Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
insan dinleniyor, iyi gelmiştir beklentisiz bir ay geçirmek :KK50: kilo da gayet iyi hedef kaç ?
canım hedef 59 felan . baktım gıdıo kılo braz daha oynadım hedefle:KK70: ya bi uc kılo daha verırsem tamam :KK70: oyle kılolu durmuyodum ama gobek vardı bıraz. yınede hafıflemeye basladım ama :KK70: hemen yuzumden gıdıyo benım ya once yuz ıncelıyo :KK70:D: sabah kahvaltım öğle yemegım hep yanımda getırıyorum :KK70: akşamda az yıyorum evdekı yemekten. pilav makarna no yada kendıme dıyet seyler hazırlıyorm
aynen canım cidden dinlendim yani. reglı tarıhımı unutmusm ya okdr yanı D::KK70:

canım hedef 59 felan . baktım gıdıo kılo braz daha oynadım hedefle:KK70: ya bi uc kılo daha verırsem tamam :KK70: oyle kılolu durmuyodum ama gobek vardı bıraz. yınede hafıflemeye basladım ama :KK70: hemen yuzumden gıdıyo benım ya once yuz ıncelıyo :KK70:D: sabah kahvaltım öğle yemegım hep yanımda getırıyorum :KK70: akşamda az yıyorum evdekı yemekten. pilav makarna no yada kendıme dıyet seyler hazırlıyorm
aynen canım cidden dinlendim yani. reglı tarıhımı unutmusm ya okdr yanı D::KK70:
e çok bi fazlan yokmuş verirsin hemencik biraz daha dikkat edersen :) önümüzdeki ay da stres yönünden aynı performansı bekliyorum senden :KK70:

minseo minseo beni de ekler misin belki uğurlu gelir 🌸 Bat 19 Mart, Kasım da 9 haftalık kürtajım var, 3 ay korunmadan sonra ilk denemem olacak, trombofoli sonucu iki gende pıhtılaşma oldugundan gebelik öncesi coraspirin ve folik asit başladım.

Bu arada kızlar rahmin ters olması bebek sürecinde bir sıkıntı yaratır mı?

e çok bi fazlan yokmuş verirsin hemencik biraz daha dikkat edersen :) önümüzdeki ay da stres yönünden aynı performansı bekliyorum senden :KK70:
ahaha canım onumuzdekı ay doktora bağlı. ama gıdıcegım doktor arastırdıgım kadarıyla sıcak kanlı bı kadın. oyuzden bı tık rahat gecıcek gbı gelıyr bu ay :KK70: aynen cok bı fazlam yokta hem bıraz kafam oyalansın hemde zayıf hamıle kalayım D:KK70::KK70:: belkı bıraz kılo vermekte vucuda iyi gelir hamıle kalmak ıcın . :KK70:

minseo minseo beni de ekler misin belki uğurlu gelir 🌸 Bat 19 Mart, Kasım da 9 haftalık kürtajım var, 3 ay korunmadan sonra ilk denemem olacak, trombofoli sonucu iki gende pıhtılaşma oldugundan gebelik öncesi coraspirin ve folik asit başladım.

Bu arada kızlar rahmin ters olması bebek sürecinde bir sıkıntı yaratır mı?
gelmiş geçmiş olsun, allah tekrarını yaşatmasın canım eklerim tabi ki :) ters rahim olanlar gebelikte bir sorun yaşamıyor diye biliyorum ben sadece normal doğum yapamıyorlarmış sanırım canım.

ahaha canım onumuzdekı ay doktora bağlı. ama gıdıcegım doktor arastırdıgım kadarıyla sıcak kanlı bı kadın. oyuzden bı tık rahat gecıcek gbı gelıyr bu ay :KK70: aynen cok bı fazlam yokta hem bıraz kafam oyalansın hemde zayıf hamıle kalayım D:KK70::KK70:: belkı bıraz kılo vermekte vucuda iyi gelir hamıle kalmak ıcın . :KK70:
kesinlikle iyi gelecek bu ay da klomen kullanacak mısın ?

Canım bence hem dış gebelik geçmişin olduğu in hem de araya baya zaman girdiği için önce çekil derim. Bir sorun varsa yok yere vakit kaybetmeye gerek yok bence için rahat eder öyle devam edersin bu sürede iyice düzene girer zaten. Yoksa aklında filmde bir şey mi var acaba diye kalacak denerken bile. İnşallah açıktır hemencecik olur ama ben olsam önce çektirirdim kendim de hemen çektirdim zatenn🙈
Dogru cnm haklisin ben simdi sol yumurtalıga güveniyorum ama bu 5 yılda belki sol tüp de tıkandı di mi nerden bilelim vakit kaybı olmasın ben şu rahim filmini aradan bi çıkarayım ama işte şu selektifsalpingografi tekniğini kullanan bi yer olsun istiyorum hani işlem esnasında tikanik yeri de aciyorlarmis ya öyle çeken yer bulmak istiyorum ama denizlide var mu hiç duymadım araştırmam lazım

aynen bakalım doktor nasıl bir yol izleyecek bu ay da olmazsa eğer diğer ay sen de şu macundan dene
aynen canım aklımda . gecen ay yumurtlamadıgım aya denk geldı dıye dusunuyorum bu ay normal bakılsın bı gene ılaca ragmen olmaz ıse macunu alıcam hemen. sımdı alırım ılacta etkı eder cok buyur dıye korkuyorum . bı bu ay hayıt aldım onu ıcerım cayını belkı. gıdıcegım doktor op. doktor ama kadın dogum dısında tamamlayıc tıp uzmanı aynı zamanda. bıtkısel tedavilere felanda yatkın yani :KK70: ozon tedavısı bıle yapıyor.d ona sorucam bıtkısel seyleri.

aynen canım aklımda . gecen ay yumurtlamadıgım aya denk geldı dıye dusunuyorum bu ay normal bakılsın bı gene ılaca ragmen olmaz ıse macunu alıcam hemen. sımdı alırım ılacta etkı eder cok buyur dıye korkuyorum . bı bu ay hayıt aldım onu ıcerım cayını belkı. gıdıcegım doktor op. doktor ama kadın dogum dısında tamamlayıc tıp uzmanı aynı zamanda. bıtkısel tedavilere felanda yatkın yani :KK70: ozon tedavısı bıle yapıyor.d ona sorucam bıtkısel seyleri.
Aynı anda kullanma zaten canım, süpermiş bak o macunu da sorarsın benim doktor takviyelerden ziyade bitkisel, doğal şeylerden faydalan demişti

X