Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Gözün aydın. Atlattığın için de geçmiş olsun. Bakarsın birçok kişide olduğu gibi sende de doğal yoldan gebeliğin kapısını açar rahim filmi 😇
inşallah 🤲🏻 ben uzun süre korktum çekilmeyi erteledim. ama cidden hiç takılcak bir durum değilmiş korkanlar var ise rahatlasınlar diye diyorum :)

Canım benim sağol 🥰 yok kuzum aşılama yaptırmadım daha erken, pek yaptırmayı da düşünmüyorum klomen kullandım 2 ay bu ay ilaçsız devam ediyorum. Maşallah büyüdü bebekte 😍 peki bu hareket etmeme durumun doğuma kadar mı devam edecek canım?

evet evet hatırladım şimdi evet klomen düşünüyorum demiştin hatta bende 1 ay tedavi aldım demiştimmmm hormonlardan unutuyorummm inşallah tez vakitte sende unutursun hormonsal mevzudan :lülülü:

kuzum bende bilmiyorum ki doktor öyle diyor ki doktorum gebelik bir hastalık durumu değildir size engel değildir diyen bilinçli bir doktor

erken doğum riskine karşı doğuma kadar 9 ay böylesin dedi son kontrolde sürekli rahmin kanama alanı oluşturuyor dedi

dün biraz hareket ettim günler sonra yemek yaptım

hareket dediysem de biraz evimizi topladım yavaş yavaş

dün gece baya bir kahve leke gelmiş hala da ufak ufak gelmeye devam ediyor bu ne naz diyorum artık :emir_bebek::anneadayı:

Screenshot_20210204-174705.png

Eklentiler

• Screenshot_20210204-174817~2.png
    Screenshot_20210204-174817~2.png
    484,3 KB · Görüntüleme: 31
evet evet hatırladım şimdi evet klomen düşünüyorum demiştin hatta bende 1 ay tedavi aldım demiştimmmm hormonlardan unutuyorummm inşallah tez vakitte sende unutursun hormonsal mevzudan :lülülü:

kuzum bende bilmiyorum ki doktor öyle diyor ki doktorum gebelik bir hastalık durumu değildir size engel değildir diyen bilinçli bir doktor

erken doğum riskine karşı doğuma kadar 9 ay böylesin dedi son kontrolde sürekli rahmin kanama alanı oluşturuyor dedi

dün biraz hareket ettim günler sonra yemek yaptım

hareket dediysem de biraz evimizi topladım yavaş yavaş

dün gece baya bir kahve leke gelmiş hala da ufak ufak gelmeye devam ediyor bu ne naz diyorum artık :emir_bebek::anneadayı:
Annesi yorulsun hiç istemiyor 😄 senin riskli gebelik boşver yatabildiğin kadar yat canım e yemekleri falan kim yapıyor annen mi yardımcı oluyor
Tamam bunu da deneriz 😄

Son düzenleme:
Ben de 2 ay aynı tedaviyi gördüm her şey çok iyiydi ama olmadı 3. Ay doktor tedaviyi kesti şuan normal denicez ilaç vermicem dedi. Nasibimizde yokmuş demek ki 😕
Benim de son ayım tüplerime filandabakıldı allahım hayırlısını nasip etsin inşallah çok moralim bozuk

Malesef bu tedavilerle kesin olacak diye bir şey yok her şey yolunda olsa bile olmayabilir hemen. Doktorun şaşırtması da ilginç yani bunu onlar daha iyi biliyor aslında. Peki eşiniz tahlil verdi mi? Siz rahim filmi çektirdiniz mi? Tüplerde bir tıkanıklık vs varsa da olmayabilir. Ama tabi hiçbir sebep olmasa da hemen gelmiyor bu bebişler malesef😔
Eşim tahlil verdi sıkıntı yok benim yumurta oluşmasında problem yok çatlamada problem yok tüpler bakıldı tertemiz tıkalı değil yumurtalık rezervi iyi troit yok insülin yok prolaktin yüksek değil dr yumurtalık rezervinde sıkıntı olan hastam bile kaldı sizin kalamamanız çok ilginç dedi aşılama istedim yapamam bu tahlillere göre dedi hiçbir sıkıntınız yok değişen hiçbirşey olmayacak boşa zaman ve para kaybı sizin için dedi rabbimin takdiri mucizesi işte kimi istemez verir biz yana döne ararız olmuyor işte

Annesi yorulsun hiç istemiyor 😄 senin riskli gebelik boşver yatabildiğin kadar yat canım e yemekleri falan kim yapıyor annen mi yardımcı oluyor

Tamam bunu da deneriz 😄
yok kuzum annem zaten bazı sebeplerden şu an gelemez kayınvalidem de bir kaç sebep sundu çok geçerli sayılmaz bence ama neyse diyorum

genelde dışarıdan sipariş veriyoruz yemek sepeti bizden köşeyi döndü beyim yumurta bile kıramazzzzz :sus:

eğer iyi olursam yazdan konserve yapmıştım eşimin yardımıyla yapıyorum bir kaç defa arkadaşlarım getirdi ama kaç gün olacak iş değil yani başımızın çaresine bakıyoruz

iki ailemizde uzakta maalesef.

hatta cumartesi toplantı için kayınpederim geliyor :kahve:

Ne zamandır istiyorsun canım daha önce gebelik olmuş muydu? Tüplerde sıkıntı çıkmadı sanırım
Ben Bayadır istiyorum 2 yada 3 sene oldu tüplerde sıkıntı yok ne insülin direnci ne troit ne yumurtalık rezervi hiçbirşey ama rabbim vermeyince vermiyor işte

yok kuzum annem zaten bazı sebeplerden şu an gelemez kayınvalidem de bir kaç sebep sundu çok geçerli sayılmaz bence ama neyse diyorum

genelde dışarıdan sipariş veriyoruz yemek sepeti bizden köşeyi döndü beyim yumurta bile kıramazzzzz :sus:

eğer iyi olursam yazdan konserve yapmıştım eşimin yardımıyla yapıyorum bir kaç defa arkadaşlarım getirdi ama kaç gün olacak iş değil yani başımızın çaresine bakıyoruz

iki ailemizde uzakta maalesef.

hatta cumartesi toplantı için kayınpederim geliyor :kahve:
Ayy kolay gelsin canım allahtan yemek söyleme imkanınız var ve eşin anlayışlı ne eşler var karısı o durum 5 çeşit yemek isteyen önüne. Toplantınız verimli geçer inşallah 😆😆😆

Ben Bayadır istiyorum 2 yada 3 sene oldu tüplerde sıkıntı yok ne insülin direnci ne troit ne yumurtalık rezervi hiçbirşey ama rabbim vermeyince vermiyor işte
Doktorlar sorun yok diyor ama bakabildikleri parametreler sınırlı tespit edilemeyen illaki bir sorun oluyor içerde bunu doktorlar da söylüyor aslında sebepsiz infertelite diye bir şey yok sadece şuan tıp o tespiti yapacak düzeyde değil. Ne bilim belki bi enzimin bozuk olması bile spermi etkisiz hale getirebiliyor. Ama hiç canını sıkma yine de tüp bebek gibi bir mucize var en azından böyle bir seçenek var en son ihtimal bunu düşünürsünüz 🙏

Ayy kolay gelsin canım allahtan yemek söyleme imkanınız var ve eşin anlayışlı ne eşler var karısı o durum 5 çeşit yemek isteyen önüne. Toplantınız verimli geçer inşallah 😆😆😆
aksine aslında kayınpederim candır yaaa :halay:
bazı şeyleri kayınvalidemin düşünmesi gerekiyordu çok üzüldüm açıkcası
kaç defa acillik oldum hastane de yattım gelmedi
hatta bir kaç kişi dedi kayınvalidenin gelmesi gerekiyordu diye üzüldüm yani

gerci geçenlerde canım oraya özel bir şey aşerdi hemen kargoya doldurmuş yarasın kuzularıma diye :lülülü:

çok şükür maşallah diyeyim canım beyim anlayışlı hatta ne dert ediyorsun ye iç yat keyfine bak bir kadının daha önemli ne görevi olabilir ki anne olmaktan başka başlarım evin işine yemeğe dağınıklığa diye çıkıştı :63:

evlilikte pimpirikli detaycı başak burcu eş benim lovecimmm:halay:

kızzzz bu arada ben rüyamda gördüm ya seniii :KK51::KK51:

aksine aslında kayınpederim candır yaaa :halay:
bazı şeyleri kayınvalidemin düşünmesi gerekiyordu çok üzüldüm açıkcası
kaç defa acillik oldum hastane de yattım gelmedi
hatta bir kaç kişi dedi kayınvalidenin gelmesi gerekiyordu diye üzüldüm yani

gerci geçenlerde canım oraya özel bir şey aşerdi hemen kargoya doldurmuş yarasın kuzularıma diye :lülülü:

çok şükür maşallah diyeyim canım beyim anlayışlı hatta ne dert ediyorsun ye iç yat keyfine bak bir kadının daha önemli ne görevi olabilir ki anne olmaktan başka başlarım evin işine yemeğe dağınıklığa diye çıkıştı :63:

evlilikte pimpirikli detaycı başak burcu eş benim lovecimmm:halay:

kızzzz bu arada ben rüyamda gördüm ya seniii :KK51::KK51:
Ah bebişim kayınvalidede anne sıcaklığı arıyoruz ama malesef öyle olmuyor gerçekçi olmak lazım. Oğlunun bi yeri incinse koşar gelirdi 🙄 Ana gibi yar bağdat gibi diyar olmaz demişler, o yüzden çok beklentiye girmeden mesafeyi saygı çerçevesinde korumak en güzeli ☝️
Pimpiriklik ve detaycılık... Asla olamıyorum böyle ya ben de enerjim hiç kalmıyor valla haftasonu evi zor süpürüyorum 😆
Rüya mııı ne gördün nasıl gördün ne zaman gördün hayrolsun 😄

Ben de şey biliyorum beyni olmayan bişeye inandırırsan olmuş gibi algılıyormuş U Uzaygemisi35 ne dersin bu konuya?
Canım tam öyle değil ama kısmen doğru 😊 mesela beyaz ayıyı düşünme dediğimde ben sana sen zaten çoktan beyaz ayıyı zihninde canlandırmış olacaksın. Dolayısıyla beynimize olumsuzu düşünme demek bir işe yaramıyor çünkü zaten düşünmüş oluyoruz bile 😊

Olmayan bir şeye inandırmak diye bir şey tam olarak yok aslında ama çok da yanlış sayılmaz. Mesela zoraki de olsa gülümsemek bir süre sonra olumlu duyguları artırıyor. Veya duruşumuzu değiştirmek bile (omuzları düşük ve çökkün durmanın depresif duygudurumla ilişkili gibi) psikolojimizi etkiliyor. Ben olmayan bir şeye varmış gibi inanmanın pek mümkün olduğunu düşünmüyorum. Hadi benim çocuğum var diyeyim buna inanmak çok da sağlıklı değil bence. Gerçeklikle bağlantıyı koparmamak lazım çok da. Bunun başlı başına olumlu bir sonucu da olamaz bence.

Ama şöyle de bir şey var unutmamak gerekir ki, kişiye ister psikiyatrik ilaç verilsin ister psikoterapi yapılsın, eğer kişi bu tedaviye inanmıyor ve tedaviden beklentisi yoksa tam anlamıyla iyileşme mümkün olamıyor. Dolayısıyla bunun tam tersi de mümkün, uygulanan tedavi ne olursa olsun kişi buna inanırsa placebo etkisi ortaya çıkıyor ve iyileşebiliyor. Tabi bu dediklerim hep psikolojik süreçler ama zihin ve beden hep iç içe aslında. Yaşadığımız fiziksel hastalık ve belirtilerin de psikolojik durumumuzla artması ve azalması çok mümkün 😊

X