Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
  • KAÇ YAŞINDASIN? ➔22 Haziranda 23 olucam
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔8ay
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔Hayır, 2.
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ➔2.
  • KAYBIN VAR MI? ➔Yok
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔Hayır
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔İkimizdede yoktu
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔İstediğim ilk 3ay folik asit içtim olmayınca bir daha içmedim,eşime her sabah keçiboynuzu özü içirdim
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔Hayır
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔Bundan önceki aylarda 1kere yaptım
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔Uzayan akıntı ve kasıkta ağrı olduğu günleri
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔Bat düzensiz kestiremiyorum ama tahminimce 1-2gün vardı göğüslerimde sızlama ve kasıklarımda batmalar oldu
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔1ya da 2
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔ Hiçbir tavsiye veremiyorum kızlar. Aklınızdan çıkarın olacakta diyemiyorum. Çünkü ben aşırııı takıntılıyım olmayacak benim bir daha çocuğum diye kendimi inandırdım. İnşallah Rabbim herkese gönlündekini nasip etsin bir an önce. Herkesin ve özellikle @iloveme çok kafasını şişirdim beni en iyi anlayan o oldu. Allah bin kere razı olsun inşallah 🤲♥️🌼

aaaaaaa.... canım hayırlı olsun.... Nasıl kaçırdım ne zaman yaptın testi... bize attınmı önceki sayfalarda mı testin. kan verdinmi.. kaç çıktı.... çok sevindim.......:)))))çokkk kalpp...

Senin yumurtlama zamanın mı şuan,,, çörek otu kürünü yapmışmıydın..
Ben yumurtlama zamani mi bilmiyorum canim ara kanama yaşadım o ara kanama var diye dr klomen e başladı ilax bitti 3 gun sonra yani bugün kontrole cagirdi 11 ve 8 mm iki yumurta gördü pek güzel büyümemiş bi 15 mm olmasını beklerdim dedi cuma bi daha gel bakalım ne olacak dedi

Ben yumurtlama zamani mi bilmiyorum canim ara kanama yaşadım o ara kanama var diye dr klomen e başladı ilax bitti 3 gun sonra yani bugün kontrole cagirdi 11 ve 8 mm iki yumurta gördü pek güzel büyümemiş bi 15 mm olmasını beklerdim dedi cuma bi daha gel bakalım ne olacak dedi
Canım takviye alıp da git tekrar ben bu ay çörek otu kullanıyorum ya adetim 6 gün sürdü ve bugun 7.günü yada 8. günü inanılmaz bir akıntım var... böyle yoğun akıntım olduğunda ovülasyonda çok koyu çıkıyor.. İnşallah eşiminde spermleri biraz artmış olur... Bu arada kızlar D vit. almayı unutmayın. 3-4 günde ekmek üzerine 7-8 damla alın.. Hiç bi zararı yok... offf valla ne alacağımızı şaşırdık..Allah yardım etsin..

Kizlar herkese iyi aksamlar😊🥰
Size akıl danisacagim bana yardımcı olun işin içinden çıkamadım simdi ben 6 yıl önce kızımdan once yani dis gebelik geçirdim sonra rahim filmi çekildi ve sağ tüpüm tıkalı cikti doktor da dedi ki ya dış gebelik olduğu için tıkandı ya da tikanik olduğu için dış gebelik geçirdin bunu bilemeyiz dedi. Sonra kontrol altında kızıma hamile kaldim kontrol dedigim şu şekilde oldu klomen ve yumurtlama takibi oldu sag tıkalı olduğu için sağdan yumurtlarsan korunacaksin soldan gelirse yumurtalar deniceksiniz demişti ve şansımıza soldan iki yumurtam oldu ve çok şükür o ay kızıma beklemeden hamile kaldim 5 yıl önce
Gecen temmuz ayında biz yine niyetlendik 2. Cocuk için ilk ay kendi kendimize demedik olmadi sonra da adetlerim çok da duzenli olmadığı için ve kızıma da tedaviyle hamile kaldığım içi tekrar beklemeden tedavi olmak istedim fakat klomene rağmen ağustos ayında yumurtam büyümedi 12 mm de kaldı bir tane de kistim oldu tedavi ertelendi hatta doktor dedi ki rahim filmi cekelim sonra devam edelim tedaviye istersen dedi sonra da zaten pandemi şiddetlendigi için bebek isini erteleyelim dedik isabet olmuş o aydan sonra kovid olduk.
Simdi size şunu sormak istiyorum bu yazdan beri ben baya kilo verdim ve adetlerim düzene girdi 45 50 gunde bir gelen adetim 28 gunde bire düştü ve şuan bebek işine tekrar başlamayı düşünüyoruz sizce rahim filmi mi cekileyim önce yoksa bir iki ay deneyelim olmazsa mi rahim filmi cekileyim belki bu defa tedavisiz olur mu ki diyorum adet düzenlendiği için. Ne dersiniz ?
Kaç aydır deniyorsunuz canim ? Birde yaş kaçti

Hanımlarr hayırlı akşamlar 9 ay önce düşük yapmıştım ilk gebelik. Şimdi tekrar şüpheleniyorum sanki, önceki hamileliği gibi ciddi Bir baş ağrısı ve eğildiğimde aniden kasıklarıma giren kramp var bide bacaklarım ağrıyor. Kendimi hamile gibi hissediyorum 😄😄ama korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan yardım edin bana
Öyle düşünme canim benim. Evet zor bir süreç ama tekrar olacak diye bişey yok. İnşallah gönlündekini verir allah

Canım takviye alıp da git tekrar ben bu ay çörek otu kullanıyorum ya adetim 6 gün sürdü ve bugun 7.günü yada 8. günü inanılmaz bir akıntım var... böyle yoğun akıntım olduğunda ovülasyonda çok koyu çıkıyor.. İnşallah eşiminde spermleri biraz artmış olur... Bu arada kızlar D vit. almayı unutmayın. 3-4 günde ekmek üzerine 7-8 damla alın.. Hiç bi zararı yok... offf valla ne alacağımızı şaşırdık..Allah yardım etsin..
Bal tarçın corek otu yiyorum gunde bi tatli kaşığı klomen kullandığım günden beri canim valla bilemedim kader kısmet galiba bu işler 🥲

anlamadım ki canım ben de . ileri hızlı hareket hiç yok diye sanırım takılıyor doktorlar. ileri hareket de yeterli gelmiyor belki de spermin yumurtayı döllemesi için morfoloji de öyle olunca.
kesin kanım su ki bu konuda kadın doğumcular ve alanı infertertelite olan ürolog yada androloji uzmanları net bi şekilde ayrılyor. kadın doğumcumlar kastırmayın tüp bebek yapın diyor ürologlar bu bi sağlık sorunu mutlaka bakılıp üzerine düşülmeli diyolar. biz de işte beynimizi yediğimizle kalıyoz 🥲
Ileri hareket bence gayet iyi, hareket harekettir 😍
Sende pco veya baska birsey var miydi?
Biz gitmedik daha bakalım ne diyecek ,yazarım
Ama eşim kendi gidecekmis bana da cogunu anlatmayabilir 😑 erkekler icinde zor bir durum sanirim,muayeneye bile gitmekten cekiniyorlar 🥴🥴

Kizlar herkese iyi aksamlar😊🥰
Size akıl danisacagim bana yardımcı olun işin içinden çıkamadım simdi ben 6 yıl önce kızımdan once yani dis gebelik geçirdim sonra rahim filmi çekildi ve sağ tüpüm tıkalı cikti doktor da dedi ki ya dış gebelik olduğu için tıkandı ya da tikanik olduğu için dış gebelik geçirdin bunu bilemeyiz dedi. Sonra kontrol altında kızıma hamile kaldim kontrol dedigim şu şekilde oldu klomen ve yumurtlama takibi oldu sag tıkalı olduğu için sağdan yumurtlarsan korunacaksin soldan gelirse yumurtalar deniceksiniz demişti ve şansımıza soldan iki yumurtam oldu ve çok şükür o ay kızıma beklemeden hamile kaldim 5 yıl önce
Gecen temmuz ayında biz yine niyetlendik 2. Cocuk için ilk ay kendi kendimize demedik olmadi sonra da adetlerim çok da duzenli olmadığı için ve kızıma da tedaviyle hamile kaldığım içi tekrar beklemeden tedavi olmak istedim fakat klomene rağmen ağustos ayında yumurtam büyümedi 12 mm de kaldı bir tane de kistim oldu tedavi ertelendi hatta doktor dedi ki rahim filmi cekelim sonra devam edelim tedaviye istersen dedi sonra da zaten pandemi şiddetlendigi için bebek isini erteleyelim dedik isabet olmuş o aydan sonra kovid olduk.
Simdi size şunu sormak istiyorum bu yazdan beri ben baya kilo verdim ve adetlerim düzene girdi 45 50 gunde bir gelen adetim 28 gunde bire düştü ve şuan bebek işine tekrar başlamayı düşünüyoruz sizce rahim filmi mi cekileyim önce yoksa bir iki ay deneyelim olmazsa mi rahim filmi cekileyim belki bu defa tedavisiz olur mu ki diyorum adet düzenlendiği için. Ne dersiniz ?
Canım bence hem dış gebelik geçmişin olduğu in hem de araya baya zaman girdiği için önce çekil derim. Bir sorun varsa yok yere vakit kaybetmeye gerek yok bence için rahat eder öyle devam edersin bu sürede iyice düzene girer zaten. Yoksa aklında filmde bir şey mi var acaba diye kalacak denerken bile. İnşallah açıktır hemencecik olur ama ben olsam önce çektirirdim kendim de hemen çektirdim zatenn🙈

Ileri hareket bence gayet iyi, hareket harekettir 😍
Sende pco veya baska birsey var miydi?
Biz gitmedik daha bakalım ne diyecek ,yazarım
Ama eşim kendi gidecekmis bana da cogunu anlatmayabilir 😑 erkekler icinde zor bir durum sanirim,muayeneye bile gitmekten cekiniyorlar 🥴🥴
bence de hareket harekettir 🙂
canım benim pko baya muallakta ya kimi doktora göre var kimine göre yok. kimi diyor hormonlar normal görünüm var. kimi diyor görünüme bakarım hormona bakmam.
ama en son hormon testlerim ocakta söyleydi :
lh:7.60
fsh:6,19
e2:110
prl:17
tsh:2.5

amh da 2.98 , pko da amh yüksekliğine de bakıp karar veriyolarlar benim yüksek değil. muamma yani.
işte en son rahim filmi çekildim. bakalım olmuyor bi yerlerde kaçak var ama çözemedim 😊

X