Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Insallah kuzuu ugrastirmayin artik bizi yaa

Neyse sohbetinize doyum olmaz kizlar, ben ise donuyorum. Dun regl agrisindan calisamadim hic, is beni bekler.
Hepinizi optum

Ay yok kuzu bebek istedigimi soylersem hic kabul etmezler. Yasim 26 benim, onlar yasi genc dort bes sene rahatiz diyolardir su an
Aslında baştan şartları konuşmak da iyi olabilir yani madem hem tekrar çağırıp maaşı muhtemelen yükseltecekler, ikna etmeye çalışıyorlar belli ki. Hangi konumda olacaksın bilmiyorum ama uzaktan çalışma vs süreçleri de mümkün artık. Bunları da bir konuşmak gerekebilir yani sonra da sıkıntı çıkarma olasılıkları kalmaz

İnşallah çatlar seninkiler bakalım kaç çıkar progesteron benden istemedi zaten bir tane ne kadar kendimize meşguliyet bulsak da yine gün sayılıyor hele iğneden sonra daha farklı günler gerçekten zor geçiyor.. oldu mu olmadı mı düşüncesi of

Kızlar dün gece abuk subuk rüyalar gördüm. Telefon elimde yabancı videolar izliyordum işte doktor kontrolleri ultrasonda yumurtalar falan sonra bir doktorun soru cevaplarını okudum falan bu zihinle dalmışım, tabi rüyamda kaldığım yerden devam ettim

Doktora gitmişim işte muayene ediyor beni sohbet vs ediyoruz. Sonra bana diyor ki gayet güzel. Aslına bakarsan sen iki gün oruç tutsan olacak gibi duruyor. Kesinlikle tavsiye ederim dedi. Ben de nasıl yani falan diye kafam karıştı iki gün boyunca mı tutmam lazım yani falan dedim

Sonra sabah hatırladım okuduğum soru cevapta doktora birine sorulmuş oruç tutabilir miyim diye, doktor da otizm riskini biraz artırır demiş. Buna şaşırmıştım hiç böyle bir şey okumadım diye. Kafama onu takıp sızınca böyle bir rüya gördüm herhalde

Devreler alarm veriyor artık ben de geçen gece rüyamda sabaha kadar taş taşıdım hiç derdim yok ya bi de onla uğraştım

İnşallah canım. Aslında çok şart değil sanırım. Daha önce ben gittiğimde telefonla bir hastasıyla konuşuyordu. Sen benim takvimine uyduğun sürece çok önemli değil çatlayıp çatlamadığına bakmamız gibi bir şey demişti. İstersen progesteron tahlili yapabiliriz demişti (içimden dedim ki kesin telefondaki kk forumdan biri, gelmiş burada kafası karışmış, doktorun nasıl çatlayıp çatlamadığına bakmaz diye gaza getirmişler o da o gazla eoktoru aramış ) Muhtemelen hastalardan böyle dönüş oluyorsa bana da garanti olsun diye bakalım demiştir.
İnşallah güzel sonuç alırız heveslenmek istemiyorum ama aklım hep orda valla benim de odaklanamıyorum işlerime

Merhaba kızlar forumda yeniyim. Biraz uzun olacak ama bir sorum var. 31 yaşındayım. 2,5 yıllık evliyiz ve 4 aydır anne baba olmaya hazır olduğumuzu düşünerek yumurtlama günlerini değerlendirmeye çalışıyoruz. (bu arada 2 ay uygulama ile denedik son 2 ay ovulasyon ile) Denemelerin öncesi bir kadın doğum uzmanına gebelik öncesi muayenesi oldum ve hiçbir sorun olmadığını hatta hamilelik için uygun durumda olduğumu söyledi. (muayene alttan elle ve ultrason çubuğu ile bakıldı. smear testi yapıldı. Ultrasonda regl ilk gününden itibaren 9. günümdü. 12mm kadar büyümüş bir yumurtam göründü. Smear testim temiz çıktı.). Sonra öğleden sonra olmasına rağmen tok karın ile kan testi yapıldı. TSH :2,53 serbest T4: 1,01 çıktı. Doktor değerlerin normal dedi sadece vitamin D3: 13,2 (referans 30-80) çok düşük dedi. Takviye olarak D3+K2 damla ve foliday hap verdi. Bu arada döngüm 28-29 günde bir ve yumurtlamam 14.-15. günlerde oluyor düzenli olarak, yumurtlama gününde belirtilerim net şekilde yumurta akı kıvamlı uzayan akıntı ve hafif bir kasık ağrısı oluyor. Son iki aydır da ovulasyon ile takipteyim ve yumurtlama akıntım belirtilerim olduğu gün koyulaşma başlıyor fakat pik günü tam tamına bir kırmızılık olmuyor gibi geliyor. 2 ay yaptım iki ayda öyle oldu ve geçen ay adete kadar hergün yapmama rağmen pik günü dışında da koyuluk görmedim. (sadece adete yakın hafif belirginleşiyor. 13.-17. güne kadar testlerin görseli ektedir. not: bu arada çok su içen biriyim 2 saat içmiyorum ve idrarımı o 2 saat tutuyorum testten önce ama çok sıkışmış oluyorum testi yaparken :) sizce bu durum normal mi yoksa çatlamayla ilgili bir sorun mu yaşıyorum?

bende sadakatsiz izleyip yattım gece rüyamda eşim başka kadınla konuşuyodu tövbe tövbe

Devreler alarm veriyor artık ben de geçen gece rüyamda sabaha kadar taş taşıdım hiç derdim yok ya bi de onla uğraştım
Sorma sorma burayla yatıp burayla kalkıyorum valla bu gidişle tezimi bebişle yazıcam valla bitirmem lazım
Hahaha ay Allah'ın rüyamızda bari bir rahat edelim dimi yok illaa kendimize bir şey bulacağız yorgun kalkmışsındır bir de sabah

Odasını şimdiden hazırlasan sonra her olmadığında yine üzülürsün. Doğrusunu yapmışsın bence ama oturma odasını gözüme kestirdim ben. Bebik gelince orayı dönüştürebilirsiniz
Haha yok yav ne olacak. Maksat muhabbet
Olacağı varsa, spermle yumurta bi buluşursa geriye kalan tüm olumsuzluklara avcunu yalamak kalıyor. "Kadere inanırım olacak olacak" şarkısını sana da yolluyorum. Gel beraber dinleyelim

Cartedor canım sen sadece estrofem tarzı ilaç mı kullanıyosun yanında başka bi ilaç var mı progesteron gibi mesela ?

ordaki güzelim l koltuğumu naparım eşimi oray gönderiyorum ps oynamaya :)

Bana baktırmak biraz anlamsız geliyor yoksa bende derdim doktora bakalım mı diye ama zaten 21.günü adete çok yakın çünkü erken çatlama oldu benimki hem de bir yumurta diye gerekli görmedim ama sen de baya var yumurta sen baktırabilirsin en azından kaliteli olanlar mı büyüyüp çatlamış olduğunu doktor yorumlar eşime soruyordum ilk denemelerde ne hissediyorsun diye hep şimdi değil de ilerki aylarda olcak gibi diyordu yaa diyordum neden hissetmiyorum diyorsun gıcık oluyordum her ay.. Bugun de hissediyorum olcak bu aralar diyor bay 6.his gaza geldim erken test yapmasam bari

Canım merhaba, hormon değerlerin normal ise 1 ay doktor kontrolünde yumurta takibi yaptırmanı tavsiye ederim. Bu testler ile malesef kesin yumurtlama olmuş ya da olmamış diyemiyoruz. Doktorda yumurtası büyümüş görünen çoğu arkadaşımızın testi silik çıktı defalarca denedik bunu o yüzden en sağlıklısı doktor takibi. Bu arada 4 ay daha kısa bir süre çok stres yapma ovü takibi de yapma. 6. Ay bitince eşinde sperm versin 1 sene dolmasını beklemeyin sperm için eğer değerlerinde sıkıntı varsa takviye vs düzene girmesi uzun sürüyor çünkü

Ya kizlar keşke dün akşam bi daha ovulasyon testi yapsaydım pişman oldum elimde de vardı bol bol dun öğlen yaptım böyle çıkmıştı simdi yine öğlen yaptım baya silik çıktı acaba dun aksam koyulasti çatladı mi yoksa oyle bi dalgalanma mi oldu ??

Eklentiler

• PhotoGrid_Plus_1613034745910.jpg
    65,7 KB · Görüntüleme: 30
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…