemedim

Canım takılma bence benim de hiç belirtim yoktu ama büyüdü çatladı kistte olmadı ki ben progesteron da kullandım yani bence yumurta destek ile büyüyüp zorlanmadan çatladığı için bence ağrı olmuyor
Evladım gel artık babanın spermlerinin kökü kurucak yoksa
Ayyy ne zor olmuş ya rahmin hasar gördü mü? Hiç hsg çekildin mi doğumdan sonra?

Evet ya dimi inşallah öyledir canım bence de. Evet sen pek belirti yaşamamıştın şimdi hatırladım. Benim yine hafif kuruluk oluyor gibi ama ilaçtan olduğuna kanaat getirdim yani. Bir de bu ay sistit oldum gibi ya sinir bozucu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…