Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet ya dimi inşallah öyledir canım bence de. Evet sen pek belirti yaşamamıştın şimdi hatırladım. Benim yine hafif kuruluk oluyor gibi ama ilaçtan olduğuna kanaat getirdim yani. Bir de bu ay sistit oldum gibi ya sinir bozucu😬
Bak o sistit gibi olan şey bana da olmuştu yanma değil de sık sık tuvalete gidiyordum normalde gece asla uyanmam ovitrelle den sonra gece uyanıp wc ye koşuyodum 😂

Ayyy canım içim çekildi valla okurken. O nasıl bir şeymiş yaaa rahme yapışan çocuk ilk defa duydum 🙈 kızın seni bırakmak ayrılmak istememiş oradan 🙈 ayy valla kadın olmanın her aşaması her türlüsü zor bu süreçlerin. Neyse ki sağlıkla kavuşmuşsun bebişine. İnşallah yine olur 🙏

Canım valla tam sayısından emin değilim ama 6 demişti galiba. 3 tanesi baya iyi dedi. Yine kist olan tarafta da varmış bu sefer sordum hatta onlar daha iyi gibiydi. Peki dedim kalitesi falan kötü mü olur burada kist olduğu için? Yok dedi ona da :) iyi dedim peki madem. Psikolojik olarak stres yapma dedi. Bahar geldi artık gebelik bekliyorum senden dedi. Valla ben de bekliyorum ama olmuyur diyemedim🙈
Çok şükür canım Allah önce sizlere nasip etsin inşallah hayırlısıyla 🙏 hamilelikti, doğumdu bütün acılar öyle böyle geçiyor kucağına alınca hepinize dua ediyorum devamlı rabbim daha da geciktirmesin inşallah 🙏

Valla ben oraları kaçırmışım ya maşallah kız kurkuk tavuk gibi birsürü yumurtlamışsın yine 🤣🤣Ay çok sevindim ya💘💘💘💘 illaki aralarından kalitelisi vardır. ilki bünyeni bi tartı ikinci inşallah hemen etki eder ağrıya falan da hiç takılma ağrısız olanlar da çok oluyormuş çok okudum araştırdım😉😉🙂🙂 Bir sabah uyannn veeee güzel haberler verrr bizeee hadi uzayım gemim🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️

Canım takılma bence benim de hiç belirtim yoktu ama büyüdü çatladı kistte olmadı ki ben progesteron da kullandım yani bence yumurta destek ile büyüyüp zorlanmadan çatladığı için bence ağrı olmuyor

Evladım gel artık babanın spermlerinin kökü kurucak yoksa 😂

Ayyy ne zor olmuş ya rahmin hasar gördü mü? Hiç hsg çekildin mi doğumdan sonra?
İşte o bomba günü bekliyorum canım sezaryendan şüpheleniyorum inşallah hasar yoktur 🙏 hsg ilk defa çekileceğim

Bak o sistit gibi olan şey bana da olmuştu yanma değil de sık sık tuvalete gidiyordum normalde gece asla uyanmam ovitrelle den sonra gece uyanıp wc ye koşuyodum 😂
Hadi yaa 🙄 bu birkaç gündür var ama ovitrelleyi yeni vurdum o günahsız olabilir 🤣 ay bütün dengemiz alt üst olmuş valla. Gece wcye kalkmak da çok sinir bozucu dimi🙄
askerden gelince de farklı şeyler yaptım hatta yapan kişi kesin hamile kalırsın sen demişti ama olmadıııııı :KK70: :KK70: :KK70:
Hahaha olsun şimdiye kısmetmiş canım bebişim geleceği zamanı kendi seçmiş 🤗
Çok şükür canım Allah önce sizlere nasip etsin inşallah hayırlısıyla 🙏 hamilelikti, doğumdu bütün acılar öyle böyle geçiyor kucağına alınca hepinize dua ediyorum devamlı rabbim daha da geciktirmesin inşallah 🙏

Valla ben oraları kaçırmışım ya maşallah kız kurkuk tavuk gibi birsürü yumurtlamışsın yine 🤣🤣Ay çok sevindim ya💘💘💘💘 illaki aralarından kalitelisi vardır. ilki bünyeni bi tartı ikinci inşallah hemen etki eder ağrıya falan da hiç takılma ağrısız olanlar da çok oluyormuş çok okudum araştırdım😉😉🙂🙂 Bir sabah uyannn veeee güzel haberler verrr bizeee hadi uzayım gemim🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️
Ah canım ne güzel dilemişsin valla inşallah. Birinci ikinci fark etmez hepimiz bunu hak ediyoruz inşallah sen de bir an önce yeniden yaşarsın bu duyguları 🤗

Hahaha geçen ay durup durup eşime "benim dööört tane yumurtam var oolumm" falan diyordum 🤣 bu ay da tavuk gibiyim maşallah ama pek öyle hissetmiyorum. Çok olup olmaması önemli değil canım görüyorsun işte tekte de tutabiliyor 4 tanede de tutmayabiliyor böyle olunca da insan üzülüyor. İnşallah güzel haberler veririz hepimiz birbirimize çokça amin 🙏🙏

Ben de doğuma kadar beklemem canım. 8. ay falan söylerim 🤣 Yarın 10.10. Mesaj atmışlar ya bina içine refakatçi almıyorlarmış. Benim bacaklarım titrer Kocamı alsalardı yanıma 🙄
Refakatçiyi 9. Katta bekleme kısmına izin veriyorlar. Hsg kısmında sadece kadınlar oluyor. Odaya alıyorlar, eşyalarını bırakıyorsun, kilitli soyunma kabini gibi. Tuvalete girmeye izin vermiyorlar. O yüzden evden çıkmadan önce boş mesane olduğuna emin olun.

İşte o bomba günü bekliyorum canım sezaryendan şüpheleniyorum inşallah hasar yoktur 🙏 hsg ilk defa çekileceğim
İnşallah canım ben de çok merak ettim şimdi 🤔
Hadi yaa 🙄 bu birkaç gündür var ama ovitrelleyi yeni vurdum o günahsız olabilir 🤣 ay bütün dengemiz alt üst olmuş valla. Gece wcye kalkmak da çok sinir bozucu dimi🙄
Evet evet cidden sinir bozucu alışık olmayan biri için ben uyuyunca hiç uyanmadan sabahı ederim kalkınca çok gıcık oluyor 😂

Bayaa kuzeydeymissin canim, Almanyanin sadece munich sehrine gitmisligim var baska hic bi yerini bilmiyorum. Korona olmasaydi esimle gezmeyo dusunuyoduk. Su flixbus mu ne varya, ucuza heryere goturuyo 😂 kismet olmadi
Insallah hamile kalirimda koronadan sonrafa kismet olmaz 🤲

Gordugum heryere yere yaziyorum deli gibi buraya da yazayim belki biri bisey soyler . Kizlar ovu testi yaptim bugun 15. Gunum bat dundu . 3 gun once yaptigim ovu testi hic gozukmuyodu nerdeyse. Sizce yeniden mi yumurtladim. Hamislik icin daha koyu cikmasi gerekiyor sanirim dimi . Olmadi yarin sabah bi test mi yapsam ne dersiniz?

Eklentiler

• CB5E098D-084F-4EF9-8DD4-C0AD739711B1.jpeg
    CB5E098D-084F-4EF9-8DD4-C0AD739711B1.jpeg
    158 KB · Görüntüleme: 45
Kızlar ya minseo minseo R Random3 klomen veya femara falan kullananlar aklıma başka kimse gelmedi. Mordus Mordus ve Jane Jetgil Jane Jetgil geldi ama sizin süreçler de biraz karışık oldu ondan size sormayayım dedim.

Ya benim ilk klomen kullandığım ay iğneden önceki 3 gün yani ilacın bittiği 3gün aşırı ağrım olmuştu. Bu ay hiç ağrım yok tık yok yani normal zamandaki gibi yumurtlama belirtisi bile yok🤷 doktor bu ay progesteron bakmamıza gerek yok dedi ama benim içime dert olur kesin ya 😬 niye bende tık yok🤣
Bende akıntı oluyor buara ama bilmiyorum iğneye kadar varamadım ki

Kızlar ya minseo minseo R Random3 klomen veya femara falan kullananlar aklıma başka kimse gelmedi. Mordus Mordus ve Jane Jetgil Jane Jetgil geldi ama sizin süreçler de biraz karışık oldu ondan size sormayayım dedim.

Ya benim ilk klomen kullandığım ay iğneden önceki 3 gün yani ilacın bittiği 3gün aşırı ağrım olmuştu. Bu ay hiç ağrım yok tık yok yani normal zamandaki gibi yumurtlama belirtisi bile yok🤷 doktor bu ay progesteron bakmamıza gerek yok dedi ama benim içime dert olur kesin ya 😬 niye bende tık yok🤣
Tatlım çok takılma yaa. İlk kullandığım ay çok sancı çektim hele çatlamada fenaydı. İkinci ayımda sadece ilişkide baskı hissetmiştim ama sancım olmadı hiç. O ay gebelik oldu. İlacı kullanmaya ara verdiğimde de çatlamada çok sancım oldu ama tırt çıktı. Yani her seferinde farklı olabiliyor

Hahaha 8. Ay iyiymiş. Ayy sorma ya ben de eşimle gitmiştim ama sonuçta çekimin olacağı yere tek alıyorlar seni. Kurbanlık koyun gibi hissetmiştim öyle arkamdan bakakalmıştı garibim. Sonra cıbıl cıbıl soyunup kabinde beklemiştim. Ama inşallah çarçabuk olup bitecek anlamayacaksın bile. Biz dua ederiz sana o saatte merak etme. 🥰

Yaaa ben de bayılıyorum. Diziyi baştan izlemek yerine ara ara şarkısını açıp hayallere dalıyorum 🤣

Valla ya. Ben de onu düşünüyorum. Sağlık konusunda çok kaygılı bir insanım. Sürekli tedirgin olacağım en sonunda eve ultrason cihazı almış vaziyette bulmam kendimi inşallah.
Midem bulanıyor dedim diye hamile olduğumu sanan akrabalara sahibim. Kilo aldığımı gördükleri an saklayamam artık zaten kimseden :/ O yüzden gittiği yere kadar saklarım diyorum. Çok üzücü ya ben de kurbanlık koyun gibi hissederim kesin :KK43:

Benim sağlık anksiyetem o biçim. Bakalım kahramanlarımızı ne tür maceralar bekliyor 🤗

Allah sizlere inşallah nasip etsin bir an önce 🤲🙏oranlarını hiç düşünmüyor insan.. beni 39.haftada altan muayene etti (elini değil kolunun yarısına kadar içeriye şaaptı) aha dedi çocuğun kafasına dokundum normal olacak dedi. 40 haftalık oldum gene gelen geçen elini çalkaladı içerde suni sancıda hissetmeyince sonuç sezeryan oldu 🤷‍♀️
Amin. İçimizde de o kadar gezdirmeseler be :/ Ablamı doğuma aldıkları ana kadar ben yanındaydım. Gidip gelip ellerini soktular sahiden içeri. Neyse bu aşamalar için zamanı gelince delireceğim. Şu an gündemimde başka aşamaların delirmeleri var. Her şey sırayla 😬

Amin. İçimizde de o kadar gezdirmeseler be :/ Ablamı doğuma aldıkları ana kadar ben yanındaydım. Gidip gelip ellerini soktular sahiden içeri. Neyse bu aşamalar için zamanı gelince delireceğim. Şu an gündemimde başka aşamaların delirmeleri var. Her şey sırayla 😬
Valla ben ilk doğumumda 8-9saat evde sancı çektim nişanım gelince gittim ve 8cm açıklık vardı bir kere baktılar bana 🤔

Cnm teşekkürler yorumun için, eşim sigara kullanmıyor, canlılık canlı sperm demekmiş. PH asiditesi ama neden bir tık yüksek bilemedim. enfeksiyonla ilgili doktoru birşey dememişti. İlaç vermedi. herşey normal demişti... ama hız için biz yine bu drun önerisiyle PROFERTİL aldık, yine bu doktora yıllar önce (5 yıl kadar önce yani) muayene olunca sperm oranları kötü demiş, bu ilacı önermiş ilerde evlenirsen çocuk istersen zor olabilir diye...
Takviye her halükarda iyi bir şey zaten. Hemen hemen bütün erkekler kullanıyor artık. Yediğimiz içtiğimiz, hatta soluduğumuz hava bile hormonlu ve pis. Spermle yumurtalar nasıl sağlıklı kalsın ki? Biz de böyle uğraşıp duruyoruz işte. Ürolog paketli gıdalardan uzak dur demişti mesela. Bir noktada hepimiz başaracağız inşallah

bize herşey yolunda deneyin dediler, ama ben 35 eşim 42, geç olmasın istiyoruz. geçen yılın haziran ayından beri deniyoruz, o günden beri takviyeler kürler vs kullanıyoruz. Hatta aile hekimimiz bizi Çocuk istem merkezine yönlendirdi süreç hızlansın diye..
İlk mi olacak sizin de olursa? Bizde de ben 34'e, eşim 35'e doğru gidiyoruz. İsterseniz doğal yoldan yine deneyin dediler ama düşükle sonuçlanabilirmii morfoloji sıkıntısından dolayı. Zaten beş ay denedik ki ona ne kadar denedik denilebilirse... Bu ay da yine deneyeceğiz ama artık tüp için görüşmelere başlayalım dedm ben. Bakalım hepimiz için sağlıkla ve en hayırlı şekilde olsun inşallah

Refakatçiyi 9. Katta bekleme kısmına izin veriyorlar. Hsg kısmında sadece kadınlar oluyor. Odaya alıyorlar, eşyalarını bırakıyorsun, kilitli soyunma kabini gibi. Tuvalete girmeye izin vermiyorlar. O yüzden evden çıkmadan önce boş mesane olduğuna emin olun.
Boş mesane benim en büyük sınavlarımdan biri ya. Şu andan itibaren su içmeyi kessem yine oraya gidince tuvaletm gelir. Neyse içmeyeyim bari. İyi ki söyledin. Sağ olasın 🌸

X