Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Aynen öyle valla ben de kimseye hemen söylemeyi düşünmüyorum. Ne çok zorlukları varmış bu sürecin baştan sona. Sonra bir şey olsa o insanların bilmesini istemem açıkçası. En yakın çekirdek aileme belki daha erken söylerim diye düşünüyorum bir. Dediğin kadar yapamam 🤣yarın film kaçta bu arada?
Ben de doğuma kadar beklemem canım. 8. ay falan söylerim 🤣 Yarın 10.10. Mesaj atmışlar ya bina içine refakatçi almıyorlarmış. Benim bacaklarım titrer Kocamı alsalardı yanıma 🙄

Kızlar zeynepinharikalardiyarını takip ediyor musunuz? Çok eğleniyorum ya özellikle lohusa tiplemeleri falan harika 🙈 bir iki karakteri hariç hepsini seviyorum. Yakın zamanda kendi de doğum yaptı çok tatlı ya bilmeyenlere tavsiye ederim 🥰
Biliyorum o kadını bana da komik geliyor 😂
Psikolojik olarak kendimi hamileliğe hazırlıyorum. Nasıl aşerilir, nasıl naz yapılır provası. Zaten kocam da düşünerek hamile kalabileceğime inanıyor. Biraz da böyle deneyeyim bakalım 🤣
Güzel kafaymış tebrikler 😆
Bir de kızlar big little lies dizisini izlediniz mi? Kesinlikle her kadının izlemesi gerektiğini düşünüyorum. Bir ara telif nedeniyle internetten silindi bütün bölümleri ama bulabilirseniz en baştan bir izleyin derim 🥰
İzlemem miiii hele jenerik şarkısına hastayım 🤩

Ay hadi bakalım cesaretini alkışlıyorum👏bende aynen senin gibi kamerayı soktuğu gibi ruhum havalanıyor kamerayı çıkarınca geri geliyor. Çatala bide ben önce bi bacağımı atıyorum diğerini atmıyorum 🤣🤣her seferinde aynı muhabbet 'diğer bacağınızı da yerleştirin lütfen' diye diye bıkıyor doktorun yanında ki kız. O yüzden bayılayım da artık ne sokuyolarsa soksunlar yan mı çeviriyor düz mü pompalıyor hiçbirine şahit olamıcam valla 🤪
Ayni ben 😁😁

Ay hadi bakalım cesaretini alkışlıyorum👏bende aynen senin gibi kamerayı soktuğu gibi ruhum havalanıyor kamerayı çıkarınca geri geliyor. Çatala bide ben önce bi bacağımı atıyorum diğerini atmıyorum 🤣🤣her seferinde aynı muhabbet 'diğer bacağınızı da yerleştirin lütfen' diye diye bıkıyor doktorun yanında ki kız. O yüzden bayılayım da artık ne sokuyolarsa soksunlar yan mı çeviriyor düz mü pompalıyor hiçbirine şahit olamıcam valla 🤪

Hamile kalmak ayrı dert de diyelim kaldık, bu fobiyle nasıl doğuracağız acaba 🤣

Ben de doğuma kadar beklemem canım. 8. ay falan söylerim 🤣 Yarın 10.10. Mesaj atmışlar ya bina içine refakatçi almıyorlarmış. Benim bacaklarım titrer Kocamı alsalardı yanıma 🙄
Hahaha 8. Ay iyiymiş. Ayy sorma ya ben de eşimle gitmiştim ama sonuçta çekimin olacağı yere tek alıyorlar seni. Kurbanlık koyun gibi hissetmiştim öyle arkamdan bakakalmıştı garibim. Sonra cıbıl cıbıl soyunup kabinde beklemiştim. Ama inşallah çarçabuk olup bitecek anlamayacaksın bile. Biz dua ederiz sana o saatte merak etme. 🥰
Biliyorum o kadını bana da komik geliyor 😂

Güzel kafaymış tebrikler 😆

İzlemem miiii hele jenerik şarkısına hastayım 🤩
Yaaa ben de bayılıyorum. Diziyi baştan izlemek yerine ara ara şarkısını açıp hayallere dalıyorum 🤣
Valla ya. Ben de onu düşünüyorum. Sağlık konusunda çok kaygılı bir insanım. Sürekli tedirgin olacağım en sonunda eve ultrason cihazı almış vaziyette bulmam kendimi inşallah.

Allah sizlere inşallah nasip etsin bir an önce 🤲🙏oranlarını hiç düşünmüyor insan.. beni 39.haftada altan muayene etti (elini değil kolunun yarısına kadar içeriye şaaptı) aha dedi çocuğun kafasına dokundum normal olacak dedi. 40 haftalık oldum gene gelen geçen elini çalkaladı içerde suni sancıda hissetmeyince sonuç sezeryan oldu 🤷‍♀️

Oyyy maşallah valla ne olacak bu trafik 😱😱 aman sen yine dikkatli ol da canım ne olur ne olmaz. İnşallah arkandan geliriz 🍀
ben inanıyorum canım benim şöyle düşünelim ben doğum yaptığımda siz hamiş olacaksınız ben sizden önce nasipse tecrübe etmiş olacağım böyle böyle birbirimize destek oluruz birden hepimiz hamiş veya lohusa olursak birbirimize nasıl naz yapacağız :KK70:

Morfolojisi çok iyi. Sayı da iyi. Hareket azıcık daha yüksek olabilir. Bunlar takviyeyle artıyor diye biliyorum. Sigara içiyorsa bıraksın. Canlılık ne onu bilmiyorum. Ph yüksek olduğunu ilk defa gördüm, lökosit de varmış acaba basit bir enfeksiyon gibi bir şey mi vardı ki? İlaç verdiler mi?
Cnm teşekkürler yorumun için, eşim sigara kullanmıyor, canlılık canlı sperm demekmiş. PH asiditesi ama neden bir tık yüksek bilemedim. enfeksiyonla ilgili doktoru birşey dememişti. İlaç vermedi. herşey normal demişti... ama hız için biz yine bu drun önerisiyle PROFERTİL aldık, yine bu doktora yıllar önce (5 yıl kadar önce yani) muayene olunca sperm oranları kötü demiş, bu ilacı önermiş ilerde evlenirsen çocuk istersen zor olabilir diye...

Sizinkine de sebepsiz mi dediler ki ya aslında iyiymiş değerler
bize herşey yolunda deneyin dediler, ama ben 35 eşim 42, geç olmasın istiyoruz. geçen yılın haziran ayından beri deniyoruz, o günden beri takviyeler kürler vs kullanıyoruz. Hatta aile hekimimiz bizi Çocuk istem merkezine yönlendirdi süreç hızlansın diye..

U Uzaygemisi35 bence de eş faktörün olsa zaten gün aşırı hatta 2 güne bir en mantıklısı ama senin eşinde sıkıntı yok bilimsel olarak bi kadının 1 ayda hamile kalabileceği gün sayısı 2 gün sen 1 gününü değerlendirceksin diğer 1 gün boş geçmiş olacak, önemli olan en iyi gelişen yumurtayı yakalamak bence arkadan gelen yumurta da olursa onu da gün aşırı da yakalarsın zaten illa ki bilemedim bana pik ve çatlatma üst üste mantıklı geliyor eğer eş faktörü yoksa 🤔

Valla ben de yeni yeni araştırmaya başladım canım ben normalde mesafeliyim aşılamaya yüzde 15 ihtimal diyorlardı ama bunda olasılığın yüksek olması beni cezbetti, tüpte bile yüzde 50 olasılık var mikroçipli aşılama ile yüzde 40 kara kadar çıkıyormuş şans denemekte fayda var
Kızlar düşünsenize bu zamanlarda yüzde 40a kadar çıkıyorsa gebe olma ihtimali ileride nasıl olur? :)))

X