Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Allah korusun canım, kötü bişey olsa belli olurdu değerlerinden hamilelik hormonları tetiklemiş büyümüş demek ki ama bence ameliyata bile gerek kalmıyacak inşallah
Ankara da olcturdum kisti hala 11 cm çıktı canım 13 olmamış. Profosor baktı bana perinatoloji bölümünden onkolojiye gerek görmediler. O profosor baya kan aldırdı baktı bir sıkıntı gorseydi yollardi heralde. 3 hafta sonra belli olacak bakalım hayırlısı

allah iyiliğini versinnn kıza nasıl güldüm
eline emeğine sağlık canım benim

bir elişi sever ve herseye el atmış biri olarak söylüyorum çok güzel olmuş veee ilk yapılan herseye asla istediğin hayal ettiğin gibi olmaz bu çok normalllll

kuralıdır bu işin....

Ohh ne güzel neye borçluyuz bu enerjiyi cinsiyet kesinleşti mi? Hava güzel olsa benim neyimize 4 duvar arasındayım günün 10 saati
evettt çoookkk zor gösterdi kendini utangaç yakışıklım benim

bu enerjiyi bilmiyorum neye borçluyuz

2. trimester gelgitli oluyormuş onu anladım

burada da hava mis gibiiiiii ama aynen bende 4 duvar arasından bakıyorum aşağıya

Büyümücek bence dua edelim 3 hafta daha sıksın dişini

Hahaha sağol canım bir gebeyi güldürebildiysem ne mutlu yaaa ne güzel valla. Annem aşırı beceriklidir her şey yapar. Hiç ona çekmemişim çok özeniyorum senin gibi insanlara.

Çok sevindim beğenmene de evet ama burada yine annemin önerisini aldım, bana kalsa ilk en sevdiğim şekille başlayacaktım ne cesaretse dedi ki acemiliğini sevmediğin bir desenle çıkar. Öğren öyle yaparsın falan dedi. Mantıklıymış cidden
Yaaa erkek mi oldu maşallahh hala bacak bacak üstüne atıyor mu sıpa

Çok sevindim canım enerjik moralli geçer inşallah sağlık sorunları da yaşamadan mutlu anne mutlu bebek takılırsınız

canım ben becerikliyim demedim herşeyde elim vardır dedim

benimde annemin yapmadığı şey yok çok beceriklidir dediğin gibi bende anneme benzememişim yıllardır didiniyorum

göstermeyince doktor karnımı dürttü dürttükçe iyice kapattı bacakları bu kadar edepli erkek görmedim diyor

1-2 saniye hemen resim cekti kapattı daha acmadı zaten aynı senin gibi durduğu yerde durmuyor ölçüsünü alamıyorum dedi

sıradakileri baya beklettik

aminnnn güzel dileklerin için canım benim inşallah herseye gönlünüzce olur

Vay vay yaramaz oğlaaan anasını çok sevecek hiç iş yaptırmıcak belli oldu hamilelikte bile seni dinlendirmek için elinden geleni yaptı sana hala hareket yasak mı

Vay vay yaramaz oğlaaan anasını çok sevecek hiç iş yaptırmıcak belli oldu hamilelikte bile seni dinlendirmek için elinden geleni yaptı sana hala hareket yasak mı
çok şükür 1 aydır kanama olmadı ama hala ağrım var plesenta aşağıda dedi bütün sıkıntılarının sebebiymiş ve hala kasılman var dedi makinede kasılma çıkıyor

20. haftada hala plasenta aşağıda ise oraya yapışmıştır bu8da sezaryen sebebidir dedi dua edelim sağlıkla olması gereken yere cıksın dedi

yukarıda değil rahmin aşağısında olduğu için her an kanaman olabilir o yüzden yatmaya dinlenmeye devam edeceksin dedi bende kendimi iyi hissediyorum bari haftada 1-2 gün yürüyüş yapsam puding gibi oldum hocam dedim dur bakalım olmaz ne aceleniz var böyle risk varken izin veremem dedi

5-10 dakika yormadan kendini apartmanının aşağısına inip kamelyaya oturabilirsin dedi

Kızlar adetün 2. Günü de muayeneye gidilebilir değil mi,? Ben dün randevu aldım yarın için ama şu an bunu düşünüyorum bugün git yarın gel demese

Amaaan sakın yürüme biri vardı onun da plasenta aşağıdaymış 30 haftalık kontrolde doktor uyarmamış şunu yapma bunu yapma diye kızda sürekli yürüyüş yapıyormuş doktordan çıkmış eve kadar yürümüş 1 km yol eve gelince sancıları bi tutuyo acil doğuma aldılar erken doğum yaptı

amaaaannn kıyamammmm

valla bizide uyardı zaten eşin aşağıda olması erken doğum riski yüksek demek

yaşadı mı peki bebeği

28 den sonra büyük cogunluk yaşıyor ama işte ne zorluklar çekiyor hem aile hem bebek

Kizlar benim ilk klomen igne denememdi pkoyum catlamiyor ditlye iğneden iki gun sonra dr a gittim hani bi bakin catlamis mi diye ilk kullanisim olunca ama dr oraya kadar gitmeme rağmen ben bakmıyorum igne sonrasi regl olmazsan test yap olursan gel tekrar deneriz dedi ben nerden bileyim çatladı mi bu doğru mu sizce kizlar ??

Evet canım yaşadı maşallah, benim arkadaşımın eşi 24 haftalık doğum yaptı o da şuan yaşına girdi

Ben de gitmemiştim doktora çatlamış mı diye neticede çatlamadıysa yapacak bir şey yok regli bekliceksin yine boşu boşuna stres olacaksın çatlamadı diye amaan çatladıysa çatlamıştır çatlamadıysa da reglde gittiğimde belli olur demiştim. Gebelik ihtimali olmasına karşılık çok bakmak istemiyorlar

Ben baya becerikli hayal ettim seni pek çok şey denemek bile başarı bence ya maşallah ya kıpır kıpır ve nasıl saklambaç oynamış sizle amin canım inşallah arkandan geleceğiz biz de
Oh çok şükür ben de sevindim. Arkadaşımın da öyleydi yolculuk falan da yasaktı. Dikkat et tabi dolaşımı da korumak için arada yürüyüş de önemli ama doktorun ne diyorsa öyle devam et sen şimdilik. İnşallah hepsi güzel mutlu son için

Hmm anladim canim ya hani gec buyudu gec catlarsa belki de ilişki için 36 saat ve üstüne bir gün geçince gec olmadı diye düşünürdüm neyse bakalım diger aya kısmet

Hmm anladim canim ya hani gec buyudu gec catlarsa belki de ilişki için 36 saat ve üstüne bir gün geçince gec olmadı diye düşünürdüm neyse bakalım diger aya kısmet
Doktorlar düzenli ilişki olduğunu düşündüğü için detaylara takılmıyolar eşini ikna edebilirsen regle kadar sen ilişkiyi bırakma yine de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…