Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ay allah kolaylık versin canım
Sagolasin ama hiç kolay değil ben bekarken cit sesine uyanırdım ve gürültü ve ışıkta asla uyuyamam derdim ama simdi bi şekilde uyuyorum tabi bazen öyle şiddetli kulağımın dibinde ses geliyor ki uyanıyorum basim ağrıyor uyandiriyorum iki sn sonra yine cok zormuş valla esim cok kilo aldı ondan galiba ilk zamanlar böyle değildi

Ben denicem ya gebelikten ziyade kıyıda köşede enfeksiyon bişi varsa temizlesin diye, nasıl yapmıştın?
Tam saracoglu nun tarif ettiği şekilde yaptım orta boy sogani dörde bol ama mutlaka kahverengi kabuklu olmalı ve dis kabugu soyulacak sekil de kaynayan suya at bes dk daha kaynat sonra bir iki dk demle ve süzüp ılıkken ic soğursa etkisi gidiyormuş oyle anlatıyordu saracoglu ılıkken icilmeli diye

Sogan kurunu bi kere yaptım tam olması gerektiği gibi ama yine olmadi gebelik canım
Canım sadece gebelik icin degil duzenli adet olabilmen icin aslıda ablam 8 aydir olmuyordu sogan kuruyle regli gördü
Bu arada 3 ay yapman lazim bu kürü senin siddetli oldugu icin ancak etki eder
Ilk ay tahmini adete 15 gun kala diger iki ay 10 gun sabah aksam yapman gerekiyor

Kizlar cok ikilemde kaldim. Kimseyede danisamiyorum, kimse cocuk dusundugumu bilmio.
Ben bu isimde cok calisiyorum artik cok zorlaniyorum stresten falan. Yeni bi is firsati cikti, hem maasi falan da daha iyi olucak buyuk ihtimal. Daha alinmadim ama ya bide tam orda basladiktan sonra hamile kalirsam? Burda 8 aya kadar suren deneme suresi var. O 8 ay bende cikabilirim isten onlarda beni cikarabilir. Hamile kalirsam kesin cikarirlar..
Ya hamile kalamazsam da bu isi ya kalirsam diye tepersem

Yap gitsin ben yazin yapmistim. 6 ayda bir falan diyo temizlemek icin. Tup bebek tutmazsa bida yaparim

Kilo alımı etkiler kuzum bi de burnu tıkanıyorsa yatınca burun bantları oluyor horlama için onu deneyin

Valla kuzum geçti artık yumurtlama haftama girdim ama zaten bende reflu olduğu için saracoglu yapmayın demiş yine de yaptım bi kur ama uc ay yaparsam benim midem delinir hem gastrit hem reflu var yine de çok sagol

Canım cidden zor bir karar ya. Ama aynı şeyi ben yaşasam sanırım tüp bebek tedavisi içindeyken bir de yeni bir iş ortam stresi içine girmezdim. Burda en azından ayrılırken haklarını alırsın ama diğer ayda deneme süresi çok uzun o süre içidde çıkarırlarsa bomboş çıkıp gideceksin

Canım açik yesil sarimsi gibi mi ? Cunku bu tarz akintilar gebelik habercisi insallah

Olabilir kuzum. Kaliteli yumurtalar elde etmek için vermiş olabilir
Ne guzel genç anne olmussun canım ,yaşinda cok kucuk olur insallah daha
İnşallah canım benim inşallah
Bende yapacağım bebiş seninle

Valla kuzum geçti artık yumurtlama haftama girdim ama zaten bende reflu olduğu için saracoglu yapmayın demiş yine de yaptım bi kur ama uc ay yaparsam benim midem delinir hem gastrit hem reflu var yine de çok sagol
Canim aksam isten gelince ve gece yatarkende yapabilirsin ,ben şifa olduguna kesinlikle inaniyorum.

Haklisin aslinda canimm, yeni is, yeni is arkadaslari alisma sureci falan hepsi fazladan stres.
Hic girmeyim en iysi ben bu islere nasil. Bi iki sene sonra dusunuyum bunlari

Sen dene bana söyle demiştin ben vazgeçtim. Şimdi sen dene bana söylersin hadi inşallah bebiş vardır da gerek kalmaz

Ayy inanamıyorum gerçekten Allah iyi insanlarla iyi doktorlarla karşılaştırsın
Bu arada herkese günaydın çayın kahvenin yanına kurabiyeler benden
Günaydın canım, hamilelik başlangıç kilomu düşürmeye çalışıyorum ben kurabiyesiz alayım bugün
Hadi bakalım hayırlısı canım hangi gün başlaman bırakman gerektiği kritik onlara dikkat et döngün bozulmasın. Bir de bebiş vardır inşallah da gerek kalmaz
Canım benim zor karar valla. Ama bana düzen değişikliği daha zor gelir hep, iyi kötü devam ediyorsam durduğım yer garantiyse belirsiz bir durjm için düzeni bozmaya yanaşamam. Bir de her işte stres var malesef. Orda da hem yeni ortam yeni iş stresi ve sürekli hamile kalsan da ne zaman söylesem stresi olacak. Bir de sen hamile kalmazsan da 8 ay sonra çıkarabilirler, buna yine de hazır mısın? Bu belirsiz dönemde değil de inşallah bebiş olduktan sonra yeni fırsatlar yine çıkar karşına inşallah onları değerlendirirsin
Katılıyorum
Evet canım, bakalım pazar günü anlıcaz regl olursam bitince başlıcam küre

Yapalım kuşum ben bi öğreneyim detaylı sana yazarım
Canım az kaldı ya inşallah olmazsınn gününe dikkat et olursan da
bugün yine doktor için izin alma macerası yarın gene büyük stres
Hahaha sen pazartesi son bir gitmem lazım dediğinde içimden demiştim keşke son demeseydi bir daha çağırabilir doktor diye bu sefer de son deme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…