Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ya kizlar keşke dün akşam bi daha ovulasyon testi yapsaydım pişman oldum elimde de vardı bol bol dun öğlen yaptım böyle çıkmıştı simdi yine öğlen yaptım baya silik çıktı acaba dun aksam koyulasti çatladı mi yoksa oyle bi dalgalanma mi oldu ??
Birden koyulaşma olup çatlamaz senpco olduğun için bu testlerden hiç bi zaman net bir cevap alamıcaksın bence boşuna paranı da zamanını da harcama, zaten doktor kontrolünde gidiyorsun 2 güne 1 ilişki ile devam et yoluna boşuna stres yapıyorsun

Birden koyulaşma olup çatlamaz senpco olduğun için bu testlerden hiç bi zaman net bir cevap alamıcaksın bence boşuna paranı da zamanını da harcama, zaten doktor kontrolünde gidiyorsun 2 güne 1 ilişki ile devam et yoluna boşuna stres yapıyorsun
Testim yoktu kuzum yapamadım ondan baştan beri yapamadım dun siparos vermiştim geldi hemen yaptım oyle çıktı şimdi silik çıktı acaba dun yumurtladim mi ki diye düşünüyorum yumurta akı akıntı da geldi dun çünkü

Cartedor Cartedor canım sen sadece estrofem tarzı ilaç mı kullanıyosun yanında başka bi ilaç var mı progesteron gibi mesela ?
Canim projesteron regl olmadan once kullandim 10 gun, duphaston varya ondan. O bitince buna basladim. Simdi regl oldum. Bugun doktorla rendevum var, ne yapicagimi soylicek, buyuk ihtimal igneye baslicam geri

Canım merhaba, hormon değerlerin normal ise 1 ay doktor kontrolünde yumurta takibi yaptırmanı tavsiye ederim. Bu testler ile malesef kesin yumurtlama olmuş ya da olmamış diyemiyoruz. Doktorda yumurtası büyümüş görünen çoğu arkadaşımızın testi silik çıktı defalarca denedik bunu o yüzden en sağlıklısı doktor takibi. Bu arada 4 ay daha kısa bir süre çok stres yapma ovü takibi de yapma. 6. Ay bitince eşinde sperm versin 1 sene dolmasını beklemeyin sperm için eğer değerlerinde sıkıntı varsa takviye vs düzene girmesi uzun sürüyor çünkü
Haklısınız ama çalışırken doktor takibi çok zor oluyor aslında stres konusunda da yapmamaya çalışıyorum ama ara ara yaşımın ilerliyor olması sorun yaratır diye korkuyorum evlendikten sonra 1 yıl vajinismus hastalığı ile uğraştım bir yılın sonunda kadın doğum kontrolüne giderek kontrolde tatlı doktorumun hissettirmeden vajinaya ilerlettiği ince bir çubuk ile zarın tamamen kapalı olmadığı ve içeride ne kadar uzun bir pay olduğunu görerek kafamdaki tabu yıkılıp eşimle yaptığım deneme ile yendim. Geçen son 1 yılda da babamın kanser olduğunu öğrendim kanserle savaştık 8 ay sonunda babamı kaybettim malesef o nedenle daha önce denemedik. Ama hep istedik ve şuan tam zamanı diye düşündüğümüz için çok istiyoruz. Allah tüm isteyenlere nasip eder o güzel duyguyu inşallah. :dua:

Odasını şimdiden hazırlasan sonra her olmadığında yine üzülürsün. Doğrusunu yapmışsın bence ama oturma odasını gözüme kestirdim ben. Bebik gelince orayı dönüştürebilirsiniz 😍

Haha yok yav ne olacak. Maksat muhabbet 😃

Olacağı varsa, spermle yumurta bi buluşursa geriye kalan tüm olumsuzluklara avcunu yalamak kalıyor. "Kadere inanırım olacak olacak" şarkısını sana da yolluyorum. Gel beraber dinleyelim 💃🏻
Olursa seni etiketlicem kuzu kesin yazdim adini💃

Sen bilirsin tabi ki ama cv de evli olduğun yazdığı için tahmin ediyorlardır çocuk konusunu diye düşünüyorum
Evli oldugumda yazmio kuzu, hic birini soramiyolar burda. Fransadayim ben, yasak. Belki goruntulude sorarlar bilmiyorum ama normalde yasak ama soran soruyo tabi. Ama yasak olan soruya yalan cevap verebilirim hakkimdir

Testim yoktu kuzum yapamadım ondan baştan beri yapamadım dun siparos vermiştim geldi hemen yaptım oyle çıktı şimdi silik çıktı acaba dun yumurtladim mi ki diye düşünüyorum yumurta akı akıntı da geldi dun çünkü
Canım zaten değerlendirmedin mi dünü sen? Neden panik yapıyosun ki dünü değerlendirmediysen bile bugünü değerlendir bi şey kaybetmiş değilsin takma kafana
Evli oldugumda yazmio kuzu, hic birini soramiyolar burda. Fransadayim ben, yasak. Belki goruntulude sorarlar bilmiyorum ama normalde yasak ama soran soruyo tabi. Ama yasak olan soruya yalan cevap verebilirim hakkimdir
Türkiyede de kaç çocuk istediğini ne zaman yapacağını bile soruyorlar

Reglken calisma kapasitem ektedir 😭

Eklentiler

• IMG_20210211_102728.jpg
    IMG_20210211_102728.jpg
    72,2 KB · Görüntüleme: 46
Canım zaten değerlendirmedin mi dünü sen? Neden panik yapıyosun ki dünü değerlendirmediysen bile bugünü değerlendir bi şey kaybetmiş değilsin takma kafana

Yalan soyliceksin aslinda. Kimliginde evli oldugun yazio TR de o sikinti. Bizim kimlikte falan yazmio.
Fransadada su sekilde isliyo, 30 yaklasinca kadinlari pek ise almiyolar. Ona gore iyi bir is bulman lazim 30 kadar orda cocuklari yapip sonra cikiosun😂

Bu arada bu ay 13. 16. 17. günleri değerlendirebildik. Bat 20 Şubat. Umarım doktor takibine falan gerek kalmaz. :dua::dua:

Eklentiler

• WhatsApp Image 2021-02-11 at 11.22.43.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-11 at 11.22.43.jpeg
    99,2 KB · Görüntüleme: 46
Canim projesteron regl olmadan once kullandim 10 gun, duphaston varya ondan. O bitince buna basladim. Simdi regl oldum. Bugun doktorla rendevum var, ne yapicagimi soylicek, buyuk ihtimal igneye baslicam geri
canım anladım sağol cevabın için. ben 29 ocakta regl oldum. 4 subatta film çekildim. 9 subatta ise günde üç kez olmaz üzere estrofem kulanmaya başladım. adet olunca bırakıcam. ama bat 25 şubat . toplamda 16 gün günde üç
kez kullanmış olcam. ve progesteron vermedi doktor yada başka bir ilaç. ondan kafam karıştı.
yani boşu boşuna yüksek doz mu alıyorum diye. ?
e2 üçüncü gün 110 çıkmıştı.

Değerlendirdim kuzum da acaba o yumurtlama değil miydi ondan şüpheye düştüm aksam yapsaydım keske koyulasti ise yumirtlamaydi bu ama anlık ni koyuluk ise üzülürüm. Bu ay bal tarçın corek otu kullandım on gün bi de bes gün testere disli aslan pencesi ve hayit tohumu içtim acaba ondan güzel mi yumirtladim diye sevindim ama bilemedim tabi aksam ovuasyonu yenilemeyince

bana sormustu ağustosta işe başlarken e madem yeni evlisin önce cocuk felan yapsaydın sonra dönerdin işe. şuan dusunmuyorum demsıtım yalan olarak :KK70::KK70:

Değerlendirdim kuzum da acaba o yumurtlama değil miydi ondan şüpheye düştüm aksam yapsaydım keske koyulasti ise yumirtlamaydi bu ama anlık ni koyuluk ise üzülürüm. Bu ay bal tarçın corek otu kullandım on gün bi de bes gün testere disli aslan pencesi ve hayit tohumu içtim acaba ondan güzel mi yumirtladim diye sevindim ama bilemedim tabi aksam ovuasyonu yenilemeyince
canım benimde dün dha koyuydu ama pozitif değildi bugün daha silik mesala. ilk defa bole gordum lh dalgalanmaları heralde

Haklısınız ama çalışırken doktor takibi çok zor oluyor aslında stres konusunda da yapmamaya çalışıyorum ama ara ara yaşımın ilerliyor olması sorun yaratır diye korkuyorum evlendikten sonra 1 yıl vajinismus hastalığı ile uğraştım bir yılın sonunda kadın doğum kontrolüne giderek kontrolde tatlı doktorumun hissettirmeden vajinaya ilerlettiği ince bir çubuk ile zarın tamamen kapalı olmadığı ve içeride ne kadar uzun bir pay olduğunu görerek kafamdaki tabu yıkılıp eşimle yaptığım deneme ile yendim. Geçen son 1 yılda da babamın kanser olduğunu öğrendim kanserle savaştık 8 ay sonunda babamı kaybettim malesef o nedenle daha önce denemedik. Ama hep istedik ve şuan tam zamanı diye düşündüğümüz için çok istiyoruz. Allah tüm isteyenlere nasip eder o güzel duyguyu inşallah. :dua:
Başın sağolsun allah rahmet eylesin canım 😕 evet zaten bu süreçte sıfır stres ile ilerlemek neredeyse imkansız bir şeyi tolere etsek diğer gün başka bir şey canımızı sıkıyor. Cumartesi çalışıyor musun? Yumurta takibinde her gün gitmene gerek yok yumurtlama haftana yakın denk gelen bi cumartesi günü gidip muayne olabilirsin en azından yumurta var mı kaç tane kaç mm bi fikir elde edersin. İnşallah çok bekletmeden gelir bebişin

Anlamadim daha yeni dr kontrolu demişsin simdi ovulssyon testinde gördün koyulugu ama nerede pozitif degildi ?
yok canm doktora gıttıgımde 12.gundu reglını yumurta goremedı. bu cuma tekrar cağırdı. bende ıkı gundur ovü yapıyorum kendımde takıp edeyım diye. dun test kızarıktı ama pik değildi bugun mesaala daha silik. demekkı arada lh dalgalanmalarından değişiyor normalde bıkac gune pik olur ama bilmıyorum tbi doktorda anlıcaz yarın

X