Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
İnan o kadar zor ve ağır geliyor ki bu yaşadıklarım.. Komple rahim vs ne varsa aldırsam gam yemem.
Çok keskin bir karar ya. Şu süreç netleşsin bir geçsin de sakin kafayla bir karar alırsın. Şimdi çok üzgünsün çok doğal olarak. Sonra geri dönüşü olmayacak bir kararı şimdiden alma. Allah güç ve sabır versin

Canım sen Bursa'daydın dimi? Benim doktora gitsene. Ben epey memnunum valla. Sen reglini bekle bence o gün gelmezse iğne sonrası 18. Gün baya garanti olur
Evet canım senin doktoru da düşünmüyor değilim ama işte bir yere gideceğim zaman kızımı sevgili kayınvalide hanfendiciğime bırakıp gidiyorum Jane Jetgil kayınvalidesi gibi hemen sorguluyor. Hatta kızıma annen hasta mı doktora mı gitti diye de soruyormuş söylesem şöyle böyle hemen ağzına düşerim. olmuyor çocuğu falan çünkü kendisi hep dile getirir,, 'ben çok çabuk hamile kalıyordum üstüme ceket atsa kalıyordum' hamile kalamayanları anlayamıyor pek kendisi.. Ben de böyle şeylerden hiç hoşlanmıyorum benim özelimi bilmesin ağzına dolamasın diye valla kızımı alıp hastaneye gitmeyi düşünüyorum artık. Bakalım nasıl sonuçlanırsa bu ay ona göre doktoru seçcem inşallah..

Ay yok bizimkisi daha bende kist varken bile hıcbse olmaz obur gelinede hamile kalamazsın dediler bak nasıl oldu felan dıyodu hep moral veriyordu kotu huyu yoktur oyle de ben hassas donemdyım işte. Hülya Dağdeviren diye birine atmıstım gecen ayki hormon testlerimi belirgin bir sorun yok dedi yumurtlama için progestron testine bakmak lazım dedi

Aynen canım bizde kist zamanında kimseye söylemedik gittik geldik ama onda da hep sordu noldu doktora mı gidiyorsunuz falan diye.. biz de hayır diyorduk

hatta eşim kistin kötü çıkmasından çok korkmuş adak adamış bana kist kaybolduktan sonra söyledi adadım diye adağımızı kestik ondan bile haberleri yok yani.. Abboww aman amann olmasın zaten..

Hediye dağdeviren mi yazdı hmm, Orhan yanar ne yazdı?

O sadece adetliyken mi yapıldı dedı evt dedim cvp vrrmedi

Benim doktorum o canım Hediye Dağdeviren, ben de ona başladım. İyi bir doktora benziyor. Ne güzel instadan da yardımcı oluyomuş. Senin de yumurtlaman olacak merak etme

Evet çok keskin bir karar. Son 6 aydır yaşadıklarımı bilenler neden böyle düşündüğümü anlayacaklardır.

O sadece adetliyken mi yapıldı dedı evt dedim cvp vrrmedi
Hmm, sen her detayı bir bütün halinde göndermedin mi? Adetin şu günü şunları yaptırdım şuan bu ilacı kullandım falan gibi, ben tek seferde hepsini yazıyorum geri dönüp soru soracağı bir şey kalmıyor hemen cevap veriyor hatta ses kaydı bile atmıştı bana belki çok yoğundur dönmemiştir canım.. Olsun canım çok düşünüp takmak da inan ki daha beter yapıyor hormonları.. Cuma günü inşallah hayırlı haber alırsın

Uzaksın biraz haklısın zor olur ama en azından bu tarafta daha çok seçenekler alternatifler var. Kızın çok mu ufaktı canım onla beraber gelsen? Gerçi bu sefer de çocuktan al haberi gibi olabilir çat diye söyleyebilir miniğin
Valla eskiler niye böyle yapıyor gerçekten ceket atmakla hamile mi kalınırmış. Ne kadar ayıp şeyler ya üstten üstten konuşup kusur buluyor kendince çaktırmadan. Ayrıca da kusura bakmasınlar o zaman her şey sağlıklı doğaldı biz bu iş hayatında şehirlerde stres hormonlu gıdalar işlenmiş şeylerle mahvoluyoruz. Hiçbir şey eskisi gibi kolay değil.

Bende her detayıyla yazdım aslında aynen canım inşallah

Aynen öyle canım, eskiden her şey ne kadar kolaymış. hatta diyor ki, hamile kalanlar doktora gidiyorlar kalp kese vs diye biz adet olmuyorduk demekki hamileyiz diyorduk 5 6 ay sonra gidiyorduk veya doğuma gidiyorduk diyor bide kocişkomu da evde doğurmuş

kızım 4 yaşında teyzesi ellerinden öper. Şuan tam al haberi kıvamında mıdır mıdır gidersem onunla der ki babaanne biz doktora gittik annem bacaklarını açtı Ay ne bilim valla zor işler..

D Duhanin annesi canım hsg çekildi mi? Sonuç nasıl çıktı ve işlem nasıldı acaba
Canım yapıldı çok şükür anestezist çok tatlı bir kadindi muhabbet ederken uyumusum uyandığımda esim giyindirmisti bile. Sorun yokmus tüpler açık normal rahim yapısı her şey yolunda bu ay önemli dedi hsg den sonra bayagi gebe kalan varmış cektirmeyi planlayanlara tavsiyem bekletmeyin bnm ilk gittigim dra kalsa yazı bulacaktı kafam rahatladı en azından hiç bir sorun yok ama bebek olmuyor amh vermistim o var sırada hayırlısı bakalim. Sen de mi düşünüyorsun

Merhaba canım çok şükür iyiyim.Durumlar aynı maalesef güzel haber yok henüz sen nasılsın. Amh bakılmadı hiç canım aralıktada gitmiştim o zamanda istemedi doktor.Değerler böyle benim ama eşimin ileri hız baya düşük çıktı şimdi bir şase takviye vermiş onu kullanıyor şimdiondan mı benden mi ikimizden mi anlamadım gitti

Sonuçlarının temiz çıkmasına çok sevindim canım
Yarın sabah ben de çekileceğim. Biraz gerginim

Evet canım araştırdım çikolata kisti hamileliğe engelmis ve kısa zamanda gebe kaldım tedavisiz. Herşey Allah ta bitiyor çok şükür ki kaldım doğurduktan sonra inşallah tedavisinj alırım

Evet bu durum çok zor gerçekten sanki herkes sana kısır gözüyle bakıyor gibi geliyor insana birde soruyorlar birşey yok mu diye ya uyuz oluyordum

Evet valla gerçekten eskiler öyle, biz her şeyi sonra kafamıza takıyoruz bilmek daha kötü bazı açılardan gerçekten.

Maşallah kızına, mıncır benim için yanaklarından tam o kıvamda valla bir de ilginç gelir ona tekrar tekrar bile anlatabilir benden söylemesi resmi dairede işim var falan diye bıraksan olur belki
Evet canım araştırdım çikolata kisti hamileliğe engelmis ve kısa zamanda gebe kaldım tedavisiz. Herşey Allah ta bitiyor çok şükür ki kaldım doğurduktan sonra inşallah tedavisinj alırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…