Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
internette sabah 9 la 12 arası dıyor ama blmıyorum guvendgım bı kadında benım yazdıgım gıbı vermıs saatleri şimdiden ben sureklı okurum kağıdımı zikirmatik bile var yanmda hahaha D:

(45-54) Rahime atılan nutfeden (spermden) erkek ve dişi çiftini yaratma, öldükten sonra diriltme, tekrar yaratma O'na aittir. İnsanı zengin, kanaat sahibi ve halinden memnun etmek de O'na aittir. Müşriklerin taptığı Şi'ra yıldızının Rabbi de O'dur. Önceki Ad milletini yok eden de O'dur.
Necm suresindeki 49.ayetteki meali

çok daha iyi olup döneceğin günü bekliyorum

Merhaba canım,zaman geçtikçe insan üzülmemeyi de öğreniyorTüp bebeğe eskiden bende çok sıcak bakmazdım.Belkide hemen hamile kaldığım ve doktorlar gerek görmediği içindi,ama tüp bebekte öyle gözümüzde büyüttüğümüz gibi bir süreç geçmiyor.Özellikle SGK dan faydalanmak için 40 yaşından gün almamak gerektiğini ben çok geç öğrendim.Çok şükür ilk denememde SGK'dan faydalandım ve şuan 1 tane dondurulmuş embriyom var.Yaş faktörü hem gebelik için hemde tedavi sürecinde maddiyat yönünden çok önemliymiş onu anladım.(Şöyle örnek vereyim.Uludağ üniversitesinde tedavi görüyorum.Tüp bebeği SGK karşılıyorsa 1071 ₺ SGK karşılamıyorsa 6000₺Benim İlaçlarım 5000₺ tuttu ama biz %20 sini yani 1000₺ sini ödedik)Tüp bebek merkezine gidene ve oradaki arkadaşları dinleyene kadar ,bizden daha zor dönemler geçirmiş çok farklı hikayesi olanları görünce şükrediyorum.Malesef tüp bebek ve aşılamada da negatif alan o kadar çok insan var ki anlatamamŞuan tüp bebek detaylarını ve tedavi sürecini gördükten sonra, diyorum keşke daha önce tüp bebeğe başvursaymışımBir kaç topik de paylaştım burada da paylaştım diye hatırlıyorum.Yeni gelen ve daha önce gözünden kaçmış olan arkadaşlar için tekrar SGK şartlarını paylaşmak istedim.

Şuana kadar toplamda tüp bebek için 2100₺ masrafınız oldu.

beni biliyosun ağlayarak nutella kaşıklıyorum
Ağlamak çok güzel bir duygu canım,bu şekilde rahatlıyorsan ağla...Nutella yiyorsan belki de gözlerin terlemiştirBazen basit birşey için ağladığımda,aslında ağlamıyorum sadece gözlerim terlemiş diyorum

evet ben zaten her pmste böyle bi ağlarım şimdi de sanırım ilaç etkisiyle mi bilmyiroum testte negatifi görünce saldım gitti.

kızlar ben şimdilik geldiğim yere kadar elimden geleni yaptığımı düşünüyorum kendimce. doktora gidince nasıl yönlendiricek bilmiyorum ama @Uzaygemisi35’in de dediği gibi suan devam süreci için sanırım o motivasyonu bulamıyorum. kafam çok karışık. bazen negatifi görünce bile rahatlama geliyo artık kafam allak bullak.
ekim ayında işten ayrılmıştım. biraz bu sürece yönelirim diye. ama aktif bir şekilde iş aramaya başlayacağım artık.
sanırım bebek fikrini de tamamen yok etmiyeceğim ama arka plana atıcam bu süre zarfında. hayatı boyunca çalışan bi insan oldum. sanırım istediğim bi işe dönmek bana iyi gelicek

Kesinlikle kafan dağılır tek odan noktan olmaması iyi olur canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…