Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
internette sabah 9 la 12 arası dıyor ama blmıyorum guvendgım bı kadında benım yazdıgım gıbı vermıs saatleri şimdiden ben sureklı okurum kağıdımı:KK70: zikirmatik bile var yanmda hahaha :KK70::KK70:D:

(45-54) Rahime atılan nutfeden (spermden) erkek ve dişi çiftini yaratma, öldükten sonra diriltme, tekrar yaratma O'na aittir. İnsanı zengin, kanaat sahibi ve halinden memnun etmek de O'na aittir. Müşriklerin taptığı Şi'ra yıldızının Rabbi de O'dur. Önceki Ad milletini yok eden de O'dur.
Necm suresindeki 49.ayetteki meali

minseo minseo U Uzaygemisi35 cukulatam cukulatam fiona13 fiona13 @Random33 GeminiWoman GeminiWoman başka etiketleyen, yazan, merak eden, gözden kaçırdığım kim varsa eksik olmayın. Afedersiniz b.k gibiyim ama anlatsam bir türlü anlatmasam bir türlü. Ben sanırım çocuk sevdasından vazgeçip önce evliliğimi çocuğa hazır hale getirmek için uğraşmalıyım ama hiçbirine de gücüm kalmadı açıkçası. Çocuğu diliyle kendi de istediği halde tavırlarında bununla bağdaşam hiçbir şey görememekten çok yoruldum. Bir sürü tartışma, kavga, tantana. Konuşmaya çalıştıkça daha kötüye gidiyor vs. Onca stres ben sonunda sağlığımdan olmaya başladım ama baktım o hayatına aynen tıkır tıkır devam ediyor. Psikiyatrist randevusunun gelmesini bekliyorum. O geçince de kendi bedenim hata vermeye başladı artık. Önce kendimi tamir ettireceğim. Sonra ne yaparım hiç bilmiyorum ama artık düşünmek de istemiyorum hiçbir şeyi

çok daha iyi olup döneceğin günü bekliyorum🤩

Kızlar selam dün akşam ilişkiden sonra gece wcye kalktığımda lekelenme olmuş. Ateşimi de takip ediyordum, sabah ölçtüm düşüşe geçmiş yani regl gelecek. Bugün yarın olurum herhalde. Henüz doktora söylemedim bu ay ne yapacağız bilmiyorum. Eşimle konuştum ağladım baya bi. Sağolsun çok destek oldu, o da üzgün tabi. Bu ay ileri aşamaya geçiyoruz o zaman dedi ben de ürolojiye bi gözükeyim dedi. Aslında değerleri iyi demişti kadın doğum doktoru ama yine de işin uzmanı görse iyi olabilir. Bilmiyorum gerçi sorun bende zaten net o kısım da. Yine de insan neden diye sorguluyor bilse de sebebi.

Yani gerçekten çok üzgünüm. Hayatta istediğim bir şeyim de kolay olsa şaşardım zaten. Demem o ki 3 yumurta 5 yumurta tek yumurta fark etmiyor. Olmayınca hiçbiri olmuyor işte. Neyse sağlık olsun diyelim.

İyi ki burası var, şu üzüntüyü hayal kırıklığını buradaki insanlar anlıyor anca. Biliyorum şimdi üzülme bir dahaki ay olur vs diyeceksiniz biliyorum ama ilk anda insan üzülüyor işte. Hayat bizi nereye götürür bilmiyorum ama tüp bebek vs yapacak kadar motivasyonun var mı emin değilim. Umarım düşünmem gerekmez bilmiyorum hiç o konuya girmek istemiyorum. Neyse bu biraz günlüğe yazmak gibi oldu içimi döktüm kusura bakmayın :)

Bir de dün gidip ona güzel bir oyuncak almıştık. O gelene kadar biz oynayıp eskiteceğiz artık, kendi bilir 😒

Merak eden ve bu ay benden umutlu olan arkadaşlarım, üzgünüm minseo minseo fiona13 fiona13 @Mordus @Cartedor Jane Jetgil Jane Jetgil GeminiWoman GeminiWoman ve unuttuklarım kusura bakmasınlar.. hepinizi seviyorum.
Merhaba canım,zaman geçtikçe insan üzülmemeyi de öğreniyor😉Tüp bebeğe eskiden bende çok sıcak bakmazdım.Belkide hemen hamile kaldığım ve doktorlar gerek görmediği içindi,ama tüp bebekte öyle gözümüzde büyüttüğümüz gibi bir süreç geçmiyor.Özellikle SGK dan faydalanmak için 40 yaşından gün almamak gerektiğini ben çok geç öğrendim.Çok şükür ilk denememde SGK'dan faydalandım ve şuan 1 tane dondurulmuş embriyom var.Yaş faktörü hem gebelik için hemde tedavi sürecinde maddiyat yönünden çok önemliymiş onu anladım.(Şöyle örnek vereyim.Uludağ üniversitesinde tedavi görüyorum.Tüp bebeği SGK karşılıyorsa 1071 ₺ SGK karşılamıyorsa 6000₺Benim İlaçlarım 5000₺ tuttu ama biz %20 sini yani 1000₺ sini ödedik)Tüp bebek merkezine gidene ve oradaki arkadaşları dinleyene kadar ,bizden daha zor dönemler geçirmiş çok farklı hikayesi olanları görünce şükrediyorum.Malesef tüp bebek ve aşılamada da negatif alan o kadar çok insan var ki anlatamam😔Şuan tüp bebek detaylarını ve tedavi sürecini gördükten sonra, diyorum keşke daha önce tüp bebeğe başvursaymışım🤷Bir kaç topik de paylaştım burada da paylaştım diye hatırlıyorum.Yeni gelen ve daha önce gözünden kaçmış olan arkadaşlar için tekrar SGK şartlarını paylaşmak istedim.

Şuana kadar toplamda tüp bebek için 2100₺ masrafınız oldu.

beni biliyosun 🕺🏼 ağlayarak nutella kaşıklıyorum 🥲
Ağlamak çok güzel bir duygu canım,bu şekilde rahatlıyorsan ağla...Nutella yiyorsan belki de gözlerin terlemiştir🤗😉Bazen basit birşey için ağladığımda,aslında ağlamıyorum sadece gözlerim terlemiş diyorum🤭

Ağlamak çok güzel bir duygu canım,bu şekilde rahatlıyorsan ağla...Nutella yiyorsan belki de gözlerin terlemiştir🤗😉Bazen basit birşey için ağladığımda,aslında ağlamıyorum sadece gözlerim terlemiş diyorum🤭
evet ben zaten her pmste böyle bi ağlarım şimdi de sanırım ilaç etkisiyle mi bilmyiroum testte negatifi görünce saldım gitti.

kızlar ben şimdilik geldiğim yere kadar elimden geleni yaptığımı düşünüyorum kendimce. doktora gidince nasıl yönlendiricek bilmiyorum ama @Uzaygemisi35’in de dediği gibi suan devam süreci için sanırım o motivasyonu bulamıyorum. kafam çok karışık. bazen negatifi görünce bile rahatlama geliyo artık kafam allak bullak.
ekim ayında işten ayrılmıştım. biraz bu sürece yönelirim diye. ama aktif bir şekilde iş aramaya başlayacağım artık.
sanırım bebek fikrini de tamamen yok etmiyeceğim ama arka plana atıcam bu süre zarfında. hayatı boyunca çalışan bi insan oldum. sanırım istediğim bi işe dönmek bana iyi gelicek 😌

kızlar ben şimdilik geldiğim yere kadar elimden geleni yaptığımı düşünüyorum kendimce. doktora gidince nasıl yönlendiricek bilmiyorum ama @Uzaygemisi35’in de dediği gibi suan devam süreci için sanırım o motivasyonu bulamıyorum. kafam çok karışık. bazen negatifi görünce bile rahatlama geliyo artık kafam allak bullak.
ekim ayında işten ayrılmıştım. biraz bu sürece yönelirim diye. ama aktif bir şekilde iş aramaya başlayacağım artık.
sanırım bebek fikrini de tamamen yok etmiyeceğim ama arka plana atıcam bu süre zarfında. hayatı boyunca çalışan bi insan oldum. sanırım istediğim bi işe dönmek bana iyi gelicek 😌
Kesinlikle kafan dağılır tek odan noktan olmaması iyi olur canım

X