Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Çok teşekkürler canım ben kriterleri karşılamıyorum şu anda. Maddi kısmının yanında psikolojik olarak da bu sürece hazır olmak gerek. Senin de hakkında hayırlısı olsun inşallah güzel sonuçlanır tedavin
Neler yapıyorsunuz bakalım?
Ben valla hiçbir şey yapmadım desem yeridir yataktan kalkmam birkaç saat aldı. Uyanıp uyanıp geri dalmışım
beni biliyosun ağlayarak nutella kaşıklıyorum
Ay canım benim. Ben de dün tahin pekmez yaptım Nutellanın yerini tutmuyor asla.
evet ben zaten her pmste böyle bi ağlarım şimdi de sanırım ilaç etkisiyle mi bilmyiroum testte negatifi görünce saldım gitti.
Sen ne zaman test yaptın ben kaçırmışım hayırlısı olsun kuzum ben de valla üzgünüm ama ne yapalım yani bizim de öyle şak diye kolay olmayacak demek
Kesinlikle iyi gelir canım bence de. Doktorlar veya çevren ne derse desin den psikolojik olarak bu sürece hazır olmadıktan sonra bence sağlıklı olmaz. O nedenle paldır küldür tüp bebek diyenlerden hep kaçtım ben de. İnsanın o kafaya gelmesi için bence belirli bir derece olgunlaşması gerekiyor o konunun zihninde. Öyle paldır küldür kalkışılacak işler değil. Odağı başka taraflara kaydırmak bence iyi gelecektir sana da. Ama tabi yine kontrollere falan git bence, geri planda devam etsin o öyle :) ben inanıyorum yeni ev bebişle gelecek görürsün

Canım ne tedavisi aliyordunuz en son ?
Bu arada işe girmen iyi gelebilir ,butun dunyamiz bebek oldu

Canım ne tedavisi aliyordunuz en son ?
Bu arada işe girmen iyi gelebilir ,butun dunyamiz bebek oldu
canım ben de eşim de vitamin kullanıyoruz. ben bir de ek olarak günde üç estrofem kullanıyorum. bat 25 i. test negatif.
eşimde ileri hızda ve morfolojide sorun var. kendi kafasına yatıp bi üroloji doktoruna gitmesi lazım.
bende de zaten hormonal sorunlar pko görünümü var.
3 seneye yaklaşıyrouz artık ama subat ayında spermiyograf ve rahim filmi ilk kez oldu. eskiden cidden üstüne düşmüyorduk.
aslında ilk kez subat ayında ciddi ciddi doktora gittik. ama doğal yollarla işimiz zor tabi allah bilir. suan gittiğimiz doktorumuz infertilite doktoru tabi tüp bebek önerecektir.

Anladım canım ,daha gunune var ama belli olmaz inşallah vardir guzel haber
Bizde de ayni sorun var eşte,kendi kafamiza gore kürler yapiyorum ben,birde proxeed.henuz ürolojiye gitmedik.istanbulda miydin sen ? Nereye gidelim kararsizim açikcası

Senin için en iyisi en hayırlıs ne olacaksa o olsun inşallah kuzum.

minseo ciğim benim döngüm kısaldı herhalde. Bugünü ilk gün sayıyorum buna göre bir dahaki beklenmeyen adet tarihimi 22 Mart olarak güncelleyebilirsin :) bu sefer kısa tuttum bakalım döngüyü garanti olsun diye uzun hesaplayıp önceden regl olunca da üzülüyorum bu sefer taktik değiştiriyorum

yok canım izmirdeyim. biz de northvital kullanıyıruz ama hormon ve varikosel muayenesi olmadığı için ben kür yapmıyorum. hoş yapsam da içmez zaten.
ben kesinlikle alanında uzman üroloji doktorundan fikir alma taraftarıyım.çünkü bende herşey yolunda gitse bile ki değil, morfolojik bozukluğu olan spermlerden yapılan tüp bebekler 3. güne bile gitmiyor çoğu zaman.
yani sağlıksız yumurta sağlıksız sperm bunlarda tüp bebek oranı da düşük. olsa bile tamamına ermiyor.

Tamam tatlım son reglin olsun inşallah

O zaman tüp bebek konusunda uzman bir ürolojiye mi gitmek gerekiyor ? Hastanelerde genelde normal üroloji var, digerleri daha çok ya tüp bebek merkezlerinde yada ozel muayanesi olanlar onlarda 750₺ den aciyor kapiyi, bende bilemedim.bir gebenin gunlugu var instagramda belki biliyorsunuzdur onun canli yayin yaptigi üroloji doktoru var ona mi gitsek dedim sanirim o bahceciden ayrilmis,
Kararsizim bende ,ben karar verirsem eşimi ikna edicem daha tabii

Bencede en iysi canimm yoksa kafayi yiyoruz biz bu bebek olayi icin. Hem baska hedeflerinde olur hem sadece bebegi dusunmezsin. Bebek olursada istersen birakirsin. Ben oyle yapmayi dusunuyorum.

Bencede en iysi canimm yoksa kafayi yiyoruz biz bu bebek olayi icin. Hem baska hedeflerinde olur hem sadece bebegi dusunmezsin. Bebek olursada istersen birakirsin. Ben oyle yapmayi dusunuyorum.
evet canım ben üniden mezun olduğumdan beri iki farklı bankada çalıştım . birinde bireysel birinde ticari portföydüm. suan tek bildiğim kesnlikle banka istemiyorum ve beyaz yakalı olmak istemiyorum. alternatif bi iş kanalı bulana kadar da acele etmek istemiyorum.
ama finans ik raporlama falan duyunca bile tüylerim diken diken

minseo cim insülin direnci yok dedi doktor ama 5,5 yazan mı direnç onun altındaki 1,6 olan mı?

Eklentiler

• BeautyPlus_20210223140703993_save.jpg
    46,5 KB · Görüntüleme: 40

ege can serefoğlunu diyosun canım sen ben ona atmıştım eşimin sonuçlarını. bu değerlerle normal yoldan zor dedi.
mutlaka tedavi olması altında ytan sorun bulunmalı dedi.
yani işin içine infertelite girdi mi kadında da erkekte de maddi anlamda makas açılıyo hemen.
bu tüp bebek işte infertilite alanında uzman ürologlar da eğer zaten bir merkeze bağlı çalışıyolarsa onlar da hemen tüpe yönlendiriyor çoğu zaman. izmirde bunun örneğini okumuştum o yüzden bağımsız bir doktordan fikir alma taraftarıyım ben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…