Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ay valla kendi doktorumuz olduk gerçekten x🙈 neyse ki doktor da senle aynı kafadaymış eşini ikna etmeye çalışmadan olmuş 🙈 hadi bakalım gelsin hormonlar büyüsün yumurtalar 🤣

Bu arada not minseo minseo ben de reglken temizlik yapmıyorum 🤣🤣
Ay hadi insallah 🙏🙏
Sag tarafim gariban bennim baya onu ameliyat ettiler dort sene once. Yazik bi tane yumurta var orda oda buyumuyo 9mm de kaldi buyurmuki acaba. O buyurse cok mutlu olurum garibim

Canım hangi şehirdesin bilmiyorum ama araştırma hastanelerinde genetik test yapılıyor.Bana doktorum ilk düşükten sonra hastaneye gittiğinde 2 tane düşük yaptım dersen genetik test yaparlar demişti bende öyle yaptım genetik testini yaptırdım.Eşinle hastanelerin tıbbı genetik bölümüne gidip genetik test yaptıracağız derseniz yaparlar.ikinize genetik test sana ayrıca trombofili paneli (kanda pıhtılaşma bakılıyor) Genetik test yaptırınca bhcg tamamen düştükten sonra yapılması gerekiyormuş.
Canım ben yurtdışındayım ama bir araştırayım. Bu genetik test sonuçları neyi gösteriyor mesela? İnternette doğacak çocuğun hastalığı olup olmayacağı gibi bir şey yazıyor. Yani tam olarak ne olduğunu anlamaya çalışıyorum da o yüzden soruyorum 🤗

Evet canım sabah test yaptım negatifti,ama sağlık ocağına gidip kan verdim bakalım yarın sonuç çıkacak.Muhtemelen negatif çıkacaktır.sürekli yumurtluyor gibi akıntılarım var .Bakalım neler daha göreceğiz 🤷Yinede moralimi bozmuyorum çünkü umutlarımın yerini korkularım alsın istemiyorum.
Valla harikasınız, bazı kadınların sizden örnek almasını diliyorum :))))

Kızlar iyi akşamlar birşey sorucam size ara ara pembe leke şeklinde akıntım oluyor bu kistten dolayımı sizce kistim vardı doktor antibiyok doğum kontrol hapı falan vermişti tekrar mı adet olucam acaba

Kızlar iyi akşamlar birşey sorucam size ara ara pembe leke şeklinde akıntım oluyor bu kistten dolayımı sizce kistim vardı doktor antibiyok doğum kontrol hapı falan vermişti tekrar mı adet olucam acaba
canım kistten o , benim de kistim varken aynı lekelenmeler oluyordu hep. ilaçların işe yaradığına işaret olsun bu lekelenmeler 🤲🏻

Ay hadi insallah 🙏🙏
Sag tarafim gariban bennim baya onu ameliyat ettiler dort sene once. Yazik bi tane yumurta var orda oda buyumuyo 9mm de kaldi buyurmuki acaba. O buyurse cok mutlu olurum garibim
Ay ne güzel olur valla inşallah büyür canım. Sonuçta yumurtan varsa hala o yumurtalıkta bence büyüyebilir neden büyümesin inşallah ordan da gelir arkadan. Bir daha ne zaman kontrol? 4 gün sonra falan 16mm olabilir 1.5 1.5 büyüse her gün

Kızlar merhaba dün adetim bitmişti sabahtan dün akşam duşumuda aldım şu saate kadar hiç birşey yoktu ama dolabımi sileyim dedim eğildim kalktım vs. Kanamam oldu yine neden böyle oldu ki

Canım ben yurtdışındayım ama bir araştırayım. Bu genetik test sonuçları neyi gösteriyor mesela? İnternette doğacak çocuğun hastalığı olup olmayacağı gibi bir şey yazıyor. Yani tam olarak ne olduğunu anlamaya çalışıyorum da o yüzden soruyorum 🤗
Aileden gelen kalıtsal bir hastalık olup olmadığının belirlenmesi için genetik tanı merkezi aracılığı ile yapılan genetik testler soncunda hastalıkların erken teşhisi yapılabilir. Genetik testlerin tamamının teşhisi için doğum öncesi (prenatal) ve doğum sonrası (postnatal) genetik testleri uygulanır.PGT dedikleri embriyo transfer edilmeden önce yapılan bir genetik testtir.
Kanda pıhtılaşma, kromozom bozuklukları down sedromu,turner sendromu, Trizomi 18 vb ....daha bir çok hastalıklara bakılıyor. Fakat şunuda unutmamak lazım ,anne baba adayında herhangi bir genetik bozukluk olmazsa dahi bebekte kromozom bozukluğu olma ihtimali de var.

Günaydın kızlarr alttakileri bi okuyun :KK70: dilek kapısı açıkmış ay yıldız kavuşumu felan saatler de veriilmiş

Eklentiler

• Screenshot_20210223-084352~3.png
    Screenshot_20210223-084352~3.png
    572,8 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_20210223-084547~2.png
    Screenshot_20210223-084547~2.png
    469,5 KB · Görüntüleme: 48
  • Screenshot_20210223-084356~2.png
    Screenshot_20210223-084356~2.png
    506,3 KB · Görüntüleme: 45
X