Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım tam öyle değil ama kısmen doğru 😊 mesela beyaz ayıyı düşünme dediğimde ben sana sen zaten çoktan beyaz ayıyı zihninde canlandırmış olacaksın. Dolayısıyla beynimize olumsuzu düşünme demek bir işe yaramıyor çünkü zaten düşünmüş oluyoruz bile 😊

Olmayan bir şeye inandırmak diye bir şey tam olarak yok aslında ama çok da yanlış sayılmaz. Mesela zoraki de olsa gülümsemek bir süre sonra olumlu duyguları artırıyor. Veya duruşumuzu değiştirmek bile (omuzları düşük ve çökkün durmanın depresif duygudurumla ilişkili gibi) psikolojimizi etkiliyor. Ben olmayan bir şeye varmış gibi inanmanın pek mümkün olduğunu düşünmüyorum. Hadi benim çocuğum var diyeyim buna inanmak çok da sağlıklı değil bence. Gerçeklikle bağlantıyı koparmamak lazım çok da. Bunun başlı başına olumlu bir sonucu da olamaz bence.

Ama şöyle de bir şey var unutmamak gerekir ki, kişiye ister psikiyatrik ilaç verilsin ister psikoterapi yapılsın, eğer kişi bu tedaviye inanmıyor ve tedaviden beklentisi yoksa tam anlamıyla iyileşme mümkün olamıyor. Dolayısıyla bunun tam tersi de mümkün, uygulanan tedavi ne olursa olsun kişi buna inanırsa placebo etkisi ortaya çıkıyor ve iyileşebiliyor. Tabi bu dediklerim hep psikolojik süreçler ama zihin ve beden hep iç içe aslında. Yaşadığımız fiziksel hastalık ve belirtilerin de psikolojik durumumuzla artması ve azalması çok mümkün 😊
Aynen işte ben de mesela hamileyim derken inandırıcı gelmiyor bana hadi ordan diyorum kendime 😆 ama hamile olacağım demek daha gerçekçi geliyor, o konuda bile kendimle inatlaşıyorum 😄

Son düzenleme:
Guzel insanlar merhabalar, gectigimiz hfta saat 21.00 Meryem suresini okurken yolda idim, ertesi gun yumurta toplamam vardi, smdi de yoldadayim yne Meryem suresini okuyum burafdaki herkese dua ettm, trasfer yolundayim bu sefer de, Allah nasip ederse 16.30ta transferim olacak, 2 hafta once bgn igne kullanmay baslamstm, bgn transfer cok hizli oldu, stres ve gerginlikten baska bir sey hissedemiyorum, mesajimi okuyan olursa dua edebilir misiniz? smdiden allah razi olsn canlarim 🤲🏻
Sağlıcakla gelsin miniş canım hayrlı olsun 🤲💕🧿

Eklentiler

• Screenshot_20210204_185228.jpg
    Screenshot_20210204_185228.jpg
    48 KB · Görüntüleme: 37
Aynen işte ben de mesela hamileyim derken inandırıcı gelmiyor bana hadi ordan diyorum kendime 😆 ama hamile olacağım demek saha gerçekçi geliyor, o konuda bile kendimle inatlaşıyorum 😄
ozaman olacağım demede . sabah atmsıtım ya ben doğurganım rahimim yei,ni bir hayata hazır üreme sistemim sağlıklı çalışıyor gibi cümleler:KK70:

İnşallah canım normalde ben kaç aydır hiç yumurtlama akıntısı görmedim ama bu ayın 14 15inde tam dediğin gibi akıntı oldu 14 ünde ilişki olmustu o tuttu dmekki inşallah sende de güzel haberler bekliyorum 💜
İnşallah kuzum inşalllaahh bende güzel haberler vermeyi istiyorum çok

Eşim tahlil verdi sıkıntı yok benim yumurta oluşmasında problem yok çatlamada problem yok tüpler bakıldı tertemiz tıkalı değil yumurtalık rezervi iyi troit yok insülin yok prolaktin yüksek değil dr yumurtalık rezervinde sıkıntı olan hastam bile kaldı sizin kalamamanız çok ilginç dedi aşılama istedim yapamam bu tahlillere göre dedi hiçbir sıkıntınız yok değişen hiçbirşey olmayacak boşa zaman ve para kaybı sizin için dedi rabbimin takdiri mucizesi işte kimi istemez verir biz yana döne ararız olmuyor işte
Çok güzel hiçbir sorun olmasa da 1 yıl 2 yıl ve hatta 3 yıl bile olmayabilir olasılık düşük olsa da. Bu kadar iyiyse sonuçlar henüz zamanı gelmemiştir doktorun dediği gibi aşılamanın ekstra bir yüzdesi çok olmuyor zaten 😊 inşallah en kısa zamanda güzel sonuçlanır 🍀
Aynen işte ben de mesela hamileyim derken inandırıcı gelmiyor bana hadi ordan diyorum kendime 😆 ama hamile olacağım demek daha gerçekçi geliyor, o konuda bile kendimle inatlaşıyorum 😄
Hahaha inatçılık iyidir boşver bildiğinden şaşmamak bazen 🙈 hangisi daha mantıklı geliyorsa onu yap karamsar olmadan gerçekçi bir umut olsun hepinizde inşallah 🙏
Kızlar selam bir şey sorucam. Ben yumurta akı gibi akıntı göremedim bu ay ama böyle hani uhuyu parmağında oynatırsın ya öyle sümüğümsü bi akıntım oldu rakı beyazı renginde buda yumurtlama sayılır mı?
minseo minseo U Uzaygemisi35 evrem92 evrem92 Jane Jetgil Jane Jetgil R Random3
fiona13 fiona13
Canım olur bence bazen hiç akıntı da olmayabilir ama bence sayılır dediğin de. Değerlendir gitsin 😊

Kızlar selam bir şey sorucam. Ben yumurta akı gibi akıntı göremedim bu ay ama böyle hani uhuyu parmağında oynatırsın ya öyle sümüğümsü bi akıntım oldu rakı beyazı renginde buda yumurtlama sayılır mı?
minseo minseo U Uzaygemisi35 evrem92 evrem92 Jane Jetgil Jane Jetgil R Random3
fiona13 fiona13
Tabii ki sayılır kuzum. Hiç kimsenin hiçbir durumda yaşadığı aynı olmaz. Ben aylarca o yumurtlama akıntısını hiç görmedim yani yapısı hep farklıydı. Bi tek geçen ay yumurta akı gibi oldu şaşırdım hatta. Sen rengine yapısına falan takılma, çalışmalara devam, aşkla ❤️😁

Çok güzel hiçbir sorun olmasa da 1 yıl 2 yıl ve hatta 3 yıl bile olmayabilir olasılık düşük olsa da. Bu kadar iyiyse sonuçlar henüz zamanı gelmemiştir doktorun dediği gibi aşılamanın ekstra bir yüzdesi çok olmuyor zaten 😊 inşallah en kısa zamanda güzel sonuçlanır 🍀

Hahaha inatçılık iyidir boşver bildiğinden şaşmamak bazen 🙈 hangisi daha mantıklı geliyorsa onu yap karamsar olmadan gerçekçi bir umut olsun hepinizde inşallah 🙏

Canım olur bence bazen hiç akıntı da olmayabilir ama bence sayılır dediğin de. Değerlendir gitsin 😊
Tamma kuzumm
Tabii ki sayılır kuzum. Hiç kimsenin hiçbir durumda yaşadığı aynı olmaz. Ben aylarca o yumurtlama akıntısını hiç görmedim yani yapısı hep farklıydı. Bi tek geçen ay yumurta akı gibi oldu şaşırdım hatta. Sen rengine yapısına falan takılma, çalışmalara devam, aşkla ❤️😁
Yoruldum be Random :KK43:

yildizsavascisi yildizsavascisi Bana da minseo minseo 'ye dediği gibi tek başına prolaktin yüksekliği engel teşkil etmez dediler ve eşimde de morfoloji ve sayı sıkıntısı var. Buna rağmen 31 çıktığında ilaç vermediler. Sınır sayılır dedi doktor. İçini rahatlatacaksa eğer benimki bir ara 103'e kadar çıktı. Endokrin uzmanına yönlendirdiler. Üç gün boyunca hiç bir ilaç kullanma tahlili tekrar et dedi. 47'ye düşünce yine ilaç vermediler ta ki 50.5'a çıkana kadar. Bir ay ilaç kullandım. 5.7'ye düşmüş. Merak etme 20 hiç yüksek bir değer değil. Doktorun tekrar tahlil ister gerekli görürse. O istemez ve için yine rahat etmezse de sen söylersin tekrar. Kuru incir yeme. Bir de göğüslerine fazla dokunma. Özellikle de göğüs ucunun uyarılması yükseltiyormuş.
Yirmi değil kuzum 45 benim sonucum. cok sagol açıklaman için inşallah bakalım bi sonraki regl de gel dedi hayırlısı

Benim doktor valla bi tuhaf diğer dr gliforu sakin bırakma pko yu insülin direnci baskılar demisti bugün bu dr a sordum glifor u gunde kac alayım diye hic almasan da olur bence gereksiz dedi prof ama değişik bi tarzı var minseo minseo

Benim doktor valla bi tuhaf diğer dr gliforu sakin bırakma pko yu insülin direnci baskılar demisti bugün bu dr a sordum glifor u gunde kac alayım diye hic almasan da olur bence gereksiz dedi prof ama değişik bi tarzı var minseo minseo
İnsülin direncine baktı mı peki 🤔 valla ne bilim dediğin gibi her doktor farklı teoriye inanıyor peki sorunu ne olarak tespit etti? Benim doktor da insülin direnci için ilaca gerek yok sağlıklı beslen demişti ama benim çok yüksek değildi

Kontrole gittim bu arada kizlar bi kaç saat önce rahim güzel tupler acik regl olunca gel klomen verecem dedi alti ay olmazsa klomen ile aşılama dedi hocam regl olmuyorum ben dedim on gün bekle olmazsan tarlusal al gel dedi sonra catlatma iğnesine de karşıyım falan dedi yumurtlama tedavisinede ya pek inanmıyorum ama deneriz dedi değişik bi adam :KK48: hep beni bulur

X