Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
canım çok sağol tüpler açık rahim anomalisi yok. poliple ilgili bişi demedi canım doktor ben de o an tam ayılamadım sormadım. ama sanırım görseler raporda zaten söyle söyle polip izlendi diye rapora düşüyolarmış. sorarım zaten ama o bana esas histeroskopide gözükür demişti.

benim e2 eylülde 74 çıkmıştı bu ay 110 çıktı. onu düzene sokmamız lazım dedi doktorum. ben de zaten bu ay reglin üçüncü günü tekrar gidedeğim. şimdilk ilaçlaru kullanıyyoruz.eşimin de ilaçlar bitince başka bir hastane yada labda versin testi istiyorum. benim doktorum bağımsız ordan ama tabi orayı kullanıyor lab olarak. ve ben bu işe bu kadar girmeye başlayana kadar bunun bir sektör olabiliceğini hiç düşünmedim. sonuçta bence çok hassas bi konu umut tacirlği yapılcak bişiy değil. ama belki de işte kime güveneceğimizi sapıttık iite herşeyi irdeliyoruz.
Çok sevindim valla benim de içim çok rahatlamıştı kesin tüpler tıkalı diyordum. Evet sanırım genelde perde gibi bir şey olursa o belli oluyor polip yüzeysel bir şey olduğu için hsgde çıkmaz sanırım. Öyle dediyse öyledir doktor da zaten çok sıkıntı yaratan bir şey de değil çoğunlukla.

E2nin de bu kadar oynadığını bilmiyordum. Benim de baya düşük geldi bana ama doktor iyi dedi 😬

Kesinlikle umut tacirliği yapmak hiç etik değil ama en çok yapılan alanlardan biri. İnsan işin içine girince daha iyi anlıyor. Aklımızda olur mu olmaz mı sorusunun yanında hep acaba para için mi böyle diyorlar para için mi öneriyorlar düşünceleri hep kalıyor ister istemez.

Bağımsız doktorlara nedense daha çok güveniyorum, ama ilk aşamada çat diye tüp bebek diyenlere de baştan çok güvensem bile uzaklaşıyorum. İnşallah bu süreçte doğru insanlarla karşılaştırır Allah hepimizi 🙏🙏 inşallah bir an önce düzene girer 🍀🍀
Çıkmadı canım daha ya heralde yarına kaldı 😐
Hay Allah ya aslında 1 2 saate çıkan bir sonuç neden böyle oldu ki?

canım test yapmadım ben de 5 gün geçti, beklicem pzt dru arıcam kan vermeye giderim herşey yolunda giderse. Akıntım çok, hafif kasıklarımda batmalar oluyor sol ve sağ kısımdan, bel ağrım da geçmedi az da olsa var :))
Ooo maşallah valla bende hiç belirti yok bekliyorum sadece 🤭🤭

kızlar herkese selam 🌸

Canikox Canikox inşallah göreceksin bebeğini geç döllenme olmuştur , umudunu sakın kaybetme 🥲

kızlar ben bugün rahim filmini anestezili çekildim. sorun çıkmadı. ama 3. gün testimde e2 yüksek çıktığı için estrofem verdi doktor. şimdilik böyle ilerliyoruz bir sonraki muayeneye kadar
İnşallah canım çok sağol

Ben de 2 ay aynı tedaviyi gördüm her şey çok iyiydi ama olmadı 3. Ay doktor tedaviyi kesti şuan normal denicez ilaç vermicem dedi. Nasibimizde yokmuş demek ki 😕
Nasibinizde yokmuş değil. Doğru zamanda gelecekmiş. Bak hala kendine olumsuzu aşılıyorsun yav. Sana bir başka bilimsel açıklamayla geldim bu sefer. Bunu da oku olur mu?

8E773BE9-6B24-4C76-AA50-153EC4E3A27F.jpeg

kızlar herkese selam 🌸

Canikox Canikox inşallah göreceksin bebeğini geç döllenme olmuştur , umudunu sakın kaybetme 🥲

kızlar ben bugün rahim filmini anestezili çekildim. sorun çıkmadı. ama 3. gün testimde e2 yüksek çıktığı için estrofem verdi doktor. şimdilik böyle ilerliyoruz bir sonraki muayeneye kadar
Gözün aydın. Atlattığın için de geçmiş olsun. Bakarsın birçok kişide olduğu gibi sende de doğal yoldan gebeliğin kapısını açar rahim filmi 😇

Tamam örtmenim ya kızma o_O
Ben de çok yaparım. Senin yaptığını gördükçe kendime de kızıyorum. Sana dediğim günden beri olumlamaya devam ben. Kendi kendimize hatırlatmamız lazım. Farkında olmadan ağız alışkanlığıyla olumsuz kurduğumuz cümleler zihnimizin öyle olumsuza şartlanmasına sebep oluyor. Sonra o da diğer organlara "Amaan salın bunun çocuğu olmuyormuş zaten" diyor. Böyle düşünürsen kendini dürtmek daha kolay oluyor 😂

Ben de çok yaparım. Senin yaptığını gördükçe kendime de kızıyorum. Sana dediğim günden beri olumlamaya devam ben. Kendi kendimize hatırlatmamız lazım. Farkında olmadan ağız alışkanlığıyla olumsuz kurduğumuz cümleler zihnimizin öyle olumsuza şartlanmasına sebep oluyor. Sonra o da diğer organlara "Amaan salın bunun çocuğu olmuyormuş zaten" diyor. Böyle düşünürsen kendini dürtmek daha kolay oluyor 😂
Evet, benim eşim hep şey der mesela "ikimizde de sorun yok zamanını bekliyor"

yildizsavascisi yildizsavascisi Bana da minseo minseo 'ye dediği gibi tek başına prolaktin yüksekliği engel teşkil etmez dediler ve eşimde de morfoloji ve sayı sıkıntısı var. Buna rağmen 31 çıktığında ilaç vermediler. Sınır sayılır dedi doktor. İçini rahatlatacaksa eğer benimki bir ara 103'e kadar çıktı. Endokrin uzmanına yönlendirdiler. Üç gün boyunca hiç bir ilaç kullanma tahlili tekrar et dedi. 47'ye düşünce yine ilaç vermediler ta ki 50.5'a çıkana kadar. Bir ay ilaç kullandım. 5.7'ye düşmüş. Merak etme 20 hiç yüksek bir değer değil. Doktorun tekrar tahlil ister gerekli görürse. O istemez ve için yine rahat etmezse de sen söylersin tekrar. Kuru incir yeme. Bir de göğüslerine fazla dokunma. Özellikle de göğüs ucunun uyarılması yükseltiyormuş.

X